AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

25.08.2019 16:04:01

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 077 príspevkov v 1 827 tém od 1 809 užívateľov
Najnovší užívateľ: Codko75
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - prívlač
| |-+  Prívlač
| | |-+  Prívlačový macho - 2. ročník
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] 2 3 ... 24 Tlačiť
Autor Téma: Prívlačový macho - 2. ročník  (Prečítané 16266 krát)
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« kedy: 02. September 2016, 11:34:08 »

Pani, ta "machovacka" sa mi minuly rok celkom pacila, co takto si to zopakovat? Preceda je pasivnom rezime, tak to skusim zastresit. Aj nejake symbolicke ceny by boli pre prvych troch.

Ciel:

Chytit aspon 5 druhov na privlac (jalec h., jalec t., ostriez, stuka, zubac, bolen, sumec, mrena, pleskac, kapor, pstruh p., pstruh d., bycko ... - moznosti je naozaj dost)

Termin:

15.9.2016 - 31.1.2017 (aby bola motivacia chodit k vode aj v case-necase). Do sutaze budu zaradeni len ti, ktori sa prihlasili do polnoci 14.9.2016.

Nahlasovanie vysledkov:

Ulovky davajte do temy aj s fotkou, datumom ulovenia, dlzkou a nastrahov, pripadne pouzite vybavenie (prut, navi, snura). Budem to priebezne zapisovat.

Bodovanie:

Bodovanie na zaklade cm podla druhu ryby - napr. kazdy z nas chyti zubaca. Ulovky zubaca budu zaradene do priebeznej tabulky. Kazdemu sa bude pocitat len jedna ryba do vyslednej tabulky (ak niekto chyti troch zubacov a budu na prvych 3 miestach, tak sa pocita len ten najvacsi) a priradia sa body podla poctu ryb v tabulke od najvacsieho cisla po najmensie (napr.10 rybarov v tabulke pri zubacovi - body 10 az 0).  Podobne by to bolo pri kazdom druhu ryby. Nasledne kazdemu spocitam najvacsi zisk z 5 druhov. Ak niekto lapi velkeho pleskaca na privlac a ziska za neho najviac bodov z druhu pleskac, tak dostane tieto body namiesto najmensieho zubaca v tabulke. Aj mala ryba tym moze znamenat vela a oplati sa snazit o co najviac druhov.

« Posledná zmena: 14. September 2016, 20:33:24 od Jaro-moderátor » Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
jozzzzy
Hero Member
Príspevkov: 627

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 02. September 2016, 12:27:11 »

ja sa hlásim Úsmev dobre prepracované, ale vidím v tom škáričku  Mrknutie
Zaznamenané

Keď chceš byť šťastný hodinu, opi sa,
keď chceš byť šťastný rok, ožeň sa,
keď chceš byť šťastný celý život, staň sa rybárom.
andrei11
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #2 kedy: 02. September 2016, 12:31:24 »

bud konkretnejsi. bol by som rad keby sme si do 15teho vycistili pravidla.
Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
mato167
Sr. Member
Príspevkov: 497

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 02. September 2016, 12:48:21 »

super, hlasim sa tiez.
Zaznamenané
andrei11
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #4 kedy: 02. September 2016, 12:50:03 »

Priebezny zaujem:

3. mato167
2. jozzzzy
1. andrei11
Zaznamenané

jozzzzy
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 02. September 2016, 13:08:17 »

ono to nieje ako ani tak škárička, ale pokým sa zameriavaš na ul. tak je ľahké vo viacerých kategóriach nazbierať top body. - mne to takto vyhovuje,
ale povedal by som že je ľahšie chytiť Býčka, Ploticu, Hrebenačku alebo Hrúza a možno mať aj jediný úlovok v tejto kategórií.

ja by som osobne dal aspoň 6 alebo aj 7 druhov - zdôvodnenie: nech je to ozajstný macho /v machovi išlo o naj rybu na počet druhov/ alebo to potom obmedziť na 5 druhov(možno) Úsmev

Príklad pokým ulovíš
ty napríklad:
Sumca80 Jalca50 Štuku110 Zubáča60 Boleňa60

ja chytím Sumca30 Jalca25 Štuku40 Zubáča40 Boleňa30+ Ploticu20+Belicu10/+Ostrieža30/+P.d.30+P.p.25+Kapor35

-Tak ako to budeš bodovať(dajme tomu 5bodov max v kategórii, 2. miesto 2 body)...? body za druhmi rýb cháp ako postupný prídavok druhu do úlovkov
ty by si mal 25 bodov za max v kategórii,
ja by som mal za druhé miesto v kategórií 10 bodov +5+5/+5/+5+5+5 - Po belicu by si bol macho ty /+ po ostrieža by sme sa delili o titul macha /+ ostatné som macho ja

Takto to plánuješ bodovať? ak nechápeš prediskutujeme , neviem logickejšie napísať čo mám v hlave

Nechám to na tebe. Úsmev
Zaznamenané

martin78
Hero Member
Príspevkov: 3 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 02. September 2016, 15:44:03 »

Andrej, ten termín je do 31.12.2016? Lebo si napísal 2017  Smiech

Prečo nie, ak sa budú dodržiavať pravidlá a nie tak "precedovsky" Úšklabok Úšklabok......  Úšklabok.... Súhlasim s tým aby sa vykryštalizovali najprv pravidlá, termín už máš tak len je potrebné dohodnúť fungovanie
Zaznamenané

Buď to ta ryba sežere nebo ne...
andrei11
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #7 kedy: 02. September 2016, 15:55:48 »

Andrej, ten termín je do 31.12.2016? Lebo si napísal 2017  Smiech

Prečo nie, ak sa budú dodržiavať pravidlá a nie tak "precedovsky" Úšklabok Úšklabok......  Úšklabok.... Súhlasim s tým aby sa vykryštalizovali najprv pravidlá, termín už máš tak len je potrebné dohodnúť fungovanie

termin je do 31.1.2017 umyselne, ako dokončenie privlacovej sezony 😉. ide,  studovat co jozzzzy napisal,  bo na prve tri pokusy som to nepochopil ☺☺.
Zaznamenané

andrei11
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #8 kedy: 02. September 2016, 16:57:19 »

ono to nieje ako ani tak škárička, ale pokým sa zameriavaš na ul. tak je ľahké vo viacerých kategóriach nazbierať top body. - mne to takto vyhovuje,
ale povedal by som že je ľahšie chytiť Býčka, Ploticu, Hrebenačku alebo Hrúza a možno mať aj jediný úlovok v tejto kategórií.

...

otestoval som. co pises.

bodovanie je nasledovne:

1. do finalneho vyhodnotenia bude mat sutaziaci len jeden ulovok v ramci druhu, vzdy svoj najvacsi
2. nasledne v ramci kazdeho druhu budu udelene body podla poctu ulovkov v ramci druhu (10 ulovkov od 10 rybarov - body od 10 do 1 alebo 1 ulovok od 1 rybara v ramci druhu - 1 bod)
3. ak bude mat sutaziaci chytenych presne 5 druhov, spocitaju sa mu body za bodovane ulovky. ak bude mat sutaziaci ulovenych viac ako 5 druhov ryb, spocita sa mu 5 ulovkov s najvacsim poctom bodov.

Celkovo plati:
- sutaziaci sa moze zamerat na lov malych ryb a nachytat 7 druhov, vzdy sa mu budu ratat body len v ramci 5 druhov, kde ziskal najviac bodov.
- najvyhodnejsie je zamerat sa na najcastejsie lovene druhy a pokusit sa chytit najvacsi ulovok
- ak ale bude chytenych v ramci sutaze 7 pleskacov a najvacsi bude mat 25 cm, ziskava lovec 7b. ak chyti zubaca 25 cm, a ten bude 3 od konca, ziskava 3b.
- ulovky v ramci jedneho druhu s rovnakou dlzkou ziskavaju rovnaky pocet bodov.

Podla vsetkeho bodovanie sedi. Je dolezite zverejnovat ulovky priebezne. Raz za 2 tyzdne budem vyhodnocovat, aby boli jasne priebezne vysledky.
« Posledná zmena: 02. September 2016, 19:12:59 od andrei11 » Zaznamenané

jozzzzy
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 02. September 2016, 17:18:34 »

dobre toto mi dáva zmysel, pekne si to vypísal.

ale aj tak mám otázku:
podľa toho čo si písal, tak pokým by niekto chytil napríklad mieňa na prívlač, a bol by jeden jediný v kategórií tak by dostal za jedinú rybu v kategórií iba jeden bod???

-lebo toto by mal mať body ako za rybu, ktorá je 1. v kategórií, preto by som radšej navrhoval tvoje bodové hodnotenie preniesť s tým, že na ostatných priečkach by sa nikto neumiestnil a tak tam nikto nezískal body.

tvoj príklad s pleskáčmi.

miesto    ryba    veľkosť    tvoje bodovanie       moje bodovanie
1,        pleskáč   40 cm              7                            10
2,        pleskáč   35 cm              6                             9
3,        pleskáč   30 cm              5                             8
4,        pleskáč   27 cm              4                             7
5,        pleskáč   25 cm              3                             6
6,        pleskáč   24 cm              2                             5
7,        pleskáč   20 cm              1                             4
8,                                                                           -
9,                                                                           -
10,                                                                         -

dobré je to, že sa úlovky zverejňujú priebežne a hodnotená je naj ryba. minulý rok sa váhalo či nahlásiť alebo nie.
« Posledná zmena: 02. September 2016, 17:24:46 od jozzzzy » Zaznamenané

andrei11
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #10 kedy: 02. September 2016, 17:50:42 »

budem rad ak sa vyjadria aj ostatni zatial nahlaseni, resp. mozni sutaziaci. Mrknutie

myslim, ze kostra bodovania je jasna. ulovky sa budu nahlasovat tu >> https://goo.gl/ZRhSBc
Zaznamenané

jozzzzy
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 02. September 2016, 18:18:34 »

budem rad ak sa vyjadria aj ostatni zatial nahlaseni, resp. mozni sutaziaci. Mrknutie

myslim, ze kostra bodovania je jasna. ulovky sa budu nahlasovat tu >> https://goo.gl/ZRhSBc

pridaj položku vložiť obrázok a nemusíme postovať každý úlovok do tejto témy Úsmev
Zaznamenané

andrei11
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #12 kedy: 02. September 2016, 18:39:20 »

pridaj položku vložiť obrázok a nemusíme postovať každý úlovok do tejto témy Úsmev

chcel som, ale google forms to nepodporuje. aspon bude na co kukat v teme. a mne sa bude cez form robit lahsie vyhodnotenie.
Zaznamenané

filip1986
Full Member
Príspevkov: 130

Zobraziť profil
« Odpoveď #13 kedy: 02. September 2016, 19:01:14 »

@andrei11  - napis si aj mna do sutaze
Zaznamenané

Ryba je kamoš nie žrádlo!
andrei11
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #14 kedy: 02. September 2016, 19:11:10 »

5. filip1986
4. martin78
3. mato167
2. jozzzzy
1. andrei11
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 24 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk