AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 15:26:03

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 095 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia o pripravovaných zmenách
| |-+  Vykonávacia vyhláška (spracované návrhy zmien)
| | |-+  § 9 OSOBITNÉ POVOLENIE
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 [2] 3 Tlačiť
Autor Téma: § 9 OSOBITNÉ POVOLENIE  (Prečítané 2777 krát)
Saša
Hero Member
Príspevkov: 3 990

Niekedy aj motyka vystrelí

Zobraziť profil
« Odpoveď #15 kedy: 17. Marec 2015, 21:00:00 »

Smiech Smiech Smiech Oreno, ako vždy, fantázia Ti pracuje.  Smiech
Zaznamenané
martin78
Hero Member
Príspevkov: 3 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #16 kedy: 17. Marec 2015, 22:24:09 »

Páni myslím, že sa tu miešajú hrušky s jablkami....môj názor:

v tejto téme sa rieši (pardon ustanovení) sa rieši osobitné povolenie, ktoré sa vydáva z troch titulov, tak ako sú uvedené v odseku 1. Osobitné povolenie chyť a pusť - ak má existovať - by malo byť riešené úplne samostatne a malo by fungovať zhruba na princípe: bude možnosť zakúpiť si povolenie, ktoré oprávňuje loviť ryby v stanovenom rozsahu revírov ALE neoprávňuje privlastniť si rybu. Zakúpením takéhoto povolenia sa jeho majiteľ dobrovoľne vzdáva možnosti privlastniť si akúkoľvek rybu - podtiaľto možno OK. Ale vôbec by som ho však nenazýval osobitným povolením lebo to vyvoláva zmätok (rovnako ako kopa komentárov tu na fóre  Úšklabok nakoľko sa komentujú len jednotlivé ustanovenia zákona resp. vyhlášky a nie vec ako celok, občas sa vyskytne rozumný príspevok, ktorý odkáže v príslušnej téme aj na iné, súvisiace ustanovenia).

a to nehovorím, že ruka v ruke s možnosťou zavedenia by mali ísť aj ďalšie veci.... sankcie v prípade nedodržania a podobne.... je toho dosť
Zaznamenané

Buď to ta ryba sežere nebo ne...
ivanmi5
Hero Member
Príspevkov: 935

Trnava R-team

Zobraziť profil
« Odpoveď #17 kedy: 17. Marec 2015, 22:53:46 »

Martin to máš pravdu, nielen na toto ale na celý nový zákon aj vyhlášku bude musieť byť uspôsobený aj nový disciplinárny poriadok SRZ. Samozrejme by som potom navrhoval prísne sankcie a možno aj pri povolená CHaP a jeho úmyselnom porušení aj vylúčenie so SRZ.  A to že by to nemalo byť osobitné povolenie nevie prečo nie. Veď bolo by špecifické tým, že sa zaviažeš neprivlastniť  si rybu,  ale zato môžeš loviť non stop celoročne.  A Oreno pre teba, ty zrejme nie si kaprár, ale všetko sa poriešiť dá ako je uvedená disciplinárnym poriadkom.  Mrknutie
Zaznamenané
Richi
Hero Member
Príspevkov: 1 314

Zobraziť profil
« Odpoveď #18 kedy: 19. Marec 2015, 14:19:40 »

Ja sa priznám, že tomuto trošku nerozumiem. Prečo pletiete CHaP povolenku s osobitkom? Osobitné povolenie vydáva ministerstvo v uvedených prípadoch - bezplatne. Je len a len na užívateľovi rybárskeho revíru /Rada SRZ v tomto prípade/ aby určila rozsah a platnosť povolenia. Pokiaľ vydávame povolenie kaprové celozväzové, kaprové miestne, pstruhové miestne atď a určí sa že na povolenie sa privlastní max. 50 ks ušľachtilých rýb, úplne kľudne sa môže odklepnúť podobné povolenie ale chyť a pusť. Je na kompetentných aby to navrhli, spravili analýzu koľko to bude stáť. Ale vôbec si nemyslím, že jeho držitelia by mali byť zvýhodňovaní a tu jednoznačne držím stránku ujčokovi Orenovi. Téma povolenia chap je v tomto paragrafe "out of range" Vyvalujem oči! Super!
Zaznamenané
ivanmi5
Hero Member
Príspevkov: 935

Trnava R-team

Zobraziť profil
« Odpoveď #19 kedy: 19. Marec 2015, 14:32:04 »

Možno to osobitné povolenie CHaP nemalo byť zaradené v tomto §, ale ja som chcel, aby to bolo vyhláškou priamo definované. Tak ako je v § 43 zákona   uvedené že, podrobnosti o vydávaní povolení na rybolov a vydávaní osobitných povolení na rybolov  ustanoví všeobecne záväzný právny predpis, ktorý vydá ministerstvo. A prečo by ministerstvo potom  nemohlo ustanoviť, že užívateľ revíru môže  vydať  povolenie CHaP a v akej podobe, za akých podmienok .....  Mrknutie
« Posledná zmena: 19. Marec 2015, 18:34:52 od ivanmi5 » Zaznamenané
balogh1735
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 19. Marec 2015, 14:42:43 »

Mne by stacilo mozno na zaciatok aby sa dalo vybrat taketo povolenie,  jeho názov je uplne jedno. Aj keby som nemal vyhody v podobe nonstop lovu. Mozno len ako skuska ze vlastne kolko ludi by si taketo povolenie vybralo.  Ja by som si ho urcite vybral a aspon nemusel vysvetlovat svokre ze preco jej nedonesiem aspon jednu rybu. Jednoducho mam zvlastne povolenie ktore mi nedovoluje privlastnenie si ulovoku. Aj bez nejakych vyhod. Ja osobne by som bol hrdy,   keby som si mohol taketo povolenie vybrat a hrdo by som ho RS ukazal pri kontrole.
« Posledná zmena: 19. Marec 2015, 14:44:48 od VILO » Zaznamenané
DonPEPE
Hero Member
Príspevkov: 1 747

Zlý deň na rybách je lepší ako dobrý deň v práci.

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #21 kedy: 19. Marec 2015, 14:59:14 »

Mne by stacilo mozno na zaciatok aby sa dalo vybrat taketo povolenie,  jeho názov je uplne jedno. Aj keby som nemal vyhody v podobe nonstop lovu. Mozno len ako skuska ze vlastne kolko ludi by si taketo povolenie vybralo.  Ja by som si ho urcite vybral a aspon nemusel vysvetlovat svokre ze preco jej nedonesiem aspon jednu rybu. Jednoducho mam zvlastne povolenie ktore mi nedovoluje privlastnenie si ulovoku. Aj bez nejakych vyhod. Ja osobne by som bol hrdy,   keby som si mohol taketo povolenie vybrat a hrdo by som ho RS ukazal pri kontrole.

VILO vydanie povolenia CHaP musi mat nejake vyhody oproti beznemu. Inak si ho kupis len Ty kvôli svokre  Úšklabok Jeho vydavanie by nemalo ziaden vyznam.
Zaznamenané

Ebe
Hero Member
Príspevkov: 873

Niet života bez vody..

Zobraziť profil
« Odpoveď #22 kedy: 19. Marec 2015, 15:05:31 »

CHaP - 50% zľava tadáá  Úsmev inak hneď by sa ukázalo koľko ľudí to myslí vážne, poprípade tam dať do 5-10?ks akejkoľvek mierovej ryby za rok (vianočný kapor, pstruh a ja viem grilovačka s kamarátmi pri vode) ale len tých pár kusof  Úsmev
Zaznamenané

kura11
Hosť
« Odpoveď #23 kedy: 19. Marec 2015, 15:06:03 »

nechapem preco by take chyt a pust povolenie nemohlo existovat je to vyborna vec, a vyhody k tomu to je jasne, neberies rybu, je to pre teba relax, konicek tak chytaj nonstop, proste len upravit toto v zakone abo vyhlaske a je to.. nehladajme preco sa to neda ale ako to urobit aby to bolo mozne... ved org ma ciste prachy z tychto povoleniek, samozrejme pre drzitelov tychto povoleni v pripade brania ryb aj tvrde postihy co by boli v novom disciplinarnom.. ale inak je to velmi dobry napad co v dnesnej dobe ma buducnost.. nonstop lov by ich oprravnoval chytat okrem vseobecneho zakazu lovu, lahko skontrolovatelne, pride RS skontroluje kedinde sa moze do 20 tej, mas CaR nalepku ok prijemny lov.. pohodicka..
Zaznamenané
kura11
Hosť
« Odpoveď #24 kedy: 19. Marec 2015, 15:06:51 »

Ebe zrazu by bol kazdy jeden CaR  Úšklabok
Zaznamenané
Ebe
Hero Member
Príspevkov: 873

Niet života bez vody..

Zobraziť profil
« Odpoveď #25 kedy: 19. Marec 2015, 15:08:13 »

Smiech tak bez ryby..ale ľudia "veria" na akcie a zľavy..tak to by s nimi trochu mohlo pohnúť, aj keď su prasatá a robia bordel pri vode, tam by som dal prísnejšie postihy ale o tom inde..
Zaznamenané

kura11
Hosť
« Odpoveď #26 kedy: 19. Marec 2015, 15:20:22 »

praveze by vela ludi bralo CaR a ked nikde nikto tak ulovky do krickov popripade hned odniest.. 50% je lakave ale ak plna suma tak to si radsej vezmu normal a mozu si zobrat svoj kus mesa abo podielu.. tu je cena velmi silny nastroj a kazdy radsej riskne s tou polovicnou a bude davat bacha.. myslim ze na take nasa komunita nedozrela
Zaznamenané
balogh1735
Hosť
« Odpoveď #27 kedy: 19. Marec 2015, 16:07:33 »

VILO vydanie povolenia CHaP musi mat nejake vyhody oproti beznemu. Inak si ho kupis len Ty kvôli svokre  Úšklabok Jeho vydavanie by nemalo ziaden vyznam.
Peto ved to je jasne,  ale na skusku povedzme na jednu sezonu aby len videli kto to mysli vazne a kolko vlastne clenov maju, ktory by chceli toto povolenie. Lebo dnes mi kazdy povie pri vode,  ze  ryby neberie, ale opak je pravdou a na vlastne oci som videl ako ich kradnu a to v dobe hajenia. Uz som to v jednej teme opisoval nebudem sa opakovat. A povedzme nech daju potom drzitelom takehoto povolenie nonstopku to by sme mali vianoce po cely rok. A ked vyhody tak by som tam zakotvil ze drzitelia takehoto povolenie by sa mohli vyciarknut do predu aby v noci nemuseli vstavat.
Zaznamenané
Saša
Hero Member
Príspevkov: 3 990

Niekedy aj motyka vystrelí

Zobraziť profil
« Odpoveď #28 kedy: 19. Marec 2015, 16:21:48 »

praveze by vela ludi bralo CaR a ked nikde nikto tak ulovky do krickov popripade hned odniest.. 50% je lakave ale ak plna suma tak to si radsej vezmu normal a mozu si zobrat svoj kus mesa abo podielu.. tu je cena velmi silny nastroj a kazdy radsej riskne s tou polovicnou a bude davat bacha.. myslim ze na take nasa komunita nedozrela
Ja som tiež toho názoru. V noci nikoho neustrážiš a nonstopka je ako stvorená na takéto akcie.
Zaznamenané
DonPEPE
Hero Member
Príspevkov: 1 747

Zlý deň na rybách je lepší ako dobrý deň v práci.

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #29 kedy: 19. Marec 2015, 16:23:01 »

Peto ved to je jasne,  ale na skusku povedzme na jednu sezonu aby len videli kto to mysli vazne a kolko vlastne clenov maju, ktory by chceli toto povolenie. Lebo dnes mi kazdy povie pri vode,  ze  ryby neberie, ale opak je pravdou a na vlastne oci som videl ako ich kradnu a to v dobe hajenia. Uz som to v jednej teme opisoval nebudem sa opakovat. A povedzme nech daju potom drzitelom takehoto povolenie nonstopku to by sme mali vianoce po cely rok. A ked vyhody tak by som tam zakotvil ze drzitelia takehoto povolenie by sa mohli vyciarknut do predu aby v noci nemuseli vstavat.

Kým tu nebude fungovat profesionalna rybarska straz, ktora bude denne v terene, mozu vydavat povolenky ake chcu. Ale to je uz na inu temu .....
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk