AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 21:44:55

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 096 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - o salmonidoch
| |-+  Muškárenie
| | |-+  LEGISLATÍVA
| | | |-+  Je povolené celoročné STRÍMROVANIE?
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] Tlačiť
Autor Téma: Je povolené celoročné STRÍMROVANIE?  (Prečítané 1465 krát)
Martines
Newbie
*
Príspevkov: 15

Zobraziť profil
« kedy: 10. Apríl 2017, 17:33:47 »

Ahojte, chcem sa opýtať, či je dovolené muškárenie so strímrom na MP vodách celoročne? Viem, že muškáriť celoročne môžem, platí to však len pre techniky suchá/mokrá mucha a nymfa? Chcel by som v blízkej dobe navštíviť Dunaj/Moravu s muškárskou výbavou a strímrom(aj nad 5 cm). Je to v súlade so zákonom? Aké máte vy skúsenosti? Ďakuejm za rady!
Zaznamenané
Miga
Hero Member
Príspevkov: 3 101

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 10. Apríl 2017, 17:58:21 »

Ahojte, chcem sa opýtať, či je dovolené muškárenie so strímrom na MP vodách celoročne? Viem, že muškáriť celoročne môžem, platí to však len pre techniky suchá/mokrá mucha a nymfa? Chcel by som v blízkej dobe navštíviť Dunaj/Moravu s muškárskou výbavou a strímrom(aj nad 5 cm). Je to v súlade so zákonom? Aké máte vy skúsenosti? Ďakuejm za rady!

a co ako chces chytat s takym strimrom ked dravce su hajene do 16.6., len zbytocne provokuju s tymto ludia a nakoniec zakazu muskarenie v case hajenia dravcov a bude pokoj.
« Posledná zmena: 10. Apríl 2017, 18:01:23 od Miga » Zaznamenané

Kde Miga nespadol do vody, tam akoby na rybách ani nebol Smiech
martin78
Hero Member
Príspevkov: 3 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #2 kedy: 10. Apríl 2017, 18:37:28 »

Ako napisal Miga co chces lovit belicky s veľkými strimrami? Chces ist na dravce? Tak si prečítaj ustanovenie par 310 trestného zákona a zameraj sa na "úmyselne loví ryby v case ich ochrany".... A k Tvojej otázke - zakon nerozlišuje pri love muskarskym náčinim ci sucha mokrá nymfa strimer ale mozno okrem suchoparneho zmenia zákona by mal mat každý normálny a slušný rybar na pamäti aj nejaku elementárnu etiku v zmysle ze nepouzijem spôsob lovu ktorý je na 99,9999% určený na cielený lov dravcov teraz tj  v case ked su hajene. Presne to inak totiž povedie k tomu ze kvôli takýmto chytrolinom sa stane ze zákazu muskarenie na kaprovych vodách en bloc. Howgh.
Zaznamenané

Buď to ta ryba sežere nebo ne...
Martines
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 10. Apríl 2017, 20:57:34 »

Nemusíte tu hneď prskať a vehementne sa prsiť morálkou a etikou. Opýtal som sa preto, lebo v rybárskom zákone, používaného vami samozvanými právnikmi, nikdy nieje špecifikované, že by som strímrovať nemohol. A odpovedať na lov hájených druhov-čo keď si idem loviť ostrieža bez doby ochrany? Aspoň sa zamyslím vopred, keď sa idem hrať na sudcu.  Mrknutie To nieje obchádzanie zákona-skús mi to niekde v zákone nájsť, čo obchádzam pri love ostriežov na strímer. Úsmev Ale takto to dopadne, keď rozdávajú povolenia každému, komu poradí pani úradníčka na skúške, aby dostal svoje povolenie. Úsmev
Zaznamenané
martin78
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 10. Apríl 2017, 21:27:42 »

Nemusíte tu hneď prskať a vehementne sa prsiť morálkou a etikou. Opýtal som sa preto, lebo v rybárskom zákone, používaného vami samozvanými právnikmi, nikdy nieje špecifikované, že by som strímrovať nemohol. A odpovedať na lov hájených druhov-čo keď si idem loviť ostrieža bez doby ochrany? Aspoň sa zamyslím vopred, keď sa idem hrať na sudcu.  Mrknutie To nieje obchádzanie zákona-skús mi to niekde v zákone nájsť, čo obchádzam pri love ostriežov na strímer. Úsmev Ale takto to dopadne, keď rozdávajú povolenia každému, komu poradí pani úradníčka na skúške, aby dostal svoje povolenie. Úsmev

Martines tak po prvé nikto tu neprská ale napísal som ti môj názor po druhé chlapče keď budeš mať za sebou 15 rokov praxe právnika v "priamom výkone" tak si možno odpustis poznámky typu "samozvaní právnici, hrám sa na sudcu, pani úradnícka rozdá povolenia " a podobne.  Napísal som niekde ze je to zakázané??? Skús si ešte raz prečítať moju prvú odpoved a zamysli sa.
Zaznamenané

Miga
Hero Member
Príspevkov: 3 101

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 10. Apríl 2017, 21:38:30 »

Naco sa pytas ked odpoved vies? Zakazane to nie je ale to neznamena ze to je spravne, ked sa ale sam so sebou vysporiadas s tym ze cielene lovis dravce lebo aj ty vies ze nejdes s 20cm strimrom na ostrieza tak lutujem tvoje svedomie. Podvadzat partnerku tiez nie je zakazane a predsa to ludia nerobia pokial chovajú k nej uctu. Ale ked niekto nechova uctu k rybam tak to dopadne aj takto ale to je tak ked pabie uradnicky rozdavaju povolenky kadekomu. Ak mas muskarske naradie len na lov dravcov tak po novom zakone ho podla mna budes moct s velkou pravdepodobnostou predat, lebo toto co sa robi musi skoncit.
Zaznamenané

Kde Miga nespadol do vody, tam akoby na rybách ani nebol Smiech
Martines
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 10. Apríl 2017, 21:47:53 »

To, že si právnik ešte neznamená, že si aj dobrý právnik. Ja si tiež môžem zaplatiť titul zo Sládkovičova a budeme kolegovia.  Mrknutie Súdiac podľa tvojej odpovede viem, že by som sa tebou zastupovať nenechal-veď si ani nezobral do úvahy fakt, že ostriež nieje u nás vôbec chránená ryba. Z toho vyplýva, že jeho na strímer kľudne môžem loviť bez porušenia aj tvojho ÚMYSLU LOVIŤ DRAVCE. A predsa je to dravec. Tak skús mi teraz ešte niečo odborné k tejto problematike povedať a nie tu len vzlykať nad chytrolínmi. Inak skutočne nadobudnem podozrenie, že ti tá milá pani úradníčka skutočne kde tu pomohla. Smiech Samozrejme, ja som za úpravu zákona a jeho konkretizovanie. Veď ani vy, jediní spravodliví, robíte, čo zákon povoluje a nerobíte, čo zakazuje.
Zaznamenané
martin78
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 10. Apríl 2017, 22:00:05 »

Úšklabok Úšklabok Úšklabok

Martines pobavil si ma. Ak sa Ti bude lepšie spat nie nemam titul zo Sládkovičova  Úšklabok
Týmto považujem akúkoľvek debatu s Tebou za ukončenú mam taky pocit ze si sem prisiel trollovať a nie normalne diskutovať. Maj sa krasne a vela úspechov so strimrom do 16.6 a potom uz s privlackou  Úsmev Úšklabok
Zaznamenané

Richi
Hero Member
Príspevkov: 1 314

Zobraziť profil
« Odpoveď #8 kedy: 13. Apríl 2017, 12:15:23 »

Maťo ako si napísal, kvôli takýmto blbečkom je potrebné zákon nie zjemniť, ale pritvrdiť. Nebyť ich, tak na SK dávno beží 24/7 365 dní v roku a vo vode by boli ryby. No ale keď sú ich otázky jednoznačne zamerané na to, ako s tým vyjeb.ť tak sa nečudujme že pravidlá lovu sú tvrdšie - síce kvôli nim, ale pre všetkých. Vyvalujem oči! Super! On ide loviť ostrieže, pomoc...tie mi často berú na pakoša a nie na strímer.
Zaznamenané
Saša
Hero Member
Príspevkov: 3 990

Niekedy aj motyka vystrelí

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 13. Apríl 2017, 13:32:37 »

No konečne! Už dlho trvala kľudná debata na fóre. Hnev Úšklabok
Zaznamenané
mato167
Sr. Member
Príspevkov: 497

Zobraziť profil
« Odpoveď #10 kedy: 13. Apríl 2017, 13:42:23 »

No konečne! Už dlho trvala kľudná debata na fóre. Hnev Úšklabok

už se perou? Smiech
Zaznamenané
bm2SK
Newbie
*
Príspevkov: 39

Prívlačiar telom i dušou

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 13. Apríl 2017, 20:20:12 »

Už se poprali.  Úšklabok Úšklabok Úšklabok Úšklabok Úšklabok
Zaznamenané
Palusko
Hero Member
Príspevkov: 963

Zobraziť profil
« Odpoveď #12 kedy: 15. Apríl 2017, 01:04:43 »

Smiech
Tak na malom dunaji je to teraz moda, 3x som tam bol minuly tyzden a vzdy tam niekto svihal, raz tam boli 4ja naraz. Parne hody to dali 5 metrov pred seba, neparne chytali kriaky na tych brehoch, rybu som si nevsimol zeby vytiahli.
Zaznamenané
Strán: [1] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk