AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

14.10.2019 02:41:25

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 124 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - prívlač
| |-+  Prívlač
| | |-+  DOMÁCA DIELŇA
| | | |-+  Úprava umelých nástrah
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] Tlačiť
Autor Téma: Úprava umelých nástrah  (Prečítané 5304 krát)
Ludik20
Hosť
« kedy: 19. Január 2010, 13:59:46 »

Upravujete niejako umele nastrahy?Prifarbujete,strihate,dovazujete....?Cokolvek,co sa vam vidi,ze nastrahu urobi zaujimavejsiu!!! :oi
« Posledná zmena: 05. Január 2012, 15:06:17 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
stuka
užívateľia
Full Member
*
Príspevkov: 119

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 19. Január 2010, 14:19:24 »

najcastejsie malujem na kopyta hoci akej farby s hrubou centrofixou kolme ciary
« Posledná zmena: 22. Január 2010, 06:22:49 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 669

Zobraziť profil
« Odpoveď #2 kedy: 19. Január 2010, 15:08:41 »

Ja tiež vo viacerých prípadoch trochu upravujem-tuningujem nástrahy.Hlavne gumy.
Najčastejšie ich dofarbujem.Najčastejšie zvýraznujem chrbátik s čiernou centrofixou a chvosty zasa nejakou zvýraznovačkou kriklavo zelenej alebo oranžovej farby.
Ale niekdy idem aj do extrémov a naposledy som mal uspech s takouto farbou v kalnej vode ktorá mala farbu takmer ako biela káva.
Nástrahy 10 a viac cm osedlávam ešte jedným trojháčikom ako je tomu aj v tomto prípade.

Ked sa mi nezdá  dobrý pohyb chvostika tak ho nahrejem nad parou a trochu natiahnem  a potom je guma vláčnejšia.
Alebo zasa nad parou zorejem len samotný chvostík a ked je dostatočne nahriaty a treba ho tiež trochu zatlačit a zostane trochu vačší a tým pádom aj spolahlivejšie pracuje.
Poprípade na takéto moje gumy,lepím vláčnejší chvost z kopýt značky Relax a im podobné.Niekedy je to priam pecka ked je chvostík inej farby ako je samotná nástraha Mrknutie
« Posledná zmena: 22. Január 2010, 06:23:11 od Jaro - moderátor » Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
Ludik20
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 19. Január 2010, 15:25:59 »

Ja som skusal mepsku 2 a na jedno ramienko trojhaciku som dal smacka.No a cuduj sa svete,nenormalne vela zaberov,pokial sa mi to nahodou neskrizilo.Lenze ani jeden premeneny zaber.Tak som vyskusal 0-meps,priamo na rotacku smaka cez karabinku a maly dvojhacik som vyviedol tesne pred chvostikom.ANI TUK !!!
« Posledná zmena: 22. Január 2010, 06:23:33 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Ludik20
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 25. Január 2010, 13:19:25 »

Chalani,nedavno som sledoval na PV TV,co je obdoba Fishing und Hunting,privlacove preteky a co ma zaujalo,bolo,ze sutaziaci obstrihavali gumene nastrahy.Mate s tym niekto skusenost?Co tym vlastne dosiahne?
Zaznamenané
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 669

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 25. Január 2010, 15:14:07 »

Chalani,nedavno som sledoval na PV TV,co je obdoba Fishing und Hunting,privlacove preteky a co ma zaujalo,bolo,ze sutaziaci obstrihavali gumene nastrahy.Mate s tym niekto skusenost?Co tym vlastne dosiahne?
Sem tam obstrihávam gumu,ale len v miestach medzi chvostíkom a koncom telíčka.Robím to len vtedy ked mám podozrenie že ten chvostík nepracuje tak ako by mal a je taký tuhší ako by mal byt podla môjho názoru.Tým pádom je tá čast o niečo tenšia a huževnatejšia a jemnejšia.Ale zasa na druhej strane mi dravec ovela jednoduhšie taký chvostík ukradne.
Ale čo to mohli robit v tej relácii,tak to ti neviem povedat lebo som to nevidel.
Stretol som sa s prípadom  že chvostiky na gumách boli jemne narezané.Ale či to malo nejaký význam,tak to neviem Som v rozpakoch Som v rozpakoch Som v rozpakoch
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
Ludik20
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 25. Január 2010, 15:51:26 »

Mne to skôr pripadalo,ako keby chcel znizit hmotnost gumy(ak sa nechce menit),pripadne,kedze strihal samotne brucho,vytvorit stihlejsiu liniu a napodobnit plôdik,nieco ako smacek,ale chvost vôbec neupravoval!?
Zaznamenané
Oki
Hero Member
Príspevkov: 6 022

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 25. Január 2010, 17:19:49 »

Nie ze robil vacsiu plochu, ktora pomalsie klesa?? Aj to je moznost.
Zaznamenané
zubčo
Jr. Member
**
Príspevkov: 80

Zobraziť profil
« Odpoveď #8 kedy: 05. Január 2012, 11:33:08 »

skúšali ste už prilepiť na vrch voblera kus pierka ako plutvy  Čo??? Čo??? Úšklabok Úšklabok Úšklabok Úšklabok
« Posledná zmena: 05. Január 2012, 15:06:27 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #9 kedy: 03. Október 2012, 17:17:24 »

trosku ozivim tuto temu. po kratkom kruzku sikovny ruk  Smiech je nasledovny vysledok. som zvedavy ako to bude vo vode pracovat. chcel som trosku spestrit nastrahy, tak uvidim ci som neurobil viac skody ako osohu Úsmev

Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
Oki
Hero Member
Príspevkov: 6 022

Zobraziť profil
« Odpoveď #10 kedy: 03. Október 2012, 20:43:19 »

Ak voblery boli crankove tak ziaden problem. Ale ked to bol twitchbait (jemnulinky pohyb aku u rapali) tak si to zabil.
Zaznamenané
andrei11
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #11 kedy: 03. Október 2012, 20:50:08 »

Ak voblery boli crankove tak ziaden problem. Ale ked to bol twitchbait (jemnulinky pohyb aku u rapali) tak si to zabil.

este neboli vo vode. nosim so sebou aj nahradne trojhaky, tak prinajhorsom ich vymenim.
v sobotu ich budem skusat.
Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
oreno
Hero Member
Príspevkov: 2 941

Zobraziť profil
« Odpoveď #12 kedy: 03. Október 2012, 21:57:39 »

trosku ozivim tuto temu. po kratkom kruzku sikovny ruk  Smiech je nasledovny vysledok. som zvedavy ako to bude vo vode pracovat. chcel som trosku spestrit nastrahy, tak uvidim ci som neurobil viac skody ako osohu Úsmev
je dosť možné, že vo vode budú atraktívnejšie, ale vo vzduchu stratia na letových naisto

úprava: najme vobíky
« Posledná zmena: 03. Október 2012, 22:00:01 od oreno » Zaznamenané
andrei11
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #13 kedy: 03. Október 2012, 22:08:26 »

uvidime co to urobi. sam som zvedavy co za vtakovinu som vymyslel.  Úsmev co sa tyka dlzky hodov tak s tym si hlavu nelamem velmi, aj tak vacsinou chytam na UL v malych vzdialenostiach.
Zaznamenané

Martin
Global Moderator
Full Member
Príspevkov: 207

Fly Fishing Forever

Zobraziť profil
« Odpoveď #14 kedy: 02. Január 2017, 12:47:01 »

Ja si už roky maľujem červenú bodku na vobler na mieste análneho otvoru ryby a tiež niekedy pridávam oranžové pierka na zadný trojháčik...Úsmev Úsmev Úsmev
Zaznamenané

Venujem sa hlavne muškáreniu a sem-tam trošku prívlači. prešiel som však asi všetkým...plavačka, feeder, kaprárina...preteky...a oveľa, oveľa viac...ak môžem, pomôžem Úsmev
Strán: [1] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk