AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

21.10.2019 12:55:06

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 127 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - o salmonidoch
| |-+  Muškárenie
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Muškárska výstroj
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] 2 3 ... 28 Tlačiť
Autor Téma: Muškárska výstroj  (Prečítané 41736 krát)
Jaro
Hosť
« kedy: 13. August 2009, 06:25:38 »

Muškársky prút,navijak,šnúra,nadväzcové materiály, /brodiace nohavice+topánky,polarizačné okuliare,pomôcky.../ Pokec o výstroji... Aké značky preferujete?
Zaznamenané
redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member
Príspevkov: 1 541

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 13. August 2009, 08:48:44 »

Nuz ja napisem co mam, teda to aj preferujem Úsmev

Prut: Sonik SK4 4/5
       Cabelas     4/5, ale je makky, velmi ohybny, svizny (dala by sa aj 3ka snura). pouzivam na mensie potoky.
Navijak: Orvis Battenkill so 4 kou snurou RIO Gold ( mam teraz novu a je skvela)
           nejaky Lamson so 6kou snurou SONIK SK3 ( moja "jazerna" vybava je prut SK4 + snura SK3 6 ")
Nadvazcove materialy: Mam rad STROFT, vacsie priemery mam RIO, ale teraz pouzivam hlavne RAPTOR ( 0,12, 0,14)
Nohavice: Simms (nieco na styl BLACKFOOT-tohtorocny model) su starsieho data - dedictvi Úsmev, ale su v dobrom stave
Topanky: neviem znacku, ale vyzeraju strasne oldschoolovo. maju kovove "klince", ale aj tak sa clovek smykne
Polarizacne: Stillwater
Z pomocok neviem co by som vymenoval. Vestu mam Simms. Najskor som mal vyhrady, ze je "perforovana", ale teraz v lete je to parada.
Na zaver musim povedat, ze moj otec je velmi zanieteny muskar a viazac, preto mam aj matros dobry. Vdaka oci Úsmev
Zaznamenané
kura11
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 14. August 2009, 20:40:17 »

Mne na moje svihanie kolo vody uplne staci shimano biocraft 5 ka palicka, krasne jemna je... kolecko sciera IC alebo tak nejak so 4 mi cievkami ale lajna je len na jednej, plavajuca 5 ka cortland 666 tusim, brodaky z anglicka vision flywater, boty de to, vesta dragon, s musakom to nejak neprehanam, skor vlacim, tak taka vybavicka uplne postacuje k mojej plnej spokojnosti a k vychutnaniu si lovu..
Zaznamenané
Martin
Global Moderator
Full Member
Príspevkov: 207

Fly Fishing Forever

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 17. August 2009, 11:29:53 »

Niekto sa fintí ako na módnu prehliadku a niekto sa snaží o maximálne pohodlie a účelnosť. Značkové ešte neznamená, že je to kvalitné.
Napríklad všetky broďáky Simms tečú :-)))))))) a za tie peniaze môžete mať každý rok nové neznačkové :-)))))))))))
Zaznamenané

Venujem sa hlavne muškáreniu a sem-tam trošku prívlači. prešiel som však asi všetkým...plavačka, feeder, kaprárina...preteky...a oveľa, oveľa viac...ak môžem, pomôžem Úsmev
redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member
Príspevkov: 1 541

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 17. August 2009, 11:37:22 »

Niekto sa fintí ako na módnu prehliadku a niekto sa snaží o maximálne pohodlie a účelnosť. Značkové ešte neznamená, že je to kvalitné.
Napríklad všetky broďáky Simms tečú :-)))))))) a za tie peniaze môžete mať každý rok nové neznačkové :-)))))))))))
Tie moje nastastie netecu.Najprv som si myslel ze ano, ale bola to len haluz. Otec kupil G4 a tie mu udajne prepustaju trosku. S tymi mojimi som max. spokojny, hoci su starsieho data.
Zaznamenané
Palo Hurčala
Jr. Member
**
Príspevkov: 58

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 18. August 2009, 06:43:56 »

Vymenovať komplet moju výbavu by bolo komplikované,lebo pri desiatich prútoch a zhruba 25 šnúrach je to ťažké.Vždy si dokupujem niečo, čo považujem za pre mňa účelné a potrebné.
Zaznamenané

ŠK Zubáč Svit
janek
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 18. August 2009, 19:40:45 »

Ja mám Simms Freestone tie "najlacnejšie" už 5 rokov a začali mi pretekat až teraz cez švy na zadku,vraj sa to dá opravit,no ved uvidíme,botičky som si musel kúpit scierry,lebo som trocha nevážene nakupoval  akúpil som si ich len o číslo vačšie,tak nechcite zažit tú tortúru. Rada pre začínajúcich brodiacich sa,nekupujte si malé topánky,bude vás to veeeelmi mrziet. Teraz som si pre vačší luxus kúpil gate do pása od scierra,nejaké cc3,joj,to vám je vec vo vode,ktorú poznám,aj špacírky mám k tomu od nich aj s klincami,ale šmiknút sa dá krásne :-)
Zaznamenané
Jaro
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 18. August 2009, 22:19:59 »

Vymenovať komplet moju výbavu by bolo komplikované,lebo pri desiatich prútoch a zhruba 25 šnúrach je to ťažké.Vždy si dokupujem niečo, čo považujem za pre mňa účelné a potrebné.

Aspoň najmilší prútik a koliesko... Mrknutie
Zaznamenané
janek
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 19. August 2009, 17:47:06 »

Jáááj,sorry,pri tom ako som sa rozpísal o gatiach som pozabudol na to najdoležitejšie :-)))
Takže prut len tak poskromne River Traun Product-Blue Water #5 9ft a koliesko Orvis Clearwater III šnúra Scientific Anglers Stillwater #5.
Niesom až taký šikovný muškár,aby som sa vybavil lepšie,ale ked som si zašvácal so SAGEom,to bola parádička,takže tajne po nom túžim   Úsmev
Zaznamenané
Jaro
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 19. August 2009, 18:50:47 »

Jáááj,sorry,pri tom ako som sa rozpísal o gatiach som pozabudol na to najdoležitejšie :-)))
Takže prut len tak poskromne River Traun Product-Blue Water #5 9ft a koliesko Orvis Clearwater III šnúra Scientific Anglers Stillwater #5.
Niesom až taký šikovný muškár,aby som sa vybavil lepšie,ale ked som si zašvácal so SAGEom,to bola parádička,takže tajne po nom túžim   Úsmev
Túžiť treba... ale za taký prút a koliesko sa už snáď dá kúpiť i ojazdené auto... Neviem čo si myslieť/Nerozhodný Neviem čo si myslieť/Nerozhodný
Zaznamenané
janek
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 21. August 2009, 14:33:44 »

Túžiť treba... ale za taký prút a koliesko sa už snáď dá kúpiť i ojazdené auto... Neviem čo si myslieť/Nerozhodný Neviem čo si myslieť/Nerozhodný
No,pozri si len tak,kolko stoja bambusáky od Thomas & Thomas za to by sa dalo kúpit aj lepšie ojazdené auto. Je až šialené,čo sú ludia schopný dat za náčinie
Zaznamenané
Jaro
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 21. August 2009, 16:10:56 »

No,pozri si len tak,kolko stoja bambusáky od Thomas & Thomas za to by sa dalo kúpit aj lepšie ojazdené auto. Je až šialené,čo sú ludia schopný dat za náčinie

ale niekedy skôr ide o to "že je na to mám!" /ale chytať neviem/ Neviem čo si myslieť/Nerozhodný
Zaznamenané
janek
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 22. August 2009, 23:19:37 »

ale niekedy skôr ide o to "že je na to mám!" /ale chytať neviem/ Neviem čo si myslieť/Nerozhodný
To máš dobré. Ja na to ani nemám,ani chytat neviem,ked raz za čas dačo vytiahnem na muškárku,sa mi kolená klepú ako ked som prvý raz videl holú babu,moj najvačší kúsok bol 55 jalec a 47 potočák ale ked idem a nahádžem milion hodov a nič,tak mi to berie vetrík z plachiet,tak ako pri nahánaní hlavatky,preto vymením muškárku za prívlačák a na rapalku sa vždy nájdu nejakí dobrovolníci. Ale sediet pri prute to vydržím fakt málinko. Určite sa budú niektorí kolegovia divit,ale ja niesom z končín,kde sa muškári. Naša MO Bytča má azda 6 muškárov a to sa medzi nich drzo rátam aj ja
Zaznamenané
kura11
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 23. August 2009, 00:11:35 »

No ja mam zasa 10 kuskov privlacovych prutov :-))))
Zaznamenané
Jaro
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 23. August 2009, 11:32:29 »

To máš dobré. Ja na to ani nemám,ani chytat neviem,ked raz za čas dačo vytiahnem na muškárku,sa mi kolená klepú ako ked som prvý raz videl holú babu,moj najvačší kúsok bol 55 jalec a 47 potočák ale ked idem a nahádžem milion hodov a nič,tak mi to berie vetrík z plachiet,tak ako pri nahánaní hlavatky,preto vymením muškárku za prívlačák a na rapalku sa vždy nájdu nejakí dobrovolníci. Ale sediet pri prute to vydržím fakt málinko. Určite sa budú niektorí kolegovia divit,ale ja niesom z končín,kde sa muškári. Naša MO Bytča má azda 6 muškárov a to sa medzi nich drzo rátam aj ja

...to "ja na to mám" som myslel vo všeobecnosti - že sú i takí,čo vyjdú na ryby zo šialenou výbavou... ale to je všetko... Nepoviem nič
  o love a správaní sa rýb majú slabé vedomosti...
« Posledná zmena: 23. August 2009, 11:34:30 od Jaro » Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 28 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk