AKTUÁLNESlovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

11.08.2020 09:29:30

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
232 662 príspevkov v 1 848 tém od 1 900 užívateľov
Najnovší užívateľ: Ondro
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - rôzne
| |-+  Voľné témy
| | |-+  LEGISLATÍVA
| | | |-+  Smernica o platení zápisného, členských príspevkov a o vydávaní povolení
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] Tlačiť
Autor Téma: Smernica o platení zápisného, členských príspevkov a o vydávaní povolení  (Prečítané 912 krát)
Jaro-moderátor
Hosť
« kedy: 09. Január 2016, 09:54:09 »

http://www.srzrada.sk/aktuality/smernica-o-plateni-zapisneho-clenskych-prispevkov-a-o-vydavani-povoleni-na-rybolov-2/
Zaznamenané
Saša
Hero Member
*****
Príspevkov: 4 021


Niekedy aj motyka vystrelí


Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 09. Január 2016, 10:36:11 »

Už nič nezmeníme, zmýšľanie Rady SRZ sa nezmenilo.  Väčšia právomoc MO v rozhodovaní o svojich revíroch je v čudu. Rada SRZ mohla kľudne vydať cenník povoleniek, resp. členských príspevkov, z ktorých majú maximálny, prípadne až 100% príjem a ostatné poplatky mohli nechať na MO s tým, že by uviedli odvody z jednotlivých poplatkov pre Žilinu. Veď MO vedia, ako by mohli prilákať , prípadne odradiť rybárov od vstupu do MO . Zase je všetko direktívne nariadené. Predvolebné sľuby sú ta-tam.
Zaznamenané
ivanmi5
Hero Member
*****
Príspevkov: 966


Trnava R-team


Zobraziť profil
« Odpoveď #2 kedy: 09. Január 2016, 12:12:42 »

Saša ono to bude asi tým, že v § 4 zákona je uvedené, že výkon rybárskeho práva je pridelený Slovenskému rybárskemu zväzu a ten ako vieme je len jeden SRZ Žilina. MsO sú len jeho organizačné zložky. Teda Žilina rozhoduje vo veciach ako oprávnený subjekt, ktorému toto právo bolo dané zákonom.   Mrknutie
Zaznamenané
Saša
Hero Member
*****
Príspevkov: 4 021


Niekedy aj motyka vystrelí


Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 09. Január 2016, 15:38:28 »

To je pravda, ale každá organizácia musí hospodáriť z toho, čo mu dodá členstvo. Nehovorím, že do väčších investícií neprispeje " občas" aj Žilina na pomoc MO. Ale už niekoľko rokov tvrdím, že MO vie ako hospodáriť na svojich vodách, koľko by mali zarybňovať a aké druhy aby boli ich vody atraktívnejšie, zaujímavejšie pre rybárov. MO vie čo by malo urobiť na ochranu a odchov kapitálnych rýb, koľko vypýtať na poplatkoch od členov, aby mohli pokryť za tým účelom potrebné náklady atď. Alebo Žilina vie, že v ktorej vode sa akému druhu rýb darí, že čo si môže dovoliť MO na úpravu vôd len tak, od stola ? Prispeje na vápnenie kyslej vody a na úpravu vôd tak, aby sa tam vytrel kapor a aby sa ikry aj oplodnili ? Keď sa tak drží toho vesla, nech pomôže aj pri skvalitňovaní revírov ich podriadeným zložkám, ktoré tak diktátorsky riadi. Dobre vieš, že keď niekto riadi, tak nemá len práva voči podriadeným ale aj určité povinnosti voči nim , aby udržal ten riadený aparát v chode. Ivan, myslím si, že v tom TVOJOM PRÍSPEVKU BOLO PLNO IRÓNIE ohľadne toho §-u 4, ktorý robí Žilinu všemocným. Už by sme mali Žilinu odstaviť a nech každá MO hospodári po svojom pod vedením krajských pobočiek MŽP. Totiž, iný kraj, iný mrav. Mrknutie
« Posledná zmena: 09. Január 2016, 15:40:42 od Saša » Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member
*****
Príspevkov: 6 322


rybolov môj sen


Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 09. Január 2016, 16:49:34 »

Povedzme si ako to je!  Rada SRZ sa sčasti skladá z tajomníkov, predsedov i hospodári sa tam nájdu.
Takže podmienky sme si sami schválili, potom sa mi zdá s určitým nadsadením, že plačeme nad rozliatym mliekom, ktoré sme si sami vyliali.
Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
ivanmi5
Hero Member
*****
Príspevkov: 966


Trnava R-team


Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 09. Január 2016, 21:29:01 »

Saša súhlasím s tebou, že každá MsO vie najlepšie kde ju tlačí topánka a čo je na danú vodu najlepšie (aspoň pokiaľ majú normálneho hospodára), ale pokiaľ sa nezmení zákon a v ňom nespraví poriadok s definovaním niektorých pojmov napr. kto je to "užívateľ " revíru a mnohé iné veci potiaľ je pravda, že Žilina určuje pravidlá.
Zaznamenané
Saša
Hero Member
*****
Príspevkov: 4 021


Niekedy aj motyka vystrelí


Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 09. Január 2016, 21:36:01 »

Tak potom načo bolo to veľké haló o zmene zákona, keď nedôjde ku zmene koreňa - základu celej pôsobnosti a právomocí SRZ Žilina? Že sa urobia nejaké kozmetické úpravy, tu sa dá čiarka, tam sa pichne " alebo ", tým sa podstata fungovania SRZ Žilina nezmení. Mňa to hnevá už niekoľko rokov.
Zaznamenané
Strán: [1] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk