AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

20.07.2019 20:22:44

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 064 príspevkov v 1 826 tém od 1 800 užívateľov
Najnovší užívateľ: sarataylor
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia o pripravovaných zmenách
| |-+  Zákon o rybárstve (spracované návrhy zmien)
| | |-+  § 8 RYBÁRSKE REVÍRY S REŽIMOM BEZ PRIVLASTNENIA SI ÚLOVKU
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] Tlačiť
Autor Téma: § 8 RYBÁRSKE REVÍRY S REŽIMOM BEZ PRIVLASTNENIA SI ÚLOVKU  (Prečítané 906 krát)
Jaro-moderátor
Hosť
« kedy: 12. Marec 2015, 22:51:27 »

.... treba sa zamyslieť, nad alternatívou obmedzenia chránenia iba konkrétneho druhu
rýb.

(1) Ministerstvo na návrh užívateľa môže v záujme umožnenia lovu jednotlivých druhov
rýb trofejných veľkostí vyhlásiť časti rybárskeho revíru, prípadne celý rybársky revír za
revír s režimom bez privlastnenia si úlovku.
(2) Užívateľ je povinný označiť hranice rybárskeho revíru podľa odseku 1 tabuľou s
nápisom "Lovenie rýb a ich púšťanie".
Nové znenie:
Užívateľ je povinný označiť hranice rybárskeho revíru podľa odseku 1 tabuľou s nápisom
"Chyť a pusť".

(3) V rybárskom revíri s režimom "Lovenie rýb a ich púšťanie" je zakázané ulovenú rybu
si privlastniť.
Nové znenie:
V rybárskom revíri s režimom "Chyť a pusť" je zakázané ulovenú rybu si privlastniť.

Zaznamenané
ivanmi5
Hero Member
Príspevkov: 934

Trnava R-team

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 13. Marec 2015, 07:10:18 »

Navrhoval by som označenie § 8 - Rybárske revíry bez privlastnenia si úlovku.
Tu by som navrhoval znenie  ods.1 nasledovné:
Ministerstvo na návrh užívateľa môže v záujme umožnenia lovu jednotlivých druhov rýb trofejných veľkostí vyhlásiť časť rybárskeho revíru,  prípadne celý rybársky revír za revír bez privlastnenia si úlovku s režimom "chyť a pusť". 
 Navrhoval by som doplniť nový ods. 2:
Užívateľ môže navrhnúť ministerstvu vyhlásiť revír podľa  odseku 1 pre všetky druhy rýb,  prípadne len pre určitý druh hospodársky cennej ryby.
Terajší návrh ods. 2 presunúť na ods. 3 .  Doplnil by som doň ešte na záver jednu vetu: V prípade, že sa jedná o revír s režimom "Chyť a pusť" len pre konkrétny druh hospodársky cennej ryby,  užívateľ uvedie aj druh ryby pre ktorú platí daný režim.
Zaznamenané
Taro
Hero Member
Príspevkov: 583

Zobraziť profil
« Odpoveď #2 kedy: 14. Marec 2015, 19:45:19 »

Na týchto revíroch by som som dovolil celoročný lov.
Zaznamenané
Stanislav Vladimir
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 24. Marec 2015, 06:09:00 »

Navrhujem aby každá organizácia bola povinná vyčleniť aspoň jeden kaprový revír do režimu ChaP.
Zaznamenané
Strán: [1] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk