AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 20:09:16

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 095 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - rôzne
| |-+  Voľné témy
| | |-+  LEGISLATÍVA
| | | |-+  Členstvo v MO
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] 2 Tlačiť
Autor Téma: Členstvo v MO  (Prečítané 1728 krát)
Palusko
Hero Member
Príspevkov: 963

Zobraziť profil
« kedy: 27. December 2015, 13:31:59 »

Mam otazku, je mozne byt clenom naraz viacerych miestnych organizacii? Prepokladam ze nie, ale je to niekde vyslovene v smernici/zakone zakazane? Totiz, podla mna je cely tento system s MO uplne neflexibilny a prehnity. Priklad, som clenom jednej MO ale mam v dosahu reviry inej MO ktore by som rad pocas celeho roka navstevoval. Hostovacky by ma zruinovali. Preto by som rad prispel tej druhej MO do rozpoctu stal sa jej clenom a mohol vyuzivat jej miestne povolenie na rybolov. Dalsia moznost je prerobit uplne hostovacie povolenia, jednodnove a tyzdenne su naozaj len pre dovolenkarov, preco by nemohli byt aj celorocne za prijatelnu cenu (dajme tomu maximalne 2x vecsiu ako pre clena danej MO)
« Posledná zmena: 27. December 2015, 16:10:18 od Jaro-moderátor » Zaznamenané
DonPEPE
Hero Member
Príspevkov: 1 747

Zlý deň na rybách je lepší ako dobrý deň v práci.

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #1 kedy: 27. December 2015, 14:20:37 »

Mam otazku, je mozne byt clenom naraz viacerych miestnych organizacii? Prepokladam ze nie, ale je to niekde vyslovene v smernici/zakone zakazane? Totiz, podla mna je cely tento system s MO uplne neflexibilny a prehnity. Priklad, som clenom jednej MO ale mam v dosahu reviry inej MO ktore by som rad pocas celeho roka navstevoval. Hostovacky by ma zruinovali. Preto by som rad prispel tej druhej MO do rozpoctu stal sa jej clenom a mohol vyuzivat jej miestne povolenie na rybolov. Dalsia moznost je prerobit uplne hostovacie povolenia, jednodnove a tyzdenne su naozaj len pre dovolenkarov, preco by nemohli byt aj celorocne za prijatelnu cenu (dajme tomu maximalne 2x vecsiu ako pre clena danej MO)

Mozne to je. Ja mam zvazove kupene v BA a miestne v TN. Ale v TN su uplne bezcharakterní a pytaju si aj clenske, napriek tomu, ze sa preukazem znamkou z BA, pokutu za neucast na schodzi, za brigadu atd...  Ziadne info neposielaju postou, nemam cas behat k nim pozerat nastenku, kedze to mam ako vikendovy relax. Takze ma tento spas stal par rokov kopec penazi, lebo som chcel lovit na miestnych vodach. Tento rok tam mam uz len pstruhove (25€), buduci rok na nich kaslem.
Zaznamenané

PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 669

Zobraziť profil
« Odpoveď #2 kedy: 27. December 2015, 14:33:47 »

Môžeš byť členom len v jednej organizácii..
Nájdeš to v stanovách ..http://www.srzrada.sk/rada-srz/stanovy-slovenskeho-rybarskeho-zvazu/
konkrétne paragraf 5 a odstavec 3.
Do tohto roku viem že niektoré organizácie vydávali celoročné hosťovačky..Ale od následujúceho roku som v cenníku povolení nič také nenašiel..Tak je s tým asi koniec..Existujú aj výmenné hosťovacie povolenie
Ale treba sa aj zamyslieť či tá organizácia stojí o tvoje peniaze ...Možno majú pretlak a už ich vlastný členovia sa tlačia na vlastných vodách...
To je oficialne..
Ale vždy sa dá dopracovať k povolenke  Mrknutie
Alebo ak mám na to,kúpim si povolenie na všetky revíry za 520 euri a máš po probléme... Úšklabok
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
Palusko
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 27. December 2015, 14:58:24 »

Mozne to je. Ja mam zvazove kupene v BA a miestne v TN. Ale v TN su uplne bezcharakterní a pytaju si aj clenske, napriek tomu, ze sa preukazem znamkou z BA, pokutu za neucast na schodzi, za brigadu atd...  Ziadne info neposielaju postou, nemam cas behat k nim pozerat nastenku, kedze to mam ako vikendovy relax. Takze ma tento spas stal par rokov kopec penazi, lebo som chcel lovit na miestnych vodach. Tento rok tam mam uz len pstruhove (25€), buduci rok na nich kaslem.

Clenske kaslat, ale platit niekolko krat do roka hostovacky 70 eur/tyzden to je chore
Zaznamenané
Palusko
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 27. December 2015, 15:00:00 »

Môžeš byť členom len v jednej organizácii..
Nájdeš to v stanovách ..http://www.srzrada.sk/rada-srz/stanovy-slovenskeho-rybarskeho-zvazu/
konkrétne paragraf 5 a odstavec 3.
Do tohto roku viem že niektoré organizácie vydávali celoročné hosťovačky..Ale od následujúceho roku som v cenníku povolení nič také nenašiel..Tak je s tým asi koniec..Existujú aj výmenné hosťovacie povolenie
Ale treba sa aj zamyslieť či tá organizácia stojí o tvoje peniaze ...Možno majú pretlak a už ich vlastný členovia sa tlačia na vlastných vodách...
To je oficialne..
Ale vždy sa dá dopracovať k povolenke  Mrknutie
Alebo ak mám na to,kúpim si povolenie na všetky revíry za 520 euri a máš po probléme... Úšklabok

Jasne ze ak ma MO plne tak je na nej ci vezme noveho clena alebo nie. A na tych 520e skutocne nemam Smiech inak ide mi hlavne o pstruhove reviry ktore su len miestne a teda inak ako cez hostovacky sa k nim dostat neda Smútok
« Posledná zmena: 27. December 2015, 16:10:39 od Jaro-moderátor » Zaznamenané
DonPEPE
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #5 kedy: 27. December 2015, 20:47:25 »

Clenske kaslat, ale platit niekolko krat do roka hostovacky 70 eur/tyzden to je chore

Clenske bol iba jeden z uvodnych poplatkov ( mimochodom 3x vyssie ako v BA ), dalej napriek tomu, ze som bol clenom prvy rok, musel som zaplatit za neodpracovanu brigadu a neucast na clenskej schodzi, k tomu povolenka atd... a vyslo ma to okolo 140€ na rok. V Ba som za to mal zvazovku a este som usetril.

A najlepsie na celom je, ze nepredavaju hostovacky na miestne pstruhove reviry. Vobec ziadne, cize inu cestu ako tam chytat som nemal.
« Posledná zmena: 27. December 2015, 21:02:09 od DonPEPE » Zaznamenané

Palusko
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 27. December 2015, 21:51:54 »

Clenske bol iba jeden z uvodnych poplatkov ( mimochodom 3x vyssie ako v BA ), dalej napriek tomu, ze som bol clenom prvy rok, musel som zaplatit za neodpracovanu brigadu a neucast na clenskej schodzi, k tomu povolenka atd... a vyslo ma to okolo 140€ na rok. V Ba som za to mal zvazovku a este som usetril.

A najlepsie na celom je, ze nepredavaju hostovacky na miestne pstruhove reviry. Vobec ziadne, cize inu cestu ako tam chytat som nemal.

140 bez zvezovky? tak to su zlodeji
« Posledná zmena: 27. December 2015, 21:54:30 od Palusko » Zaznamenané
DonPEPE
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #7 kedy: 27. December 2015, 21:53:51 »

Miestna pstruhova povolenka na tusim styri reviry  Úšklabok z toho cena povolenky bola 25€ a ostatne len poplatky a pokuty  Úšklabok
Zaznamenané

Palusko
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #8 kedy: 27. December 2015, 21:54:59 »

Inak celkovo si myslim ze v tomto ma zvaz bordel, malo by sa to zjednotit a nie aby na tom MO takto kseftili. Jednotne prava pre vsetkych clenov na vsetkych MO, rovnake ceny, povolenky, hostovacky. a nech si uz potom MO hospodari sama na miestnych vodach z clenskeho a prispevkov zvezu, lebo toto su staty v state
Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member
Príspevkov: 6 309

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 27. December 2015, 23:22:42 »

Ej, ale táto nová metla metie, smeti nesmeti.  Hnev
Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
MarcelX
Sr. Member
Príspevkov: 358

Zobraziť profil
« Odpoveď #10 kedy: 04. Február 2016, 09:02:07 »

Chlapi chcem sa pochváliť že od včera som už oficiálne rybár Smiech som členom MO petržalka a cena sa mi zdala veľmi dobrá Úsmev Poplatok za nového člena je len 20€ no a so všetkými poplatkami to urobilo dokopy 118€ Úsmev
Zaznamenané
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #11 kedy: 04. Február 2016, 10:34:39 »

Chlapi chcem sa pochváliť že od včera som už oficiálne rybár Smiech som členom MO petržalka a cena sa mi zdala veľmi dobrá Úsmev Poplatok za nového člena je len 20€ no a so všetkými poplatkami to urobilo dokopy 118€ Úsmev

no vidis. takze nie je to take tazke. niekde su taky "trufali", ze vyzaduju skusky. nehorazne.  Šok

kazdopadne sa spravaj ako slusny rybar a uzivaj si clenstvo v tejto progresivnej organizacii.

irony off.  Úšklabok Úšklabok
Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
MarcelX
Sr. Member
Príspevkov: 358

Zobraziť profil
« Odpoveď #12 kedy: 04. Február 2016, 10:55:47 »

Ja som ani netvrdil že to bude ťažké alebo čo Úsmev ani skúšok ak by nejaké boli by som sa nebál Úsmev ale v niektorých MO sa skúšky robia napr. v Moldave n. Bodvou myslím že stále majú skúšky.
No užívať budem veď preto som si to zaplatil Úsmev a slušný rybár budem určite tiež ja mám prírodu veľmi rád takže sa v nej správam slušne Úsmev
Zaznamenané
Pedro36
Hero Member
Príspevkov: 1 112

SIGET Team Kúty

Zobraziť profil
« Odpoveď #13 kedy: 04. Február 2016, 18:02:13 »

no vidis. takze nie je to take tazke. niekde su taky "trufali", ze vyzaduju skusky. nehorazne.  Šok

kazdopadne sa spravaj ako slusny rybar a uzivaj si clenstvo v tejto progresivnej organizacii.

irony off.  Úšklabok Úšklabok
andrei, neviem čo sa Ti zdá "trúfalé" a nehorázne na tom že organizácie vyžadujú skúšky od nových členov, ved je to dané zákonom.

Členstvo a jeho vznik:
1, Členstvo vo zväze je dobrovoľné.
2, Členom sa môže stať občan Slovenskej republiky (ďalej len občan), ktorý dovŕšil 18 rokov veku a spĺňa tieto podmienky:
a, súhlasí so stanovami zväzu a zaväzuje sa nimi riadiť,
b, stotožňuje sa s úlohami zväzu a aktívne sa zúčastňuje na ich realizácii,
c, s úspechom absolvuje školenia a skúšky zo základných rybárskych predpisov a preukáže dostatočne rybárske znalosti

u nás v našej MO-čke do tohto roku skúšky nový členovia neabsolvovali a tak to aj vyzerá Gúľam očami...z vlastných skúsenností viem, že min. 1/4 rybárov nemá absolutne pojem o dobe hájenia jednotlivých druhov rýb, o dobe lovu v daných mesiacoch a mnohí aj o najmenších lovných mierach rýb ktoré lovia Smútok
Preto som si na poslednej minuloročnej výborovke presadil, aby od tohto roku nový členovia absolvovali skúšky podla zákona. Ja viem že tých starých členov to už nenaučím ale zasa viem, že nový budú mať aspoň aký-taký pojem o tých najzákladnejších veciach čo je povinnosť každého rybára. Mrknutie
« Posledná zmena: 04. Február 2016, 18:05:04 od Pedro36 » Zaznamenané
martin78
Hero Member
Príspevkov: 3 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #14 kedy: 04. Február 2016, 18:23:11 »

Pedro myslím ze ste sa s Andrejom len nepochopili ....
Zaznamenané

Buď to ta ryba sežere nebo ne...
Strán: [1] 2 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk