AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

16.09.2019 22:25:53

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 090 príspevkov v 1 828 tém od 1 815 užívateľov
Najnovší užívateľ: radovvv
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - o salmonidoch
| |-+  Muškárenie
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Prvý prút na mimopstruhovú vodu
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] 2 3 ... 7 Tlačiť
Autor Téma: Prvý prút na mimopstruhovú vodu  (Prečítané 10394 krát)
dado
Hosť
« kedy: 10. November 2009, 20:00:16 »

Potreboval by som poradit pri kupe prveho muskarskeho pruta, navijaka, snury, muchy... Uz som muskarit skusal z kamaratovim prutom. Ale chcel by som nieco vlastne. Vela do toho investovat nemozem, lebo nieje to moja prvotna technika. Nieco lacnejsie aj ked viem ze sa v tom setrit asi neoplati.
Prut tak do tych 60€ navijak tiez lacnejsi do 30€. Lovit budem na jazere a mensej rieke. Lovenou rybou budu mensie pstruhy a jalce.
ĎAKUJEM.
« Posledná zmena: 10. November 2009, 20:02:11 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Jaro - moderator
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 11. November 2009, 18:29:46 »

Potreboval by som poradit pri kupe prveho muskarskeho pruta, navijaka, snury, muchy... Uz som muskarit skusal z kamaratovim prutom. Ale chcel by som nieco vlastne. Vela do toho investovat nemozem, lebo nieje to moja prvotna technika. Nieco lacnejsie aj ked viem ze sa v tom setrit asi neoplati.
Prut tak do tych 60€ navijak tiez lacnejsi do 30€. Lovit budem na jazere a mensej rieke. Lovenou rybou budu mensie pstruhy a jalce.
ĎAKUJEM.
V celku platí zásada - väčšia rieka - dlhší prút/ 2,7-2,9m/, menší potok - kratší prút /2,1-2,4m/. V Tvojom prípade nič nepokazíš prútom cca 2,7m dlhým AFTM 5 alebo 5/6 a šnúrou plávajúcou WF 5. Nakoľko budeš loviť menšie ryby na mimopstruhovke, táto tvrdosť i dĺžka prúta Ti bude určite vyhovovať.Lacnejšie prúty nájdeš v obchodoch aj za 30-40 eur,kolečká tak isto. Ceny šnúr niekde medzi 20-30. Muchy dľa sezóny. Vyvalujem oči! Super!
Zaznamenané
dado
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 13. November 2009, 18:07:30 »

Bude to rieka siroka asi 25-30metrov, lovena ryba je jalec, a pstruhy z mensich pritokov. No zaujal ma aj lov stuk, bolenov a kaprov. Na to potrebujem nejaku 6/7aftm??
Zaznamenané
Jaro - moderator
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 13. November 2009, 19:41:52 »

Bude to rieka siroka asi 25-30metrov, lovena ryba je jalec, a pstruhy z mensich pritokov. No zaujal ma aj lov stuk, bolenov a kaprov. Na to potrebujem nejaku 6/7aftm??
tá AFTM 5 Ti postačí /na rieku/... a tak ako predpokladáš čím väčšie rybky,tým vyššia AFTM-a... Mrknutie
Zaznamenané
dado
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 13. November 2009, 23:03:37 »

No to je v tom... Su tam dost velke bolene..Smiech:D ktore maju divne obdobia, a skacu na vsetko.Smiech preto pisem aftm 6-7 koli tym bolenom.Smiech
Zaznamenané
redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member
Príspevkov: 1 541

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 19. November 2009, 08:48:49 »

V tom pripade si kup rovno 2 pruty. Minimalne Úsmev Pretoze na mensie jalceky a pstruhy bude 6-7 velka a tuha. Ja napriklad velmi rad chytam na jemne naradie, preto si casto beriem aj na vacsie rieky a ryby tenky stvorkovy prutik. Ale to je len moj osobny nazor. Ono sa da vsetko chytat na 1 prut (ved v minulosti sa to tak robilo bezne), ale s dnesnymi moznostami by som siel cestou vyberu a spravnej selekcie pouzitia.
Zaznamenané
dado
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 19. November 2009, 18:03:34 »

tak urcite planujem kupit 2pruty... Jednu nejaku 3/4 a tu druhu 7/8. Romysalm na sonik 3. Len neviem ci zobrat 6/7 alebo 7/8...
Mam este mensiu otazku, aky je rozdiel medzi sonik3 a sonik4?? iba v tych dieloch alebo sonik 4 ma nejake lepsie vlastnosti?
« Posledná zmena: 19. November 2009, 18:05:40 od dado » Zaznamenané
miso
Jr. Member
**
Príspevkov: 59

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 19. November 2009, 18:10:49 »

SK4 su o nieco tvrdsie rychlejsie ako SK3
Zaznamenané
dado
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 19. November 2009, 19:01:00 »

jaj.. sa mi to zdalo v cene.Smiech
A este jedna vec... Na šťuky potrebujem nejaku aftm8?
« Posledná zmena: 19. November 2009, 19:30:43 od dado » Zaznamenané
redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member
Príspevkov: 1 541

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 20. November 2009, 08:52:44 »

Ja mam SK4 a chyta sa mi s nim paradne. Je to 4/5. Kamarat ma zase SK3  3/4. Chytal som s nim trosku aj ja, ale zda sa mi byt taky "mlandravy". Na stuky moze byt 7 a vyssie. Aspon na tie nase tu u nas Úsmev
Zaznamenané
dado
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 22. November 2009, 00:59:23 »

No tak sonik v nasej miestnej predajni ohuzial nemaju...Smútok ale maju prut Partridge 12ft a 7-8aftm. Tu je aj link: http://www.hobby-g.cz/39-Pruty-Muskarske/3019-prut-Partridge-S-12ft-7-8.html?page=3&back=view zda sa mi o nieco iny, ako su ostatne... Mate s nim niekto nejaku skuusenost? Alebo mi poradil to iste ale s 15ft a 10-11aftm. Je to 12 dielne a to ma celkom zaujalo. Link: http://www.hobby-g.cz/39-Pruty-Muskarske/3027-prut-Partridge-S-15ft-10-11.html?page=4&back=view . No budem mat aj nejaky grays. Su nejake skusenosti??
Zaznamenané
miso
Jr. Member
**
Príspevkov: 59

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 22. November 2009, 10:41:25 »

Ked ten co ti radi tieto pruty 12ft a 15ft vytriezvie porad mu nech sa ide liecit. Co by si s tym na Slovensku robil? mozno sa ale mylim a dozviem nieco co ma prekvapi myslim ohladne pouzitia
Zaznamenané
Wodnik
Hero Member
Príspevkov: 2 568

Zobraziť profil
« Odpoveď #12 kedy: 22. November 2009, 11:21:24 »

No tak sonik v nasej miestnej predajni ohuzial nemaju...Smútok ale maju prut Partridge 12ft a 7-8aftm. Tu je aj link: http://www.hobby-g.cz/39-Pruty-Muskarske/3019-prut-Partridge-S-12ft-7-8.html?page=3&back=view zda sa mi o nieco iny, ako su ostatne... Mate s nim niekto nejaku skuusenost? Alebo mi poradil to iste ale s 15ft a 10-11aftm. Je to 12 dielne a to ma celkom zaujalo. Link: http://www.hobby-g.cz/39-Pruty-Muskarske/3027-prut-Partridge-S-15ft-10-11.html?page=4&back=view . No budem mat aj nejaky grays. Su nejake skusenosti??
Ak chces nejaku udciu a vies o nej ze je lepsie je dobre ked tak si aj kus precestovat za tym ... neviem aky je sice sonik nemal som ho v ruke ale akosi 15ft 10-11 aftm by ma fakt zaujimalo kto ti doporucil a hlavne ako to chces vyuzivat...a ked takpockaj si na vysvatu nejaku atam si prejdi viacej typov udic a ked si vyberies mozes si to objednat po netea niekedy aj lacnejsie
Zaznamenané

Prisiel som, videl som, ulovil som a pouzil Lastiu
dado
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 22. November 2009, 11:58:54 »

ved 15ft je kolko 4metre??Smiech ja som si to az doma uvedomil ze je to nejaka blbost...  A mne sa to zda byt na nejaky morsky rybolov.
Zaznamenané
Wodnik
Hero Member
Príspevkov: 2 568

Zobraziť profil
« Odpoveď #14 kedy: 22. November 2009, 14:19:05 »

ved 15ft je kolko 4metre??Smiech ja som si to az doma uvedomil ze je to nejaka blbost...  A mne sa to zda byt na nejaky morsky rybolov.
presne 4,5 a 10-11 je sakra tvrda to uz skoro mozes dat aj na kapra Smiech
Zaznamenané

Prisiel som, videl som, ulovil som a pouzil Lastiu
Strán: [1] 2 3 ... 7 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk