AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

21.07.2019 13:25:07

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 065 príspevkov v 1 826 tém od 1 800 užívateľov
Najnovší užívateľ: sarataylor
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - kapor
| |-+  Kaprárina
| | |-+  LOV KAPRA V ZAHRANIČÍ
| | | |-+  Francúzsko-Monaco
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] Tlačiť
Autor Téma: Francúzsko-Monaco  (Prečítané 651 krát)
Lubo-Lubo
Newbie
*
Príspevkov: 3

Zobraziť profil
« kedy: 23. Marec 2017, 07:33:27 »

Práve som sa dozvedel že v priebehu pár dní budem musieť na niekoľko mesiacov do Francúzska, + nejaký čas strávený v Monacu.Neviem ešte presne kde budem bývať, predpokladám že niekde v blízkosti hraníc s Monacom. Sú v tomto mieste nejaké kaprové jazerá?Má niekto reálnu skúsenosť s kaprarinou na jazerách?Zaujíma ma hlavne možnosť lovu pre cudzincov, dostupnosť povolení, ak by niekto vedel tak aj ceny.Chytám výlučne chyť a pusť.Ďakuejm
« Posledná zmena: 23. Marec 2017, 07:36:02 od Lubo-Lubo » Zaznamenané
martin78
Hero Member
Príspevkov: 3 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 23. Marec 2017, 09:26:30 »

Môžem dať len veľmi všeobecné info ale predsa.... Žil som 10 rokov vo Francúzsku aj som tam chytal, žil som na francúzsko/nemeckom pohraničí (alsasko). Vtedy nebol problém kúpiť si povolenku, predávali sa bežne v trafike pri jazere, išlo o štátne vody. Na súkromáky som nechodil. Upozorňujem, že bez aspoń základnej znalosti francúzštiny môže byť naozaj problém sa dohovoriť (ale predpokladám, že čo to vieš keď tam pracovne ideš  Úšklabok). Čo som pozeral pri mojej poslednej návšteve (rok a pol dozadu) tak podmienky sa už zmenili aj v Alsasku - stále hovorím o štátnych vodách - a kúpiť lístok už nie je také jednoduché. A každá oblasť má - pokiaľ ide o štátne vody - iné pravidlá. Ja som chytal aj na Rýne čo je hraničná voda a tam platili iné pravidlá ako na jazerách či iných riekach.
Musíš googliť alebo skús nájsť či niekto nerobí sprievodcu (ak nie u nás tak z ČR), kto by Ťa ponavigoval. Predpokladám, že súkromáky sú v režime chap
Zaznamenané

Buď to ta ryba sežere nebo ne...
Lubo-Lubo
Newbie
*
Príspevkov: 3

Zobraziť profil
« Odpoveď #2 kedy: 24. Marec 2017, 13:28:39 »

Bývať budem v Nice, a zatiaľ čo som predbežne pozeral tak v okolí je veľké množstvo riek ale málo jazier.No uvidíme čo sa ešte podarí nájisť, ale myslím že Lac de st. Cassien je zatiaľ najbližšie.
Zaznamenané
Strán: [1] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk