AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 15:45:54

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 095 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - feeder
| |-+  Feeder
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Feeder prut
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 [2] Tlačiť
Autor Téma: Feeder prut  (Prečítané 937 krát)
MarcelX
Sr. Member
Príspevkov: 358

Zobraziť profil
« Odpoveď #15 kedy: 23. December 2018, 07:25:12 »

S method feedrom mám pár skúseností a môžem potvrdiť že kapre na to dosť dobre reagujú. Bol som na malom rybníku ani nie celý ha fakt mini rybníček niekedy v novembri. Dokopy tam bolo aj so mnou asi 5-6 rybárov a len ja som lovil na feeder konkrétne method feeder a kapre na to šli dosť dobre. Rybári čo tam boli nemali ani záber a ja cca 4 hoďky asi 5 záberov. Pozri si na youtube Martina Maťáka (mrk) je to český reprezentant vo feedri veľa sa môžeš naučiť.
Samozrejme s tými špičkami súhlasím veď je logické že na 60 g košík nepoužijem 0,5oz špičku.
Zaznamenané
Palusko
Hero Member
Príspevkov: 963

Zobraziť profil
« Odpoveď #16 kedy: 23. December 2018, 10:33:11 »

Ja osobne na stojaku v lete chytam kapra ktoreho velkost odhadujem tak do 7 kilo a menej uz len na method feeder, je to velmi ucinne. Ak prides na nezname miesto kde nevies kde su ryby, netreba zakladat krmne miesto, jednoducho to prehadzes methodom, nechas 15 minut postat a ked nic hodis inde. S dvoma prutmi sa tak da presondovat za 1-2 hodku cely usek. Methodove krmitka velmi dobre letia, da sa hadzat aj 100m co normalnym kosim v ziadnom pripade nedas. Dalsia vyhoda ze ta montaz je specialne na kapra velmi ucinna, pouzivaju sa velmi silne zmesy ktore rybu prilakaju a velmi kratky nadvezec (10 max 15cm), ryba ma hned naservirovane pri kopke aromatickej zmesy aj nastrahu, pri tak kratkom nadvezci je aj vysoka uspesnost zasekov a funguje pekne ako samozasek na kapra, takze casto plati ze ked nik nechyta, method feeder aspon nieco vytiahne. Jedina nevyhoda ze je to skor na male ryby, s tym vnadenim moc nevyselektujes, ked chces chytat velke obludy treba krmit boilismi alebo peletami a cakat.
Zaznamenané
MarcelX
Sr. Member
Príspevkov: 358

Zobraziť profil
« Odpoveď #17 kedy: 23. December 2018, 14:45:21 »

Súhlasím v plnom rozsahu Mrknutie
Zaznamenané
jozko
Newbie
*
Príspevkov: 8

Zobraziť profil
« Odpoveď #18 kedy: 27. December 2018, 19:58:12 »

Ďakujem, tak nakoniec Ježiško doniesol bez mojej rady Mivardi Marnetic, hoci ju asi pôjdem vrátiť, lebo k nej dali "dobrú cenu" ale nemá original špičky, ale nejaké iné, a jedna sa dá zasunúť tak 5 cm do prchného dielu, dalšie asi 2 cm, nejako sa zdá, že nepasujú ako by mali. A tá "dobrá" cena je normálna, za prút s original špičkami a nie dobrá. Ďakujem za všetky príspevky. Rozmýšlal som nad tým depfinkom, čo ste mi radili, takže je dosť možné že ho vezmem, maximálne v nižšej gramáži. Ešte raz vďaka! Pomohli ste mi.
Zaznamenané
RobertS
Sr. Member
Príspevkov: 307

Zobraziť profil
« Odpoveď #19 kedy: 27. December 2018, 20:32:05 »

Potom od delphinu je viac tych feederovych prutov v priblizne rovnakej cenovej kategorii. Tak skus sa popozerat aj po ostatnych. Mne osobne magma nesedela a skor sa mi lepsie chytalo s legiou. https://www.okfish.sk/prut-delphin-legia-feeder-ii .
Zaznamenané
Strán: 1 [2] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk