AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

14.10.2019 23:10:30

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 124 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - rôzne
| |-+  Voľné témy
| | |-+  LEGISLATÍVA
| | | |-+  Návrh zmeny zákona a vyhlášky!!!
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 [2] Tlačiť
Autor Téma: Návrh zmeny zákona a vyhlášky!!!  (Prečítané 2037 krát)
ivanmi5
Hero Member
Príspevkov: 935

Trnava R-team

Zobraziť profil
« Odpoveď #15 kedy: 10. Marec 2015, 08:08:56 »

Konečne zistili, že ustanovenie hornej lovnej miery kapra nie je protizákonné, čo som tvrdil už min. 2 roky. Už bude záležať len na ČS a členoch, či urobia niečo pre rozvoj svojich vôd.  Teraz by už Rada a ani ministerstvo živ.prostredia nemali mať žiadne námietky proti rozhodnutiu ČS v tomto smere.

Saša uvedom si, že toto je len návrh zákona a návrh vykonávacej vyhlášky (teda to, ako si to niekto predstavuje), neznamená to, že to v takomto znení to aj vôbec prejde. A druhá vec je taká, že p. ministar Žiga sa vyjadril, že v tomto volebnom období už majú schválený legislatívny plán vlády a tak žiaden nový zákon zatiaľ do vlády predkladaný nebude. A na týchto návrhoch je vidno, ako je prepojený návrh zákona a vyhlášky z čoho vyplýva, že keď nebude nový zákon, nebude ani nová vyhláška. To je samozrejme len môj názor.  Mrknutie
Zaznamenané
drako
Hero Member
Príspevkov: 1 181

Zobraziť profil
« Odpoveď #16 kedy: 10. Marec 2015, 14:27:06 »

My tu mame nastastie uz tusim 2hy rok stanovenu hornu mieru kapra na 65cm..Len skoda ze to nedodrziava kazdy.Ale urcite sa uz zopar ryb zachranilo.Bo si tu chovame aj svojich kaprov a niekedy sa davaju aj kusky ktore maju okolo 70cm ±...A bola by skoda aby sa hned po nasade za tyzden vydrbali vsetky von...
Zaznamenané
Saša
Hero Member
Príspevkov: 3 990

Niekedy aj motyka vystrelí

Zobraziť profil
« Odpoveď #17 kedy: 10. Marec 2015, 18:33:49 »

Ivan, ja som to nemyslel tak, že tento návrh / návrhy/ bude aj schválený v tomto roku s platnosťou od r.2016. Parlament nie je až taký pružný na takéto " obyčajné " veci. Len som chcel poukázať na to, že keď sme my schvaľovali K-65, bolo zopár rypákov, ktorí vypisovali  na Radu SRZ, na MŽP a všetci sa báli v odpovediach otvorene vyjadriť, či je to možné alebo nie, či je to protizákonné alebo nie, všetky odpovede boli také šalamúnske. Nechcem sa vracať a opakovať všetko, čo sme už preberali v inej téme. Po zapracovaní navrhovaných zmien do zákona,  by už ZO nemali taký problém a bude všetko záležať len od členskej základne. Ako si ustelú, tak budú spať. Mrknutie Úšklabok
Zaznamenané
Karásek
Hero Member
Príspevkov: 4 454

Zobraziť profil
« Odpoveď #18 kedy: 10. Marec 2015, 18:52:03 »

Idem to prelúskat, snad sa lady pohnút, ale nádej tam je snad sa niečo podarí z toho uzákoniť.
Zaznamenané
Martin Damašek
Hero Member
Príspevkov: 2 076

Zobraziť profil
« Odpoveď #19 kedy: 12. Marec 2015, 09:49:58 »

Ja by som ešte navrhol vyšpecifikovanie vzájomného vzťahu doby lovu a doby ochrany rýb. V dnešnej dobe si to RS, polícia a prokuratúra vysvetľujú každý inak...

Chcelo by to jasne napísať, že lov mimo dennej doby lovu je/nie je lovom rýb v čase ochrany, prípadne  pridať nesprávne spôsoby lovu, za ktoré by hrozila "len" disciplinárna sankcia...
Zaznamenané

čas strávený na rybách sa neráta do života
ivanmi5
Hero Member
Príspevkov: 935

Trnava R-team

Zobraziť profil
« Odpoveď #20 kedy: 13. Marec 2015, 14:49:41 »

Nechcel by som, aby to vyzeralo, že chcem byť vo všetkom "najmúdrejší" čo sa týka novely zákona a vyhlášky (aj keď tú Jaro ešte nenahodil). Ja dávam len svoje názory na predkladané návrhy. To že sa vyjadrujem ku všetkému, to len preto, lebo to chápem ako jeden komplex tvoriaci ucelený celok. Teda počkám aj na vyhlášku a vyjadrím sa aj k tomu. Ďakujem kolegovia za pochoponeie. Bol by som rád, keby sa k veci vyjadrili ai ostatní členovia fóra (najmä naši právnici s ich pohľadom na vec)  a priamo ku konkrétnemu paragrafu, aby to bolo prehľadné.
« Posledná zmena: 13. Marec 2015, 22:40:59 od ivanmi5 » Zaznamenané
Strán: 1 [2] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk