AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 20:06:11

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 095 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - kapor
| |-+  Kaprárina
| | |-+  Potrebujem poradiť
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] 2 Tlačiť
Autor Téma: Potrebujem poradiť  (Prečítané 1668 krát)
Heno89
Newbie
*
Príspevkov: 1

Zobraziť profil
« kedy: 18. Marec 2018, 22:50:39 »

Zdravim vás pani rybári prednedávnom som bol prijatý za člena SRZ levice a potrebujem poradiť či sa dá zaplatiť zapisne, členské a povolenia na rybolov v apríli? Čo??? ďakujem za odpovede.petrov zdar
Zaznamenané
Saša
Hero Member
Príspevkov: 3 990

Niekedy aj motyka vystrelí

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 19. Marec 2018, 10:31:11 »

Členské a zápisné do konca marca.
Zaznamenané
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 669

Zobraziť profil
« Odpoveď #2 kedy: 19. Marec 2018, 12:36:54 »

Členské a zápisné do konca marca.
S tým zápisným si si na 100% istý??
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
PEPO
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 19. Marec 2018, 12:53:34 »

Zdravim vás pani rybári prednedávnom som bol prijatý za člena SRZ levice a potrebujem poradiť či sa dá zaplatiť zapisne, členské a povolenia na rybolov v apríli? Čo??? ďakujem za odpovede.petrov zdar

Dá...
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
Saša
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 19. Marec 2018, 13:09:37 »

Pepo, ako môže zaplatiť čleské, keď nezaplatí prískočné? Mrknutie
Zaznamenané
PEPO
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 19. Marec 2018, 15:01:22 »

Pepo, ako môže zaplatiť čleské, keď nezaplatí prískočné? Mrknutie
Ale prečo by mal platiť členské ked ním ešte ani neni??
Clenom si až vtedy ked to členské zaplatíš, nie??
A na prískočné určite žiadny termín podla mna nie je.
Zaznamenané

erno hlavac
Hero Member
Príspevkov: 6 309

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 19. Marec 2018, 16:09:53 »

Záleží ako Levičani to robia so školením - prípadne testy a robia to hromadne či - ako kto príde. papiere  až potom. Mrknutie
Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
Saša
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 19. Marec 2018, 16:42:05 »

Nový kolega píše, že bol prijatý do ZO SRZ Levice.  Neviem čo tým myslel. Či urobil skúšky, alebo mu len sľúbili, že môže byť ich členom atď. Pokiaľ urobil skúšky, tak ho museli informovať o ďalšom postupe.  Pokiaľ ešte nemá skúšky za sebou, tak všetko záleží od termínu skúšok. V jednom má Erno pravdu, že nevieme, ako rieši prijatie nových členov ZO SRZ Levice.
Zaznamenané
ferek101
Full Member
Príspevkov: 121

Zobraziť profil
« Odpoveď #8 kedy: 19. Marec 2018, 17:52:07 »

potrebujem poradit ,chcem tento rok použit oko šokovku šnuru,či je naozaj taka nebespečna pre kapra
Zaznamenané
PEPO
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 19. Marec 2018, 21:06:52 »

4.   Každý člen SRZ, vrátane mládeže a študentov , je povinný zaplatiť členský príspevok stanovený základnou organizáciou najneskôr do 31. marca bežného roka. Toto sa nevzťahuje na novo prijatých členov
Konkrétne som to našiel na stránke Rady Mrknutie.

S M E R N I C A
o platení zápisného, členských príspevkov
a o vydávaní povolení na rybolov
Zaznamenané

Saša
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #10 kedy: 20. Marec 2018, 00:39:30 »

To som písal aj ja, že všetko záleží od termínu skúšok.
Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member
Príspevkov: 6 309

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 20. Marec 2018, 00:41:50 »

potrebujem poradit ,chcem tento rok použit ako šokovku šnuru,či je naozaj taka nebezpečna pre kapra
Vo všeobecnosti šnúra spôsobí skôr zranenie ryby ako silón, nakoľko má malú prieťažnosť a skôr pri uviaznutí ryby sa zareže  do plutvy či chvosta. Ak používaš silón a dáš len posledných 15-20 m šnúry, to nie je až taký problém, pretože tých xy metrov silónu, ktorý ma svoju prieťažnosť sa prenesie aj na šokovku. Keď použiješ len šnúru, potom sa ryba môže rýchlo zraniť. Niektorí rybári, ktorí lovia na šnúru dávajú na koniec  silnejší šokový silon ten prípadne nezraní rybu kým sa dostaneš ku nej a čo nie je zanedbateľné šnúra pri väčšej vzdialenosti a malej prieťažnosti i pri slabšom zábere signalizuje pohyb. Jedná sa dlhšie vyvážky, pri nahadzovaní to nie je až taká potreba.
Ja osobne používam šokovú šnúru, pretože sa mi občas stalo, že pri vyvážke silónovou šokovkou pri spúšťaní montáže do vody sa mi niekedy v najnepríhodnejšiu chvíľu (bočný vietor) urobila na špičke udice slučka.  Hnev
« Posledná zmena: 20. Marec 2018, 01:43:24 od erno hlavac » Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
PEPO
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #12 kedy: 20. Marec 2018, 07:43:59 »

To som písal aj ja, že všetko záleží od termínu skúšok.
A ja že písal do konca marca....
Zaznamenané

Saša
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #13 kedy: 20. Marec 2018, 10:51:29 »

Pepo, nechcem to rozmazávať. Pokiaľ bol nový člen prijatý po skúškach do marca, tak členské sa platí do 31.3. A keď už zaplatí členské, tak musí zaplatiť aj prískočné, bez toho mu nedajú členskú legitimáciu.  Pokiaľ mal len prísľub, že ho zoberú za člena a skúšky bude absolvovať po marci, tak je to iné kafe. Ale celý tento prípad a dotaz od nového, je nejasný. Nevadí , aspoň sme si pokecali. Úšklabok
Zaznamenané
Baxi
Sr. Member
Príspevkov: 356

Zobraziť profil
« Odpoveď #14 kedy: 21. Marec 2018, 15:06:07 »

potrebujem poradit ,chcem tento rok použit ako šokovku šnuru,či je naozaj taka nebezpečna pre kapra
Vo všeobecnosti šnúra spôsobí skôr zranenie ryby ako silón, nakoľko má malú prieťažnosť a skôr pri uviaznutí ryby sa zareže  do plutvy či chvosta. Ak používaš silón a dáš len posledných 15-20 m šnúry, to nie je až taký problém, pretože tých xy metrov silónu, ktorý ma svoju prieťažnosť sa prenesie aj na šokovku. Keď použiješ len šnúru, potom sa ryba môže rýchlo zraniť. Niektorí rybári, ktorí lovia na šnúru dávajú na koniec  silnejší šokový silon ten prípadne nezraní rybu kým sa dostaneš ku nej a čo nie je zanedbateľné šnúra pri väčšej vzdialenosti a malej prieťažnosti i pri slabšom zábere signalizuje pohyb. Jedná sa dlhšie vyvážky, pri nahadzovaní to nie je až taká potreba.
Ja osobne používam šokovú šnúru, pretože sa mi občas stalo, že pri vyvážke silónovou šokovkou pri spúšťaní montáže do vody sa mi niekedy v najnepríhodnejšiu chvíľu (bočný vietor) urobila na špičke udice slučka.  Hnev

Ja pouzivam sokovu snuru cca 20m a posledny meter pred navazcom mam olovenku. Ta je hrubsia a nesposobi to ze sa zareze do ryby.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk