AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 18:01:47

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 095 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - kapor
| |-+  Kaprárina
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Sonar
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 63 Tlačiť
Autor Téma: Sonar  (Prečítané 118300 krát)
drako
Hero Member
Príspevkov: 1 181

Zobraziť profil
« Odpoveď #465 kedy: 03. September 2013, 14:57:11 »

Aha tak dikes.
Zaznamenané
peter0907
Sr. Member
Príspevkov: 318

Zobraziť profil
« Odpoveď #466 kedy: 03. September 2013, 22:22:45 »

zdravím. Potrebujem poradiť. Neviem, či mi budete vedieť nejako pomôcť, ale mám sonar Lowrance Mark 5x Pro. Nemôžem sa nijako dopracovať k tomu, aby mi ten sonar správne ukazoval všetko, čo by mal. Sondu mam normálne upevnenu držiakom ako má byť. Ked prechádzam člnom po nádrží (veslujem, nie s motorom) tak mi z ničoho nič začne sonar ukazovať hlbku 1-2m, pritom v skutočnosti je tam hlbka 10m cca. Ak chvíľku ostanem stať na tom mieste, z ničoho nič po pár sekundách mi naskočí normálne taká hlbká, aká tam v skutočnosti je. Nechápem prečo, ked sa pohnem mi začne vykresľovať hlúposti a po nejakom čase začne vykresľovať ako keby normálne. Viete mi poradiť nejaké základné nastavenia v tomto sonare, ktoré by som si mal urobiť? Možno tam mam niečo zle prepnuté, vypnuté, alebo nemám to nejako nastavané... neviem, som už v tomto smere zufaly, lebo som si kupil sonar, aby mi pomohol, ale ja som s ním v podstate ešte nič nenašiel, čo by mi nejako pomohlo, pretože mi stále vykresľuje hlúposti.
Zaznamenané
Pepo711
Hero Member
Príspevkov: 1 834

Zobraziť profil
« Odpoveď #467 kedy: 04. September 2013, 10:14:30 »

Veď zavolaj do predajne kde si to kúpil.Povedz aký máš problém...a keď tak ho reklamuj...
Zaznamenané

Všetko zlé je na niečo dobré...
andreas
Jr. Member
**
Príspevkov: 51

Zobraziť profil
« Odpoveď #468 kedy: 04. September 2013, 12:01:03 »

zdravím. Potrebujem poradiť. Neviem, či mi budete vedieť nejako pomôcť, ale mám sonar Lowrance Mark 5x Pro. Nemôžem sa nijako dopracovať k tomu, aby mi ten sonar správne ukazoval všetko, čo by mal. Sondu mam normálne upevnenu držiakom ako má byť. Ked prechádzam člnom po nádrží (veslujem, nie s motorom) tak mi z ničoho nič začne sonar ukazovať hlbku 1-2m, pritom v skutočnosti je tam hlbka 10m cca. Ak chvíľku ostanem stať na tom mieste, z ničoho nič po pár sekundách mi naskočí normálne taká hlbká, aká tam v skutočnosti je. Nechápem prečo, ked sa pohnem mi začne vykresľovať hlúposti a po nejakom čase začne vykresľovať ako keby normálne. Viete mi poradiť nejaké základné nastavenia v tomto sonare, ktoré by som si mal urobiť? Možno tam mam niečo zle prepnuté, vypnuté, alebo nemám to nejako nastavané... neviem, som už v tomto smere zufaly, lebo som si kupil sonar, aby mi pomohol, ale ja som s ním v podstate ešte nič nenašiel, čo by mi nejako pomohlo, pretože mi stále vykresľuje hlúposti.
Nemas tam zapnutu moznost DEMO Čo???
Zaznamenané
peter0907
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #469 kedy: 06. September 2013, 13:15:02 »

ešte mám jednu otázku, kedže nemám návod, ako správne má smerovať sonda, má byť vytočená kolmo na dno, teda takto:

alebo má byť smerom takto:

možno mám sondu chybne namontovanú. Vďaka za odpovede a reakcie.
Zaznamenané
Richard
Hero Member
Príspevkov: 2 533

Zobraziť profil
« Odpoveď #470 kedy: 06. September 2013, 13:52:25 »

Máš to zle, sonda má akoby plávať na hladine, takže nemusí byť utiahnutá na fest, tam kde do nej vchádza kábel je vrchná časť, tú hlbku ponoru sondy si je dobre na tyči nastaviť po tom čo nasadneš do člna, prázdny je ľahší a má menší ponor.
Zaznamenané
Charlie
Hero Member
Príspevkov: 4 312

Zobraziť profil
« Odpoveď #471 kedy: 06. September 2013, 14:12:51 »

Peter, takto  Mrknutie Ak by mal niekto záujem tak takéto držiaky z nereze mám vyrobené.... SS

Zaznamenané

wherever you go, be safe and whatever you do, do it intense
drako
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #472 kedy: 06. September 2013, 14:38:08 »

Poprosim ta cenu budem take nieco potrebovat.
Zaznamenané
vladoj
Hero Member
Príspevkov: 1 222

Zobraziť profil
« Odpoveď #473 kedy: 06. September 2013, 14:50:47 »

obchode za nerez. 70eur
Zaznamenané
peter0907
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #474 kedy: 06. September 2013, 16:37:50 »

Charlie, čiže presne tak, ako to máš Ty na obrázku to má byť pripevnené k člnu? Kurnik, tak potom preto mne hlúposti zobrazovalo, nebola chyba v sonari, ale chyba bola v zlom umiestnení sondy
Zaznamenané
Body
Hosť
« Odpoveď #475 kedy: 06. September 2013, 17:32:50 »

Charlie, čiže presne tak, ako to máš Ty na obrázku to má byť pripevnené k člnu? Kurnik, tak potom preto mne hlúposti zobrazovalo, nebola chyba v sonari, ale chyba bola v zlom umiestnení sondy
Peter, presne ako ti to poslal Chalie, tak to upneš na zrkadlo (zadná doska člnu) a cez ten malý "fištrimón" si šteluješ hĺbku sondy do vody. Inak mám niečo podobné, aj som už porobil kámošom z hliníkovej zliatiny. Tak teda šteluj, fešák......................
Zaznamenané
Charlie
Hero Member
Príspevkov: 4 312

Zobraziť profil
« Odpoveď #476 kedy: 06. September 2013, 20:39:20 »

Ak si to mal podľa obrzku č.1, tak si nemeral dokopy nič a ak podľa obrázku č.2, tak si meral smerom ku hladine, ale to si mal cca 10cm a keďže z hladiny sa nedokáže odrážať signál sonde naspäť, tak musel procesor v sonare chudák aj ochorieť a zošalieť  Úšklabok

Na tom mojom obrázku je sonda tiež mierne šikmo. Ten spodok sondy by mal byť úplne vodorovne. Inak nemeria kolmo dole na dno, ale mierne šikmo čím bude merať väčšiu hĺbku. K zobrazovanej hĺbke treba pripočítať hĺbku ponoru sondy pod hladinou (cca 10-15cm +)

No a ešte jedna možno aj dosť dôležitá vec je, že myslím k môjmu sonaru som mal v návode na upevnenie sondy nie tak ako na obrázku akoby sondou od člna von/preč, ale práve naopak akoby sondou dnu/pod čln.
Z toho som sa ešte nejako tiež nevysomáril ani ja... Ide len o to, aby mal človek predstavu, že to čo práve vykreslil sonar na obrazovke, či je to pod člnom, či za ním, či vedľa, či kde vlastne. Špičkové mašiny v 3D to už môžu mať lepšie, ale aj tam sa celá "mapa" dá tiež pootočiť voči svetovým stranám a človek si myslí, že je to na pravo a ono to je naľavo... Tak v upevnení smeru sondy si nechám aj ja poradiť.
Zaznamenané

wherever you go, be safe and whatever you do, do it intense
drako
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #477 kedy: 07. September 2013, 12:28:38 »

Chcem sa spytat aku silnu mate poistku na sonare.Mam dve 200,250ku ktoru mam dat?
Zaznamenané
mako
Jr. Member
**
Príspevkov: 65

Zobraziť profil
« Odpoveď #478 kedy: 07. September 2013, 13:03:52 »

Poprosim ta cenu budem take nieco potrebovat.

tu mas taky lacnejsi variant  Mrknutie
http://carpproduct.sk/albastar/drziak-sondy-na-echolot-albastar-6972
Zaznamenané
drako
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #479 kedy: 13. September 2013, 22:13:18 »

Chcem sa spitat pouzivate niekto GPS v mobile na oznacovanie lovneho miesta alebo neakeho zaujimaveho fleku na lov.Ide mi hlavne o neaky dobry program aby som sa vedel podla neho dostat na lovne miesto.Lebo co mam na cestu mi nechce fungovat na vode  Smiech
Zaznamenané
Strán: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 63 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk