AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 20:26:32

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 095 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - prívlač
| |-+  Prívlač
| | |-+  Všeobecný pokec o prívlači
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 ... 181 182 [183] Tlačiť
Autor Téma: Všeobecný pokec o prívlači  (Prečítané 206177 krát)
tomasG
Sr. Member
Príspevkov: 439

Zobraziť profil
« Odpoveď #2730 kedy: 27. August 2016, 13:13:02 »

Pepe sorry...vobec ma nenapadlo ze to niekto bude brat tak.....ale zas nie vsetci sa tu pozname, takze moja chyba.

Tiež neviem že čo na tom tá ryba vidí, vzhľadom na to, ako sa dá roztancovať nymfa, smák, worm alebo hocičo podobné gumenné. Či to je ozaj potom o tom zápachu, prípadne o tom že je to skutočná rybka. Ale tak pôjdem vyskúšať...nakopilo sa zopár polomŕtvych, ktoré by inak šli do predaja ako mrazené nástražky, tak ich vezmem a skúsim na ne dačo polapať...či dačo bude som sám zvedavý...keďže nosím prakticky všetko a mám jedno miesto kde viem, že sa ryba zdržiava, asi si spravím vlastný "výzkum" že či pôjde ryba na gumu, voba, plech alebo origoš rybku.
Zaznamenané
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #2731 kedy: 27. August 2016, 16:59:29 »

co ryba  vidi na prírodzenej nástrahe? si robis srandu, nie?
« Posledná zmena: 27. August 2016, 19:08:01 od andrei11 » Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
tomasG
Sr. Member
Príspevkov: 439

Zobraziť profil
« Odpoveď #2732 kedy: 27. August 2016, 23:36:23 »

Andrei nie nerobím si srandu a hlavne preto, lebo hovorím o konkrétnom druhu prirodzenej nástrahy (rybka) použitej na konkrétny spôsob lovu (prívlač) a nie o prirodzenej nástrahe vs. umelej vo všeobecnosti (hmyz, rastliny, vodné organizmy, živočýchy, vtáky, plazy apod.)...samozrejme z logickej úvahy vyplýva, že pravá rybyčka je pre rybu priorita a až potom prídu na rad napodobeniny....zo skúseností viem, že to tak vždy nie je...prečo by inak potom ryba zaútočila práve na umelú nástrahu, aj keď je okolo kŕdeľ prirodzenej potravy? Jednoducho preto, lebo umelá nástraha ju dokáže vydráždiť pohybom, farbou, zvukom a niektoré aj arómou....s rybkou ako nástrahou na vláčenie toto nedosiahneš, vláčiš ju ako "mŕtvu" prípadne "umierajúcu" podľa zvolenej montáže (áno viem o montážach, ktoré vieš na rybku pripevniť a správa sa ako vobler apod., ale tie u nás nie sú až tak rozšírené a známe). Sú určité ryby, ako napr. zubáč, kde vláčená rybka je dalo by sa povedať účinnejšia, ale z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že drvivú väčšinu dravcov som pochytal na umelé nástrahy a ich úspešnosť je vyššia a aj druhová paleta je pestrejšia v porovnaní so známymi, ktorí vláčia zo zásady len rybku.

Zaznamenané
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 669

Zobraziť profil
« Odpoveď #2733 kedy: 30. September 2016, 11:13:38 »

Dnes posledný den nonstopky Gúľam očami Gúľam očami.
Neviem či si dobre pamatám ,ale nebolo dakedy tak že na hraničných vodách sa dalo loviť celoročne a nonstop?? Alebo si to s niečím mýlim?? Čo???
Lebo vyhláška píše - Denný čas lovu na hraničných vodách, ktorý je
zverejnený v rybárskych poriadkoch, platí podľa uzatvorených medzinárodných zmlúv, ktorými je Slovenská republika viazaná.. Gúľam očami
« Posledná zmena: 30. September 2016, 11:24:50 od PEPO » Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
martin78
Hero Member
Príspevkov: 3 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #2734 kedy: 30. September 2016, 16:21:11 »

Nemyslim si to pepo nemám teraz možnosť to preveriť ale na niektorych hraničných vodách je povolená privlac. Skôr od 1.4 napr myslim na ipli ale napr Dunaj 4 alebo Morava taku výnimku nemajú denný cas lovu plati podla našich pravidiel
Zaznamenané

Buď to ta ryba sežere nebo ne...
Matus Gorej
Hero Member
Príspevkov: 575

Zobraziť profil
« Odpoveď #2735 kedy: 27. November 2016, 03:17:09 »

No neviem ci aj niekto odpovie ale skusim . Chytavam v irsku stuky vacsinu casu na privlac . Na jar nemam problem ci jazero alebo Rieka chytit 4 az 6 Stuk sem tam aj 10 za 4 h . Ale ked pride zima nemam nikdy na wobler zaber uplne kazde miesto mrtve preco
Zaznamenané
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #2736 kedy: 27. November 2016, 09:05:02 »

No neviem ci aj niekto odpovie ale skusim . Chytavam v irsku stuky vacsinu casu na privlac . Na jar nemam problem ci jazero alebo Rieka chytit 4 az 6 Stuk sem tam aj 10 za 4 h . Ale ked pride zima nemam nikdy na wobler zaber uplne kazde miesto mrtve preco

menis rychlost vedenia nastrahy alebo pouzijes mensie vovlery?
« Posledná zmena: 27. November 2016, 09:16:13 od andrei11 » Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
Matus Gorej
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #2737 kedy: 27. November 2016, 14:26:09 »

menis rychlost vedenia nastrahy alebo pouzijes mensie vovlery?
Ani velmi nie wobler pouzivam vacsinu 7cm sem tam vacsi
Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member
Príspevkov: 6 309

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #2738 kedy: 30. November 2016, 02:48:44 »

Matúš a skúsil si niečo iné a čo ostatní rybári, alebo si tam jediný Mrknutie
Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
Matus Gorej
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #2739 kedy: 30. November 2016, 03:29:51 »

Matúš a skúsil si niečo iné a čo ostatní rybári, alebo si tam jediný Mrknutie
tu rybara pri vode nestretnes ci na jazere alebo rieke stale sam bojujem . Vcera som skusil malu riecku 2 h som mal 3 krat zaber , 1 vypnuta 1 mala do 50 cm a 1 slusna na malu riecku cca 72 cm . Dnes skusim moju oblubenu rieku kde na jar chytam kopu Stuk v lete zarastene nechytatelne , teraz zima pochybujem ze spravim zaber ale skusat treba
Zaznamenané
Matus-SumoTeam
Hero Member
Príspevkov: 4 174

Prívlač

Zobraziť profil
« Odpoveď #2740 kedy: 05. Január 2017, 20:06:12 »

Dobrý deň alebo večer.Prosím vás som tu správne?? Úšklabok Úšklabok Hľadám fórum o chovaní lienok.  Úšklabok Úšklabok Úšklabok
Zaznamenané
johny999
Sr. Member
Príspevkov: 389

Zobraziť profil
« Odpoveď #2741 kedy: 25. Jún 2017, 13:41:26 »

Zdravím páni,

nakoľko téma "Prívlačové prúty" je nejako zamrznutá, skúsim sem napísať. Hľadám nejaký prútik cielene na voblery a rotačky, celoblank cc 2,4m okolo 20g, na woby cc 5-10cm povrchové, mierne potápavé na menšie rieky a jazerá. Vedeli by ste mi niečo poradiť. Cena +- 50€...  / Ten Delphin Toxic ste mali niekto v ruke?

Vďaka,
j
Zaznamenané
Strán: 1 ... 181 182 [183] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk