AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 21:43:48

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 096 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - o salmonidoch
| |-+  Muškárenie
| | |-+  MIX
| | | |-+  Muškárenie v Bratislave a okolí
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] Tlačiť
Autor Téma: Muškárenie v Bratislave a okolí  (Prečítané 1089 krát)
Martines
Newbie
*
Príspevkov: 15

Zobraziť profil
« kedy: 21. Marec 2017, 08:20:08 »

Čaute, máte niekto skúsenosti s muškárením na mimopstruhových vodách v Bratislave a jej okolí? Privítal by som rady ohľadom revírov, optimálnej výbavy či prístupu rybárskej stráže k tomuto spôsobu lovu. Aktívne som sa muškáreniu venoval na študijnom pobyte v Rakúsku-na ich nádherných riekach v Alpách a táto krásne metóda ma stále drží aj po návrate do Ba. Rád by som sa jej venoval aj tu, len v oblasti mimopstruhových vôd som skutočne začiatočník. Úsmev Za všetky vaše rady vopred ďakujem! Úsmev
Zaznamenané
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #1 kedy: 21. Marec 2017, 09:12:52 »

Čaute, máte niekto skúsenosti s muškárením na mimopstruhových vodách v Bratislave a jej okolí? Privítal by som rady ohľadom revírov, optimálnej výbavy či prístupu rybárskej stráže k tomuto spôsobu lovu. Aktívne som sa muškáreniu venoval na študijnom pobyte v Rakúsku-na ich nádherných riekach v Alpách a táto krásne metóda ma stále drží aj po návrate do Ba. Rád by som sa jej venoval aj tu, len v oblasti mimopstruhových vôd som skutočne začiatočník. Úsmev Za všetky vaše rady vopred ďakujem! Úsmev

myslim, ze nas tu je viac Mrknutie

Revirov habadej, v Ba mame stastie, ze mame dostatok tecucich revirov v dosahu. vybava - hmm. ja som zacal s prutom 4/5, teraz castejsie pouzivam 5/6. Menim plavajucu a intermedialnu snuru podla potreby. Kedze RS stretavam minimalne, netusim aky je jej nazor. O love na velke zatazene streamre pocas doby hajenia dravcov si myslim svoje... Preferujem lov na suchu, mokru, nymfy a sem tam woolly bugger 4-5 cm.

Zacina sa to prebudzat pri vode, takze treba zobrat prut do ruky a vyskusat vsetky reviry, ktore mas v okoli Mrknutie.
Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
martin78
Hero Member
Príspevkov: 3 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #2 kedy: 21. Marec 2017, 09:29:23 »

myslim, ze nas tu je viac Mrknutie

Revirov habadej, v Ba mame stastie, ze mame dostatok tecucich revirov v dosahu. vybava - hmm. ja som zacal s prutom 4/5, teraz castejsie pouzivam 5/6. Menim plavajucu a intermedialnu snuru podla potreby. Kedze RS stretavam minimalne, netusim aky je jej nazor. O love na velke zatazene streamre pocas doby hajenia dravcov si myslim svoje... Preferujem lov na suchu, mokru, nymfy a sem tam woolly bugger 4-5 cm.

Zacina sa to prebudzat pri vode, takze treba zobrat prut do ruky a vyskusat vsetky reviry, ktore mas v okoli Mrknutie.

RS nemala nikdy problém, mal som 2/3 kontroly na vodách na ktorých chodím, skôr sa divili a jeden si ma v Petržalke dokonca opýtal, že či si ma môže odfotiť a dať na stránku organizácie, že také niečo ešte nevidel  Úšklabok Úšklabok Úšklabok

Strimre v tomto období sú out pre mňa. 
Zaznamenané

Buď to ta ryba sežere nebo ne...
Palusko
Hero Member
Príspevkov: 963

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 21. Marec 2017, 10:01:39 »

Naj revir na musku pri BA je asi cierna voda. Zvysne su prilis hlboke, zachytas sice na hladine alebo v stlpci ale k tej najzaujimavejsej spodovej rybe bude tazsie sa dostat.
Zaznamenané
Martines
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 21. Marec 2017, 11:38:33 »

Ani neviete ako som rád, že sa tu našlo toľko muškárov! Úsmev Ak je tolerantná aj RS, určite zbehnem k vode v najblizšej dobe! Máte nejaké rady pre začiatočníka-čomu sa vyhnúť a čo naopak určite vyskúšať? Poprípade, ci aj priamo tu v BA niekto brodíte či stači iba z brehu?
Zaznamenané
Palusko
Hero Member
Príspevkov: 963

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 21. Marec 2017, 22:58:22 »

Ani neviete ako som rád, že sa tu našlo toľko muškárov! Úsmev Ak je tolerantná aj RS, určite zbehnem k vode v najblizšej dobe! Máte nejaké rady pre začiatočníka-čomu sa vyhnúť a čo naopak určite vyskúšať? Poprípade, ci aj priamo tu v BA niekto brodíte či stači iba z brehu?

To nezabrodis Úsmev MD ma tak v priemere 2-3 metre plus bahno. na ciernej vode su sice useky s metrom vody ale k tomu tiez meter bahna, aj ked teraz v zime je tam voda trochu spustena. Jedine ak kajak alebo bellyboat.
Zaznamenané
Karasko
Sr. Member
Príspevkov: 398

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 22. Marec 2017, 11:33:23 »

Za zmienku stoja aj stojaky s vyskytom jalca, taky pekny jalcisko 40 + na red taga, ked ho vidis z brehu ako sa tu muchu chysta schamstnut, je to fajn zazitok Mrknutie a ked velmi chces, da sa aj zabrodit a nezachytavat muchu o travy a konare, samozrejme ked su stojaky otvorene.
Zaznamenané

When our life is over and we end up in our creators landing net may we be judged as "Big enough to Keep"...
Martines
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 23. Marec 2017, 15:18:26 »

Vďaka za rady! Rozhodne sa na túto rybársku sezónu veľmi teším!
Zaznamenané
Strán: [1] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk