AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

16.09.2019 22:14:48

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 090 príspevkov v 1 828 tém od 1 815 užívateľov
Najnovší užívateľ: radovvv
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - o salmonidoch
| |-+  Muškárenie
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Prvý prút na mimopstruhovú vodu
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 Tlačiť
Autor Téma: Prvý prút na mimopstruhovú vodu  (Prečítané 10392 krát)
erno hlavac
Hero Member
Príspevkov: 6 309

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #75 kedy: 03. November 2011, 17:04:32 »

Ja som nikdy nekládol dôraz na naviják, niekedy som mal aj automat, no dal som ho preč. Chytával som na potokoch a Váhu (len tečúce vody) a naviják som potreboval akurát na stiahnutie šnúry, inak som mal šnúru vo vode a aj som zdolával len priťahovaním šnúry druhou rukou. Lovil som výlučne na jednu suchú muchu.
Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
Oki
Hero Member
Príspevkov: 6 022

Zobraziť profil
« Odpoveď #76 kedy: 03. November 2011, 21:00:11 »

Jedna sucha mucha..achjaj nech uz je tu jar a jalce zacnu zbierat z hladiny.
Zaznamenané
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 668

Zobraziť profil
« Odpoveď #77 kedy: 29. Február 2012, 13:09:55 »

Zachvílu je to tu  Úšklabok Úšklabok Úšklabok
Mal by som mladému kúpiť nejaký výhodný set aby sme sa cca 2 mesiace v roku marec+apríl oddávali tomuto zaujímavému lovu.Teda zaujímavý je v našich južných končinách.
Bud mladému niečo za facku alebo ja by som mu dal moje a ja si kúpil niečo lepšie ako mám ?? ???Výdavkov je teraz až až Neviem čo si myslieť/Nerozhodný Neviem čo si myslieť/Nerozhodný Neviem čo si myslieť/Nerozhodný tak sa asi prikloním k prvej verzii Neviem čo si myslieť/Nerozhodný Neviem čo si myslieť/Nerozhodný Neviem čo si myslieť/Nerozhodný.
Myslíte že na začiatok by mu stačilo toto tu???
http://www.okfish.sk/rybarske-potreby-muskarina/detail/11071/sety-1-1-
Alebo radšej pokupovať samostatne???Musím len cez e-shop,lebo tu u nás také nenájdem Mrknutie Mrknutie
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member
Príspevkov: 1 541

Zobraziť profil
« Odpoveď #78 kedy: 29. Február 2012, 13:18:46 »

Co na to povedat. Muskar povie ze to je blud, ze radsej samostatne. Ale zase Ty vies ako ho to bavi (alebo bude), na kolko vychadzok to pouzije, ake tam mate ryby a tak dalej a tak dalej...
Ale ked uz set, tak radsej toto http://www.okfish.sk/rybarske-potreby-muskarina/detail/243/pruty-muskarske-    Predsa, je to Shakespeare a predpokladam, ze aj na vacsie ryby to bude (co tam iste mate), lebo je to 6/7
Zaznamenané
PEPO
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #79 kedy: 29. Február 2012, 13:36:09 »

Co na to povedat. Muskar povie ze to je blud, ze radsej samostatne. Ale zase Ty vies ako ho to bavi (alebo bude), na kolko vychadzok to pouzije, ake tam mate ryby a tak dalej a tak dalej...
Ale ked uz set, tak radsej toto http://www.okfish.sk/rybarske-potreby-muskarina/detail/243/pruty-muskarske-    Predsa, je to Shakespeare a predpokladam, ze aj na vacsie ryby to bude (co tam iste mate), lebo je to 6/7
Tak používať to chceme vo väčšine prípadoch na rieke Hron.Len v ojedinelých prípadoch rieka Žitava.
A čo by sme chceli na to chytať??? Smiech Smiech Smiech.No tie najväčšie zvery Smiech Smiech Smiech Smiech
Drvivá väčšina úlovkov je jalec..........
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #80 kedy: 29. Február 2012, 13:44:25 »

Tak používať to chceme vo väčšine prípadoch na rieke Hron.Len v ojedinelých prípadoch rieka Žitava.
A čo by sme chceli na to chytať??? Smiech Smiech Smiech.No tie najväčšie zvery Smiech Smiech Smiech Smiech
Drvivá väčšina úlovkov je jalec..........

Aha. Ja som myslel ze zubac, bolen a tak Úsmev Ja som tych jalcov zase tak vela nepochytal a co som ulovil, to nejako extra nebojovalo. Takze 6/7 je dost a zbytocne to otazi cely prut a zostavu. Nieco jemnejsie by to chcelo, predsa, na vacsej rieke ho mas kde pustit, pohrat sa s nim, teda by som zvolil nizsiu AFTMA, aby si rybu nepritiahol na tuhom papeku rovno k brehu.
Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #81 kedy: 29. Február 2012, 13:52:30 »

Shakespeare Odyssei 5-6 je idealna volba pre teba a k tomu vsetko co patri. Tato palicka v dlzke 255 staci na jalce ale aj na bolene. Mreny a podobne veci som na to chytil tiez a bohato to obstalo svoje miesto, pricom je to lacnak.

Inak aj ten Bazer kombo jednym casom par mojich znamych opisovalo za dobru kupu za tu cenu. Najma pre zaciatocnika.
Zaznamenané
redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #82 kedy: 29. Február 2012, 14:06:39 »

Dobre, ale zaciatocnik kupi lacne kombo so shitnym prutom, bakelitovym rapkacom, nevie s tym hadzat a povie ze muskarenie je blbost. Kvoli tomu som za kupu o nieco drahsej, ale kvalitnejsej vybavy, ktora aj nieco vydrzi, aj sa s tym clovek zabavi, nie len vytrapi. Inak, Shake... 5/6 je OK volba na zaciatok  Mrknutie
Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #83 kedy: 29. Február 2012, 14:09:29 »

Ja mam Shake... 5-6 ku uz dlhsie a potom co som vymenil ocka je to bomba palica. Samozrejme nie je to ziaden Sage ci GLoomis, ale na tie ryby co som napisal staci.

Andy co som ja vyskusal palice tam vsetko bolo o snure. Mohla to byt hocijak nakkt palica, ak si trafil vahu snury na nu, tak to letelo jedna radost! Plus ja pre zaciatocnika v pripade 5-6ky palice by som dal 7ku WF snuru alebo 6ko DTcko.
Zaznamenané
PEPO
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #84 kedy: 29. Február 2012, 14:11:13 »

5/6 mám aj ja a podla môjho laického pohladu je to to čo mám vyhovuje a čo chcem-e Mrknutie Mrknutie Mrknutie
No len si vybrať niečo dostupné Mrknutie Mrknutie
Zaznamenané

Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #85 kedy: 29. Február 2012, 14:24:48 »

PEPO pod cenu SHK uz nenajdes nic, co je fakt take ze noooo toto je dobre  Neviem čo si myslieť/Nerozhodný  A ak dobre viem prave SHK zdvyhli cenu, dali tam tubu a teraz to uz nie je taky lacnak.
S Balzerom dokazes zit istu dobu, ale potom bude treba dokupit nieco lepsie.

Ponajhorsom nejaka burza??
http://sport.bazos.sk/inzerat/13579658/Muskarske-nacinie.php
http://sport.bazos.sk/inzerat/13347586/Muskarsky-set-PONUKNITE.php
Zaznamenané
kura11
Hosť
« Odpoveď #86 kedy: 01. Marec 2012, 18:37:46 »

pepo ja by som bral 270cm nie 255, je to kratke... a na dolniacke vody az az... obcas je fajn aj ponahanat mreny s nymfami a tam je ta 255 ka velmi kratka... 9 stopa je univerzal...
Zaznamenané
PEPO
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #87 kedy: 01. Marec 2012, 18:50:22 »

Tiež sa prikláňam radšej k dlhšiemu prutu.
Ved placu nad hlavou je habadej Mrknutie
Zaznamenané

oreno
Hero Member
Príspevkov: 2 941

Zobraziť profil
« Odpoveď #88 kedy: 01. Marec 2012, 19:17:01 »

Pani, ale berte na zreteľ, že je to určené (alebo nie?) pre mládežníka? ... a  ten by mal začínať podľa mňa s kratším (ľahším-jemnejším) prútikom.
Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #89 kedy: 01. Marec 2012, 19:27:23 »

A treba aj to zobrat na vedomie, ze este mesiac a jalce uz budu v pohybe  Vyvalujem oči! Super!

255 staci na zaciatok...dokonca aj neskorsie. Ved vo vacsine lovime do 10-15 metrov. A nimfovanie prvy rok aj tak nebude hlavnym cielom  Mrknutie A aj tak v dobrej cene najst 9 stopovu...  Čo???
Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk