AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

18.10.2019 23:53:35

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 125 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - feeder
| |-+  Feeder
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Feeder- vlasec alebo šnúra na krátke nadväzce
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] Tlačiť
Autor Téma: Feeder- vlasec alebo šnúra na krátke nadväzce  (Prečítané 3695 krát)
Peter77
Hero Member
Príspevkov: 520

Lepší kapor vo vode, ako manželka v posteli...

Zobraziť profil
« kedy: 02. September 2014, 09:25:07 »

Prosím poraďte nejaký silón na 8-10 cm nadväzce, ktorý je pevný a zároveň jemný. Pri takomto krátkom nadväzci sa mi dosť často trhá. Nechcem veľmi používať spletanú šnúrku, kvôli jemnosti koncovej zostavy. Dobrý by bol aj nejaký pevný no nie hrubý fluorokarbón. Ďakujem za odpovede...
« Posledná zmena: 30. Marec 2015, 18:15:34 od Jaro-moderátor » Zaznamenané

Moje príspevky na tomto fóre môžu obsahovať stopové množstvo sarkazmu, irónie a iných foriem humoru, ktoré môžu u niektorých jedincov vyvolávať rôzne formy alergickej reakcie.
cmeliak87
Sr. Member
Príspevkov: 329

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 02. September 2014, 10:55:16 »

Stroft gtm mam odskusanych hodne a nema konkutrenciu v pohode boli aj colmic xilo ale po par mesiacoch stracal velmi prudko pevnost
Zaznamenané
cmeliak87
Sr. Member
Príspevkov: 329

Zobraziť profil
« Odpoveď #2 kedy: 02. September 2014, 10:57:27 »

Ale nesedia priemery tak 0,18 je 0,195 no aj 0,16 uz toho vydrzi dost a moj nazor ze ryba nerozozna 0,02mm
Zaznamenané
Palusko
Hero Member
Príspevkov: 963

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 02. September 2014, 14:26:42 »

To mas montaz na vlas? Skludom tam bachni FC aj cez 0,20, alebo spletanu snuru okolo 0,10. Pripadne ked chces aby sa ti to nemotalo tak nejaku najtensiu kaprarsku snuru potiahnutu s pvc. Ja na vlas pouzivam len tieto 3 metody, tenky silon je uplne nanic, rychlo sa dokruti a bojovnejsie ryby ako je kapor alebo mrena zvyknu uplne pravidelne ako hadzu hlavou odpalit peletu/boilies na vlase a tym padom poriadne oslabit bezuzlovo priviazany hacik.
Zaznamenané
galoid
Newbie
*
Príspevkov: 39

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 02. September 2014, 17:44:35 »

Ja používam 0,18mm esox raptor a som spokojný
Zaznamenané

Ži a nechaj žiť
johny999
Sr. Member
Príspevkov: 389

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 05. Marec 2015, 20:28:21 »

Ahojte, viete mi poradiť tenšiu šnúru na nadväzce okolo 6-7lb. Aké používate vy? Všade majú iba 25 librové kaprové šnúry, na feeder ku kmeňu 0,20mm (8lb) by som také nerád dával...
Zaznamenané
DonPEPE
Hero Member
Príspevkov: 1 747

Zlý deň na rybách je lepší ako dobrý deň v práci.

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #6 kedy: 05. Marec 2015, 20:30:19 »

Napriklad : http://www.ryb-bar.sk/obchod/action/productdetail/oc/1689/product/sufix-feeder-braid-olive-green.xhtml
Zaznamenané

Palusko
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 05. Marec 2015, 22:02:50 »

Ahojte, viete mi poradiť tenšiu šnúru na nadväzce okolo 6-7lb. Aké používate vy? Všade majú iba 25 librové kaprové šnúry, na feeder ku kmeňu 0,20mm (8lb) by som také nerád dával...

Ved to mas fuk, daj si navinut 10 metrov nejakej jemnejsej 0,10-0,12 za 2 eura to mas na dva roky Úsmev
Zaznamenané
majjjan
Jr. Member
**
Príspevkov: 68

Zobraziť profil
« Odpoveď #8 kedy: 06. Marec 2015, 08:27:55 »

Ved to mas fuk, daj si navinut 10 metrov nejakej jemnejsej 0,10-0,12 za 2 eura to mas na dva roky Úsmev

presne ako píšeš, ja používam powerpro 0,10 si dám namotať dákych 5 metrov na sezonu a v pohode stačí Smiech)
« Posledná zmena: 30. Marec 2015, 18:15:57 od Jaro-moderátor » Zaznamenané

Rybárčenie je pohoda a relax, a nie mäsiarina!!!
kajojana
Newbie
*
Príspevkov: 23

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 02. Január 2016, 11:51:05 »

Kúpil som si feeder udice a kedže nemám s tým skúsenosti tak hned som odtrhol pekného kapra.Rozmýšlam si kúpiť šnúry 15/10 mm aby som netrhal.Myslím,že nerozťažnosť šnúry by mal kompenzovať navijak a prút.Poradťe.
Zaznamenané
Miga
Hero Member
Príspevkov: 3 101

Zobraziť profil
« Odpoveď #10 kedy: 02. Január 2016, 13:18:28 »

Kúpil som si feeder udice a kedže nemám s tým skúsenosti tak hned som odtrhol pekného kapra.Rozmýšlam si kúpiť šnúry 15/10 mm aby som netrhal.Myslím,že nerozťažnosť šnúry by mal kompenzovať navijak a prút.Poradťe.

To iste plnia aj pri pouziti vlasca plus roztaznost ti dava este vacsie moznosti pri zdolavani, problem bol zrejme v zlom nastaveni navijaku alebo nedostatocnom vyuziti flexibility prutu, ked das snuru a nenaucis sa pouzivat navijak tak budes zas ryby vyrezavat ...snura ti ale zase umozni lepsie identifikovat zaber tak si vyber ale nezvaloval by som odtrhnutu rybu iba na vlasec, ten ma sice limity ale na to aby si ich nepresvihol je potrebna dobra praca s prutom a spravne nastavenie navijaku
Zaznamenané

Kde Miga nespadol do vody, tam akoby na rybách ani nebol Smiech
Palusko
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 02. Január 2016, 23:33:36 »

To iste plnia aj pri pouziti vlasca plus roztaznost ti dava este vacsie moznosti pri zdolavani, problem bol zrejme v zlom nastaveni navijaku alebo nedostatocnom vyuziti flexibility prutu, ked das snuru a nenaucis sa pouzivat navijak tak budes zas ryby vyrezavat ...snura ti ale zase umozni lepsie identifikovat zaber tak si vyber ale nezvaloval by som odtrhnutu rybu iba na vlasec, ten ma sice limity ale na to aby si ich nepresvihol je potrebna dobra praca s prutom a spravne nastavenie navijaku

Miga to pekne zhrnul, snura je netroztazna, krajsie vidis/citis zabery ale vyrezava haciky z huby. Tiez je pevnejsia. Silonom zase vypruzis a nemrzne v zime. V zasade si mohol mat tri probemy, prvy co spomenul Miga ze si zle zdolaval tj zla brzda zle pruzenie pruta..., podruhe skutocne tenky vlasec, na kapre by som s dvanastkou nadvezcom nesiel, aspon kvalitna 18ka, potretie mozno si mal aj dobru hrubku ale ten vlasec bol smejd, kolkokrat sa mne uz stalo ze zostarnuty silon praskal ako o polovicu tensie vlasce a kolko ryb mi preto uslo hlavne na feeder a plavanu kde sa pouziva jemny forpas. Niektore vlasce starnu, za dva roky su na vyhodenie, niektore su malo kvalitne od vyroby.
Zaznamenané
lajči
Full Member
Príspevkov: 132

Zobraziť profil
« Odpoveď #12 kedy: 02. Január 2016, 23:38:48 »

kajojana / ak začínaš s feedrom, určite Ti neodporúčam používanie šnúry. Minimálne do doby, kým sa s ním nenaučíš pracovať. To, že si trhal kapre je jednoznačne nesprávnym zdolávaním. Ako už Miga naznačil, možno si nemal dobre nastavenú brzdu, alebo si sa ho snažil zdolávať ako s palicami na ťažko. S feedrom je to všetko iné. Veľa závisí aj od feedra ktorý vlastníš. Neviem čo máš za paličku, tak neviem. Pri love na feeder je veľmi dôležité zladiť celú zostavu, kde berieš do úvahy tvrdosť a akciu palice, silu vlasca, jemnosť nastavenia brzdy, silu náväzca a v neposlednom rade aj veľkosť používaného košíka. Toto sú všetko veci, ktoré musíš brať v úvahu a počítať s nimi. Spočiatku sa zdá, že je to zložité, ale ak sa človek nad tým trochu zamyslí, tak sa to dá hravo zvládnuť.
Zaznamenané
Strán: [1] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk