AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

17.09.2019 08:58:54

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 090 príspevkov v 1 828 tém od 1 815 užívateľov
Najnovší užívateľ: radovvv
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - kapor
| |-+  Kaprárina
| | |-+  Potrebujem poradiť
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 [2] Tlačiť
Autor Téma: Potrebujem poradiť  (Prečítané 1655 krát)
ferek101
Full Member
Príspevkov: 121

Zobraziť profil
« Odpoveď #15 kedy: 21. Marec 2018, 17:08:28 »

vdaka
Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member
Príspevkov: 6 309

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #16 kedy: 22. Marec 2018, 00:47:43 »

potrebujem poradit ,chcem tento rok použit ako šokovku šnuru,či je naozaj taka nebezpečna pre kapra
Vo všeobecnosti šnúra spôsobí skôr zranenie ryby ako silón, nakoľko má malú prieťažnosť a skôr pri uviaznutí ryby sa zareže  do plutvy či chvosta. Ak používaš silón a dáš len posledných 15-20 m šnúry, to nie je až taký problém, pretože tých xy metrov silónu, ktorý ma svoju prieťažnosť sa prenesie aj na šokovku. Keď použiješ len šnúru, potom sa ryba môže rýchlo zraniť. Niektorí rybári, ktorí lovia na šnúru dávajú na koniec  silnejší šokový silon ten prípadne nezraní rybu kým sa dostaneš ku nej a čo nie je zanedbateľné šnúra pri väčšej vzdialenosti a malej prieťažnosti i pri slabšom zábere signalizuje pohyb. Jedná sa dlhšie vyvážky, pri nahadzovaní to nie je až taká potreba.
Ja osobne používam šokovú šnúru, pretože sa mi občas stalo, že pri vyvážke silónovou šokovkou pri spúšťaní montáže do vody sa mi niekedy v najnepríhodnejšiu chvíľu (bočný vietor) urobila na špičke udice slučka.  Hnev

Ja pouzivam sokovu snuru cca 20m a posledny meter pred navazcom mam olovenku. Ta je hrubsia a nesposobi to ze sa zareze do ryby.
Jasné olovienku som používal a aj používam stále a pekne sedí na dne.
Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
Strán: 1 [2] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk