AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

21.10.2019 11:47:40

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 127 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - o salmonidoch
| |-+  Muškárenie
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Muškárska výstroj
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 ... 25 26 [27] 28 Tlačiť
Autor Téma: Muškárska výstroj  (Prečítané 41734 krát)
DonPEPE
Hero Member
Príspevkov: 1 747

Zlý deň na rybách je lepší ako dobrý deň v práci.

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #390 kedy: 04. Jún 2018, 12:03:29 »

takže hovoríš že sa oplatí doplatiť Úsmev

Vesta je vec, ktoru nebudes o rok menit. Teda poznam aj takych  Úšklabok Úšklabok Úšklabok Ja si vyberam a kupujem veci, ktore vyuzivam vela rokov. Tak si radsej priplatim a potom kazdu sezonu neposkulujem ci uz je nieco nove, aby som na bazosi strelil co som mal na sebe 5x, lebo uz je novinka na trhu  Mrknutie Zalezi na Tvojom pristupe k veci  Smiech
« Posledná zmena: 04. Jún 2018, 12:06:02 od DonPEPE » Zaznamenané

martin78
Hero Member
Príspevkov: 3 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #391 kedy: 04. Jún 2018, 17:45:20 »

takže hovoríš že sa oplatí doplatiť Úsmev

Záleží od toho čo chceš, či chceš mať dobré veci (a nemusia byť zrovna vždy simms) alebo potrebuješ sa vyštafírovať podľa "poslednej módy" aby si sa na fotkách niekde na insta alebo na FB zaradil do radu "in" rybárov (od šiltovky LOOP alebo ORVIS cez vesty SIMMS atď). Samozrejme SIMMS je vo všeobecnosti kvalita, niečo za to zaplatíš ale ja som pár rokov využíval a to intenzívne vestu, ktoré kamoš objednával niekde z Číny a poslúžila veľmi dobre. To platí aj o košeliach čo si písal at'd. Ja osobne mám kopec súčastí rybárskeho oblečenia od nerybárskych značiek (zimné veci napr. používam také ktoré aj na lyže, veľmi dobré funkčné oblečenie). To čo píše DonPEPE je fakt, je podľa mňa fajn kupovať veci, ktoré môžeš využívať podľa mňa dlhodobo (ja mám napríklad muškársku udicu, ktorú používam 90% času už 10 rokov a že odvtedy nových prútov vyšlo na trh je fakt  ale mne slúži bezchybne aj tento prút Úsmev ). A také veci nájdeš v (skoro) každom cenovom segmente, takže ak Ti je SIMMS príliš drahý popozeraj niečo iné.  Samozrejme tie najznámejšie rybárske značky niečo stoja, ja v tom nemám extra prehľad ale ak zvažuješ kúpu niečoho možno nájdeš aj lacnejšiu a pritom kvalitatívne porovnateľnú alternatívu. Hovorím, mal som vestu za cca 15 eur a poslúšila pár rokov veľmi dobre. 
Zaznamenané

Buď to ta ryba sežere nebo ne...
Milky_06
Sr. Member
Príspevkov: 280

Zobraziť profil
« Odpoveď #392 kedy: 05. Jún 2018, 08:27:43 »

samozrejme že nemusím mať kolekciu 2018/2019  Úšklabok len mám rád kvalitné veci a samozrejme že sa mi tá vec musí aj páčiť, tá Simms Freestone mi hneď padla do oka, tak na 90% beriem ju, pri mojom občasnom používaní myslím že určite vydrží pár rokov Mrknutie
tiež používam funkčné prádlo a všetky vrstvy (s výnimkou bundy a nohavíc) tie isté čo mám na snowboard, tam nevidím zmysel kupovať za "ťažké" € ďalšiu sériu spodkov, nátelníku.... len aby to bolo napr v zelenej farbe Úsmev
Zaznamenané
Milky_06
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #393 kedy: 16. Jún 2018, 11:11:51 »

takže vestu som zobral nakoniec tu Simms Freestone, a teraz zase problémik Smútok
prsačky DAM čo som mal objednané budu až koncom augusta, preto hľadám nejakú náhradu do cca 250-300€ (prsačky + boty filc + hroty), niekto nejaký návrh? pozeral som nejaké Taimeny, písali že sú celkom fajn ale predtým skúsim ešte tu, či niekto neporadí niečo lepšie a osvedčené, nechcem do toho dávať silou mocou viac ako 300€ nakoľko nie som nejaký zarytý muškár (zatiaľ možno časom bude limit úplne inde ak ma to nejako moc drapí Smiech )

ďakujem Úsmev
Zaznamenané
DonPEPE
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #394 kedy: 16. Jún 2018, 11:41:23 »

Za 110libier plus doprava :

http://www.garryevans.co.uk/leeda-waders--boots-1398-c.asp

Ked chces boty filc :
http://www.garryevans.co.uk/scierra-cc3-xp-wading-boots---now-half-price-last-few-remaining-9178-p.asp

Pouzivam ich roky.
« Posledná zmena: 16. Jún 2018, 11:43:34 od DonPEPE » Zaznamenané

Milky_06
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #395 kedy: 16. Jún 2018, 11:52:02 »

ďakujem za radu ale rád by som objednal niečo zo SR prípadne ČR aby som to mohol v prípade nevhodnej veľkosti jednoducho vymeniť, idem kupovať svoje prvé tak sám neviem ako mi to bude sedieť a pod. ďalšie už budem mať predstavu čo a ako to už potom nie je problém no prvé by som chcel riešiť takto ale ďakujem Mrknutie
Zaznamenané
DonPEPE
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #396 kedy: 16. Jún 2018, 11:56:40 »

Tak to si tento rok velmi nezamuskaris  Úšklabok

Zaznamenané

Milky_06
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #397 kedy: 16. Jún 2018, 16:11:37 »

jaaj je to taky problem s tymito vecami na SR? to ma moc netesi Smútok
Zaznamenané
DonPEPE
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #398 kedy: 16. Jún 2018, 17:37:01 »

jaaj je to taky problem s tymito vecami na SR? to ma moc netesi Smútok

Zistis sam. Ja som rezignoval. Vacsinu veci mam z Ciech a od Garryho.

Pridu Ti v auguste brodaky a ked nebudu dobre, dalsie pridu po sezone. Vymenit nieco nie je ziadny problem ani v zahranici. A ceny su uplne inde  Mrknutie
Zaznamenané

martin78
Hero Member
Príspevkov: 3 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #399 kedy: 17. Jún 2018, 08:05:52 »

Žiaľbohu môžem len potvrdiť Donpepeho slová, kupovať muškarinu cez slovensky e-shop je ehm..... no radšej to nebudem viac komentovať. Pritom keď do predajne prídeš osobne, tak je to v pohode, objednávka cez net v roku 2018 je však problém.
Zaznamenané

Buď to ta ryba sežere nebo ne...
Milky_06
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #400 kedy: 18. Jún 2018, 07:56:36 »

no nič behnem dnes do obchodu kde som mal objednané tie DAM a snáď niečo dostupné vyčarujeme Mrknutie
Zaznamenané
Berco
Jr. Member
**
Príspevkov: 66

Zobraziť profil
« Odpoveď #401 kedy: 18. Jún 2018, 16:51:27 »

Potvrdzujem slová "martin78"...tie muškárske eshopy sú trocha neisté, ak to mám vyjadriť diplomaticky...

v tých PN si bol? prípadne, potrebuješ dýchače? ja mám ako "náhradné v krabicy" keď idem niekam ďalej na viacdňovú rybačku tieto: https://www.rybarskepotrebyryba.sk/eshop/63/brodiace-cizmy/Pros/Brodiace-cizmy-PROS-Premium-s-kolennymi-vystuzami

Ako jasné, nie je to tak štýlové ako tie prievzdušné a goratexové, ale účel splnia...pred súčastnými greysami som ich používal(neviem či presne tento typ) 2 sezóny ako muškár aj cez leto/aktívne/ a jednu sezónu cez zimu na hlavátkach a nemôžem povedať krivého slova...samozrejme, treba sa stotožniť s materiálom.

každopádne, nechcem podsúvať niečo o čo nemáš záujem.....dôležité je však ísť na ryby!
Zaznamenané
Taro
Hero Member
Príspevkov: 584

Zobraziť profil
« Odpoveď #402 kedy: 18. Jún 2018, 21:18:44 »

Ja mam membránové Greys, ale aj tak najviac využívam bedrove čižmy z Plavitexu materiál Pros. Sú skladné a ľahké.
Zaznamenané
Milky_06
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #403 kedy: 18. Jún 2018, 21:36:48 »

no urcite chcem membranove, momentalne najnovsi favorit: Greys Strata CTX len cakam ci budu skladom Úsmev
Zaznamenané
Milky_06
Sr. Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #404 kedy: 19. Jún 2018, 11:32:25 »

inak celkom ma zaujalo aj niečo takéto kukni tu podstate hlbšie ako po "teplomer" do vody neplánujem ísť tak toto by možno bolo tiež fajn riešenie, určite aj lepšie v prípade pádu do vody Smiech čo vy na to? nejaké skúsenosti? názor?
Zaznamenané
Strán: 1 ... 25 26 [27] 28 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk