AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 17:26:33

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 095 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - kapor
| |-+  Kaprárina
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Sonar
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 63 Tlačiť
Autor Téma: Sonar  (Prečítané 118298 krát)
Palusko
Hero Member
Príspevkov: 963

Zobraziť profil
« Odpoveď #750 kedy: 25. Február 2014, 08:40:52 »

No tak ja si myslim ze ani gps v sonare nie je absolutne presne, respktive je rovnako presne ako v mobiloch, ved to len prijima data z druzic a tie data su rovnake ci pouzijes mobil alebo profi gps pristroj, jediny rozdiel moze byt v citlivosti ze dokaze skor a lepsie prijimat z druzic pri nepriaznivych podmienkach. To gps tam nie je primarne na to aby presne na pol metra clovek krmil ale skor na oznacovanie zaujimavych miest, objektov a vyskytu ryb, pri krmeni treba spustit bojku a je to uplne presne.
Zaznamenané
cukor
Hero Member
Príspevkov: 824

Zobraziť profil
« Odpoveď #751 kedy: 26. Február 2014, 14:03:02 »

No neviem, ale co ja viem tak presnost sonaru zalezi vo velkej miere od prijimaca a software, nakolko to je jedina vec ktoru vies ovplivnit, nakolko signal z druzice je stale ten isty, stale ma ten isty vykon. A je urcite rozdiel al mas niekde v nejakom zariadeni 4 kanalovu antenu, alebo 16, alebo 30 a viac kanalovy prijimac.  Jasne ze ak niekde nemas dosah koli horizontu na 4 druzice, tak poloha sa nevypocita uplne presne.
  Dalsi vec je software zariadenia, nakolko prijimany signal obsahuje udaje o polohe druzice a casove udaje, kedy bol signal vyslany, a podobne technicke kraviny, na zaklade ktorych si koncove zariadenie dostane polohu druzice a  vzdialenost druzice, ale len tymto vypoctom sa da urcit presna poloha co ja viem na meter dva. Na zaklade oneskorenia medzi vyslani a prijimanim signalu sa vypocita vdialenost napriklad, kedze rychlost sirenia signalu je znama.

Bez pripojenia sonaru na pozemne diferencne stanice, ktorych poloha je nemenna a presna na tisiciny milimetru, sa lepsia presnost ako meter dva neda dosiahnut =to vyuzivaju geodeti a podobne organizacie.

takze ak je v mobile napratana aspon 16 kanalov antena a obsahuje rychly a funkcy software tak s tym mozes dosiahnut presnost ako zo sonarom. Inak ani zdaleka. A ak mas na mobile presnot 5 metrov v idelanych podmienkach, tak staci mala klimaticka prekazka, ako burkove mraky, alebo atmosfericka porucha , ktore sposobia oneskorenie a spomalenie signalu, nakolko signal , ako kazde jedno vyslielanie reaguje na zmeny a rozhrania prosteria, akehokolvek, a s tym prijimacom a s tou aplikaciou co mas v mobile hned padnes niekde na presnost 15-20 metrov.

A v lepsich sonaroch nie su menej ako 16 kanalove prijimace, takze urcite taky sonar je daleko presnejsi ako mobil, alebo nejaka navigacka turisticka. tam kde mam na navigacke alebo mobile presnost 5 metrov, musis mat na sonare meter dva, inak mas sonar z nejakou zakladnou par kanalovou antenou.

A samozrejme nehovorim o zdoji energie, dnesne super mobily za super love, co im 80 % baterky zeru rozne nablble aplikacie a software, a po 2 hodovoroch denne sa musi co dva dni nabijat, nema technicke moznosti na to aby v sebe drzal nejaky skutocne dobry soft na vypocet polohy a nedajboh aj na funkcie ako ukladanie a pamatanie si polohy druzic aby pri dalsom prijimani signalu skratil cas vypoctu.

neviem no, ale radsej bojku a ko s mobilom sa spoliehat na to ze krmim a chytam nejak extra presne , to sa ti moze stat ze rozkrmis behom par dni aj 100 m2.

len tak pre info - v beznych turistickych navigaciach do 200 euro sa poroadne ani nedopatras na to aky maju prijimat, ako antenu uvadzaju INT, takze integrovana ))) len u tych lepsich od 200 e hore uz najdes popisy ohladom 20 a viac kanalovych anten a ten prijimac, to je zaklad celeho GPS zariadenia, zbytok su len pridane srandy, ako mapy, ukladanie tras a podobne.

« Posledná zmena: 26. Február 2014, 14:15:19 od cukor » Zaznamenané

"I když ti tvá práce nevoní, nestávkuješ. Prostě tam chodíš každej den a házíš na to bobek." - Homer Simpson
balogh1735
Hosť
« Odpoveď #752 kedy: 26. Február 2014, 14:09:01 »

No neviem, ale co ja viem tak presnost sonaru zalezi vo velkej miere od prijimaca a software, nakolko to je jedina vec ktoru vies ovplivnit, nakolko signal z druzice je stale ten isty, stale ma ten isty vykon. A je urcite rozdiel al mas niekde v nejakom zariadeni 4 kanalovu antenu, alebo 16, alebo 30 a viac kanalovy prijimac.  Jasne ze ak niekde nemas dosah koli horizontu na 4 druzice, tak poloha sa nevypocita uplne presne.
  Dalsi vec je software zariadenia, nakolko prijimany signal obsahuje udaje o polohe druzice a casove udaje, kedy bol signal vyslany, a podobne technicke kraviny, na zaklade ktorych si koncove zariadenie dostane polohu druzice a  vzdialenost druzice, ale len tymto vypoctom sa da urcit presna poloha co ja viem na meter dva. Na zaklade oneskorenia medzi vyslani a prijimanim signalu sa vypocita vdialenost napriklad, kedze rychlost sirenia signalu je znama.

Bez pripojenia sonaru na pozemne diferencne stanice, ktorych poloha je nemenna a presna na tisiciny milimetru, sa lepsia presnost ako meter dva neda dosiahnut =to vyuzivaju geodeti a podobne organizacie.

takze ak je v mobile napratana aspon 16 kanalov antena a obsahuje rychly a funkcy software tak s tym mozes dosiahnut presnost ako zo sonarom. Inak ani zdaleka. A ak mas na mobile presnot 5 metrov v idelanych podmienkach, tak staci mala klimaticka prekazka, ako burkove mraky, alebo atmosfericka porucha , ktore sposobia oneskorenie a spomalenie signalu, nakolko signal , ako kazde jedno vyslielanie reaguje na zmeny a rozhrania prosteria, akehokolvek, a s tym prijimacom a s tou aplikaciou co mas v mobile hned padnes niekde na presnost 15-20 metrov.

A v lesich sonaroch nie su menej ako 16 kanalove prijimace, takze urcite taky sonar je daleko presnejsi ako mobil, alebo nejaka navigacka turisticka. tam kde mam na navigacke alebo mobile presnost 5 metrov, musis mat na sonare meter dva, inak mas sonar z nejakou zakladnou par kanalovou antenou.
Cukor presne tak Mrknutie
Zaznamenané
ivanmi5
Hero Member
Príspevkov: 935

Trnava R-team

Zobraziť profil
« Odpoveď #753 kedy: 26. Február 2014, 15:32:32 »

Napríklad v Lowrencoch vyššej rady sú 16 kanálové GPS prijímače a v rovnakej triede Humminbird sú až 50 kanálové GPS prijímače. Spytoval som sa aj v Trenčíne na jeden aj druhý výrobok a čo sa týka presnosti GPS lepšie na tom vyšiel Humminbird. 
Zaznamenané
milso
Newbie
*
Príspevkov: 2

Zobraziť profil
« Odpoveď #754 kedy: 26. Február 2014, 16:24:54 »

nevie niekto aky ma tento sonar pokritie? LOWRANCE Elite-5x DSI kolko ma pri 800khz a 455khz? viem ze ma menej ako ten s kuzelovou sondou kolko to je asi tak v metroch? bol by vhodny na vabnicku? dakujem
Zaznamenané
cukor
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #755 kedy: 26. Február 2014, 17:04:19 »

Napríklad v Lowrencoch vyššej rady sú 16 kanálové GPS prijímače a v rovnakej triede Humminbird sú až 50 kanálové GPS prijímače. Spytoval som sa aj v Trenčíne na jeden aj druhý výrobok a čo sa týka presnosti GPS lepšie na tom vyšiel Humminbird. 

urcite je HB presnejsi, ale co sa tyka presnosti , u civilnych gps za sa presne povazuje 100 az 300 centimetrov.
Zaznamenané

"I když ti tvá práce nevoní, nestávkuješ. Prostě tam chodíš každej den a házíš na to bobek." - Homer Simpson
cukor
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #756 kedy: 26. Február 2014, 17:13:09 »

nevie niekto aky ma tento sonar pokritie? LOWRANCE Elite-5x DSI kolko ma pri 800khz a 455khz? viem ze ma menej ako ten s kuzelovou sondou kolko to je asi tak v metroch? bol by vhodny na vabnicku? dakujem

na vabnikcku urcite nie, to nie je kuzelove snimanie, to je uzky luc, u Elite 5 DSI je to asi 75 a 45 stupnov do sirky, subezne zo zadnym celom clna a "hrubka toho luca je ak si pamatam 2.5 a 4.5 stupna, cca, neber to ako presne udaje, ale jednoducho to nie je klasicka kuzelova sonda, rybu tam uvidis len ak je "presne pod sondou". Je to urcene na vykreslenie dna , nie na hladanie ryby.

na vabnicku Elite 5, alebo nejake combo sonary, aby si mal kuzelove snimanie  83 a 200 khz, jedna je sirsi kuzel a jeden uzsi.20 a 60 stupnov asi.

Napr na poslednej rybacke na Gemeri, sme z Elite 5 DSi buchli motorom do pna, v asi 1.5 metrovej vode a sonar to ukazal az po tom )) az jak bol ten pen presne pod zadnym celom.
Zaznamenané

ralf77
Full Member
Príspevkov: 115

Zobraziť profil
« Odpoveď #757 kedy: 08. Marec 2014, 22:50:31 »

Kde sa dajú zohnať mapy do sonarov na GPS
Zaznamenané
Palusko
Hero Member
Príspevkov: 963

Zobraziť profil
« Odpoveď #758 kedy: 08. Marec 2014, 23:04:09 »

Kde sa dajú zohnať mapy do sonarov na GPS

Kupit od vyrobcu Úsmev
Zaznamenané
Tino
Hero Member
Príspevkov: 596

Zobraziť profil
« Odpoveď #759 kedy: 08. Marec 2014, 23:09:11 »

drahe jak ... ale myslim si ze keby si ich kupia napriklad desiati ludia a zaplati to jeden (poskladaju sa), mohli by ich pouzivat v pohode kazdy a vyslo by to lacnejsie
Zaznamenané
ralf77
Full Member
Príspevkov: 115

Zobraziť profil
« Odpoveď #760 kedy: 08. Marec 2014, 23:21:21 »

tak niečo poriešme.... dá sa mrknúť niekde na stránkach....
Zaznamenané
Čeko
Hero Member
Príspevkov: 5 685

Zobraziť profil
« Odpoveď #761 kedy: 27. Marec 2014, 21:53:14 »

sonar v hodinkách  Úšklabok
http://www.rybarskycamp.eu/www-rybarskycamp-sk/eshop/8-1-Sonary/666-2-Carp-Zoom/5/6484-Sonar-v-hodinkach
Zaznamenané
Tino
Hero Member
Príspevkov: 596

Zobraziť profil
« Odpoveď #762 kedy: 28. Marec 2014, 13:13:49 »

mozes sucastne sledovat aj kolko je hodin  Smiech
Zaznamenané
xerno
Newbie
*
Príspevkov: 12

Zobraziť profil
« Odpoveď #763 kedy: 13. Máj 2014, 20:44:58 »

Zdar páni, chcem sa spýtať na dve veci. Hľadám niekoho v okolí BA, kto má Lowrance HDS gen 2 a pomohol by mi cez jeho sonar updatenut soft na mojom 5X. A tiež niekoho v okolí BA, kto ma structurescan a zobral by ma na vodu, nahodil to na to moje 5X, nech vidím, čo to dokáže a či sa mi to oplatí kúpiť. Veľmi pekne ďakujem.
Zaznamenané
Roman-GA
Full Member
Príspevkov: 161

Zobraziť profil
« Odpoveď #764 kedy: 27. Jún 2014, 22:39:04 »

Zdravím, vie niekto poradiť, chcem kupiť sonar. Vačšinou ho budem použivať na jazerách. občas VN...rieky veľmi málo...
nejaké rady čoho si mám hlavne všímat (som v tom lajk).
Alebo poradiť nejaký dobrý za rozumnú cenu...nie 1000 a viac €  Úšklabok...

Dik  Mrknutie
Zaznamenané
Strán: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 63 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk