AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

24.07.2019 04:18:45

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 067 príspevkov v 1 826 tém od 1 800 užívateľov
Najnovší užívateľ: sarataylor
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - prívlač
| |-+  Prívlač
| | |-+  TAKTIKA LOVU
| | | |-+  Zimná prívlač
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 Tlačiť
Autor Téma: Zimná prívlač  (Prečítané 25957 krát)
PEET
Sr. Member
Príspevkov: 303

Zobraziť profil
« Odpoveď #120 kedy: 04. Január 2016, 18:05:18 »

Dnes jedine silon. Bola kosa "ako prasa" brrrr.
No ajtak som bol vonku. cuduj sa svete sam.  Šok  Úšklabok Úšklabok Úšklabok

Zaznamenané
Ebe
Hero Member
Príspevkov: 873

Niet života bez vody..

Zobraziť profil
« Odpoveď #121 kedy: 05. Január 2016, 22:19:16 »

Tak už sa má na koniec týždňa otepliť..no niečo nad nulu tak našteľujem náradie a snáď motyka vystrelí a bude ozaj čas  Gúľam očami
Zaznamenané

Martin
Global Moderator
Full Member
Príspevkov: 207

Fly Fishing Forever

Zobraziť profil
« Odpoveď #122 kedy: 09. December 2016, 06:20:32 »

Keď je poriadna kosa, berú najväčší zubáči...a šťuky tiež zaberú, ale treba ich najprv nájsť. Úsmev Úsmev Úsmev
Zaznamenané

Venujem sa hlavne muškáreniu a sem-tam trošku prívlači. prešiel som však asi všetkým...plavačka, feeder, kaprárina...preteky...a oveľa, oveľa viac...ak môžem, pomôžem Úsmev
Matus Gorej
Hero Member
Príspevkov: 575

Zobraziť profil
« Odpoveď #123 kedy: 13. Január 2017, 14:09:11 »

Keď je poriadna kosa, berú najväčší zubáči...a šťuky tiež zaberú, ale treba ich najprv nájsť. Úsmev Úsmev Úsmev
toto že nájsť šťuku je umemie pre mňa najlepši čas koniec Februara zaciatok marca až do konca maja nachytam stale šťuky aj 10 za paru hodin
Zaznamenané
Stickler
Jr. Member
**
Príspevkov: 92

UL prívlač , feeder a plavačka.

Zobraziť profil
« Odpoveď #124 kedy: 17. Január 2017, 14:08:22 »

Zimná privlač je fajn, lebo je pri vode minimum ľudí Mrknutie . Ja osobne v zime len ULko a plavačka . Vlastne lovím takto celý rok. Počas celého roka na ULko používam nanofil, akurát počas mrazov používam vlasec 0,10-0,14 . Už by bolo načase inovovať predpisy a povoliť privlač celoročne s dodržaním individuálnej ochrany druhov. Slovensko zaspalo dobu, hlavne tie vykopávky v Žiline Hnev .
Zaznamenané
martin78
Hero Member
Príspevkov: 3 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #125 kedy: 17. Január 2017, 18:03:27 »

Stickler nic v zlom ale prosím Ta daj nejaky príklad krajiny kde je zimná privlac povolená resp privlac povolená celoročne? Nehovorím o norsku a morskom rybolove. Ja som tu dnes pisal o Rakúsku a režime na Morave. Ale to sa týka Moravy a jej hraničného úseku ...

Na riekach ako je Inn, traun, Moselle alebo Rýn (kde som osobne v minulosti chytal) je v zime privlac zakázaná. Samozrejme závisí to od úseku rieky resp krajiny. Rovnako tak cas zákazu je rozdielny. Ale asi to ma nejaky význam .... a to najmä vo vzťahu k zubacovi (ale samozrejme aj k iným dravcom)

« Posledná zmena: 17. Január 2017, 18:15:14 od martin78 » Zaznamenané

Buď to ta ryba sežere nebo ne...
Matus Gorej
Hero Member
Príspevkov: 575

Zobraziť profil
« Odpoveď #126 kedy: 17. Január 2017, 22:27:00 »

Stickler nic v zlom ale prosím Ta daj nejaky príklad krajiny kde je zimná privlac povolená resp privlac povolená celoročne? Nehovorím o norsku a morskom rybolove. Ja som tu dnes pisal o Rakúsku a režime na Morave. Ale to sa týka Moravy a jej hraničného úseku ...

Na riekach ako je Inn, traun, Moselle alebo Rýn (kde som osobne v minulosti chytal) je v zime privlac zakázaná. Samozrejme závisí to od úseku rieky resp krajiny. Rovnako tak cas zákazu je rozdielny. Ale asi to ma nejaky význam .... a to najmä vo vzťahu k zubacovi (ale samozrejme aj k iným dravcom)

Irsko celorocne 24 h kolko len chces a dokonca netreba vsade povolenku a stuk tu je kopa
Zaznamenané
martin78
Hero Member
Príspevkov: 3 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #127 kedy: 18. Január 2017, 06:24:28 »

Diky za info matus
Zaznamenané

Buď to ta ryba sežere nebo ne...
Palusko
Hero Member
Príspevkov: 963

Zobraziť profil
« Odpoveď #128 kedy: 18. Január 2017, 12:32:30 »

Irsko celorocne 24 h kolko len chces a dokonca netreba vsade povolenku a stuk tu je kopa

Ale nelieta tam asi tolko masiarok Úsmev
Zaznamenané
tomasG
Sr. Member
Príspevkov: 439

Zobraziť profil
« Odpoveď #129 kedy: 18. Január 2017, 12:53:17 »

Spravne, ako matus pisal. Irsko ako aj UK ma privlac povolenu celorocne. Bezny RL na rok vychadza v UK 27 libier (zaplatis aj na poste kludne), ak chces lovit (chap privlastnovat) aj morskych lososov a zopar dalsych ryb tak to vyjde 72 libier. Nikto neriesi lovnu mieru, ani hajenie a pritom tam je stuk, pstruhov, ostriezov....vlastne je tam neskutocne mnozstvo ryb aj bez toho, aby boli rybari "obmedzovani" tym kolko ryb si mozu nechat, ako velkych a akych druhov (to je podla povolenky).

K obmedzeniu celorocnej privlace..martin78 pozna moj nazor..koli zopar hajenym druhom zakazat rybolovnu techniku je sprostost, to by sa potom nemohlo chytat cely rok a na ziadny sposob, lebo ved ryba sa da chytit hociako. A hlavne, ak by som ich chcel chytat, viem pouzit inu techniku a nikto mi nedokaze, ze lovim cielene hajenu rybu, takze cele je to jedna velka sprostost.
Zaznamenané
Sojo74
Newbie
*
Príspevkov: 8

Chyť a ...

Zobraziť profil
« Odpoveď #130 kedy: 18. Január 2017, 21:50:06 »

Celoročne povolená prívlač je pekná predstava, len si ju neviem reálne predstaviť na našich vodách, nakoľko slovenská nátura je taká  "Čo je doma to sa počíta."

Nie som ortodoxný zástanca chyť a pusť, ale k  počtu privlastnených rýb treba pristupovať s rozvahou.
Zaznamenané
Stickler
Jr. Member
**
Príspevkov: 92

UL prívlač , feeder a plavačka.

Zobraziť profil
« Odpoveď #131 kedy: 19. Január 2017, 14:07:46 »

Samozrejme je to hlavne o ľuďoch. Ide mi hlavne o spôsob lovu a nielen o cieľovú rybu. Ak niekto chce dravca do mrazáku, tak ho chytí aj na plavak a guču dažďoviek. Neuznávam ťahať zubáčov na hniezdach vo februári a marci, ako sa to deje na Ebre a pod. Osobne som rybu neodniesol od vody už pár rokov. Viem, že kopec ľudí chce dostať niečo späť za cenu povolenky, ale 50ks ušľachtilej ryby je hrozne moc. Je to neudržateľné, zarybnenia nestíhajú a prirodzený neres čoskoro asi vymizne. Je zarážajúce ako sú kvalitne obhospodarované vody v Anglicku alebo Maďarsku, ktoré spravujú menšie rybárske spolky.Každá centralizácia vždy prinesie len tunelovanie a zvýhodňovanie určitej skupiny alebo lokality.
Zaznamenané
Martin
Global Moderator
Full Member
Príspevkov: 207

Fly Fishing Forever

Zobraziť profil
« Odpoveď #132 kedy: 23. Január 2017, 07:50:13 »

áno, je to o ľuďoch. Na druhej strane na všetko treba povolenie od štátu...chceš šoférovať? chceš poľovať? chceš rybárčiť? chceš zabiť vlastné prasa? chceš vyťať strom? chceš postaviť dom, či chliev? Chceš sa oženiť? Chceš sa rozviesť? Chceš pracovať?...na všetko treba súhlas, povolenie štátu...a na tisíce ďalších vecí.

Tie zákony, pravidlá sú tu nato, aby existoval bič a mohli sa ľudia (rybári) trestať. A aby sa báli. Úsmev Úsmev Úsmev
Zaznamenané

Venujem sa hlavne muškáreniu a sem-tam trošku prívlači. prešiel som však asi všetkým...plavačka, feeder, kaprárina...preteky...a oveľa, oveľa viac...ak môžem, pomôžem Úsmev
tomasG
Sr. Member
Príspevkov: 439

Zobraziť profil
« Odpoveď #133 kedy: 23. Január 2017, 08:14:38 »

áno, je to o ľuďoch. Na druhej strane na všetko treba povolenie od štátu...chceš šoférovať? chceš poľovať? chceš rybárčiť? chceš zabiť vlastné prasa? chceš vyťať strom? chceš postaviť dom, či chliev? Chceš sa oženiť? Chceš sa rozviesť? Chceš pracovať?...na všetko treba súhlas, povolenie štátu...a na tisíce ďalších vecí.

Tie zákony, pravidlá sú tu nato, aby existoval bič a mohli sa ľudia (rybári) trestať. A aby sa báli. Úsmev Úsmev Úsmev

Maťko vo všeobecnosti nesúhlasím. Zákon nemá byť na to, aby sa ľudia báli, ale aby vymedzoval určitú hranicu "dobrého/zlého". Ak je nejaký zákon zlý, mal (zámerne píšem mal, lebo to tak nefunguje) by sa zmeniť. Presne to isté je aj zákon o rybárstve...je potrebné ho upraviť a zmeniť...bohužiaľ aj tie úpravy, ktoré sú v návrhu toto všetko nenapravia.

O tom strachu z trestu...skôr by sa malo upraviť postavenie kontrolných orgánov (polícia, obecná polícia, rybárska stráž, lesná stráž apod.) na také, aké bolo za socíku...nejde mi o predvádzanie moci ani nič, ale o to ako bola osoba (v tej dobe vlastne hlavne policajti) chránená zákonom a zároveň čo zákon verejnému činiteľovi povoľoval...v dnešnej dobe je to naopak priestupca/páchateľ/proste zloduch má väčšie práva a ochranu ako zasahujúci orgán. A v tomto vidím problém.
Zaznamenané
Saša
Hero Member
Príspevkov: 3 990

Niekedy aj motyka vystrelí

Zobraziť profil
« Odpoveď #134 kedy: 23. Január 2017, 16:16:43 »

TomasG . O rozdieloch v  spoločenskom postavení, právomoci, rešpekte, a o práci polície za socializmu a teraz, je zbytočné sa baviť s nezainteresovanými ľuďmi.  Mrknutie Vyjadril som len súhlas s Tvojou poznámkou v príspevku . Podrobnejšie rozoberanie tejto mojej a Tvojej poznámky však nepatrí na toto fórum. Mrknutie
« Posledná zmena: 23. Január 2017, 16:19:27 od Saša » Zaznamenané
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk