AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

20.07.2019 05:42:30

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 064 príspevkov v 1 826 tém od 1 800 užívateľov
Najnovší užívateľ: sarataylor
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - sumec
| |-+  Sumčiarina
| | |-+  Sumcová prívlač
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 ... 103 104 [105] Tlačiť
Autor Téma: Sumcová prívlač  (Prečítané 133803 krát)
Matus-SumoTeam
Hero Member
Príspevkov: 4 174

Prívlač

Zobraziť profil
« Odpoveď #1560 kedy: 18. August 2015, 02:16:15 »

Pepo pochvala od takeho rybara ako si ty a tebe podobny mi robi radost.
Ano to co chytam a kolko chytam je vydrete a asi si to naozaj zasluzim ale zase naberam nove skusenosti a lreto sa posuvam stale do predu.
Zaznamenané
Palusko
Hero Member
Príspevkov: 963

Zobraziť profil
« Odpoveď #1561 kedy: 28. August 2015, 12:57:31 »

Ja si tu vypisujem o 2m v machovi a vcera som uz myslel ze takeho taham. Cosi som zapriahol a ani b....i tu rybu odlepit z miesta. A to sa tato metrovicka zavesila a hned spravila kotrmelec a omotala sa na snuru, tak som tahal metrovy banan zakvaceny v strede proti prudu.

« Posledná zmena: 31. August 2015, 10:35:07 od Jaro-moderátor » Zaznamenané
ralf77
Full Member
Príspevkov: 115

Zobraziť profil
« Odpoveď #1562 kedy: 30. August 2015, 09:58:58 »

Osobacik na privlac.Do teraz som mal naj sumca na trhacku a mal 164cm a teraz som aj toho tronfol na privlac.Konecne sa aj na mna usmieva svaty PETER.

Pridávam sa aj ja , pekný fúzačik.... Úsmev
Zaznamenané
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 666

Zobraziť profil
« Odpoveď #1563 kedy: 01. Február 2018, 13:14:27 »

Jejaký tip na šikovnú paličku do člnku s dlžkou okolo 2 metre???
Gramáž asi tak 100-150g a gumovačku s cca 30g jigom+ guma...
Zatial som našiel niečo vhodné od Dragonu..Tuším to má označenie ako X-Force....No budem sa ja venovať prívlači na hraničných vodách od 1.apríla..Tak som sa ja rozhodol Úšklabok Úšklabok
Palica je člnku-preto takú krátku--palice na breh mám aj dve..Ale do člnu nemotorné...A dostať rybu v prúde do člnu je niekedy až nadludský výkon..Preto chcem taký krátky vykosťovák. Vyvalujem oči! Super!
« Posledná zmena: 01. Február 2018, 13:16:44 od PEPO » Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
Kardo
Newbie
*
Príspevkov: 2

Zobraziť profil
« Odpoveď #1564 kedy: 22. Február 2018, 12:59:32 »

Čavte mam na Vás otázku  Úsmev

Používa tu niekdo z Vás Baitcastove navijaky samozrejme + udice na tažku prívlač?//stredne tažku//lov na riekach//

Ďakujem  Úsmev
Zaznamenané
Kardo
Newbie
*
Príspevkov: 2

Zobraziť profil
« Odpoveď #1565 kedy: 25. Február 2018, 11:04:26 »

Cavte

Boli ste v Ntre na výstave? ... Čistá katastrofa ...

- Jeniné + akvárko s rybami  Úsmev a ochotný Pán čo sa somnou s radostou porozprával o svojich skúsenostiach s lovom na rieke
Zaznamenané
PEPO
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #1566 kedy: 08. Marec 2018, 14:39:57 »

No tak už mám vedla seba papek Dragon X force 200.. Vyvalujem oči! Super! Vyvalujem oči! Super!
Verím že už o nejaký mesiačik a dostane k slovu.... Mrknutie
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
Milos
Jr. Member
**
Príspevkov: 65

Zobraziť profil
« Odpoveď #1567 kedy: 03. Jún 2018, 12:37:18 »

chcel by som sa zacat venovat sumcej privlaci vedel by mi niekto dat nejake rady??
 Zatial som sa venoval na privlac hlavne zubacom...
Zaznamenané
Palusko
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #1568 kedy: 16. Jún 2018, 23:08:36 »

Na zahajenie 4:50 160cm klatik, nie zly zaciatok Úsmev

Zaznamenané
ferek101
Full Member
Príspevkov: 121

Zobraziť profil
« Odpoveď #1569 kedy: 17. Jún 2018, 16:09:20 »

možem sa spytat v akej gramaži použivaš udicu na privlač na sumca či použivaš šnuru alebo vlasec a ešte čo je lepšie navyjak alebo multyplikatora ešte gratulujem pekna ryba musel to byt zažitok
Zaznamenané
PEPO
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #1570 kedy: 17. Jún 2018, 20:04:24 »

Na zahajenie 4:50 160cm klatik, nie zly zaciatok Úsmev
No paráda Vyvalujem oči! Super! Vyvalujem oči! Super!.
Ja som bol na celý víkend a vláčil som už od piatku,no po dvoch dnoch ani ťuk.Tak dnes som tak trochu zneuctil prívlačku a namontoval som olovo a trojhák a aspon vábničkou som uspel a dnes sa podarili 4.kúsky...
Zaznamenané

Palusko
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #1571 kedy: 18. Jún 2018, 01:05:57 »

možem sa spytat v akej gramaži použivaš udicu na privlač na sumca či použivaš šnuru alebo vlasec a ešte čo je lepšie navyjak alebo multyplikatora ešte gratulujem pekna ryba musel to byt zažitok

Vdaka, zazitok to teda bol, trpol som aby nepovolil wobler, nebol zrovna sumcovy, ved aj poriadne ohol haky a kruzok roztiahnuty Úsmev Zvysok vercajchu bol v pohode aj na tazsiu rybu, mal som dva pruty, nastastie som zacal s tymto tazsim, ten druhy by mi asi dolamal. Gramaz zalezi od konkretneho prutu, napriklad toto som vytiahol so 60g sportexom carboflex a ten prut mal este rezervu aspon na dalsich 10 kilo mozno aj viac a to bol chyteny v rieke. Ale niektore pruty co maju udanych aj 100g tak su jemnejsie. Dalsia vec ze niektore okolo 100g a viac su uz neskutocne tazke lesenarske trubky, zle sa s tym naraba, treba si to podla mna chytit do ruky a najst kompromis s cim dokazes odhadzat aspon dve hodiny bez odpadnutia ruky, je to este citlive ale ma to dost sily na velku rybu, lebo ta gramaz casto nic nehovori a ja napriklad vecsinu nastrah mam aj tak do 30g, takze tvrdsie pruty iba aby zvladli vecsiu rybu a rieku.
Chytam vsetko na snuru, aj ostrieze, takze za mna jedine snuru, neporovnatelne lepsie vedenie nastrahy a citis uplne vsetko. Ak planujes tensiu, tj tak okolo 0,20-0,26 tak na koniec odporucam hrubansky fluorocarbon adekvatny nosnostou k tej snure, aspon taku 0,60, inak ju rychlo oderies o dno. Hrubsie toho znesu viac ale zase sa s nimi horsie hadze. Ja na privlac pouzivam klasicke navijaky, na sumce nejaky penn, fin nor, daiwa ma teraz take nove rady na tazsie ryby (bg a prorex), isto by sa aj ine nasli. Kazdopadne vyber najvecsiu velkost po ktorej uz rapidne narastie hmotnost, pri pennoch je to zvecsa 4000. Multik mam len na trhacky, ale to chodim nanajvys 4x do roka, ma nebavi moc nocovat pri tom ako na kaproch Úsmev
Inak to co som ti opisal to je take naradie na nasich beznych slovenskych sumcov, s rybou okolo 2m by si mal problem, alebo ist s tym do talianska alebo spanielska by som volil tiez tazsi kaliber.

Zaznamenané
ferek101
Full Member
Príspevkov: 121

Zobraziť profil
« Odpoveď #1572 kedy: 18. Jún 2018, 16:59:06 »

dufam že som nič nepokazil len začinam kupil som udicu mitchel 60až80g šnuru 0.25 o nosnosti nejakych 3O kilo a o navijaku ešte uvažujem ale asi začnem s okumou longbou
Zaznamenané
Palusko
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #1573 kedy: 18. Jún 2018, 17:45:08 »

dufam že som nič nepokazil len začinam kupil som udicu mitchel 60až80g šnuru 0.25 o nosnosti nejakych 3O kilo a o navijaku ešte uvažujem ale asi začnem s okumou longbou

Prut nepoznam, snura moze byt ale longbow urcite nie, to je baitrunnerove velke tela, nie na privlac Úsmev
Zaznamenané
PEPO
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #1574 kedy: 19. Jún 2018, 08:00:06 »

Ten naviják nie je na prívlač..Nad tým prestan uplne uvažovať....
Zaznamenané

Strán: 1 ... 103 104 [105] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk