AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

18.11.2019 12:43:10

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 190 príspevkov v 1 829 tém od 1 825 užívateľov
Najnovší užívateľ: Matko1982
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - prívlač
| |-+  Prívlač
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Prívlačové prúty
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 [2] 3 4 ... 123 Tlačiť
Autor Téma: Prívlačové prúty  (Prečítané 205249 krát)
kura11
Hosť
« Odpoveď #15 kedy: 02. November 2010, 23:01:37 »

No ja by som odporucil team dragon 7-21 x fast akciu, pouzivam na stucky aj zubace... super palicka...
Zaznamenané
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 671

Zobraziť profil
« Odpoveď #16 kedy: 03. November 2010, 07:03:13 »

No ja mám taký dojem že Shimano Catana nestojí ovela viacej ako 30 eur. Mrknutie Mrknutie
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
Oki
Hero Member
Príspevkov: 6 022

Zobraziť profil
« Odpoveď #17 kedy: 03. November 2010, 07:28:30 »

PEPO  nic v zlom ale potom uz radsej Ugly Stick za 50eur. Shimano mal vlacky skoro vzdy zle. Vo vacsine makke, alebo ak tvrde tak priliz tazke na svoju kategoriu, no silu v sebe nemaju vacsiu ako napriklad konkurencia, lahky priklad je Beastmaster VS Energo Team Spin Blade L&K 80-120 gramove ale to je uz tazka vlacka.
 Ale ako navyjak by som zase radil na zaciatok Catanu. 30 eur alebo ani nie s prednou brzdou a chvilku postaci, je kvalitnejsia ako niektore ine Shimana, aj ked ostatne su drahsie....to sa nepytaj preco, doteraz neviem.
S tou udicou sa da vsetko dod***t, ak kupis priliz makku nebudes citit nic ze co sa deje pri nastrahe. Prave vcera v clne sa to zase otestovalo (a aj snura), ze s makkou palicou necitis tie lahke zabery(kamos bol na mieste cca o 15minut skorej, no pochytal menej), ale ani napriklad ked guma padne na dno a mas tam len 4-5gramovu hlavicku. Tam potrebujes tenky prut s progresivnou akciou (A). Napriklad co som vzdel Dragonky tie boli take fakt dobre, ale aj Berkley Pulse co v kuse hovorim tiez je (ci Capture Assassin atd. vsetko zavisi od toho clovek co ma na okoli v kamennom obchode). Shimano neviem preco vyraba B ale radsej C akciove, a to s dlhym koncom. Ked sadnes do clna v momente zacne zavadziat nehovoriac o tom, ked z brehu budes musiet v krikoch hadzat, ked vyskusas palicu s kratsou spodnou castou asi pri nej aj ostanes. Ja preto uz tie "obvykle" vlacky ani nepozeram, ale kolky sme tolko chuti.
By som poradil Greys ale tie su drahsie. Kratsi koniec, no trosinku makksia spicka (honre B). Ked som ju kupoval tie sikovne A cka este neboli na trhu u nas Smútok

Zase tie nekupis za 30 E  Úšklabok Z druheho hladiska my raz niekto povedal: Nie sme taky bohaty aby sme kupovali lacne veci. Nakoniec to je aj pravda.
Zaznamenané
Miro Hirjak
Hero Member
Príspevkov: 1 294

alias HIRMI

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #18 kedy: 03. November 2010, 10:58:24 »

Ak chces nieco vo velmi dobrej cene a hlavne na skusku, tak odporucam:
http://www.rybarskepotrebystano.sk/e-shop/action/productdetail/oc/3384.xhtml
Zaznamenané

on-line na rybách mojeboilies.sk / facebook mojeboilies.sk /
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #19 kedy: 03. November 2010, 11:09:37 »

4-20gramov by som povedal ze je malo. No treba skusit tu udicu mat v ruke a az potom nadavat. Inak za tu cenu ak niekto zacina je to fakt bomba.......az priliz aby aj s tym koncil.
Zaznamenané
Miro Hirjak
Hero Member
Príspevkov: 1 294

alias HIRMI

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #20 kedy: 03. November 2010, 11:16:34 »

4-20gramov by som povedal ze je malo. No treba skusit tu udicu mat v ruke a az potom nadavat. Inak za tu cenu ak niekto zacina je to fakt bomba.......az priliz aby aj s tym koncil.

Ja ju mam doma a musim povedat, ze som s nou velmi spokojny Úsmev .. navijak je sice trosku velky, ale na zaciatok to bude jednoznacne stacit kazdemu vlackarovi. A za taku cenu si moze kupit aj dve, aby mal jednu do rezervy Úsmev
Zaznamenané

on-line na rybách mojeboilies.sk / facebook mojeboilies.sk /
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #21 kedy: 03. November 2010, 11:24:17 »

Nic v zlom ale mal by si skusit dobru udicu s navyjakom, v momente by bol iny nazor. Tu nehovorim o 500eurovych veciach.
To co chalani hovoria Dragon a co ja Berkley napriklad. Mozes mat aj 5 z tychto lacnych ani tak nebudes mat v rukach ten pocit co s tou troska drahsiou.

Priklad: kamos kupil za 20 eur udicu na vlacku na sumce. Ulovil 15kg hned prvu noc. No na konci vsetkeho predal prut, lepsie povediac daroval. Neda sa s tym normalne vlacit, je tazka a bez pocitu. A rozdiel je vtedy najma ak ryby beru strasne najemno. Teraz pouziva nieco okolo 120 eur, no s tym citi ze ked sa len listok zavesi na vobler, a udica ma taku istu silu, vaha polovicna oproti tomu druhemu.
Tieto pruty nie su ako bojlesove...ze kupis a nedrzis v ruke len pri nahode a zdolavani. Tu sa jedna o to aby si vedel ze co ta nastraha robi a kde. A vyrobcovia (tie svine) aj ked vyrabaju lacno, ale tieto uz davaju do vyssej cenovej kategorie. Zase protiklad...Shimano Lessath - skusal som, chytil som stuku na to je to ******* .
Zaznamenané
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 671

Zobraziť profil
« Odpoveď #22 kedy: 03. November 2010, 11:28:22 »

Oki-ked niekto napíše že chce cenu cca 30 eur,tak nemám dôvod  písat o niečo čo stojí o 100 a viac percent ceny ktoru chce investovat. Mrknutie Mrknutie
Ja som tu Catanu písat preto,lebo jednu mám aj ja Mrknutie ;)Je to 270 HM-vrhacia zátaž  20-50 g a môžem povedat že je to jeden z najvydareńejších prutov čo mám a nedám nan dopustit Mrknutie Mrknutie.A ked mám byt uprimný,aj  ho najviac používam Mrknutie Mrknutie Mrknutie
Ten stál o nejakých 10 eur viac ako píše kolega,ale on chce kratšiu a tak v tej jeho cene by sa to mohlo pohybovat Mrknutie Mrknutie Mrknutie.
A že by bola slabá,tak to pochybujem Mrknutie Mrknutie.Do tej sa možem zapriet a v pohode potiahnem môj zakotvený čln a už som s tým prutikom vytiahol pár sumcov  či už člna alebo z brehu a ten prut má v sebe neskutočné rezervy Mrknutie Mrknutie Mrknutie.Ked prihliadnem na tu cenu čo stojí-tak je to bomba Mrknutie Mrknutie
To je zasa môj názor na tento prutik Mrknutie Mrknutie
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
designed
Hosť
« Odpoveď #23 kedy: 03. November 2010, 11:31:33 »

Oki, v tom mas pravdu uplne.. Ale zase, kupit drahy prut "ved to vydrzi dlhe roky" a za dva mesiace prestat vlacit "lebo ma to nechytilo" tiez neni moc dobry kseft. Kupi chalan prut za 30 euro, zacne vlacit a za dva mesiace ten prut preda, lebo zisti, ze mu zdaleka nestaci. Na druhu stranu, kupi kvalitnu palicu za 120 eur a za mesiac to bude predavat za 50, lebo zisti, ze predsa ho viac beru kapre. Zaciatok je tazky v tomto - je to presne to iste, ako kupovat si napriklad lyze, alebo snowboard s tym, ze clovek na tom nikdy nestal. Tam je ale aspon vyhoda pozicovni na vyskusanie. Pre laika je nastroj ako nastroj a pokrocily uz rozonava neskutocne rozdiely v produktoch. Zaklad je to, ci ten sport cloveka chyti, alebo nie...
« Posledná zmena: 03. November 2010, 11:33:14 od designed » Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #24 kedy: 03. November 2010, 11:44:59 »

K tej Catane som nepovedal ze je slaby...ja mam muskarku 5/6 co je slabsia nez ta katana...no cln som s tym tiez potiahol. Zase ak nato dam napriklad jigu max vidim, ale necitim co sa s nou deje. A tam je rozdiel ak vlacis pomedzi konare etc v tme.
Som tiez nepovedal aby kupil nieco za 3X tolko. Skus Tu shakespear Ugly Stik...sa cuduj svet ovela lepsia akcia ako Catana a tiez nejak okolo 30-40 eur. Berkley Lightning rod+navyjak za 40 eur bol vo vypredaji, kamos kupil a zboznuje ho, dokonca na 40gramovy prut ulovil aj 40kg sumca  Šok no sam nevie ze kedy a co sa deje s nastrahou. Vyjdeme na vodu a 10-1 je rozdial v rybach na moju stranu....no chalan ma stastie ako hrom niekedy, a kvoli robote tammoze byt aj tyzden v kuse.

Inak prave kvoli tymto prutom vela ludi prestane vlacit a sa len cuduje preco ten druhy si zachyta paradne a on nic, alebo casom sa cuduj svet prejde k prutom zo silnou spickovou akciou.

A stuka-lyzica+vobler alebo tazke gumy- tak v tejto cenovej kategorii Ugly Stik  bije vsetko co som mal doteraz v rukach. http://www.okfish.sk/rybarske-potreby-privlac/detail/248/pruty-

Rozumiem aj tomu, ze najprv za to nechce dat vela, lebo sam nevie.....ale poznam par ludi ktory prestali vlacit na 2-3 roky kvoli zlemu vyberu udice. Potom kupili nieco lepsie-zlata stredna kategoria- a vlacia uz 6-7rokov alebo viac.
Zaznamenané
kolac
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 03. November 2010, 12:08:09 »

co sa tyka udic pre zaciatok, tak tam by som bral asi nejaku udicu do 60e, za tu cenu sa daju zohnat pekne udicky, ktore aj za nieco stoja. pre zaciatocnika bude dolezite aby chytil prvu rybu.... teda aby sa hned nevrhol po mega sumcoch a stukach, ktore sa chytaju sporadicky (v mojom pripade vobec), preto by som odporucil kupit ako prvu udicku nieco jemne, na mensie rotacky, ci wobiky, a nie patiku do 80g.

Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #26 kedy: 03. November 2010, 12:18:30 »

Kolac zase aj to je v tom ze co ma vo vode. Na to sme sa este nepytali..  Čo??? lebo ak ma tam sporadicky 80% podmierovych stuk tak nieco do 20gramov.
Co ja v kuse hovorim ze nech nekupi tu prvu do coho natrafi v obchode -Shimano (sorry PEPO ale to je pravda 80% obchodov predava tuto znacku, no ak obchodnik sam vlaci cuduj sa svet mozno ani nema ). Do tych 60 eur sa uz zmesti v pohode a tam je uz vyber ovela vacsi.

No ak sa jedna o niekoho z okolia Dunaja ci Vahu...tak radsej udica do 40g. Zase z druhej strany aj ja sam si idem zjemnit na zimu...5-20g udica to isti. No cez leto ani nahodou.

Zaznamenané
samomo
Hero Member
Príspevkov: 1 632

Zobraziť profil
« Odpoveď #27 kedy: 03. November 2010, 15:32:16 »

ja mam catanu a je super,..mam 240cm a lm vrhacia t.j. 2-20g
a teraz chcem 3-15g tiez od shimana bud catanu alebo pojdem do vyssej triedy technium,..
Zaznamenané

ryba je živý tvor a nie žrádlo! LASTIA
Koki
Hosť
« Odpoveď #28 kedy: 03. November 2010, 21:18:59 »

chlapi,chcel by som si dokúpiť nejakú paličku na čuky a zubáče...mám teraz shimano catana 5-20g a chcel som niečo tvrdšie.Môžte mi na túto povedať svoj názor ?
http://www.shop.rrr.sk/pruty/privlacove/2-dielne/daiwa-exceler-spinning.html
dlžka 2,70 m a 20-60g. Dík za každú radu.
Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #29 kedy: 03. November 2010, 21:23:44 »

Podla popisu toto je o com ja hovorim. ..nemal som v ruke ale znie to dobre. Daiwa nezkyne vyrabat zle veci, len tuto som v ruke nemal.

K tej Catane sa uz nevyjadrim. Samo v nedelu ak bude dobre mozes si kusnut aj na toho Pulsa a uvidis o com rozpravam.
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 123 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk