AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

19.11.2019 03:36:58

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 192 príspevkov v 1 829 tém od 1 826 užívateľov
Najnovší užívateľ: PeterPodsklan
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - plávaná
| |-+  Plávaná
| | |-+  TAKTIKA LOVU
| | | |-+  Biče a lov na ne
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] 2 Tlačiť
Autor Téma: Biče a lov na ne  (Prečítané 5925 krát)
samomo
Hero Member
Príspevkov: 1 632

Zobraziť profil
« kedy: 01. Február 2010, 18:08:15 »

ake bice pouzivate nejake lacnejsie verzie alebo rahe belicove bice ,....
ake plavaky ,.....
« Posledná zmena: 01. Február 2010, 21:08:10 od Jaro - moderátor » Zaznamenané

ryba je živý tvor a nie žrádlo! LASTIA
Dusan195
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 10. Apríl 2010, 20:56:27 »

http://www.okfish.sk/rybarske-potreby-kaprarina/detail/3082/teleskopicke-bice-set-bic-shakespeare-tele-pole-montaz-vyprostovac
Zaznamenané
Miga
Hero Member
Príspevkov: 3 101

Zobraziť profil
« Odpoveď #2 kedy: 10. Jún 2011, 14:02:02 »

nedavno som sledoval na nete video kde sa lovilo 7m bicom a celkom pekne rybky, chcel by som si nieco podobne zohnat na take kratke vylety k vode pripadne k lovu nastrahoviek, viete poradit nieco? ide mi hlavne o lacne bice mozu byt aj tazsie lebo to chcem fakt na kratke 3-4 hodinove lovy inak by som bral feeder. Nejaka znacka alebo si myslíte ze je to jedno pri týchto lacných prutoch so sklolaminatu?
Zaznamenané

Kde Miga nespadol do vody, tam akoby na rybách ani nebol Smiech
simba
Full Member
Príspevkov: 225

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 10. Jún 2011, 15:53:49 »

osobne mam bic ("Holiday 5m" ) co som si kupil ako decko za 300sk Smiech
chytavam naneho len nastrahove rybky, plavacik mam maly korkovy (asi ako necht na malicku), jeden brok a minihacik... na belicky "smrtiaca zbran" (zial niekedy doslova)
ale aby som sa aktivnejsie venoval "bicovaniu" to nie, radsej normalne na plavacik s palicou a navijakom. pride mi to aj rybam ohladuplnejsie kedze maju sancu utiect a niesu nasilu drzane na kratkom kuse silonu... (ale uz som videl kapra 40cm na bici chyteneho, 20minut mal chudak co robit Smiech )
Zaznamenané
Miga
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 10. Jún 2011, 15:59:40 »

no neviem ci pre tak male rybky nie je lepsie ked ju len vytiahnem a hned ide spat Úsmev
Zaznamenané

simba
Full Member
Príspevkov: 225

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 10. Jún 2011, 22:07:01 »

ono na bic je neuveritelna sranda chytat, aspon mna to bavi.. hlavne pleskace, belice cervienky,.. ale ako som spominal pouzivam ich ako nastrahove (mrtve), inak co chytim hned hodim naspat do vody. ked si chce clovek fakt len na chvilku pochytat a je mu jedno co tak bic vyhrava (neuveritelne bolo ked som na bic tahal byckov Smiech ). ale zameriavat sa len na bic popripade ist k vode len s bicom to nie.. ja niekedy zvykavam tak ze jednu hodim n akapra (ci uz plavak alebo "natazko") a aby som si ukratil cas sa hram s bicom Úsmev
len niekedy je umenie tak zaseknut rybky aby nebola zranena, predsa len belicky maju jemne papulky a vacsinou sa za cervom vrhaju hlava nehlava :/
Zaznamenané
Miga
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 11. Jún 2011, 11:49:27 »

problem je ten ze ja mam niekedy velmi malo casu na ryby a chcem sa zabavit proste bez toho aby som musel vlacit vela veci, samozrejme zober Ulko a idem ale sem tam aj tie belicky maju daco do seba a viac sposobov rybolovu vediet je lepsie Úsmev cim viac sposobov ovladas tym viac si rybárom Úsmev
Zaznamenané

PuTy
Sr. Member
Príspevkov: 342

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 11. Jún 2011, 12:47:51 »

noo ja niekedy zoberem 6ku bic a idem na miestnu riecku alebo aj na Torysu a poviem vam ze je to perfektna rybacka ked beru napr podustvy, je to super zabava a povedal by som ze si zachytam lepsie ako na udicu...vyhoda je ze s bicom sa stale chyta v rovnakej vzdialenosti a ked sa presne zakrmi a zvoli dobry ponor tak neni o com... pouzivam 12 hl. silon 10ku navazec hacik 12-16 plavak 1-2 g podla sily prudu... co sa tyka kaprov pochytal som uz aj nasadaky na presne taky system, neni to problem ked su kapre cerstvo nasadene tak to staci len drzat a kaprik sa kruti dookola do 5 min je vonku bez problemov... samozrejme uz ked neni taka cerstva nasada a ryba sa rozbehne tak velka sanca tam neni Smiech
miga co sa tyka toho bica tak 7m laminat je uz dost tazky a neni to take jednoduche a za tie hoc aj 3 hodinky sa trosku utrapis, staci ze bude pofukovat vietor ... ja mam osobne posejdona od esoxu, len neviem ci sa este vobec predava, cena tam bola nejakych 800 sk pri 6m, 7m sa tusim ani nevyrabala...
Zaznamenané
Miga
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #8 kedy: 11. Jún 2011, 19:22:58 »

takze vravis ze radsej nasetrit a kupit co najlahsi? ok tak si pockam radsej Úsmev zatial budem ULkovat ked pojdem na kratsie Smiech

uprava: teraz som videl ten poseidon a stoji 9,5€ v 5m ale to je tiez sklolaminat, len chcem dlhsi, chcem lovit na LM a to nie je ako na rieke tam by mi stacil kratsi...
« Posledná zmena: 11. Jún 2011, 19:32:11 od Miga™ » Zaznamenané

PuTy
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 11. Jún 2011, 23:58:33 »

no tak to uz su asi ine posejdony,,,ked to dam do googlu vyhodi mi iba zobar somarin takze uz sa ocividne nepredavaju Úsmev

na LM je samozrejme potrebny dlhsi bic ako pises...naidealnejsie by bol nejaky 9-10m ale to uz su ine palky Smiech
Zaznamenané
Ďula
Hero Member
Príspevkov: 1 084

Idem si za svojím snom !

Zobraziť profil
« Odpoveď #10 kedy: 12. Jún 2011, 09:05:41 »

Ja som minulí rok vyhral na pretekoch bič SHIMANO 4,5m , mne osobne postačuje a je skvelý , nemám čo riešiť  Mrknutie
Zaznamenané

---------->Catch and Release<----------
PREDÁM OLOVÁ TVARU GRIPPA, GRIP, HRUŠKA A SUMCOVÉ KONTAKT "SS" Úsmev
Miga
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 12. Jún 2011, 11:56:36 »

no mne staci 7mička a lovit s nim pri hradzi, resp na miestach od hradze kedze su tam tabule, kde su kamenne nasypy tam vyzera byt hlbsia voda a pekne rybky tam plavaju, zatial najlahsi za prijatelnu cenu co som nasiel na nete mal 440g
Zaznamenané

PuTy
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #12 kedy: 12. Jún 2011, 12:58:10 »

to to je celkom ok Úsmev
Zaznamenané
Miga
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #13 kedy: 12. Jún 2011, 13:11:56 »

tu je ten prut len sa mi to nejako nezda lebo je z kompozitu

http://www.shop-rybky.sk/?p=productsMore&iProduct=4581&sName=Prut-Gold-Star-VIKING-MMV-POLE,-7,00-m

a tento je z IM6 a má o 200g viac

http://www.shop-rybky.sk/?p=productsMore&iProduct=4558&sName=Prut-Energo-Team-VIKING-PLUS,-7,00-m
Zaznamenané

PuTy
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #14 kedy: 12. Jún 2011, 22:00:02 »

no je to cudne, sice ten druhy sa mi zda byt stihlejsi... asi niektory z udajov nebude spravny
Zaznamenané
Strán: [1] 2 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk