AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 15:07:46

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 095 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia o pripravovaných zmenách
| |-+  Vykonávacia vyhláška (spracované návrhy zmien)
| | |-+  § 9 OSOBITNÉ POVOLENIE
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 2 [3] Tlačiť
Autor Téma: § 9 OSOBITNÉ POVOLENIE  (Prečítané 2775 krát)
DonPEPE
Hero Member
Príspevkov: 1 747

Zlý deň na rybách je lepší ako dobrý deň v práci.

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #30 kedy: 19. Marec 2015, 16:25:31 »

praveze by vela ludi bralo CaR a ked nikde nikto tak ulovky do krickov popripade hned odniest.. 50% je lakave ale ak plna suma tak to si radsej vezmu normal a mozu si zobrat svoj kus mesa abo podielu.. tu je cena velmi silny nastroj a kazdy radsej riskne s tou polovicnou a bude davat bacha.. myslim ze na take nasa komunita nedozrela
Ja som tiež toho názoru. V noci nikoho neustrážiš a nonstopka je ako stvorená na takéto akcie.

Cena by mala byt rovnaka, ziadne zlavy. Uplne by postacovala vyhoda nonstop lovu po cely rok bez privlastnenia si ulovku. Ak by bol majitel povolenky CHaP prichyteny ako berie rybu, dozivotny zakaz vydania povolenia a zrusit clenstvo. Bez moznosti omilostenia.
Zaznamenané

Saša
Hero Member
Príspevkov: 3 990

Niekedy aj motyka vystrelí

Zobraziť profil
« Odpoveď #31 kedy: 19. Marec 2015, 16:37:55 »

Neviem presne z akého dôvodu je zákaz lovu kapra od 15.3., s výnimkou do 15.5.. Na preteky sa dáva výnimka od 1.5. Prečo to sem píšem? Keby bola vydaná povolenka ChaP s možnosťou lovu po celý rok nonstop, tak by mohli byť aj preteky organizované už jarných mesiacoch a nielen od 1.5. do 15.5. na základe výnimky.
Zaznamenané
balogh1735
Hosť
« Odpoveď #32 kedy: 19. Marec 2015, 16:41:18 »

Urcite by drzitelia chap museli dodrziavat zakaz lovu na stojakoch v termine akom pises Saša.
Zaznamenané
ivanmi5
Hero Member
Príspevkov: 935

Trnava R-team

Zobraziť profil
« Odpoveď #33 kedy: 19. Marec 2015, 18:41:53 »

Páni ospravedlňujem sa, ale trošku som opravil svoju odpoveď na predchádzajúcej strane o 14.32h. V práci som to písal narýchlo a tak to nebolo OK.  A hneď by som zareagoval na Richiho, prečo si myslíš, že to nepatrí k osobitnému povoleniu, aj keď ho vydáva ministerstvo zadarmo.  Práve preto by toto  bolo iné,  ale tiež "osobitné" alebo s osobitným režimom. Keď vie ministerstvo vydávať osobitné povolenia vo verejnom záujme (komu ho dajú a hlavne začo) tak prečo by nemohli určiť pravidlá pre vydávanie ChaP.
Zaznamenané
oreno
Hero Member
Príspevkov: 2 941

Zobraziť profil
« Odpoveď #34 kedy: 19. Marec 2015, 22:33:10 »

Ja sa priznám, že tomuto trošku nerozumiem. Prečo pletiete CHaP povolenku s osobitkom? Osobitné povolenie vydáva ministerstvo v uvedených prípadoch - bezplatne. Je len a len na užívateľovi rybárskeho revíru /Rada SRZ v tomto prípade/ aby určila rozsah a platnosť povolenia. Pokiaľ vydávame povolenie kaprové celozväzové, kaprové miestne, pstruhové miestne atď a určí sa že na povolenie sa privlastní max. 50 ks ušľachtilých rýb, úplne kľudne sa môže odklepnúť podobné povolenie ale chyť a pusť. Je na kompetentných aby to navrhli, spravili analýzu koľko to bude stáť. Ale vôbec si nemyslím, že jeho držitelia by mali byť zvýhodňovaní a tu jednoznačne držím stránku ujčokovi Orenovi. Téma povolenia chap je v tomto paragrafe "out of range" Vyvalujem oči! Super!
Jednoznacny suhlas Richi. Za mna este toto a vari nsposledy na tuto temu. Je mi viac ako trochu proti srsti snaha ošatiť CHaP povolenku do hávu osobitnosti .... ktory, teda aspon ja tak sudim, má legitimizovat naroky na nadstandardne benefity.
 Ivan, niekolko (recnickych) otazok. Co je osobitne na tej Tvojej CHaPu povolenke? Z pohladu formy nadobudnutia tam nevydim ziadnu osobitnost (nikde ziadnu neuvadzas). Predpokladam, ze by mala byt bezne dostupna, tak ako (obyc) povolenka.
Co je osobitne na CHaP povolenke z pohladu toho na co nas opravnuje? .... ked nas vlastne opravnuje robit to co mozeme a mnohi aj robia aj s ( obyc) povolenim. Nehovor, ze nonstop lov, lebo ten je az sekundarne ustanoveny(ako benefit) v § denne doby lovu. (bavime sa o navrhu)

Proti navrhu CHaP povolenky ako takej nic nemam, za predpokladu ze jedinym zvyhodnenim bude zlavnena cena povolenky.
Zaznamenané
martin78
Hero Member
Príspevkov: 3 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #35 kedy: 19. Marec 2015, 22:41:30 »

Ja sa priznám, že tomuto trošku nerozumiem. Prečo pletiete CHaP povolenku s osobitkom? Osobitné povolenie vydáva ministerstvo v uvedených prípadoch - bezplatne. Je len a len na užívateľovi rybárskeho revíru /Rada SRZ v tomto prípade/ aby určila rozsah a platnosť povolenia. Pokiaľ vydávame povolenie kaprové celozväzové, kaprové miestne, pstruhové miestne atď a určí sa že na povolenie sa privlastní max. 50 ks ušľachtilých rýb, úplne kľudne sa môže odklepnúť podobné povolenie ale chyť a pusť. Je na kompetentných aby to navrhli, spravili analýzu koľko to bude stáť. Ale vôbec si nemyslím, že jeho držitelia by mali byť zvýhodňovaní a tu jednoznačne držím stránku ujčokovi Orenovi. Téma povolenia chap je v tomto paragrafe "out of range" Vyvalujem oči! Super!
Jednoznacny suhlas Richi. Za mna este toto a vari nsposledy na tuto temu. Je mi viac ako trochu proti srsti snaha ošatiť CHaP povolenku do hávu osobitnosti .... ktory, teda aspon ja tak sudim, má legitimizovat naroky na nadstandardne benefity.
 Ivan, niekolko (recnickych) otazok. Co je osobitne na tej Tvojej CHaPu povolenke? Z pohladu formy nadobudnutia tam nevydim ziadnu osobitnost (nikde ziadnu neuvadzas). Predpokladam, ze by mala byt bezne dostupna, tak ako (obyc) povolenka.
Co je osobitne na CHaP povolenke z pohladu toho na co nas opravnuje? .... ked nas vlastne opravnuje robit to co mozeme a mnohi aj robia aj s ( obyc) povolenim. Nehovor, ze nonstop lov, lebo ten je az sekundarne ustanoveny(ako benefit) v § denne doby lovu. (bavime sa o navrhu)

Proti navrhu CHaP povolenky ako takej nic nemam, za predpokladu ze jedinym zvyhodnenim bude zlavnena cena povolenky.

V zásade sa tu opakuje, čo som napísal ja pred cca 2 dňami....páni, v prvom rade je potrebné rozlišovať ChaP revír (dnes existuje reálna a zákonná možnosť ho "získať"), osobitné povolenie v zmysle platných predpisov (viď Richiho a môj príspevok) a povolenka ChaP - tá je dnes v rovine úvah tu na fóre (alebo aj niekde inde?  Mrknutie ). Treba sa na to pozerať komplexne, kto a čo môže robiť, aké má kompetencie.... . Ešte nadviažem na predchádzajúce príspevky ohľadom času lovu - je potrebné rozlišovať ZÁKONNÚ úpravu ktorá platí dnes, ak by existovala dnes povolenka ChaP vydávaná Radou, stále platí zákonná úprava čo sa týka napríklad času lovu ... majte toto na pamäti.... . Skúste rozmýšľať komplexnejšie, nie len nad jedným ustanovením.... Mrknutie Úšklabok
Zaznamenané

Buď to ta ryba sežere nebo ne...
Saša
Hero Member
Príspevkov: 3 990

Niekedy aj motyka vystrelí

Zobraziť profil
« Odpoveď #36 kedy: 20. Marec 2015, 08:11:04 »

Aby som sa aj ja vyjadril. Povolenka ChaP by bola úplne zbytočná, keby sa zriadili revíry ChaP so zvláštnym režimom, kde by sa zmenil čas lovu a mohlo by sa tam loviť aj v dobe po 15.3., t.j. bez obmedzenia, čo by využili aj rybári s riadnou miestnou povolenkou, resp. s celozväzovou. To však záleží od členov každej MsO / MO/, či vyčlenia niektorý revír s týmto zvláštnym režimom. Neskôr by sa ukázalo, či je to správny krok. Takéto revíry sa schvaľujú na 3 roky.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk