AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

14.10.2019 10:46:15

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 124 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - rôzne
| |-+  Voľné témy
| | |-+  BAVÍME SA
| | | |-+  Chyť a "zjedz" pre vďačné dravce
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] Tlačiť
Autor Téma: Chyť a "zjedz" pre vďačné dravce  (Prečítané 1662 krát)
TeErTe
Newbie
*
Príspevkov: 7

Zobraziť profil
« kedy: 31. Január 2014, 12:17:58 »

Listujem si tak Slovenského rybára, jedno, dve čísla potom daľšie a daľšie. Známy z trafiky mi vypožičal niekoľko daľších magazínov venujúcich sa rybolovu.
V sekcii "Naše" či "Vaše" úlovky sa stále pozastavím a obzerám, čoho je náhoda schopná a čoho sú ľudia schopní. Netajím sa tým, že som zástanca športového
rybolovu a lovím pre potešenie, nie chyť a zožer.
Vtedy sa zamyslím a zamrzí ma jedna vec. Pri lepšom pohľade na úlovky nevidím pri žiadnom dravcovi "RYBA VRÁTENÁ VODE"
V tomto smere trošku závidím mentalitu kaprárskej komunity, kde sa daná hláška objavuje pravidelne. Keďže lovím ryby prívlačou a viem aké je ťažké si nejakého
dravca vyprovokovať na svoju umelú nástrahu, mrzí ma aké množstvo aj trofejných rýb končí na taneri a následne na peknej etickej foto a lá obesená ryba na prašiaku.
Pritom je to neraz úplná náhoda pri love kapra, inokedy vytrvalí "rybyčkári"
Toto nemá so športovým rybolovom nič spoločné. Nehovoriac o tom, aký je stav našich vôd a úbytok dravcov. Našťastie u nás ešte funguje aj prirodzený výter rýb,
ale ak si z revíru ostránime krásne šťuky cez meter, naozaj neviem, ako by mal výter prebiehať. Zubáče to isté...
Mohli by si to niektorí jedinci uvedomiť a rovnako by sa mala spamätať Rada SRZ nakoľko týmto tempom nebude naozaj čo loviť. Osobne som z celej situácie zhrozený a
znechutený, nevidím žiadne kroky ani snahu k náprave. Neviem, čo robia kompetentí, načo nám je SRZ keď neplní svoju funkciu? Nechráni to najcennešie, nevie
prerozdeľovať efektívne zdroje. V editoriále Februárového čísla to Martin Urimský vystihol presne a mne ostáva len dúfať, že to bude mať nejaký efekt. Neviem, sám neviem
čo by som urobil, zmenil...
Zaznamenané
redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member
Príspevkov: 1 541

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 31. Január 2014, 12:23:00 »

Listujem si tak Slovenského rybára, jedno, dve čísla potom daľšie a daľšie. Známy z trafiky mi vypožičal niekoľko daľších magazínov venujúcich sa rybolovu.
V sekcii "Naše" či "Vaše" úlovky sa stále pozastavím a obzerám, čoho je náhoda schopná a čoho sú ľudia schopní. Netajím sa tým, že som zástanca športového
Vtedy sa zamyslím a zamrzí ma jedna vec. Pri lepšom pohľade na úlovky nevidím pri žiadnom dravcovi "RYBA VRÁTENÁ VODE"
V tomto smere trošku závidím mentalitu kaprárskej komunity, kde sa daná hláška objavuje pravidelne. Keďže lovím ryby prívlačou a viem aké je ťažké si nejakého
dravca vyprovokovať na svoju umelú nástrahu, mrzí ma aké množstvo aj trofejných rýb končí na taneri a následne na peknej etickej foto a lá obesená ryba na prašiaku.
Toto nemá so športovým rybolovom nič spoločné. Nehovoriac o tom, aký je stav našich vôd a úbytok dravcov. Našťastie u nás ešte funguje aj prirodzený výter rýb,
ale ak si z revíru ostránime krásne šťuky cez meter, naozaj neviem, ako by mal výter prebiehať. Zubáče to isté...
Mohli by si to niektorí jedinci uvedomiť a rovnako by sa mala spamätať Rada SRZ nakoľko týmto tempom nebude naozaj čo loviť. Osobne som z celej situácie zhrozený a
znechutený, nevidím žiadne kroky ani snahu k náprave. Neviem, čo robia kompetentí, načo nám je SRZ keď neplní svoju funkciu? Nechráni to najcennešie, nevie
prerozdeľovať efektívne zdroje. V editoriále Februárového čísla to Martin Urimský vystihol presne a mne ostáva len dúfať, že to bude mať nejaký efekt. Neviem, sám neviem
To, ze pri niektorych ulovkoch nie je uvedene "ryba vratena vode" neznamena, ze ju automaticky niekto zmasil. Niekto napr. nema potrebu sa tym "chvalit" a pride mu to normalne ze rybu pusti. Aj nas samozrejme mrzi, ze CHaP sa v Rekordoch roka vyskytuje najma pri kaproch, ale realne to podla mna nebude az take zle ako to vyznie, ze "iba kaprari pustaju ryby"...
Zaznamenané
balogh1735
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 31. Január 2014, 12:23:17 »

Jeden mudry pan na tomto fore, raz napisal a nebolo to ani tak davno ak chceme nieco menit musime predovsetkym zacat sami od seba.
Sami preto volaco spravit a nie vyhovarat sa ze sa to neda a ze neviem sam co by som preto spravil a ako Hnev
Ono tukat do klavesnice je lahke a dokaze to takmer kazdy Mrknutie
Vela stastia nervou a pevnej voli pri zmenach.
Zaznamenané
TeErTe
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 31. Január 2014, 12:36:57 »

@ redaktor Andy
Bodaj by to bola pravda, no keď vidím tie krásne ryby fotené na verande, či v garáži, prípadne vyblednuté kúsky, tak mi je všetko jasné  Mrknutie

@VILO
Robím čo môžem, snažím sa, som aj členom RS, tak verím, že aspoň malými zmenami a postupnými krokmi prispejem svojou troškou k náprave.
No zároveň pridávam aj to, že zmena je žiadúca a nevyhnutná aj na iných miestach, v legislatíve atď...
Zaznamenané
balogh1735
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 31. Január 2014, 12:39:11 »

@ redaktor Andy
Bodaj by to bola pravda, no keď vidím tie krásne ryby fotené na verande, či v garáži, prípadne vyblednuté kúsky, tak mi je všetko jasné  Mrknutie

@VILO
Robím čo môžem, snažím sa, som aj členom RS, tak verím, že aspoň malými zmenami a postupnými krokmi prispejem svojou troškou k náprave.
No zároveň pridávam aj to, že zmena je žiadúca a nevyhnutná aj na iných miestach, v legislatíve atď...
Tak prajem vela stastia Mrknutie
Zaznamenané
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 669

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 31. Január 2014, 12:54:50 »

@ redaktor Andy

@VILO
No tak držím ti palce Mrknutie Mrknutie
Ale to že si niekto zoberie trofejnú rybu,tak tomu ty nezabrániš.Lebo legislatíva to jednoducho povoluje Neviem čo si myslieť/Nerozhodný Neviem čo si myslieť/Nerozhodný
Jedine čo môžeš,tak je trochu iný prístup k rybárom ktorý majú od hora až dole v každom riadku rybu a naopak Úšklabok Úšklabok.
Tak ale na druhej strane-každá snaha sa cení Vyvalujem oči! Super! Vyvalujem oči! Super! Vyvalujem oči! Super!
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
TeErTe
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 31. Január 2014, 12:59:19 »

Samozrejme, momentálne je to tak, že legislatíva umožňuje si privlastniť úlovok, ale aj keby nie, tak už som sa stretol s prípadmi, kedy to dotyčnému bolo jedno  Nepoviem nič
Možno by sa v Rade mohli zamyslieť na rozdelením, či kategorizáciou loviacich a podľa toho nastaviť aj ceny povolení za rybolov.
Kto chce športovo chytať a chrániť prírodu, nech platí minimum,... kto chce plniť mrazáky, nech za to to aj platí. Len neviem, kto by to kontroloval, keďže neexistuje
profesionálna RS a vieme ako to na báze dobrovoľnosti funguje.
Zaznamenané
pepe64
Newbie
*
Príspevkov: 17

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 31. Január 2014, 13:53:46 »

Bohužiaľ je to tak ako píšeš. Všetci sa zasadzujú o tzv. K70 a že trofejný kapor patrí do vody. Kapor je naša najnasádzanejšia ryba a v podstate nepôvodný druh  Úšklabok
Vytvára sa z neho "modla" hlavne z dôvodu neskutočného biznisu. Nad "hornou mierou" napr. ostrieža, lieňa, šťuky, zubáča, mreny, sumca ... sa nik nezamýšľa a nepresadzuje ju. Presne ako si písal, pri dravcovi si ani nepamätám -"vrátený voda". Prichádza k znevažovaniu ostatných rýb tzv. "kaprármi" - aspoň tak sa to dá chápať z ich článkov /česť výnimkám Mrknutie/. Novodobé rybárske náboženstvo má za cieľ mať vo vodách len kapre a asi čo najviac 30+. Ostatné ich nezaujíma a to podporuje okolo toho sa točiaci biznis.

Nasvedčuje tomu podľa mňa aj toto - prívlačiari sú prívlačiari, muškári sú muškári, fedristi sú fedristi, plavačkári sú plavačkári - delia sa podľa spôsobu lovu a nie podľa lovenej ryby.

Len rybári loviaci na ťažko na boilesy si hovoria kaprári /"náboženstvo = biznis"/ podľa druhu ryby  Vyplazujem jazyk
Zaznamenané
balogh1735
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 31. Január 2014, 14:04:09 »

Bohužiaľ je to tak ako píšeš. Všetci sa zasadzujú o tzv. K70 a že trofejný kapor patrí do vody. Kapor je naša najnasádzanejšia ryba a v podstate nepôvodný druh  Úšklabok
Vytvára sa z neho "modla" hlavne z dôvodu neskutočného biznisu. Nad "hornou mierou" napr. ostrieža, lieňa, šťuky, zubáča, mreny, sumca ... sa nik nezamýšľa a nepresadzuje ju. Presne ako si písal, pri dravcovi si ani nepamätám -"vrátený voda". Prichádza k znevažovaniu ostatných rýb tzv. "kaprármi" - aspoň tak sa to dá chápať z ich článkov /česť výnimkám Mrknutie/. Novodobé rybárske náboženstvo má za cieľ mať vo vodách len kapre a asi čo najviac 30+. Ostatné ich nezaujíma a to podporuje okolo toho sa točiaci biznis.

Nasvedčuje tomu podľa mňa aj toto - prívlačiari sú prívlačiari, muškári sú muškári, fedristi sú fedristi, plavačkári sú plavačkári - delia sa podľa spôsobu lovu a nie podľa lovenej ryby.

Len rybári loviaci na ťažko na boilesy si hovoria kaprári /"náboženstvo = biznis"/ podľa druhu ryby  Vyplazujem jazyk

To sa velmi mylis a vobec to tak nie je.Napriklad pre mna najkrajsia ryba od dectva je jalec hlavaty.
NA schodzi sme preberali meri liena aj stuky aj zubaca.
Na kaprarine ma bavi to pohodlie vymyslanie skusanie a hlavne cakanie na zaber.Je vela druhov rybarov podla taktiky lovu a ja si vazim kazdeho rybara ktory je schopny darovat zivot ulovenej rybe bez rozdielu ako,kde a co chyta.
Podla mna sa neda robit viac veci na 100%.
To znamena ze nemoze jeden clovek alebo rybar robit 100% aj plavacku,feeder,sumciarinu,kaprarinu,muskarinu.
Ja ked nieco robim tak sa snazim to robit na 100% a vybral som si kaprarinu to je cele.
Zaznamenané
DonPEPE
Hero Member
Príspevkov: 1 747

Zlý deň na rybách je lepší ako dobrý deň v práci.

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #9 kedy: 31. Január 2014, 14:28:22 »

To sa velmi mylis a vobec to tak nie je.Napriklad pre mna najkrajsia ryba od dectva je jalec hlavaty.
Na kaprarine ma bavi to pohodlie vymyslanie skusanie a hlavne cakanie na zaber.Je vela druhov rybarov podla taktiky lovu a ja si vazim kazdeho rybara ktory je schopny darovat zivot ulovenej rybe bez rozdielu ako,kde a co chyta.
To znamena ze nemoze jeden clovek alebo rybar robit 100% aj plavacku,feeder,sumciarinu,kaprarinu,muskarinu.
Ja ked nieco robim tak sa snazim to robit na 100% a vybral som si kaprarinu to je cele.

Vilo teba baví čakanie na záber ?  Smiech
Zaznamenané

balogh1735
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 31. Január 2014, 14:43:19 »

Vilo teba baví čakanie na záber ?  Smiech

Ja tomu hovorim nabite bakule Úšklabok ano lebo potom uz len oddychujem
Zaznamenané
Strán: [1] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk