AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

16.09.2019 22:41:32

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 090 príspevkov v 1 828 tém od 1 815 užívateľov
Najnovší užívateľ: radovvv
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - prívlač
| |-+  Prívlač
| | |-+  TAKTIKA LOVU
| | | |-+  Nadvazec na privlac
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] Tlačiť
Autor Téma: Nadvazec na privlac  (Prečítané 864 krát)
JanciBaci
Newbie
*
Príspevkov: 25

Zobraziť profil
« kedy: 01. Október 2018, 08:26:22 »

Ahojte,

aky nadvazec na privlac pouzivate, pri love nasich krokodilov?

1. Fluorocarbon
2. Lanko ocelove / wolfram
3. Ziadnen
4. Alebo hrubsiu sumciarsku snuru

Riesim tuto dilemu, pretoze si mysli ze je skoda ak ryba prekusne snuru (v pripade ak chytate bez nadvazca) a potom sa trapy s nastrahou v papuli a pri najhorsom pojde hore pupkom. No na druhej strane si myslim ze lanko ma dost velky vplyv na viditelnost, chod nastrahy a pod. Preto by som rad vedel vase skusenosti a nasiel nejaky kompromis medzi bezpecnostou a ucinnostou.

Viem ze uz nieco podobne bolo riesene, ale rad by som to ozivil a vedel skusenosti co najviac zainteresovanych.
« Posledná zmena: 01. Október 2018, 08:34:44 od JanciBaci » Zaznamenané
oreno
Hero Member
Príspevkov: 2 941

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 01. Október 2018, 13:04:59 »

Ak maš na nastrahe len jeden jednohak (jig, ...aj plandavky byvaju okované jednohakom, aj voby) tak je na tebe, či daš lanko alebo nie.
Ak je čo len jeden trojhak (hrozí zošitie tlamy) tak jednoznačne lanko. Florocarbon je tiež podmienečne možný. Za podmienky že to nie je žiadne blato . najlepšie niečo overené-priamo na lov šťuk určene (Hard Mono ap). Názory na min priemer sa líšia . Stred je tak okolo 0,7 mm .
Zaznamenané
JanciBaci
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #2 kedy: 02. Október 2018, 08:52:51 »

Vdaka, to s tymi jednohakmi a trojhakmi dava zmysel si myslim. Rozmyslal som ci mozem urobit aj kompromis, a to tak ze dam haky bez protihrotov.
Zaznamenané
yossi
Newbie
*
Príspevkov: 14

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 02. Október 2018, 15:50:13 »

Ahoj...ja pouzivam fluorocarbon za kazdych okolnosti a vsetko funguje ako ma...a nadvazce si robim sam...
Zaznamenané
JanciBaci
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 02. Október 2018, 21:43:43 »

Ahoj...ja pouzivam fluorocarbon za kazdych okolnosti a vsetko funguje ako ma...a nadvazce si robim sam...

A aky hruby FC pouzivas na nadvazec?
Zaznamenané
Palusko
Hero Member
Príspevkov: 963

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 15. Október 2018, 16:01:34 »

Stuka prehryzne bez problemov aj milimetrovy fluorocarbon ak jej to sadne pekne na zuby, mam overene, chytam totozi len FC Úsmev Chodim ale na miesta kde nieto stuk, za rok ak tak 4-5 potiahnem, aj to su vecsinou chytene za krajicok, ale ak to nasaje hlbsie a nevytiahnes ju do par sekund tak to ureze ako ziletkou. To sa tyka vsetkeho co nie je kovove, takze ja osobne odporucam jedine ocel, napriklad wolfram je podla man tiez nanic, praska, kruti sa, lame sa, nieze len prides o rybu ale zazil som aj ze praskne pri nahadzovani wobleru a budes strasne nadavat ak tak stratis nejakeho illexa Úsmev Co sa tyka jednohaku suhlasim ze to nei ej take kriticke ako s trojhakmi, ja osobne napriklad zatlacam aj protihroty, ak to nejaka ryba odtrhne hned to vytrasie.
Zaznamenané
JanciBaci
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 16. Október 2018, 08:12:56 »

Dakujem ti za super vycerpavajucu odpoved Úsmev A aku hrubku FC pouzivas ked ides dajme tomu na privlac zubaca?
Zaznamenané
Palusko
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 16. Október 2018, 22:46:41 »

Dakujem ti za super vycerpavajucu odpoved Úsmev A aku hrubku FC pouzivas ked ides dajme tomu na privlac zubaca?

Primarne ho nepouzivam kvoli jeho "neviditelnosti" ale poprve chytam skoro vylucne na snury a ta sa velmi, ale skutocne velmi rychlo oderie o tvrdsie dno ak sa orie s woblermi, za 2 hodky sa moze stat ze prides o wobler pri nahadzovani Úsmev FC  vydrzi neskutocne vela a je tvrdy tak sa nedeformuje ako silon. No a dalsia vec je ze sa menej mota pri nahadzovani. Hrubka dost velka kedze to ma mizivu nosnost, napriklad najtensi mam tusim 17ku a to tak na 0,06 snuru alebo nanofil davam pri UL. Na taku beznu privlac co chytam mam snuru cca na 15-20 kilo, kedze chodim na miesta kde sa vyskytuju sumce a tam 0,50 a viac.
Zaznamenané
Samael
Newbie
*
Príspevkov: 12

Zobraziť profil
« Odpoveď #8 kedy: 08. November 2018, 11:23:55 »

Ahojte, mňa by tiež zaujímalo, či ide niečím dobre nahradiť lanko na šťuky napr. FC alebo niečo iné. Začal som chytať šťuky na muškárku a používam zatiaľ wolfram lanko, ale krúti sa to a tak. Nejaký hrubší FC by to nedal? Ozaj to tá šťuka dá zubami do kelu?
Zaznamenané
JanciBaci
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 09. November 2018, 08:52:39 »

Urcite to stuka dokaze cvaknut, velku rolu podla mna rozhrava aj sposob akym zdolavas. Dnes je velmi "in" zdolavat na styl sporotvych privlaciarov. Mnohi rybari sa snazia vytiahnut zdolavanu rybu co najskor von, potom sa stava to ze pri zdolavani mas sice rybu pri brehu, ale ta ryba je este nevycerpana a zacne sa ti hadzat, vyskakovat a nedokazes ju dostat do podberaka. Toto je podla mna uplne najkritickejsi moment v pripade zdolavania zubatej "potvory". Vtedy ti stuka zacne vyskakovat a kmytat hlavou a vtedy sa to casto bohuzial stane. Preto ak je moznost (ak tam nie je vela prekazok a pod.) sa ja snazim zdolavat pomaly. Vsak na zaber niekedy cakam aj tri dni ked idem privlacovat, pretoze aj ked chodim nna ryby skoro kazdy den, tak mam len par hodin po praci a casto prepasnem najlepsi cas na ryby. Preto sa nikdy neponahlam a vychutnavam si zdolavanie, s vycerpanou rybou je aj foteie a podoberanie ovela jednoduchsie. Co sa tyka hruby FC tak cital som mnoho clankov. Poradil mi tu aj Palusko (vyzera byt skuseny v tejto problematike). A v zavislosti na tom aku snuru pouzivas tak k tomu pridaj FC. Ja napriklad na zubaca pouzivam FC, ani nie tak kvolli tomu zeby mi to cvakli, ale ked su opatrne tak som aspon trochu nenapadnejsi (hrubka 0,25 az 0,30) na UL pouzivam FC tiez 0,14. A na stuku by som sa nebal ist do 0,50 ako pisal Palusko. Tolko z mojho pohladu.
Zaznamenané
Samael
Newbie
*
Príspevkov: 12

Zobraziť profil
« Odpoveď #10 kedy: 10. November 2018, 19:47:22 »

JanciBaci: vďaka za odpoveď. Na českom fóre mi poradili ešte titánový drôt, vraj je to ohybné poddajné a nemá to pamäť. https://www.rudiheger.eu/en/traun-river-titanium-draht.html?___from_store=de
Zaznamenané
Palusko
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 11. November 2018, 21:49:17 »

JanciBaci: vďaka za odpoveď. Na českom fóre mi poradili ešte titánový drôt, vraj je to ohybné poddajné a nemá to pamäť. https://www.rudiheger.eu/en/traun-river-titanium-draht.html?___from_store=de

Presne ako pisal Janci, akurat dodam ze stuka ti prehryzne akykolvek FC, aj milimetrovy. Ak jej to sadne na ten spravny zub, je to ako ziletka. Podla mna je FC nulova ochrana pri stuke. Titanove lanko je ohybne a ma mensiu pamet, je ale velmi drahe a problematicke na viazanie, ak ho zohnes, napriklad do slucky zvykne praska pretoze je velmi tuhe. Moc sa do toho nevyznam, lebo nechytavam moc s lankami, stuky sa mi vyhybaju, takze len vynimocne kd eviem ze sa vyskytuju vo vecsom pocte, ale mne sa este pozdavali lanka kde bola ocel kombinovana s kevlarom alebo dyneemou, nebolo to take tvrde ako cista ocel a na zdolanie stuky tie ocelove vlakna stacia. A zaroven vystriham pred wolframom, je to sice lacne a tenucke, ale strasne to praska a neda sa tomu verit, po par hodoch alebo po prejdeni po nejakej prekazke mozes stratit 80% nosnosti, plus ked sa to zdeformuje je to pruzina.
Zaznamenané
Strán: [1] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk