AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

15.10.2019 18:30:16

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 124 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - rôzne
| |-+  Voľné témy
| | |-+  O LOVE NAŠICH RÝB
| | | |-+  Lov lieňa
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 [2] Tlačiť
Autor Téma: Lov lieňa  (Prečítané 8568 krát)
lajči
Full Member
Príspevkov: 132

Zobraziť profil
« Odpoveď #15 kedy: 04. December 2008, 06:18:38 »

S tou citlivostou na svetlo je to diskutabilne. Po mojich skusenostiach z lovu tejto ryby som dospel k zaveru, ze liene mozno spolahlivo lovit aj za pekneho slenecneho dna a dokonca aj v priezracnej vode. Ked som ulovil prveho, ktoreho som doslova videl ako dvihol nastrahu zo dna, som si myslel, ze je to nahoda, ale ked som potom ulovil dalsie a nie len v ten jeden den, ale viackrat, bolo mi jasne, ze lien nie je az tak svetloplachy, ako sa o nom vravi. Pravdou vsak ostava fakt, ze velkost lienov neprekrocila 40 cm. Vacsie su opatrnejsie a najlepsie beru az za tmy. Vidiet som ich tam videl, ale nezabral ani jeden.
Zaznamenané
Richi
Hero Member
Príspevkov: 1 314

Zobraziť profil
« Odpoveď #16 kedy: 04. December 2008, 12:32:06 »

Ja som tak isto lovil lieňa hlavne cez deň, popri kaprovačke. V noci ma nikdy nenapadlo skúsiť vyselektovať práve liene. Ale stálo by to za pokus.
Zaznamenané
Murphy
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 04. December 2008, 12:50:05 »

ja som v noci pochytal vela lienov na dazdovky ci cervy pri love úhora...
Zaznamenané
Richi
Hero Member
Príspevkov: 1 314

Zobraziť profil
« Odpoveď #18 kedy: 05. December 2008, 16:54:34 »

Takto v zimnom období sa mi raz podarilo na Hrone chytiť lieňa na plavačku. Zobral hnojáky, bolo to tuším v januári a celkom pekná kosa. Asi to bol nejaký zúfalec, na Hrone v tom úseku sa chytí skorej potočák ako lieň.
Zaznamenané
Jaro
Hosť
« Odpoveď #19 kedy: 31. December 2008, 11:45:12 »

z mojich dlhoročných skúseností môžem povedať,že je to jedna veľmi prešibaná a opatrná ryba.Mám ich možnosť sledovať "live" na jednom starom riečnom ramene.V minulosti bolo strašne zarastené,teraz rastlinstvo je na ústupe.Počas roka sú aktívne zrána a večer a samozrejme počas dažďa a po ňom.V horúčavách sú "zalezené" v popadaných konároch a na "lov" sa vydávajú v neskorý večer a sú aktívne celú noc až do skorých ranných hodín.Lov počas noci na tomto ramene je takmer 1OO%. Veľakrát sa mi stalo,že bez dlhšej doby bez záberu tam "visel". Akoby nástrahu nasal,pocítil nejakú zradu - ostal zaskočený! Nie je mi jasné prečo tú zradu nevypľuje!!! Toto sa mi na tomto ramene stalo už veľakrát! Ináč ich lovím feedrom,ako nástraha poslúži kuku /výlučne Bonduelle/,hnojáky... Je to krásna ryba a veľký bojovník.Vážme si ho...
Zaznamenané
fanatik:D
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 26. August 2010, 16:26:30 »

je to zaujímavá ryba Smiech vo videu od Kordy som vydel pekné kúsky:D naštastie sa na Slovenskú nasádzajú ale bohužial iba pod 100 kg
Zaznamenané
Tono
Sr. Member
Príspevkov: 469

Zobraziť profil
« Odpoveď #21 kedy: 28. August 2010, 12:17:16 »

veru lien je krasna zaujimava ryba,ale jej chytenie je coraz vzacnejsie....uplne ma zarazilo v novych RRR ako tam P.Martis liena uvadza ako vhodnu nastrahovu rybku na sumca....
pocas jednej mojej davnej rybacky na L.Mare,v Bobrovnickej zatoke,sa jeden dochodca chvalil,ze tam do cerena pri trse vodnych trav (bola vtedy maximalna hladina) chytil 74cm liena....
Zaznamenané

Nezvyčajné postupy prinášajú nezvyčajné ryby....
GarantBaits team
Strán: 1 [2] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk