AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 17:22:20

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 095 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - kapor
| |-+  Kaprárina
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Sonar
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 63 Tlačiť
Autor Téma: Sonar  (Prečítané 118296 krát)
cukor
Hero Member
Príspevkov: 824

Zobraziť profil
« Odpoveď #765 kedy: 28. Jún 2014, 00:48:25 »

Zdravím, vie niekto poradiť, chcem kupiť sonar. Vačšinou ho budem použivať na jazerách. občas VN...rieky veľmi málo...
nejaké rady čoho si mám hlavne všímat (som v tom lajk).
Alebo poradiť nejaký dobrý za rozumnú cenu...nie 1000 a viac €  Úšklabok...

Dik  Mrknutie

lowrance Elite 5 HDi

mas vsetky 4 frekvencie, plus GPS, cena je niekde okolo 650 e.  Ponorky s tym hladat nebudes a na ryby nic viac nepotrebujes a toto je myslim dobra kvalita, mas klasicke kuzelove 2 frekvencie a 2 su DSI.a dokazes ich kombinovat medzi sebou.

Elite 7 HDi ma vacsiu obrazovku, ale je asi o 300 e drahsi.Inac to same, 4 frekvencie a GPS
Zaznamenané

"I když ti tvá práce nevoní, nestávkuješ. Prostě tam chodíš každej den a házíš na to bobek." - Homer Simpson
Palusko
Hero Member
Príspevkov: 963

Zobraziť profil
« Odpoveď #766 kedy: 28. Jún 2014, 08:30:23 »

Tak tak, Elite 5 HDI je momentalne hit, aj cenovy. Lepsie su uz len 3d sonary ale tam je uz cena niekde uplne inde. Inak bez GPS to vyjde este minimalne o 100e lacnejsie, aj tak su tam problemy s mapamy na sk.
Zaznamenané
Roman-GA
Full Member
Príspevkov: 161

Zobraziť profil
« Odpoveď #767 kedy: 28. Jún 2014, 08:54:01 »

no GPS nepotrebujem, nechodim na X tisic hektarove vody...max VN králová a tam sa zaobídem aj bez GPS...
Zaznamenané
Miro Hirjak
Hero Member
Príspevkov: 1 294

alias HIRMI

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #768 kedy: 28. Jún 2014, 09:59:43 »

Tak potom Lowrance Elite 4-HDI .. to mas za 240 eur a mas tam vsetko co pisal vyssie cukor, okrem GPS.
Zaznamenané

on-line na rybách mojeboilies.sk / facebook mojeboilies.sk /
Roman-GA
Full Member
Príspevkov: 161

Zobraziť profil
« Odpoveď #769 kedy: 28. Jún 2014, 10:18:06 »

Tak potom Lowrance Elite 4-HDI .. to mas za 240 eur a mas tam vsetko co pisal vyssie cukor, okrem GPS.

no rozdiel tam musí byť keď je tam rozdiel 300€ a vyššia rada..čo som si všimol tak je tam vačši display a vačší uhol snimania 120´...ak sa nemýlim...
Zaznamenané
cukor
Hero Member
Príspevkov: 824

Zobraziť profil
« Odpoveď #770 kedy: 28. Jún 2014, 12:03:39 »

presne si nepamatam tie stupne na jednotlive frekvencie, ale da sa to najst na nete

a k gps, to tak mozno na ukladanie suradnic na tej ktorej vode a max navratu na breh v hmle a podobne.

a v zahranici sa da kupit aj zo sondou 50/200 + 455/800 kHz , ta 50 khz bude mat asi este sirsi zaber
« Posledná zmena: 28. Jún 2014, 12:06:20 od cukor » Zaznamenané

"I když ti tvá práce nevoní, nestávkuješ. Prostě tam chodíš každej den a házíš na to bobek." - Homer Simpson
Palusko
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #771 kedy: 28. Jún 2014, 13:54:55 »

no rozdiel tam musí byť keď je tam rozdiel 300€ a vyššia rada..čo som si všimol tak je tam vačši display a vačší uhol snimania 120´...ak sa nemýlim...

4ka ma mensie rozlisenie. Pri rozlieni je dolezite vertikalne rozlisenie, horizontalne urcuje len historiu. Pri 4ke je mensie aj jedno aj druhe, zatial co napriklad 7micka ma vertikalne rovnake ako 5ka, ma vecsie len horizontalne, co ma jediny vyznam a to ked mas zapnute obidve sondy naraz tak sa na to lepsie pozera, inak je 7 to iste co 5. Zato 4ka ked ma mensie vertikalne rozlisenie nie je taka citliva, takze v podstate menej uvidis.
Zaznamenané
Palusko
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #772 kedy: 28. Jún 2014, 13:56:26 »

presne si nepamatam tie stupne na jednotlive frekvencie, ale da sa to najst na nete

a k gps, to tak mozno na ukladanie suradnic na tej ktorej vode a max navratu na breh v hmle a podobne.

a v zahranici sa da kupit aj zo sondou 50/200 + 455/800 kHz , ta 50 khz bude mat asi este sirsi zaber

Hej ale ta sonda je kusok drahsia
Zaznamenané
Miro Hirjak
Hero Member
Príspevkov: 1 294

alias HIRMI

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #773 kedy: 28. Jún 2014, 14:35:09 »

Ano viem, len to zhrniem ešte:
Elite 4 DSI: 320 x 240 px
Elite 5 DSI: 480 x 480 px

4ka ma mensie rozlisenie. Pri rozlieni je dolezite vertikalne rozlisenie, horizontalne urcuje len historiu. Pri 4ke je mensie aj jedno aj druhe, zatial co napriklad 7micka ma vertikalne rovnake ako 5ka, ma vecsie len horizontalne, co ma jediny vyznam a to ked mas zapnute obidve sondy naraz tak sa na to lepsie pozera, inak je 7 to iste co 5. Zato 4ka ked ma mensie vertikalne rozlisenie nie je taka citliva, takze v podstate menej uvidis.
Zaznamenané

on-line na rybách mojeboilies.sk / facebook mojeboilies.sk /
PetoLesko
Full Member
Príspevkov: 102

Zobraziť profil
« Odpoveď #774 kedy: 02. August 2014, 15:05:50 »

Zdravim kolegove,
mam taky problem ohladom Eagle Cuda 300 sonaru:
Mam ho uz asi treti rok a teraz sa mi stalo ze stale ako ho zapnem nabehne simulator, a to i vtedy, ked ho vypnem a ulozim,resp po kazdom vypnuti sonaru sa simulator neulozi ako vypnuty. A navyse sonda ukazuje rozne hluposti na vode ,napr hlbku 45m kde je 4m voda a vobec neukazuje dno ,iba nejake zvysle ciary. Odisla z nicoho nic na sonari sonda? Mal uz niekto taky problem? Dik za akekolvek rady...
Zaznamenané
balogh1735
Hosť
« Odpoveď #775 kedy: 12. August 2014, 12:01:02 »

Zdravim kolegove,
mam taky problem ohladom Eagle Cuda 300 sonaru:
Mam ho uz asi treti rok a teraz sa mi stalo ze stale ako ho zapnem nabehne simulator, a to i vtedy, ked ho vypnem a ulozim,resp po kazdom vypnuti sonaru sa simulator neulozi ako vypnuty. A navyse sonda ukazuje rozne hluposti na vode ,napr hlbku 45m kde je 4m voda a vobec neukazuje dno ,iba nejake zvysle ciary. Odisla z nicoho nic na sonari sonda? Mal uz niekto taky problem? Dik za akekolvek rady...

Skontroluj si kabel od sondy asi ho budes mat niekde poskodeny najskor.
Skus si rpecistit konektor na sonde a na sonary.
Zaznamenané
Majo TT
Newbie
*
Príspevkov: 11

Zobraziť profil
« Odpoveď #776 kedy: 24. Január 2015, 09:11:30 »

Ahojte. Chcel by som Vás poprosiť o radu. S kamarátom sa chystáme kúpiť náš prvý sonar. Nevieme sa rozhodnúť medzi Lowrance elite 4hdi s gps a Lowrance elite 5hdi s gps. Či tam je len rozdiel vo veľkosti obrazovky, alebo aj nejaké iné. A ešte cena je vyššia. Ďakujem za rady
Zaznamenané
Tino
Hero Member
Príspevkov: 596

Zobraziť profil
« Odpoveď #777 kedy: 24. Január 2015, 09:31:43 »

200€ sa neoplati priplacat za vacsi display ale ked tie peniaze mate tak si kupte 5ku
Zaznamenané
Palusko
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #778 kedy: 24. Január 2015, 16:01:40 »

Neviem sice o kolko percent bude ten vecsi display drahsi, ale velkost displeja respektive jeho rozlisenie je podla mna dost podstatna vec. Hlavne vertikalne rozlisenie, horizontalne je len historia v case.
Zaznamenané
michalsst
Newbie
*
Príspevkov: 27

Zobraziť profil
« Odpoveď #779 kedy: 25. Január 2015, 22:36:02 »

Vedeli by ste mi poradit nejaky  sonar  , bezdrotovy  do zavazacej lodky ? Hlavne aby mal dosah viac ako 120 metrov . D
Zaznamenané
Strán: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 63 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk