AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

17.07.2019 23:07:26

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 063 príspevkov v 1 826 tém od 1 799 užívateľov
Najnovší užívateľ: CoinExchangeNY
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - kapor
| |-+  Kaprárina
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Vybava pre zaciatocnika
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] 2 Tlačiť
Autor Téma: Vybava pre zaciatocnika  (Prečítané 731 krát)
Flubertn
Newbie
*
Príspevkov: 11

Zobraziť profil
« kedy: 12. Február 2019, 19:18:39 »

Zdravim pani. Tento rok som sa rozhodol solu so svokrou spraviť skusky a chceme zacat rybárčiť. Pomaly sa zacinam obzerat po vybave chceli by sme sa zmestit tak do 250 € na osobu. Chytat sa bude na jazerach, rybnikoch. Stolicky netreba tie uz mame a podberak staci jeden spolocny. Celkovy rozpocet teda cca 500 € za komplet vybavu. Pre dvoch bez stoliciek a s 1 porberakom.  Da sa za to na zaciatku vyjsť? Viete mi nejake veci poradit. Pozeral som ze na internete predavaju aj akesi 14-16 dielne sety to bude podla mna ale pochybne kvalitou.  Dakujem
Zaznamenané
Milky_06
Sr. Member
Príspevkov: 279

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 12. Február 2019, 20:46:15 »

myslím že vám nestačí len jeden podberák  Mrknutie rybárske ešte asi nemáte že? asi by bolo dobre začať tým Úsmev
Zaznamenané
Flubertn
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #2 kedy: 12. Február 2019, 21:14:31 »

Co sa týka rybarskeho tak sa nehnevaj ale na poucovanie som sem neprisiel. Prisiel som a slusne poziadal o radu a dufam ze mi niekto poradi. Nie som pytliak na skusky sme prihlaseny a zapisne je zaplatene takze rybarsky bude.
Zaznamenané
Milky_06
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 13. Február 2019, 08:43:43 »

ok, nemyslel som to v zlom, len v princípe, že každý rybár by mal mať svoj podberák takže nie jeden pre dvoch, chytíš akurát nejakého nepríjemného porybného a máš problém... týmto moje "mudrovanie a poučovanie" v tejto téme končí... serussss
Zaznamenané
Flubertn
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 13. Február 2019, 11:07:57 »

Oki beriem. Skolenie je buduci tyzden a skusky o 3 tyzdne. S vyhlaskou sme si hlavu netrapili kamaradi rybari mi povedali ze nas na skoleni vela veci naucia. Takze ak hovori predpis ze ma mat kazdy vlastny nie je o com musia byt 2 podberaky Úsmev Skor mi islo o to trosku nakopnut aby som vedel po akej vybave sa na zaciatok pozerat a ci je moja cenova predstava pre zaciatocnika amatera realna.
Zaznamenané
Charlie
Hero Member
Príspevkov: 4 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 13. Február 2019, 14:55:27 »

Je tu založených viac podobných tém... možno aj trochu zbytočne.
Väčšina rybárskej výbavy tu má svoje jednotlivé témy.
Ide aj o to, že celkový sladkovodný rybolov má mnoho odvetví podľa druhu a veľkosti cielených rýb.
Takže ak čakáš nejakú radu a pomoc, musíš ľuďom trochu pomôcť špecifikovaním o čo máš záujem.
Či si ideš robiť povolenie na vody kaprové, alebo pstruhové... či chceš chytať muškárením, prívlač na dravé ryby, spôsobom na plávanú (plaváčik), alebo položenú (na ťažko), alebo sumčiarina.
A od toho sa odvíja výber prútu, navijaku, silony, záťaže, háčiky atď...
No a okrem tejto voliteľnej výbavy ťa čaká aj tá "povinná výbava" ktorú vyžadujú predpisy. Tam bude aj ten podberák či podložka...
Zaznamenané

wherever you go, be safe and whatever you do, do it intense
Flubertn
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 13. Február 2019, 18:05:52 »

No na zaciatok stojate vody, kapor, natazko. To beriem ako zaklad a mozno casom pojdem dalej a bideme dokupovat. Ale niekde sa zacat musi. Radím sa hlavne preto lebo kamaradi rybary maju teleskopicke pruty koli skladnosti a tie sa mne moc nepozdavaju obzeral som sa skor po 3 dielnych.
« Posledná zmena: 13. Február 2019, 18:07:24 od Flubertn » Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member
Príspevkov: 6 309

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 13. Február 2019, 23:16:24 »

Trochu zaujímavá dvojica Ty a svokra, musím sa i usmiať, keď si predstavím na spoločnej rybačke seba a moju svokru. Úšklabok
 Ak sa mienite rybačke trochu vážnejšie venovať a ako píšeš viac menej kaprárine na ťažko, potom by som vylúčil teleskopky. A či dvoj či troj dielne prispôsob si ich Vášmu spôsobu rybačky, či mienite chodiť na jeden, či dva dni možno i viac kde budete loviť a zober si v úvahu i veľkosť Tvojho auta, trojdielne Ti môžu robiť potom problémy pri preprave i v autobuse či vlaku i v aute, zložené majú 1,8 M.
Tie teleskopky si môžeš prikúpiť i neskôr podľa spôsobu iného lovu na aký sa rozhodneš. Ku kaprárine budeš potrebovať kopu vecí, čo tiež stojí dosť peňazí ako písal Charlie.
Neviem kde bývaš, ale prvý marcový víkend bude predajná výstava v Trenčíne ja tam chodím s priateľmi každý rok a je tam kopu vecí i s výkladom - doporučujem.
Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
Flubertn
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #8 kedy: 14. Február 2019, 07:55:31 »

Smiech

No na zaciatok som pozeral nieco taketo
https://www.rybarskepotrebyryba.sk/eshop/2/akcia-1a1-zadarmo/Mivardi/SET-Alcon-Carp-udica-navijak
Otazka znie ci v podobnej cenovej kategorii nie je nieco co by sa znacne vymykalo kvalite a stalo za pozornost.
Zaznamenané
rotny44
Newbie
*
Príspevkov: 10

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 14. Február 2019, 15:41:49 »

Určite nešetri na navijáku. Kúp skôr nejakú osvedčenú značku. Prút 3dielny je sa mi zdá lacnejší ako 2 dielny. Nejaké parožky zo začiatku a zatiaľ ak nechodíš na noc a dlhšie výpravy nepotrebuješ ani signalizátory ( ale dajú sa kúpiť aj lacnejšie bez príposluchu). Vlasce, háčiky , zátaž a nejaká bižutéria k tomu. Povinná výbava ( podberák, uvolnovač háčikov a meradlo)
Zaznamenané
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 666

Zobraziť profil
« Odpoveď #10 kedy: 14. Február 2019, 15:51:23 »

Radšej dačo používané ale kvalitnejšie napríklad z Bazoša ako sa nechať zlákať na akcie 1+1 alebo podobného charakteru...
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
Flubertn
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 14. Február 2019, 17:28:00 »

Nie som na to kupovat nieco z bazosa. Vzdy mam z toho zly pocit v akom stave bude dana vec. Ked bude treba asi radsej zvysim rozpocet. Skor by mi pomohly konkretne typy a ja si z toho uz nieco vyberiem. Napr som pozeral este tie pruty a celkom sa mi pozdava aj https://www.tropicliberec.sk/prut-delphin-etna-carp-ii-next-generation-12ft-3-6m-3-00lbs-3dil/ a https://www.tropicliberec.sk/navijak-delphin-chimera/ .
Zaznamenané
Milky_06
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #12 kedy: 14. Február 2019, 18:38:36 »

zvyš kusok rozpočet a kup napr: delphin impala + okuma longbow, túto zostavu som kúpil ako prvú, mám ju 4 roky a bol som so všetkým úplne spokojný Úsmev
Zaznamenané
JanciBaci
Newbie
*
Príspevkov: 25

Zobraziť profil
« Odpoveď #13 kedy: 15. Február 2019, 12:00:43 »

Presne tak, ako pisu kolegovia. Odporucam sa na zaciatok zamerat pri kaprarine na udice od delphin, aj podberaky a ine doplnky, maju toho vela. Navijak by som skusil mozno inej znacky, pretoze s delphinom mam jednu zlu skusenost u navijakov (ale je to moja zla skusenost), mnoho ludi by ti naopak povedalo ze maju vela podarenych. Mozno okuma longbow ako pisal Milky. Ja som ho v zivote nemal, ale mali ho 10000ky rybarov a vacsina bola spokojna a za tu cenu to moze byt dobry typ. Ostatne veci si myslim ze zvladnes vybrat aj bez nejakeho konkretnejsieho typu. (silony, bizu, pipaky, stojany..)
Zaznamenané
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 666

Zobraziť profil
« Odpoveď #14 kedy: 15. Február 2019, 13:58:20 »

Ináč navi sa dajú aj na Ali docela v slušnej kvalite..Prúty by som z tadial asi nebral..
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
Strán: [1] 2 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk