AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

20.07.2019 19:44:01

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 064 príspevkov v 1 826 tém od 1 800 užívateľov
Najnovší užívateľ: sarataylor
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - rôzne
| |-+  Voľné témy
| | |-+  LEGISLATÍVA
| | | |-+  Deti-mládež
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] 2 Tlačiť
Autor Téma: Deti-mládež  (Prečítané 2231 krát)
pikeman
Newbie
*
Príspevkov: 3

Zobraziť profil
« kedy: 01. Marec 2014, 20:12:31 »

Zdravím všetkých. Mám problém s vybavením rybárskeho lístka. Problém je nasledujúci: Vek rybára je SRZ braný ako vek, ktorý dosiahne dotyčný k 31.12. daného roku. Čiže ak mám narodeniny 1.12. (čo naozaj mám), v tomto roku by som si mal vybavovať povolenie kategórie "Mládež". Na rybársky zväz som odovzdal novú prihlášku čo bolo potrebné pre prestup z kat. deti do kat. mládež. No pri vybavovaní Štátneho rybárskeho lístka som narazil na problém. Najskôr som si vybavil Štátny rybársky lístok na 14 rokov. Na rybárskom zväze mi povedali že pri rybárskom l. pre mládež musím mať vybavený aj Št. r. l. na 15 rokov. V poriadku. Idem na Mestský úrad. Poprosím o Štátny rybársky lístok na 15 rokov a tu som narazil na hlavný problém. Taký lístok mi pod 15 rokov vybaviť nemôžu. Vraj sa to nedá vybaviť ani s rodičom a jeho občianskym preukazom. Ok. Idem na rybársky zväz kde mi povedali, že mi ho môžu vybaviť so zdravotným preukazom. Idem znovu na Mestský úrad a tam im poviem čo mi povedali na RZ. Pán na RZ však asi dobre nerozumel môjmu problému. Na mestskom úrade mi povedali, že mi ho vybaviť nemôžu preto, lebo sa do Št. r. l. zapisuje číslo občianskeho preukazu, kt. ja samozrejme ešte nemám. Známy rybári mi povedali, že sa mám obrátiť na RZ, to nevyšlo. Písal som do redakcie rrr, či by mi nemohli poslať kontakt na právnika, s ktorým spolupracujú alebo mu aspoň napísať o mojom probléme. Odpovede som sa zatiaľ nedočkal no je to len pár dní čo som im písal. Preto sa teraz obraciam na vás. Naozaj neviem ako mám postupovať. 31. marec sa blíži, uzavretie platieb a neskôr aj výdaja lístkov sa blíži a nechcem to premeškať. Prosím poraďte.
Zaznamenané
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 666

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 02. Marec 2014, 07:17:37 »

Zdravím všetkých. Mám problém s vybavením rybárskeho lístka. Problém je nasledujúci: Vek rybára je SRZ braný ako vek, ktorý dosiahne dotyčný k 31.12. daného roku. Čiže ak mám narodeniny 1.12. (čo naozaj mám), v tomto roku by som si mal vybavovať povolenie kategórie "Mládež". Na rybársky zväz som odovzdal novú prihlášku čo bolo potrebné pre prestup z kat. deti do kat. mládež. No pri vybavovaní Štátneho rybárskeho lístka som narazil na problém. Najskôr som si vybavil Štátny rybársky lístok na 14 rokov. Na rybárskom zväze mi povedali že pri rybárskom l. pre mládež musím mať vybavený aj Št. r. l. na 15 rokov. V poriadku. Idem na Mestský úrad. Poprosím o Štátny rybársky lístok na 15 rokov a tu som narazil na hlavný problém. Taký lístok mi pod 15 rokov vybaviť nemôžu. Vraj sa to nedá vybaviť ani s rodičom a jeho občianskym preukazom. Ok. Idem na rybársky zväz kde mi povedali, že mi ho môžu vybaviť so zdravotným preukazom. Idem znovu na Mestský úrad a tam im poviem čo mi povedali na RZ. Pán na RZ však asi dobre nerozumel môjmu problému. Na mestskom úrade mi povedali, že mi ho vybaviť nemôžu preto, lebo sa do Št. r. l. zapisuje číslo občianskeho preukazu, kt. ja samozrejme ešte nemám. Známy rybári mi povedali, že sa mám obrátiť na RZ, to nevyšlo. Písal som do redakcie rrr, či by mi nemohli poslať kontakt na právnika, s ktorým spolupracujú alebo mu aspoň napísať o mojom probléme. Odpovede som sa zatiaľ nedočkal no je to len pár dní čo som im písal. Preto sa teraz obraciam na vás. Naozaj neviem ako mám postupovať. 31. marec sa blíži, uzavretie platieb a neskôr aj výdaja lístkov sa blíži a nechcem to premeškať. Prosím poraďte.
Chod na nejakú najbližšiu dedinu a skús tam Mrknutie Mrknutie.Rybársky lístok ti môžu vydať hocikde Mrknutie Mrknutie
Ale ide len o buzeráciu a kludne ti do kolonky kde čop mohli napísať rodné číslo ako to urobili aj u nás Mrknutie Mrknutie
A ešte mi je aj divné že treba posielať prihlášku na prestup z kategorie do kategorie Šok :
Všade to väčšinou funguje tak že ak v danom roku dosiahne vek 15.rokov už nenavštevuješ krúžok mladých rybárov ale si ide povolenie v daných termínoch kde mu ho bez nejakých prieťahov vydajú...
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
DonPEPE
Hero Member
Príspevkov: 1 747

Zlý deň na rybách je lepší ako dobrý deň v práci.

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #2 kedy: 02. Marec 2014, 08:14:55 »

Pepo u nas v BA ti nepredaju rybarsky listok ani v inom obvode na miestnom urade ako mas trvaly pobyt. Tak neviem ci mu ju predaju v inej dedine  Smútok
Zaznamenané

PEPO
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 02. Marec 2014, 08:21:06 »

Pepo u nas v BA ti nepredaju rybarsky listok ani v inom obvode na miestnom urade ako mas trvaly pobyt. Tak neviem ci mu ju predaju v inej dedine  Smútok
Nikde nie je napísané že kde si máš  rybársky lístok zakúpiť Mrknutie Mrknutie
Je to bežná vec v našom okolí.
Ved by boli blbý na obecných úradoch keby ti ten lístok nepredali-ved to sú peniaze do ich kasy Mrknutie Mrknutie
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
DonPEPE
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #4 kedy: 02. Marec 2014, 08:26:46 »

Ved by boli blbý na obecných úradoch keby ti ten lístok nepredali-ved to sú peniaze do ich kasy Mrknutie Mrknutie

Mam s tym osobnu skusenost. Prestahoval som sa vramci BA do ineho obvodu. Zo zvyku som si isiel kupit rybarsky listok na povodny miestny urad ako vzdy a tam mi po predlozeni OP povedali, ze mi ho nepredaju, lebo patrim do ineho obvodu a oni by im tie peniaze museli preuctovat. Poslali ma prec, musel som ist o styri zastavky mhd dalej  Smútok
Zaznamenané

Miga
Hero Member
Príspevkov: 3 101

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 02. Marec 2014, 08:29:22 »

no ja mam trvaly pobyt zlate moravce a kupujem si listok v ruzomberku a ziadny problem s tym nemam
Zaznamenané

Kde Miga nespadol do vody, tam akoby na rybách ani nebol Smiech
Vova
Sr. Member
Príspevkov: 395

chyť a pusť

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 02. Marec 2014, 08:31:08 »

Mam s tym osobnu skusenost. Prestahoval som sa vramci BA do ineho obvodu. Zo zvyku som si isiel kupit rybarsky listok na povodny miestny urad ako vzdy a tam mi po predlozeni OP povedali, ze mi ho nepredaju, lebo patrim do ineho obvodu a oni by im tie peniaze museli preuctovat. Poslali ma prec, musel som ist o styri zastavky mhd dalej  Smútok

Tak to sa mi v ramci Ba este nestalo a to statny kupujem na urade co mam prave po ceste kazdy rok inde Úsmev
Zaznamenané
DonPEPE
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #7 kedy: 02. Marec 2014, 08:34:34 »

Tak to sa mi v ramci Ba este nestalo a to statny kupujem na urade co mam prave po ceste kazdy rok inde Úsmev

Mne v Karlovej Vsi pred dvoma rokmi.
Zaznamenané

pikeman
Newbie
*
Príspevkov: 3

Zobraziť profil
« Odpoveď #8 kedy: 02. Marec 2014, 09:13:51 »

Ďakujem za odpovede Úsmev Skúsim to nejak vyriešiť Mrknutie
Zaznamenané
martin78
Hero Member
Príspevkov: 3 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 02. Marec 2014, 09:39:01 »

Môžem potvrdiť čo hovorí DonPEPE, ja mám bydlisko BA IV, bol som akurát pri miestnom úrade BA II reku skúsim keď už som tu, nepochodil som, musel som ísť na 4-ku. Ono to je asi ale na celom Slovensku všade inak...
Zaznamenané

Buď to ta ryba sežere nebo ne...
vladoj
Hero Member
Príspevkov: 1 222

Zobraziť profil
« Odpoveď #10 kedy: 02. Marec 2014, 10:39:12 »

Ja som pred dvomi rokmi prestupil z Ba do Lozorna mam dvoch chlapcov jeden vtedy nemal 15 a druhy mal v marci , poprosil som ich o RL na jednu udicu pre oboch nebol problem , neml som tolko penazi
A potom som isiel zase naspet po roku do BA 5  maly mal 15 r az v lete nedali musel som kupit pre mladež , ono to zavisi od ochoty
Zaznamenané
PEPO
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 02. Marec 2014, 18:30:17 »

A ked chce ísť na slovensko ísť chytať cudzinec,tak kde by si mal kúpiť ten ročný rybársky lístok???
Zaznamenané

PEPO
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #12 kedy: 02. Marec 2014, 18:37:43 »

Ďakujem za odpovede Úsmev Skúsim to nejak vyriešiť Mrknutie
Dnes som na rybách o tomto tak trochu na rybárch premýšlal,nakolko sa to dotýka aj mna. Ved vediem krúžom mladých rybárov a dosť často riešim situácie v ktorých nie je až tak jasno.
Tebe odporúčam ísť naspať na ten mestský úrad a nech ti dajú rybársky lístok-píšem dajú a nie predajú Mrknutie Mrknutie Mrknutie
Obecné-mestské úrady ti ho do 15 roku musia vystaviť zadarmo.Oni tam nemajú žiadnu formulku ako je to pri výdaji povolenia že ak v danom roku presiahneš vek!!!
Zaznamenané

erno hlavac
Hero Member
Príspevkov: 6 309

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #13 kedy: 03. Marec 2014, 09:47:06 »

Presne ako píše Pepo. Pred dvoma rokmi som vybavoval RL pre 3deti. jedna nemala ešte 6 rokov dovŕšila až v októbri. ostatní dvaja spadali do kategórie 6-15. Za najmladšiu som neplatil nič,musel som akurát doniesť 2x foto, no papiere mala zhodné z mojimi, teda všetko akurát čisto zadarmo. Pani chcela sprvoti ju preradiť do staršej skupiny nakoľko v kalendárnom roku dovŕši 6rokov a aby som zaplatil, no na môj argument, že momentálne teda v čase vydanie nemá ešte potrebný vek to nechala tak. Možno je to tak, alebo nevedela to relevantne doložiť vyhláškou. Za staršie dve deti som platil akurát povolenku a ostatok bezplatne.
Okrem fotiek  a peňazí som nepotreboval nič, ale je pravda, že som to vybavoval v príslušnej MO podľa bydliska.
Čo sa týka cudzincov, tak môžu loviť na hosťovačku v druhom prípade môžu fungovať ako pridružený člen k určitej MO. Je potrebné však mať na Slovensku minimálne prechodný pobyt a potom ich RL stojí toľko ako každého iného domáceho rybára. Poznám viacero takýchto zahraničných rybárov, ale len z ČR či to platí pre rybárov aj z iných štátov neviem. Mne sa to moc nepáči, ale je to asi pre príjem pre MO.
Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
PEPO
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #14 kedy: 04. Marec 2014, 08:43:14 »

Mrknutie
http://www.zmos.sk/vydavanie-rybarskych-listkov-usmernenie.phtml?id3=32161&module_action__72644__id_art=13312
Zaznamenané

Strán: [1] 2 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk