AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

17.07.2019 22:28:30

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 063 príspevkov v 1 826 tém od 1 799 užívateľov
Najnovší užívateľ: CoinExchangeNY
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - rôzne
| |-+  Voľné témy
| | |-+  O LOVE NAŠICH RÝB
| | | |-+  Lov lieňa
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] 2 Tlačiť
Autor Téma: Lov lieňa  (Prečítané 8302 krát)
svatypeter
Newbie
*
Príspevkov: 4

Zobraziť profil
« kedy: 18. Október 2008, 12:51:20 »

Páni, snáď to nie je príliš trúfalé, chcieť tu založiť novú tému špecializovanú na LIEŇA. Je to nádherná a podľa mňa športovo veľmi hodnotná ryba, takže čokoľvek o jeho love a živote, nech sa páči.
Zaznamenané
Murphy
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 19. Október 2008, 12:53:22 »

Lieňov mám fakt rád...dokonca mám 15 kúskov v akváriu s toho 6 v zlatej forme....Každého chyteného však púštam, lebo takú peknú rybku by som asi nevedel zabit...

Zaznamenané
svatypeter
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #2 kedy: 20. Október 2008, 16:34:31 »

Murphy ďakujem že si to tu rozbehol. Podobný názor mám na lieňa. Krásne je keď z jednej jamy vytiahneš viac kusov a každý je iný, od zlatého cez bledozeleného až po takmer čierneho. Chystám sa ešte pred zarybnením na jeden zaujímavý revír kde sú krásne liene, a špekulujem ako na ne, aby som vylúčil tých malých a skúsil, akí sú tam najväčší, predpokladám cez 3kg. Nechal som si v určitej nemenovanej predajni poradiť. Snáď to zafunguje. Lieňom zdar!
Zaznamenané
Murphy
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 20. Október 2008, 19:06:57 »

daj vediet potom ako si dopadol...dufam že bude aj nejaká 55-60 tka
Zaznamenané
Richi
Hero Member
Príspevkov: 1 314

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 22. Október 2008, 16:08:57 »

Podľa mňa veľa rybárov príde lieňovi na chuť iba vtedy, keď iné ryby neberú. Sám som to pár krát zažil, ale priznám, že šport to bol excelentný. Silno pochybujem, že by 1,5 kilový kapor dokázal urobiť to, čo rovnako ťažký lieň. Bojuje do vyčerpania. Na niektorých vodách sa vie aj dosť premnožiť, vačšinou na menších mlákach, kde pomaly nikto nechodí. To sú miesta, kde môžete natrafiť na velikána - staré, zarastené a dávno zabudnuté vody. A po zdolaní si táto ryba zaslúži slobodu.
Zaznamenané
Fabo :D
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 26. Október 2008, 22:58:01 »

starsia fotka no co k tomu dodať ?Smiech 61cm Vyplazujem jazyk

Zaznamenané
Murphy
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 27. Október 2008, 08:19:39 »

pekný kusok...ja pridavam foto z tohto roka

Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 27. Október 2008, 11:53:27 »

pekne pekne Úsmev to si ty murphy ? Mrknutie
Zaznamenané
Murphy
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 27. Október 2008, 11:58:51 »

Myslíš, že tak rýchlo rastiem? Úšklabok Úšklabok Úšklabok, nie to je kamošov synator
Zaznamenané
redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member
Príspevkov: 1 541

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 28. Október 2008, 10:05:14 »

Rekordne kusky zo zahranicia/aj s chladneho Anglicka/ maju okolo 5 kilogramov. O akej naj rybe ste poculi, ci videli na SK?
Zaznamenané
svatypeter
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #10 kedy: 31. Október 2008, 19:02:24 »

Ja som počul o ulovenom 3,5kg
Zaznamenané
Murphy
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 01. November 2008, 01:38:17 »

ja som počul aj o 7 kg, ale neverím......
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 01. November 2008, 17:40:48 »

7kg je uz aj na mna vela Smiech no a redaktor ma pravdu, fakt tam ziju take liene, mal som moznost vidiet fotky Úsmev
Zaznamenané
redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #13 kedy: 03. November 2008, 09:34:59 »

V jednej dosť starej priručke športového rybolovu Abc športového rybára, ktorú napísal p. Sedlár, uznávaný ichtiológ a rybár, je v kapitole o lieňovi zmienka a teraz sa podržte. 12 kg liene z Maďarska. Ak máte možnosť tú knižku zohnať, ten údaj je tam a nemám to z vlastnej hlavy. Po naštudovaní všemožnej literatúry však tento údaj musím zaradiť do sféry rybárskej latiny. Skorej som ochotný uveriť hranici 7 kg, ale nie v našich podmienkach. Napr mieň za polárnym kruhom dorastie aj cez meter dĺžky, u nás je rekord okolo 65 - 70 cm. Tak isto liene dorastú do vačšej hmotnosti v ptytkých prehriatych, zabahnených a zarastených vodách, ako niekde na Orave.
Zaznamenané
redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #14 kedy: 03. November 2008, 11:34:07 »

Ešte jedna vec o lieňoch: ak je v danej vode s výskytom lieňa dosť vodných rastlín, na nich sa väčšinou nachádzajú malé vodné ulitníky. Lieň sa na ne vyslovene špecializuje a tvoria podstatnú časť jeho potravy. Pri výbere nástrah by to bolo možno dobré vziať do úvahy. A lieň má aj tzv. negatívnu afinitu voči svetlu, za potravou sa vydáva hlavne v noci. Uloviť ho však cez deň nie je problém. Takže skúšajte!
Zaznamenané
Strán: [1] 2 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk