AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

17.07.2019 22:27:12

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 063 príspevkov v 1 826 tém od 1 799 užívateľov
Najnovší užívateľ: CoinExchangeNY
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - kapor
| |-+  Kaprárina
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Podvodná kamera, preteky a lov rýb
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 [2] 3 Tlačiť
Autor Téma: Podvodná kamera, preteky a lov rýb  (Prečítané 7903 krát)
Charlie
Hero Member
Príspevkov: 4 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #15 kedy: 25. Apríl 2010, 19:39:43 »

Vilko, veď práve preto som aj ja napísal príspevok, lebo si myslím, že sledovanie kaprov musí byť magický zážitok, ale zrovna AKVA-VU mi nedá to čo by som od nej očakával a teda je to zbytočná investícia...
Ja používam sonar LOWRANCE X125... ale len na Kráľovej , Mare a pod. Na Maďarských rybníkoch určite nie... A tento sonar má 480X480 pixel a to mi dáva dostatočný obraz o hĺbke a jej zmenách a tipe dna.... dokonca už aj použitie GPS je pre mňa zbytočnosť...
Zaznamenané

wherever you go, be safe and whatever you do, do it intense
vilo bellay
Hero Member
Príspevkov: 761

Zobraziť profil
« Odpoveď #16 kedy: 25. Apríl 2010, 19:45:20 »

Roman 37  Smiech Lovné miesto si vieš dobre vyhľadať aj bez kamery, Ty starý harcovník, ako sme začínali? A darilo sa, čím viac sme o našich lovných miestach rozmýšľali a debatovali tým viac sme prichádzali na nové finty, je to pravda, alebo nie? Mrknutie Olovnička a dobrá predstavivosť, to bola naša podvodná kamera Úšklabok
Zaznamenané

Lastia Slovakia team
Čeko
Hero Member
Príspevkov: 5 685

Zobraziť profil
« Odpoveď #17 kedy: 25. Apríl 2010, 19:51:57 »

ano vilko nase zaciatky boli tazke tazke olovo preklepat dno dat boju a bolo vymalovane len ked som to capol 150metri na clne a chcel som to stiahnut potom z brehu a zachytene tak ma islo jeb... 
Zaznamenané
vilo bellay
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #18 kedy: 25. Apríl 2010, 19:54:46 »

Charlie nazdar Úsmev Máš pravdu, sledovať kapra v jeho prirodzenom prostredí je úžasné. Obdivujem Hofiho, a všetkých čo sa vedia dobre potápať musí to byť krása vidieť v našich vodách kapríky zoči voči. Veľmi rád si pozriem videá s pod hladiny o kapríkoch. Plne s tebou súhlasím, sonar úplne stačí a kamera je dobrá tak na reklamné videá rybárskych firiem Úšklabok Úšklabok
Zaznamenané

Lastia Slovakia team
vilo bellay
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #19 kedy: 25. Apríl 2010, 19:56:24 »

Roman, jasné, že každého ide roztrhnúť od jedu, ale priznaj, keby si toľko netrhal nebol by si taký zručný v naväzovaní háčikov a robení montáží Úšklabok Úšklabok Úšklabok Úšklabok
Zaznamenané

Lastia Slovakia team
Čeko
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #20 kedy: 25. Apríl 2010, 20:02:22 »

zase mas pravdu kua ako to robis vcera som bol vo vyrobni a prisiel si chalan po nejake gule a veci ze ide do madarska tak mi posunul bizuteriu ze dake nadvesce ci mu neurobim jasne ze som mu urobil ale iba take jednoduche chalan bol tesivy a ja tiez ze on je tesivy
Zaznamenané
vilo bellay
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #21 kedy: 25. Apríl 2010, 20:03:17 »

No vidíš, keby si mal kameru tak do teraz chytáš na ten istý nadväzec Úšklabok Úšklabok Úšklabok Úšklabok Úšklabok Úšklabok
Zaznamenané

Lastia Slovakia team
Čeko
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #22 kedy: 25. Apríl 2010, 20:07:00 »

vidis to ma ani nenapadlo vilko kolko sme uz tych nadvescov urobili 1000? za tie roky alebo aj viac? 
Zaznamenané
vilo bellay
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #23 kedy: 25. Apríl 2010, 20:14:10 »

Habakuk Úšklabok Úšklabok Úšklabok A čo povieš Roman na použitie kamery na pretekoch?
Zaznamenané

Lastia Slovakia team
Čeko
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #24 kedy: 25. Apríl 2010, 20:20:15 »

pokial to neni zakazane tak nech si ju pouzivaju ale to zalezi na organizatoroch pretekov ci to povolia alebo nie ja osbne na preteky nechodim od palotas cupa 2002 kde som zazil sklamanie od organizatorov   
Zaznamenané
vilo bellay
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #25 kedy: 25. Apríl 2010, 20:45:39 »

Hmm. Pravda, čo nie je zakázané môže sa použiť. No myslím si, že preteky sú aj o tom ako vieš reagovať na dané okolnosti a kamera Ti pomôže bez námahy zistiť už len to, či máš kŕmne miesto vyzbierané, alebo nie a to je výhoda oproti rybárom, ktorí ju nemajú. Neberte ma aj ostatní, že som nejaký spiatočník, len nahlas uvažujem. Čo vy na to chalani?
Zaznamenané

Lastia Slovakia team
Pali
Sr. Member
Príspevkov: 264

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #26 kedy: 25. Apríl 2010, 21:51:23 »

Kameru mám a hneď na začiatku treba povedať, že sa to dosť preceňuje. Načo je to teda dobré:
- skúmam sonarom dno, chcem vedieť čo to tam ukazuje, tak si to poobzerám. Časom sa takto naučíš čo si o obraze na sonare vlastne máš myslieť.
- v záujme kapra je dobre pozrieť si únikové cesty v prekážkach, montáž sa dá položiť tak, aby si netrhal, predstava kapra ťahajúceho 5 metrov vlasca nie je príjemná
- na rieke som konečne dostal odpoveď, či sa krmivo udrží na dne v prúde, alebo nie

Načo nie je:
- kapra uvidíš absolútne zriedka
- neuvidíš viacej ako pár desiatok centimetrov, len v úplne čistej presvetlenej vode dovidíš ďalej
- ryby obvykle neobjavíš, skôr možné loviská
- nepredstavuj si to ako potápanie, či riadenú ponorku; vyžaduje si to veľmi exaktné ovládanie člna a často prefrčíš nejakým miestom a máš čo robiť vrátiť sa tam ešte raz

Táto vecička jednoducho šetrí čas. Romantika závisí od iných vecí, to je o pohode na brehu, prírode okolo. Samozrejme kto chce, ten môže pokojne schmatnúť lieskový prút, korkový štupeľ, motúz a ohnutý klinec, nastražiť polotvrdý zemiak, vziať drevené bidlo na skúmanie dna z drevenej pramice a tvrdiť, že to je jediná romantická a nefalšovaná rybačka.
Zaznamenané
erikson
Hosť
« Odpoveď #27 kedy: 26. Apríl 2010, 11:15:52 »

amozrejme kto chce, ten môže pokojne schmatnúť lieskový prút, korkový štupeľ, motúz a ohnutý klinec, nastražiť polotvrdý zemiak, vziať drevené bidlo na skúmanie dna z drevenej pramice a tvrdiť, že to je jediná romantická a nefalšovaná rybačka.....................Tak toto je trošku za vlasy pritiahnute...
Zaznamenané
Čeko
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #28 kedy: 26. Apríl 2010, 19:28:51 »

dnes bol vo vyrobni za mnov Vilko Bellay a tak sme debatili ako sa tato tema zacala bujaro chlapi nehadat sa ide iba o nazor a kto chce tak nech chyta na haluzku s korkom a vo vode nech ma kameru 
Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member
Príspevkov: 6 309

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #29 kedy: 26. Apríl 2010, 20:34:43 »

Vlani sa jeden kamarát tešil,že mu príde o zahraničia  podvodná kamera. Prišla,odskúšal a už ju veľmi so sebou na ryby nenosí,tak sa domnievam,že nesplnila jeho očakávanie.
Prezrieť s ňou lovné miesto vo väčšej hĺbke je skoro nemožné má síce svetlá,ale tie moc nepomôžu. Na člne minimálne dvaja a už pri väčšom(nie veľkom) vetre je to o ničom. Ináč v blízkosti kamery je to super.Neviem tu niekto spomínal.že tam rybu neuvidíš,no ja som ich videl dosť,no na krátkom osvetlenom úseku. V malej čistej vode to môže byť ináč.

Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
Strán: 1 [2] 3 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk