AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 15:07:34

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 095 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia o pripravovaných zmenách
| |-+  Vykonávacia vyhláška (spracované návrhy zmien)
| | |-+  § 17 SPÔSOBY LOVU RÝB
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 2 [3] 4 Tlačiť
Autor Téma: § 17 SPÔSOBY LOVU RÝB  (Prečítané 12803 krát)
redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member
Príspevkov: 1 541

Zobraziť profil
« Odpoveď #30 kedy: 12. August 2015, 14:03:53 »

Dobry den chcel by som sa stat rybarom a chcem sa spytat lebo chcem chytat v Lipnovych vodach, ci je povolene lovit l Lipnovych vodach privlacov na blinkre lebo mi to nie je jasne zo zakona to vyzera tak ze sa nemoze vobec privlacovat.

Vlacit sa moze v lipnovych vodach iba s platnou hlavatkovou povolenkou, t.j. od 1.11.   resp. myslim 1.9. na hranicnych vodach.
« Posledná zmena: 12. August 2015, 14:14:27 od redaktor Andy » Zaznamenané
martin78
Hero Member
Príspevkov: 3 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #31 kedy: 12. August 2015, 14:10:19 »

Dobry den chcel by som sa stat rybarom a chcem sa spytat lebo chcem chytat v Lipnovych vodach, ci je povolene lovit l Lipnovych vodach privlacov na blinkre lebo mi to nie je jasne zo zakona to vyzera tak ze sa nemoze vobec privlacovat.

Vlacit sa moze v lipnovych vodach iba s platnou hlavatkovou povolenku, t.j. od 1.11.   resp. myslim 1.9. na hranicnych vodach.

I tak múdro pravil redaktor  Úšklabok Úšklabok Úšklabok ale áno je to tak.
Zaznamenané

Buď to ta ryba sežere nebo ne...
redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #32 kedy: 12. August 2015, 14:13:07 »

Nuz tak, lebo v Tvojom vyklade sa nic o H nepise. Keby tam nabehol 1.11. s privlackou bez H povolenky, bolo by zle...  Bohuzial, mnohi to tak aj robia...
Zaznamenané
Miga
Hero Member
Príspevkov: 3 101

Zobraziť profil
« Odpoveď #33 kedy: 12. August 2015, 14:14:36 »

Podla mna sa moze vlacit aj bez hlavatkovej povolenky privlac na lipnovych je povolena od 1.11. a neviem o tom ze by to bolo podmienkovane hlavatkovou povolenkou
Zaznamenané

Kde Miga nespadol do vody, tam akoby na rybách ani nebol Smiech
redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #34 kedy: 12. August 2015, 14:18:01 »

Podla mna sa moze vlacit aj bez hlavatkovej povolenky privlac na lipnovych je povolena od 1.11. a neviem o tom ze by to bolo podmienkovane hlavatkovou povolenkou
Takto mi to bolo povedane, nech sa vyjadria kompetentni...
Zaznamenané
Komisar
Hosť
« Odpoveď #35 kedy: 12. August 2015, 16:08:33 »

Je niekdo schopny mi to poriadne vysvetlit? OD KEDY DO KEDY JE PRIVLAC NA LIPNOVYCH VODACH ALEBO nie je ked kazdy pisete nieco ine Úsmev Vopred dakujem za odpoved  Čo???
Zaznamenané
Miga
Hero Member
Príspevkov: 3 101

Zobraziť profil
« Odpoveď #36 kedy: 12. August 2015, 16:22:42 »

Myslim ze sme sa zhodli vsetci ze to je povolene od 1.11. Uz riesime len to ci musis mat aj hlavatkovu alebo nie, podla mna nie ....
Zaznamenané

Kde Miga nespadol do vody, tam akoby na rybách ani nebol Smiech
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #37 kedy: 12. August 2015, 16:47:45 »

Je niekdo schopny mi to poriadne vysvetlit? OD KEDY DO KEDY JE PRIVLAC NA LIPNOVYCH VODACH ALEBO nie je ked kazdy pisete nieco ine Úsmev Vopred dakujem za odpoved  Čo???

zavolaj na organizaciu, kde chces byt clenom alebo bude lepsie ked tam pojdes osobne. Sam vidis, ze zakon je napisany tak ako je napisany. Alebo zavolaj na SRZ do Ziliny. Nech ti to vysvetlia.

a moj osobny nazor je taky, ze je hriechom na L vodach vlacit  Úsmev ja keby som mal vo svojom okoli L vodu, tak urcite tam nevlacim a travim cas s muskarkou v ruke.
Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
Jaro-moderátor
Hosť
« Odpoveď #38 kedy: 12. August 2015, 22:57:13 »

Ukončím debatu, názory, polopravdy a "iné" :

Rada SRZ sa uzniesla na tom, že lov na prívlač v lipňových vodách v čase od 1.11. do 31.12. je možný len pre držiteľov hlavátkových povolení. O tom vydala uznesenie, ktoré bolo uverejnené vo vestníku. Slovenský rybársky zväz je organizácia, ktorej ste členom. Rada SRZ je ústredný orgán SRZ, ktorý vydáva v súlade so stanovami zväzu vnútrozväzové smernice, opatrenia, pokyny atď. Povinnosťou člena SRZ je tieto predpisy dodržiavať. Za nedodržanie môže byť uložené disciplinárne opatrenie (napr. trvalé vylúčenie z členstva).
« Posledná zmena: 12. August 2015, 23:10:13 od Jaro-moderátor » Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member
Príspevkov: 6 309

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #39 kedy: 15. August 2015, 13:41:36 »

Jaro a kedy sa na tom uzniesla rada? Myslím dátum a kde to nájdem.
V zákone sa o tom zákaze nepíše nič.
http://www.srztrstena.sk/?page_id=258&cpage=1 Neviem čo si myslieť/Nerozhodný
Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
oreno
Hero Member
Príspevkov: 2 941

Zobraziť profil
« Odpoveď #40 kedy: 15. August 2015, 14:17:56 »

Ahoj Erno, tu maš ten vestnik ... ale je dohľadatelný len na starej stranke rady Gúľam očami. Možno niekto iný vie aj na novej, ale ja teda nie.

http://www.stara.srzrada.sk/index.php?n=Vestnik2002.Jul#z15
Zaznamenané
Jaro-moderátor
Hosť
« Odpoveď #41 kedy: 15. August 2015, 19:52:31 »

...to je presne on... Mrknutie
Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member
Príspevkov: 6 309

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #42 kedy: 15. August 2015, 20:41:17 »

Nechcem polemizovať ani niečo vyvolať ale :
Zákon o rybárstve účinný od 1.4.2002 to nezakazuje a je divné, že už v mesiaci jún 2002 to vestník vyvracia. -  Mrknutie

Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
Saša
Hero Member
Príspevkov: 3 990

Niekedy aj motyka vystrelí

Zobraziť profil
« Odpoveď #43 kedy: 22. Január 2016, 12:23:14 »

http://www.minzp.sk/files/sekcia-vod/vyklad-17-ods-5-a-8-vyhlasky-185_2006-oprava.pdf
Zaznamenané
tomasG
Sr. Member
Príspevkov: 439

Zobraziť profil
« Odpoveď #44 kedy: 22. Január 2016, 18:25:17 »

Kokso to fakt myslia s tym sbirom? Super, takze mozem zobrat vlacku, ist v marci na kaprovy potok, dat co najlahsie sbiro a nechavat splavovat cerva na haciku (system dropshot) a pritom nebudem vlacit....to je ako faaakt Úsmev
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk