AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

22.09.2019 09:56:51

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 092 príspevkov v 1 828 tém od 1 815 užívateľov
Najnovší užívateľ: radovvv
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - rôzne
| |-+  Voľné témy
| | |-+  LEGISLATÍVA
| | | |-+  Dozor
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 [2] Tlačiť
Autor Téma: Dozor  (Prečítané 3061 krát)
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 668

Zobraziť profil
« Odpoveď #15 kedy: 15. Január 2014, 14:13:23 »

Keď som mal 13 rokov....bože to bolo kedy?...už som asi zabudol ..do riti z Nemcom ...ale to si pamätám,že som dozor nemal..a nikto ho nevyžadoval...
Ale mi sa tu bavíme ked sme mi mali 13 rokov Smiech Smiech Smiech
Ked si mal 13 rokov ty,tak si myslím že pri vode si bol často sám.Lebo môj taký odhad je že odvtedy je členská základna tak o 60%väčšia ako je terajší stav Mrknutie
Nemáš náhodou z tých čias rybársky poriadok??Len tak z prče Mrknutie Mrknutie
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
Stanislav Vladimir
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 15. Január 2014, 14:58:02 »

Keď som mal 13 rokov....bože to bolo kedy?...už som asi zabudol ..do riti z Nemcom ...ale to si pamätám,že som dozor nemal..a nikto ho nevyžadoval...
Ale mi sa tu bavíme ked sme mi mali 13 rokov Smiech Smiech Smiech
Ked si mal 13 rokov ty,tak si myslím že pri vode si bol často sám.Lebo môj taký odhad je že odvtedy je členská základna tak o 60%väčšia ako je terajší stav Mrknutie
Nemáš náhodou z tých čias rybársky poriadok??Len tak z prče Mrknutie Mrknutie
Ta kdeže..isto nemám lebo ma nenapadlo že za zhruba pol storočia by sme ho mohli rozoberať..ale isté je že 24 tam nebola....
Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member
Príspevkov: 6 309

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #17 kedy: 15. Január 2014, 16:48:09 »

Pamätám si toho už dosť, a domnievam sa, že deti minimálne do 15 rokov mohli loviť v minulosti len v sprievode dospelého rybára, alebo rodičov a zdá sa mi, že v ten čas sa nevyžadovalo aby mal rodič rybársky lístok. Dôvod bol asi ten, že každý "pionier" v ten čas musel navštevovať rybársky krúžok a bez toho nedostal povolenku.
Ináč súhlasím osobne, že dnešná mládež, ktorá má už za sebou niekedy aj skúsenosti s drogami a sexom sú stále len deti a preto  by nemali loviť bez dozoru, nešťastie sa stane raz-dva.
Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
Palusko
Hero Member
Príspevkov: 963

Zobraziť profil
« Odpoveď #18 kedy: 15. Január 2014, 17:14:24 »

Nestastie decku comu nie je rady a nie len decku sa stane hocikde a este skor ako na rybach kde moci ten svoj plavacik. Jedinu vyhodu v tom dozore vidim v tom aby nerobili decka bordel pri vode ale ten robia hlavne prave ti co maju uz 18 a viac a mali by na tie deti dozerat. A 10-15 rocne deti su uz pomerne rozumne, teda vsetko je individualne.
Zaznamenané
oreno
Hero Member
Príspevkov: 2 941

Zobraziť profil
« Odpoveď #19 kedy: 15. Január 2014, 20:04:19 »

Tak potom tam u nas to mali vsetci na haku Úsmev ako dozor co ja viem do 10 rokov ok, ale do 15 je sikana.
V tom čase sa povolenie vydávalo až od 10 rokov Mrknutie Mrknutie Mrknutie
Takže prrrrr Vyplazujem jazyk Vyplazujem jazyk Vyplazujem jazyk
Lenže v tom čase decká do 10 rokov mohli  chytať bez povolenie (len na bič)
Takže hijóóó Úšklabok Úšklabok Úšklabok
Zaznamenané
Lagun22
Hero Member
Príspevkov: 5 504

Zobraziť profil
« Odpoveď #20 kedy: 15. Január 2014, 20:36:14 »

Tak potom tam u nas to mali vsetci na haku Úsmev ako dozor co ja viem do 10 rokov ok, ale do 15 je sikana.
V tom čase sa povolenie vydávalo až od 10 rokov Mrknutie Mrknutie Mrknutie
Takže prrrrr Vyplazujem jazyk Vyplazujem jazyk Vyplazujem jazyk
Lenže v tom čase decká do 10 rokov mohli  chytať bez povolenie (len na bič)
Takže hijóóó Úšklabok Úšklabok Úšklabok
a mne na ten "bič" keď som mal tuším 7 dali ešte aj muškárske kolečko a aj kapríka som ulovil Úšklabok
Zaznamenané
oreno
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #21 kedy: 15. Január 2014, 20:41:15 »

Vľavo RP z roku 1983 a vpravo z roku 1985

Si všimnite, že až od roku 1985 je to ustanovenie rybolovu mládeže dotiahnuté, co sa týka dozoru maloletého.

« Posledná zmena: 15. Január 2014, 21:14:48 od oreno » Zaznamenané
Lagun22
Hero Member
Príspevkov: 5 504

Zobraziť profil
« Odpoveď #22 kedy: 15. Január 2014, 20:46:09 »

Si všimnite, že až od roku 1985 je to ustanovenie rybolovu mládeže dotiahnuté, co sa týka dozoru maloletého.
takže my sme mali povinný dozor iba do 10 rokov Gúľam očami
Zaznamenané
Ebe
Hero Member
Príspevkov: 873

Niet života bez vody..

Zobraziť profil
« Odpoveď #23 kedy: 15. Január 2014, 20:56:18 »

Tak vieš, niekedy decká boli praktickejšie, dnes volajú na vŕzgajúce dvere opravára  Mrknutie čo som sa ja nalopotal okolo vody a dotrhal gačí a nanosil hávede domov  Smiech mohol by som rozprávať, ale pamatám si na prvý rybársky za desať korún..a lovil som na papek a vyžobraný plaváčik od pretekárov..vtedy ma to chytilo..
Zaznamenané

oreno
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #24 kedy: 15. Január 2014, 21:02:30 »

takže my sme mali povinný dozor iba do 10 rokov Gúľam očami
Smiech

Až po 85tom si zrejme kompetentní všimli, ze tam cosi nesedí Gúľam očami a dali to naporiadok

V 83ťom dozor podľa toho čo je písané, nemusel mať ani papiere Čo??? ..... jednoducho excelentná pytľačina a ešte ktomu zadara Úšklabok Úšklabok.
Zaznamenané
rastik121
Newbie
*
Príspevkov: 1

Zobraziť profil
« Odpoveď #25 kedy: 07. Apríl 2014, 12:07:08 »

Zdravím, chcem sa spýtať, koľkým deťom súčasne môžem byť dozorom, nenašiel som nikde žiadne obmedzenie.
A ešte jednu otázočku, mám dve deti, tento rok budú mať vlastné povolenky. Ak pôjdu obaja so mnou na ryby, mám mať 3x povinnú výbavu?
Zaznamenané
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 668

Zobraziť profil
« Odpoveď #26 kedy: 07. Apríl 2014, 12:18:34 »

Zdravím, chcem sa spýtať, koľkým deťom súčasne môžem byť dozorom, nenašiel som nikde žiadne obmedzenie.
A ešte jednu otázočku, mám dve deti, tento rok budú mať vlastné povolenky. Ak pôjdu obaja so mnou na ryby, mám mať 3x povinnú výbavu?
Môj názor je asi taký-ano treba 3x povinnú výbavu.
A ten dozor môže byť na taký počet,aký sa citiš zvládnuť.
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
Strán: 1 [2] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk