AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

25.05.2020 13:16:11

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
232 389 príspevkov v 1 845 tém od 1 884 užívateľov
Najnovší užívateľ: Andrejko
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - o salmonidoch
| |-+  Muškárenie
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Muškárska výstroj
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 Tlačiť
Autor Téma: Muškárska výstroj  (Prečítané 44590 krát)
Milky_06
Sr. Member
Príspevkov: 283

Zobraziť profil
« Odpoveď #360 kedy: 17. Máj 2018, 15:51:09 »

však popozerám ak nebudem musieť pracovať, pozerám aj po nete, len sa v tom trošku už strácam, strašne veľa je toho a také značky čo som pri kaprárskych prútoch nevidel Smiech
Zaznamenané
Berco
Jr. Member
**
Príspevkov: 66

Zobraziť profil
« Odpoveď #361 kedy: 17. Máj 2018, 17:54:51 »

Ahoj, fakt dobrý muškársky obchod na dolnákoch je v Piešťanoch, "Slaviaryby". Majú dosť muškárskych vecí priamo na predajni, pán čo sa tomu venuje/Lukáš Stredanský/ ti aj ochotne poradí.

web:   http://www.muskarske.sk/

Samozrejme, aj ten thymalus je super(majiteľ je muškár s nadhľadom).

Nerobím nikomu reklamu, len vlastná skúsenosť...

nech sa darí...

Zaznamenané
Palusko
Hero Member
Príspevkov: 964

Zobraziť profil
« Odpoveď #362 kedy: 18. Máj 2018, 09:39:05 »

Ahoj, fakt dobrý muškársky obchod na dolnákoch je v Piešťanoch, "Slaviaryby". Majú dosť muškárskych vecí priamo na predajni, pán čo sa tomu venuje/Lukáš Stredanský/ ti aj ochotne poradí.

web:   http://www.muskarske.sk/

Samozrejme, aj ten thymalus je super(majiteľ je muškár s nadhľadom).

Nerobím nikomu reklamu, len vlastná skúsenosť...

nech sa darí...

Tie Piestany potvrdzujem, velmi dobry vyber a velmi ustretovy nadseny pristup
Zaznamenané
Palusko
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #363 kedy: 22. Máj 2018, 12:11:07 »

nádväzce, muchy a bižu už mám pochystané, všetko som postupne kupoval Mrknutie

Úšklabok Úšklabok zatiaľ mi snáď postačí aj čo mám na prívlač, nie je to taký rolls royce ale na začiatok fajn  Úšklabok

EDIT: ok toto mam teda poriešené, teraz vesta Smiech je nejaká vesta (olivovej, šedej farby) ktorá by bola vhodná na muškárenie A mala by aj "záchranný systém" na CO2 bombičku? prípadne ako to riešiť vo väčších vodách? 

Ja mam jednu vestu co ma kapsy na vypchavky, tie boli jej sucastou, plavajuce peny. Asi ta to neunesie cele na vode, ale nieco to nadnasa, neskusal som. Ja som dal tie peny do paze, este som s nou nebol na clne alebo kajaku kde by to bolo celkom useful Úsmev
Zaznamenané
martin78
Hero Member
Príspevkov: 3 312

Zobraziť profil
« Odpoveď #364 kedy: 22. Máj 2018, 12:48:26 »

nádväzce, muchy a bižu už mám pochystané, všetko som postupne kupoval Mrknutie

Úšklabok Úšklabok zatiaľ mi snáď postačí aj čo mám na prívlač, nie je to taký rolls royce ale na začiatok fajn  Úšklabok

EDIT: ok toto mam teda poriešené, teraz vesta Smiech je nejaká vesta (olivovej, šedej farby) ktorá by bola vhodná na muškárenie A mala by aj "záchranný systém" na CO2 bombičku? prípadne ako to riešiť vo väčších vodách? 

Neviem či existuje čisto muškárska vesta s CO2 bombičkou. Ja mám vodácku CO2 vestu ale nosím ju len naozaj na veľké vody resp. na čln. Musíš si pri takej veste trochu inak usporiadať veci po vreckách (resp. vreciek je málo prípadne žiadne  Smiech ) ale to je každého osobná vec. Osobne si nemyslím že vestu CO2 potrebuješ na bežné muškárenie. Teda pokiaľ vieš plávať, pokiaľ si neplavec tak to je iná vec. A zase toľko do vody snáď padať nebudeš  Úsmev.
« Posledná zmena: 22. Máj 2018, 12:52:44 od martin78 » Zaznamenané

Buď to ta ryba sežere nebo ne...
Milky_06
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #365 kedy: 22. Máj 2018, 13:56:23 »

no našiel som niečo TAKETO (je podobná aj od iného výrobcu čo som googlil) len sa obávam že v tom bude dosť teplo v lete, samozrejme že chcem kúpiť aj klasickú tenkú vestu (na potoky, menšie rieky a pod.) no keď pôjdem sám k nám na Nitru napr. sú tu úseky kde je voda dosť hlboká, myslím že keď sa do prsačiek naberie voda tak to neuplávam ani keď plávať viem a na väčších vodách duplom a 120N vesta by mohla pomôcť Mrknutie len som sa tak priebežne informoval jak to vyzerá na trhu, prípadne čo kto používa Úsmev

Zaznamenané
redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member
Príspevkov: 1 541

Zobraziť profil
« Odpoveď #366 kedy: 22. Máj 2018, 14:04:33 »

no našiel som niečo TAKETO (je podobná aj od iného výrobcu čo som googlil) len sa obávam že v tom bude dosť teplo v lete, samozrejme že chcem kúpiť aj klasickú tenkú vestu (na potoky, menšie rieky a pod.) no keď pôjdem sám k nám na Nitru napr. sú tu úseky kde je voda dosť hlboká, myslím že keď sa do prsačiek naberie voda tak to neuplávam ani keď plávať viem a na väčších vodách duplom a 120N vesta by mohla pomôcť Mrknutie len som sa tak priebežne informoval jak to vyzerá na trhu, prípadne čo kto používa Úsmev

To planujes brodit centimeter pod "bod zlomu"? Neviem, takato vesta je podla mna pri muskareni totalna zbytocnost. Dolezite je mat opasok, aby si zabranil okamzitemu nabratiu vody do celeho objemu brodakov. Okrem toho by som nechcel mat na sebe auto-vestu, brodit do maxima a riskovat, ze to zrazu jeb.e (pod vplyvom vlhkosti), ani nevies kde sa ti naberie voda a vesta sa skratka nafukne. To by som sa hadam aj posral (co je asi este horsie ako voda v brodakoch).   
Zaznamenané
Milky_06
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #367 kedy: 22. Máj 2018, 14:11:55 »

ono to funguje na systéme tlaku v tej spúšťacej nádobe takže môžeš v nej chytať aj v daždi, neviem či aj táto ale myslím že je to rovnaký systém..ja som sa skôr obával aby to nestrelilo keď sa to moc prehreje ale tak asi to majú vyriešené..
ja som sa len s takou myšlienkou zahrával že kúpiť hneď vestu s CO2 ale asi nebudem špekulovať, samozrejme že neplánujem brodiť vo vode po krk Smiech no stať sa môže že sa človek šmykne a už ide no nie?
Zaznamenané
redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member
Príspevkov: 1 541

Zobraziť profil
« Odpoveď #368 kedy: 22. Máj 2018, 14:17:33 »

ono to funguje na systéme tlaku v tej spúšťacej nádobe takže môžeš v nej chytať aj v daždi, neviem či aj táto ale myslím že je to rovnaký systém..ja som sa skôr obával aby to nestrelilo keď sa to moc prehreje ale tak asi to majú vyriešené..
ja som sa len s takou myšlienkou zahrával že kúpiť hneď vestu s CO2 ale asi nebudem špekulovať, samozrejme že neplánujem brodiť vo vode po krk Smiech no stať sa môže že sa človek šmykne a už ide no nie?
...raz vyplavas
Zaznamenané
Milky_06
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #369 kedy: 22. Máj 2018, 14:23:12 »

len dúfam že nie o týždeň nafúknutý  Úšklabok Úšklabok
Zaznamenané
Palusko
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #370 kedy: 24. Máj 2018, 00:31:03 »

len dúfam že nie o týždeň nafúknutý  Úšklabok Úšklabok

V ktorej casti nitry to chces brodit? Lebo zase liezt do vody v ktorej su 2-3 metrove jamy nie je bohvie co, v prudivej vode tak do pasa, vyssie to uz je risk, to tak na jazere mozes skusat extremy ak mas odvahu.
Zaznamenané
Milky_06
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #371 kedy: 24. Máj 2018, 07:58:01 »

u nás v PE ale jasne že max po pás pôjdem do vody, ja mám pred vodou rešpekt aj keď naplávané mám už niečo za sebou Mrknutie
Zaznamenané
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 852

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #372 kedy: 24. Máj 2018, 12:45:45 »

u nás v PE ale jasne že max po pás pôjdem do vody, ja mám pred vodou rešpekt aj keď naplávané mám už niečo za sebou Mrknutie

tam u vas nemusis chodiť ani po stehna a zachytas si. kukni video ci uhadnes kde to je. 😀

https://youtu.be/igqFRs_3Gsc
Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
Milky_06
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #373 kedy: 24. Máj 2018, 12:54:45 »

tam to poznám dobre Úsmev z tých schodov som chodil vláčiť, aj asi 100m nižšie po pravej strane také vysekané miesto, tam boli pekné šťuky Úsmev
Zaznamenané
Palusko
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #374 kedy: 25. Máj 2018, 10:12:22 »

Tak v PE v pohode, niekde pod nitrou by to bolo horsie.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk