AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

05.04.2020 02:00:54

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
232 154 príspevkov v 1 843 tém od 1 862 užívateľov
Najnovší užívateľ: Peternator
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - o salmonidoch
| |-+  Muškárenie
| | |-+  LEGISLATÍVA
| | | |-+  Váš názor na vysádzanie matečných rýb ?
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] Tlačiť
Autor Téma: Váš názor na vysádzanie matečných rýb ?  (Prečítané 4246 krát)
karol L.
Hosť
« kedy: 20. Január 2009, 10:28:27 »

co vy na vysadbu maticnich kuskov duhakov ale najme potocaka do riek....aj ked sme minule rozoberali temu pre a proti ohladom duhakov...ja si myslim ze by to len z atraktivnilo nase rieky keby si si aspon raz do roka chytil duhaka okolo 70-80...alebo potocaka,,,ale samozrejme je to asi nerealne kvoli nasim kucharom a pod...mesiarom...pretoze ti asi nikdi nebudu za revirry chyt a pust..a uz by sme sa mohli konecne postavit tomuto systemu
« Posledná zmena: 20. Apríl 2010, 13:10:26 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Dumy
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 21. Január 2009, 16:02:11 »

Postav sa
« Posledná zmena: 20. Apríl 2010, 13:10:00 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
kura11
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 25. Január 2009, 11:22:45 »

Ja napr. vzdy vravim ze zvez ma clenov aj masarov aj tych co si chcu hlavne zachytat a nevadil by im usek CaR, vsetky vody takmer na par lastoviciek su v rezime napust a vyzer... okej ale ked povedzme je 10 % rybarov za CaR tak by im mal zvez vyhoviet a dat tych posranych 10 % revirov aj pre nich.. nie??? napr. v organizacii, darmo budu ludia hlasat ze cu usek CaR ked nie je vola, ale ked je ich urcity pocet tak urcity pocet vod v zavyslosti po dopyte rybarov mal byt CaR... ale to uz kusok blabolam
« Posledná zmena: 20. Apríl 2010, 13:10:43 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Murphy
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 27. Január 2009, 15:39:51 »

....to teraz ked je napriklad 10 percent privlačiarov,alebo feedristov... tak by mali mat 10 percent revírov aj oni? ...nejak sa nám rybári začali delit, to je ale na hovno
« Posledná zmena: 20. Apríl 2010, 13:10:57 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Dumy
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 27. Január 2009, 16:31:44 »

len tak premyslam nad tymito prispevkami.............rybačka je len jedna, ostatne su sposoby lovu, otazka, kto je rybar chyt a pust???kto deklaruje nieco co naozaj aj urobi??
Nie je jednoduche toto dokazat a delit to nejako takto ako je popis hore si neviem ani predstavit. Skuste sa postavit na vyrocnej clenskej schôdzi a dat odhlasovat takyto usek chap a celit nazorom z plena. My sme to urobili a aj niektore dalsie organizacie a da sa to. Nie na diskusnych rybarskych forach ale v praxi a hned bude lepsie. Myslim si ze to uz nie je tak negativne vnimane ako niekedy.Vecsina rybarov su rozumni ludia a chapu to ako pokrok. Ak je zakon postaveny tak ako je, treba na to ist s rozumom a v jeho medziach urobit aspon to dobre co sa da. Nedelil by som rybarov a funkcionarov podla veku, je to kratkozrake. Niekedy by ste sa cudovali nazorom mladsich. A na zmenu netreba burcovat davy, len sa na vyrocke prihlasit do diskusie a predniest navrh.A mozno zacat od malickosti a neriesit hnet velke veci Úsmev inac ja by som privital, keby som vedel komu vlastne otpovedam, aspon fotku a normalne meno, zacnem hned od seba a doplnim tam svoje, aj ked hadam ma obcas niekto spozna, aby som tu neodpovedal v diskusii chymeram......................
« Posledná zmena: 20. Apríl 2010, 13:11:08 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Dumy
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 27. Január 2009, 16:37:29 »

este na margo otazky na vysadzanie maticnych ryb....som za akekolvek vysadzania ryb ktore do revirov patria :-))
« Posledná zmena: 20. Apríl 2010, 13:11:21 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
sefredaktor
Global Moderator
Full Member
Príspevkov: 149

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 06. Február 2009, 19:32:55 »

Stacilo by zvysit mieru, napr. pstruhy na 35cm. Tak by sa vytvorilo aspon ako take generacne stado a bola  by istota ze sa tie pstruhy aspon 1-2 vytru. Rybarov by tiez potesil "bezny" pstruh 30cm. Kormorany znicili co sa dalo a ak nezabezpecime matecne stada bude problem. A to na niektorych usekoch uz je. Ak umoznime prirode sa spamatat, mozno sa to podari, len dalsi tah je na nas. Umele vysadzanie duhaka problem neriesi.
« Posledná zmena: 20. Apríl 2010, 13:11:32 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
kaco
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 06. Február 2009, 21:05:54 »

Alebo jednu sezónu nebrať žiadneho pstruha, lipňa, sivoňa Úšklabok Úšklabok. Proste chyť a pusť. Ale na to sme ešte nedozreli. Úšklabok Úšklabok
« Posledná zmena: 20. Apríl 2010, 13:11:43 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Dumy
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 09. Február 2009, 06:58:20 »

Tento nazor  sa mi napriklad velmi paci, viem si to celkom dobre predstavit a myslim ze uz po jednom roku by sa dostavili realne vysledky. Poliaci to urobili s lipňom a je to vidieť. Niekedy mam pocit a to aj na Poprade, ze niktory rocnik lipňa proste chyba. Vysadzame ho previdelne a vo velmi slusnych mnozstavach, neviem si to vysvetlit. Ak by sme len rok dokazali nepapkať , musí to byť vidieť. Len podla nasho useku chap sa to realne da ukazat. Bolo by to super, len neviem ako by sa to dalo vykonať.
« Posledná zmena: 20. Apríl 2010, 13:13:37 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Jaro
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 09. Február 2009, 12:19:18 »

len tak premyslam nad tymito prispevkami.............rybačka je len jedna, ostatne su sposoby lovu, otazka, kto je rybar chyt a pust???kto deklaruje nieco co naozaj aj urobi??
Nie je jednoduche toto dokazat a delit to nejako takto ako je popis hore si neviem ani predstavit. Skuste sa postavit na vyrocnej clenskej schôdzi a dat odhlasovat takyto usek chap a celit nazorom z plena. My sme to urobili a aj niektore dalsie organizacie a da sa to. Nie na diskusnych rybarskych forach ale v praxi a hned bude lepsie. Myslim si ze to uz nie je tak negativne vnimane ako niekedy.Vecsina rybarov su rozumni ludia a chapu to ako pokrok. Ak je zakon postaveny tak ako je, treba na to ist s rozumom a v jeho medziach urobit aspon to dobre co sa da. Nedelil by som rybarov a funkcionarov podla veku, je to kratkozrake. Niekedy by ste sa cudovali nazorom mladsich. A na zmenu netreba burcovat davy, len sa na vyrocke prihlasit do diskusie a predniest navrh.A mozno zacat od malickosti a neriesit hnet velke veci Úsmev inac ja by som privital, keby som vedel komu vlastne otpovedam, aspon fotku a normalne meno, zacnem hned od seba a doplnim tam svoje, aj ked hadam ma obcas niekto spozna, aby som tu neodpovedal v diskusii chymeram......................
  Roman - na Tvoj popud sa odtajňujem... Úšklabok
« Posledná zmena: 20. Apríl 2010, 13:13:08 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Dumy
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 09. Február 2009, 13:12:13 »

ze dakujem Mrknutie
« Posledná zmena: 20. Apríl 2010, 13:12:43 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Stanislav Vladimir
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 20. Apríl 2010, 12:30:28 »

Máš svätú pravdu
« Posledná zmena: 20. Apríl 2010, 13:12:27 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Martin
Global Moderator
Full Member
Príspevkov: 207

Fly Fishing Forever

Zobraziť profil
« Odpoveď #12 kedy: 20. November 2016, 10:10:37 »

Tak sa opäť hlásim medzi muškárov. Ešte som neodišiel do muškárskeho neba hoci sa tam veľmi teším. Budem vám tu páni kolegovia robiť spoločnosť, odpovedať na otázky (ak budem vedieť) a mazať neprístojné, nevhodné a urážlivé príspevky....ak máte otázky, tak neváhajte bo zabudnete...
Zaznamenané

Venujem sa hlavne muškáreniu a sem-tam trošku prívlači. prešiel som však asi všetkým...plavačka, feeder, kaprárina...preteky...a oveľa, oveľa viac...ak môžem, pomôžem Úsmev
mato167
Sr. Member
Príspevkov: 497

Zobraziť profil
« Odpoveď #13 kedy: 20. November 2016, 21:19:28 »

Tak sa opäť hlásim medzi muškárov. Ešte som neodišiel do muškárskeho neba hoci sa tam veľmi teším. Budem vám tu páni kolegovia robiť spoločnosť, odpovedať na otázky (ak budem vedieť) a mazať neprístojné, nevhodné a urážlivé príspevky....ak máte otázky, tak neváhajte bo zabudnete...

tak toto je jeden z nevhodnych prispevkov v tomto vlakne Smiech
Zaznamenané
Martin
Global Moderator
Full Member
Príspevkov: 207

Fly Fishing Forever

Zobraziť profil
« Odpoveď #14 kedy: 21. November 2016, 16:44:24 »

Nuž po dlhej dobe sa ťažko zapája do rozbehnutej diskusie Úsmev Hádam sa polepším Mrknutie
Zaznamenané

Venujem sa hlavne muškáreniu a sem-tam trošku prívlači. prešiel som však asi všetkým...plavačka, feeder, kaprárina...preteky...a oveľa, oveľa viac...ak môžem, pomôžem Úsmev
Strán: [1] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk