AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

17.07.2019 22:49:27

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 063 príspevkov v 1 826 tém od 1 799 užívateľov
Najnovší užívateľ: CoinExchangeNY
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - kapor
| |-+  Kaprárina
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Treba toľko PVC obalov?
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] Tlačiť
Autor Téma: Treba toľko PVC obalov?  (Prečítané 640 krát)
johno
Sr. Member
Príspevkov: 378

Zobraziť profil
« kedy: 30. Marec 2017, 13:38:56 »

Táto téma ma napadla, keď som minule čítal článok, ako v niektorom slovenskom meste začali predávať rôzne čistiace prostriedky, prachy, aviváže,..., a iné do nádob, ktoré si ľudia prinesú, pošlú. Načapujú,nasypú vám. Nedalo by sa nad niečím podobným zamyslieť aj v spojitosti so všetkými tými nielen kaprárskymi krmivami, nástrahami, návnadami,...? Už nielen filmy o znečistených moriach, ale aj brehy našich vôd hovoria, že je načase niečo s tými "parádnymi" obalmi začať robiť. Je to asi beh na dlhšiu trať, ale možno treba začať o tom aspoň debatovať. Ako by sa to dalo zvládať technicky, ani iné podrobnosti zatiaľ neviem, takisto, či by to fungovalo, ale možno takým brainstormingom by sa dalo k niečomu dospieť, čo by výrobcov a predajcov aspoň trochu inšpirovalo. Stav s odpadmi je katastrofálny a nemali by sme sa tváriť, že reklama na každom jednom posratom kýbli je prednejšia ako snaha o čistejšie prostredie. Pokiaľ tu takáto téma je, túto moju zmaž admin. Díky za prípadné názory.
« Posledná zmena: 30. Marec 2017, 13:42:13 od johno » Zaznamenané
Lagun22
Hero Member
Príspevkov: 5 504

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 30. Marec 2017, 14:13:09 »

Ale to je o ľuďoch, nie o plastových obaloch, keď je niekto hovado, proste hovado je a nepomôže mu nič. Pokusy s vratnými PET fľašami sa tiež neosvedčili. Milujem ten alibizmus ako napr na marienke, že to turisti  Úšklabok áno aj, ale primárne bordel robia okolo vody rybári. A nie je to o sáčkoch od krmiva 90% bordelu tvoria obaly od potravín a pitia. Z osobnej skúsenosti som o tom presvedčený, že to robí najmä skupina mäsiarskych prasiat a nik ma nepresvedčí o opaku. Či už sú to ryby pitvané na mieste a odpad z nich v najbližšom kríku alebo flaše od piva a prázdne konzervy v igelitke priamo na mieste. Kto sa chová pri vode zištne, chová sa tak aj v bežnom živote. V mene svojho vlastného ja, potom dlho dlho nič a potom zase ja, vôbec nerešpektuje ani spoločenskú, ani rybársku etiku. Príkladom môže byť náš Dubník 1. Pokiaľ bol v režime CHaP bol všade poriadok a čisto ... možno až na jeden týždeň v roku, kedy sa koná Tanec slnka (motor zraz) tam sú tiež pekné hoviadka  Hnev no a od prechodu na štandardný režim chyť a zožer, je zase všade bordel ako za starých čias, aspoň majú deti na jar brigádu  Neviem čo si myslieť/Nerozhodný         
Zaznamenané
johno
Sr. Member
Príspevkov: 378

Zobraziť profil
« Odpoveď #2 kedy: 30. Marec 2017, 14:28:10 »

Máš pravdu Lagun. Súhlasím takmer na 100%. Pokusy, ale ako píšem, sú aj v iných oblastiach, tak to treba skúsiť aj v rybárstve a postupne to zasiahne možno aj balenie potravín. Som snílek, ja viem.  Úsmev
« Posledná zmena: 30. Marec 2017, 14:30:02 od johno » Zaznamenané
Saša
Hero Member
Príspevkov: 3 990

Niekedy aj motyka vystrelí

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 30. Marec 2017, 14:51:05 »

Johno, túto záležitosť musí riešiť min.živ.prostredia a ľahký priemysel / najmä potravinársky /. Na druhej strane by sa to zase nepáčilo chemickému priemyslu, ktorý tieto PVC výrobky produkuje a určite nie s malým ziskom. Je mnoho výrobkov z PVC, ktoré by sa dali nahradiť iným materiálom, ktorý by sa rýchlo rozkladal na skládkach, prípadne by sa dal opätovne spracovať po použití. Do tejto témy určite patrí, ale možno pod iným názvom, Lagunov  príspevok. Určite si to myslel v dobrej viere s tým, aby sa to začalo riešiť obalovou technikou u rybárskych potrieb / krmivo, návnady, oleje, sirupy, posilovače a pod./.  Ale ako Lagun opísal skutočnú situáciu pri našich vodách, po takých hajzloch by ten neporiadok aj tak zostal. Či už odhodené papierové vreckovky, výkaly, toaletný papier, sklenené fľaše, plechovky atď. Je to len o ľuďoch/ pokiaľ sa dajú ľuďmi nazvať/.
Zaznamenané
Saša
Hero Member
Príspevkov: 3 990

Niekedy aj motyka vystrelí

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 30. Marec 2017, 15:06:24 »

Ešte na doplnenie.  Keď niekto prinesie k vode plné tašky s rôznym občerstvením, jedlo  a pitie v obaloch z PVC, čo má určitú váhu, tak od vody  už nevie odniesť prázdne a oveľa ľahšie. Je to v ľuďoch.
Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member
Príspevkov: 6 309

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 30. Marec 2017, 18:19:29 »

Johno máš pravdu, len neviem ako by sa predávali drahé rybárske potreby v kaki papierových sáčkoch. Tadeto iste cesta nevedie. Tí čo by mali byť príkladom kultúrneho chovania  pri vode, sme my (nie všetci) rybári a u nás by mal byť začiatok zmeny nakladania s odpadmi pri vode, pretože ak príde ku vode mastňák (víkendoví pojedač rezňov) a vidí na zemi bordel po rybároch, tak čo asi urobí?
Mnohí rybári sme takí, že na domácej vode sa chováme príkladne, no na zväzovke sme ako z divých vajec.
Musíme začať od seba, skúsiť vplývať na rybárov aby nenechávali odpadky okolo seba.  RS a Polícia by mali prestať čakať za bučkom a keď padne koniec lovu vyskočiť a beda tomu komu klipnú oči či nedajbože meškajú hodinky a trestné oznámenia len tak lietajú.
Mali by sa sústrediť na neporiadok pri vode, chovanie návštevníkov a môžem im garantovať, že si prídu na peniaze v pokutách. Na budúce si už pokutovaný rozmyslí či bude riskovať ďalšiu pokutu a upozorní i svojich známych a keď nie potom budú ďalšie dôsledky. Ak si návštevník reviru či je to rybár, alebo len hosť uvedomí, že pravdepodobne za priestupok dostane zakaždým pokutu, ale o kúsok vyššiu.Neviem aký by bol konečný efekt, no akosi treba začať a to, čo najskôr.!!!
Je to ťažké, spomeniem jednu moju príhodu na LM :
Raz prišli ku nám rybári so značkov MT,že nemajú čln a či by sme ich nepreviezli na druhú stranu zátoky(špic). Skratka boli slušní a milí nás prehovorili, tak sme ich previezli. Pri ich odchode nás jeden rybár upozornil, že tam nechali vrecia s odpadom na lovnom mieste zmes rybacich vnútornosti a cigaretových nedopalkov. Povedal som im, že keď sa takto chovajú aby už nepočítali s tým, že im niekedy pomôžeme ak nepôjdu po tie smeti.
Odpoveď - Tento karaván Vám môže aj zhorieť a odišli. Hnev
« Posledná zmena: 31. Marec 2017, 02:32:50 od erno hlavac » Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
Strán: [1] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk