AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

22.09.2019 14:14:55

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 092 príspevkov v 1 828 tém od 1 815 užívateľov
Najnovší užívateľ: radovvv
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - rôzne
| |-+  Voľné témy
| | |-+  LEGISLATÍVA
| | | |-+  Nový miestny poriadok pre SRZ MsO Šala
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] Tlačiť
Autor Téma: Nový miestny poriadok pre SRZ MsO Šala  (Prečítané 1363 krát)
RobertS
Sr. Member
Príspevkov: 307

Zobraziť profil
« kedy: 09. Január 2015, 13:15:41 »

Zdravím Vás,

naša miesta organizácia nám pripravila nový miestny poriadok a k nemu aj prílohu ktorá doteraz nebola.

Výbor SRZ MsO v Šali na základe uznesenie z Mestskej konferencie
SRZ MsO Šaľa v záujme zachovania genofondu rýb v našich revíroch
v zmysle Zákona o rybárstve č. 139/2002 Z. z., § 2 odst.1 o d p o r ú č a
svojim členom :

1. Dodržiavať maximálnu lovnú mieru kapra rybničného 60 cm a generačné jedince presahujúce uvedenú dĺžku odporúča s náležitou opatrnosťou pustiť späť.
2. Na miestnych lovných revíroch v čase výnimky na lov kapra od 15.5. – do 31.5. privlastniť si len l ks kapra na deň.
3. Na miestnych lovných revíroch výbor SRZ MsO neodporúča lov rýb prívlačou.
4. Na miestnych lovných revíroch dodržiavať lovné dni a to – utorok, streda, sobota, nedeľa len do 24,00 hod.

S bodmi 1 a 2 nemám problém. Ba ích aj podporujem lebo patrím medzi športových rybárov a nie mäsiarov.

Ale celkom nerozumiem bodu č. 3 a 4.

Bod č.3: chodím takmer výhradne na Váh č.2 a ak som správne pochopil tak na Váhu nemôžem loviť prívlačou?

Bod č.4: to nám páni prikázali ktoré dni môžem ísť na ryby ? Som rád keď sa dostanem na ryby raz do týždna a aj to nebudem môcť ísť ak netrafím ten správny deň?

Dalej 2-3 krat chodim na cca 4-5 dňove rybačky, to ako polovicu sa budem len pozerať na vodu ?

Dúfam že sa mýlim a tak ma prosím opravte.

Vďaka

Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member
Príspevkov: 6 309

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 09. Január 2015, 13:38:12 »

Čo to máte v Šali za zlátaninu!!!!
Ja by som povedal, že to vyzerá ako výtvor po prehýrenej silvetrovskej noci.

Citácia :  Výbor SRZ MsO v Šali na základe uznesenie z Mestskej konferencie
SRZ MsO Šaľa v záujme zachovania genofondu rýb v našich revíroch
v zmysle Zákona o rybárstve č. 139/2002 Z. z., § 2 odst.1 o d p o r ú č a
svojim členom :

mne vychádza len jedno - keď chcem, môžem - keď nechcem, nemusím.  Šok Šok
V bode 3 je to zaujímavé : výbor odporúča, že neodporúča loviť prívlačou na miestnych vodách. Neviem čo si myslieť/Nerozhodný Neviem čo si myslieť/Nerozhodný
Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
Saša
Hero Member
Príspevkov: 3 990

Niekedy aj motyka vystrelí

Zobraziť profil
« Odpoveď #2 kedy: 09. Január 2015, 14:03:03 »

Úšklabok Erno, ten 3.bod nemal čo hľadať tam, kde výbor o d p o r ú č a. Zrejme to bola chyba zapisovateľa a návrhovej komisie, ktorá navrhla znenie uznesenia.  Nuž čo, chybička se vloudila.  Mrknutie Smiech
Zaznamenané
Richi
Hero Member
Príspevkov: 1 314

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 09. Január 2015, 14:48:30 »

Haha, to je tak na facku Mrknutie Zase odborníci šéfujú Vyvalujem oči! Super! Vyvalujem oči! Super!
Zaznamenané
balogh1735
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 09. Január 2015, 15:11:31 »

Bod c 4 je dobra piiii
Zaznamenané
RobertS
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 09. Január 2015, 15:30:37 »

No už sa mi dákym spôsobom podarilo dopátrať k informácí že na Váh to neplatí, tak budem kludnejšie spať.
Ale i tak mam pocit že s miestnymi rybníkmi a štrkoviskami som skončil.
A som zvedavý ako budú kontrolovať tú jednu rybu v čase od 15-30 maja, ako poznám miestnych mäsiarov tak svoje mrazničky chcú mať plné čím skôr.
Zaznamenané
Saša
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 09. Január 2015, 15:39:35 »

Musím povedať, že nič ma do toho nieje, ale bol niekde odôvodnený bod č.4 ? Či je málo rýb v miestnych vodách, alebo má RS voľno v tie ostatné dni / pondelok, štvrtok a piatok/ ?  Asi pred 20 rokmi boli lovné dni taktiež rozdelené na jednotlivých revíroch, aby sa rýchlo nevyprázdnili, ale to má za následok len nával rybárov na jednotlivé vody v povolených dňoch, nakoľko sa nemôžu rozptýliť na všetky revíry. Uvidíte, aká tlačenica bude od teraz na vašich vodách.
Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 09. Január 2015, 15:45:54 »

Robert - co je psáno, to je dáno. Nik Ti nič neprikazuje, ale len odporúča, preto Ti žiadna povinnosť z uznesenia nevyplýva - nikde na Vašich vodách. Nehovorím či to bol správny, alebo nesprávny krok, ale to je čistý diletantizmus.
Zaznamenané

Saša
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #8 kedy: 09. Január 2015, 15:59:07 »

Už mi je to trápne, ale zase musím súhlasiť so staršinom. Tá odporúčacia časť uznesenia tam naozaj nemusela byť. V podstate nič nerieši. Je to len na dobrovoľnosti a v dnešnej dobe pokiaľ nieje niečo strikne nariadené, tak na dobrovoľnosť sa nemôže spoľahnúť ani najväčší optimista. Ja v tomto výbore stále cítim nerozhodnosť a obavu z toho, čo asi povie na ich návrh Žilina ? Nie je to protizákonné? A práve táto nerozhodnosť by sa mala z MO vytratiť aj cestou užšej spolupráce vedenia MO s členskou základňou.
« Posledná zmena: 09. Január 2015, 16:05:52 od Saša » Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 09. Január 2015, 16:08:31 »

Už mi je to trápne, ale zase musím súhlasiť so staršinom. Tá odporúčacia časť uznesenia tam naozaj nemusela byť. V podstate nič nerieši. Je to len na dobrovoľnosti a v dnešnej dobe pokiaľ nieje niečo strikne nariadené, tak na dobrovoľnosť sa nemôže spoľahnúť ani najväčší optimista.
A môžem ja za to Saša?  Smiech Mne to však pripadá, akože máme málo rýb, tak znížime počet povolených rýb a obmedzíme aj počet lovných dní v týždni a máme zarybnené.  Mrknutie
Zaznamenané

Saša
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #10 kedy: 09. Január 2015, 16:18:41 »

Nuž, na niektoré veci máme rovnaké názory. Mrknutie Úšklabok
Zaznamenané
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 668

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 09. Január 2015, 17:25:57 »

To by chcelo teda aspon o 40% znížiť cenu povolenky.
Ved nie všetkým ide len o ryby,ale aj o pobyt pri vode.A ked ma niekto obmedzuje,tak prečo by som mal platiť to isté? Neviem čo si myslieť/Nerozhodný Neviem čo si myslieť/Nerozhodný.Myslím že tadialto cesta nevedie. V Trnave,tam je to už rozumnejšie Mrknutie
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
miko
Sr. Member
Príspevkov: 280

Nerybarcim pre rekordy, ale pre seba.

Zobraziť profil
« Odpoveď #12 kedy: 09. Január 2015, 17:33:12 »

Komicka formulacia  Úšklabok
Ale sak co, odporucat mozu.  Mrknutie
To je ako doporucena max. rychlost na ceste...
Mozes ale nemusis dodrziavat.
Zaznamenané
RobertS
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #13 kedy: 09. Január 2015, 21:44:26 »

Ono tu je problem asi rovnaky ako na vsetkych reviroch, za dva tyzdne po nasade sa to tu vo vsetkych rybnikoch vychyta a potom tam  tam uz nik nechodi. Ale zas v lete ked je na vahu kopec clnov skutrov a pod. haraburd je kludnejsie ist dakam na rybnik ale to uz nic nechytim len si kludne posedim.  A este aj jedine miesto na vahu kde clny nesmu, zimovisko pod vn kralova zrusili, od zaciatku tohto roka je tam staly zakaz lovu Smútok.

Ale nemyslim ze tie odporucania daco zmenia. Rybniky sa vychytaju takto za 3 tyzdne a vysledok je rovnaky.

Zaznamenané
luiRA
Hero Member
Príspevkov: 878

Zobraziť profil
« Odpoveď #14 kedy: 10. Január 2015, 08:57:00 »

Mna najviac pobavilo to, ze odporucaju zakaz lovu privlacou, kvoli zachovaniu genofondu, ale o zakaze lovu na zivu resp. mrtvu rybku ani zmienka  Gúľam očami Gúľam očami Gúľam očami Gúľam očami
Kalap dole, za taketo odporucania!
Zaznamenané
Strán: [1] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk