AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

18.11.2019 12:14:58

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 190 príspevkov v 1 829 tém od 1 825 užívateľov
Najnovší užívateľ: Matko1982
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - kapor
| |-+  Kaprárina
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Karavan
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7 Tlačiť
Autor Téma: Karavan  (Prečítané 17182 krát)
marek
Hero Member
Príspevkov: 1 374

Zobraziť profil
« Odpoveď #15 kedy: 10. December 2013, 23:46:58 »

Kamoš mal taký polský, strašne chcel aby bol ľahučký a super sa ťahal, ale keď išiel po teréne popri vode, vypadávali mu okná, lebo celá konštrukcia pracovala. Úšklabok
To čo tu popísali chalani sú rozumné veci z praxe, nezaplatiteľné, + fotky vyššie = tak by som si to predstavoval aj ja, keby som raz chcel karavan, len zatiaľ nechcem.
Za 5-ťku sa dá už kúpiť slušný, to je pritom koľko stoja nové zadara. Ak človek hľadá dobrý ešte aj prihodí. Len sa to musí na B vojsť do 4250kg.
Zaznamenané

Richard
Hero Member
Príspevkov: 2 537

Zobraziť profil
« Odpoveď #16 kedy: 10. December 2013, 23:52:36 »

Ten karavan čo dal na fotke Jardo v ktorom chodí k vode je už pre mňa zasa moc veľký, sú zánovné karavany kratšie cca o 1,5metra ako poznám Maroša tak na ryby bude na 90% chodiť sám, a hlavne ide o hmotnosť. Karavan sa dá kúpiť aj do troch tisíc a v zachovalom stave.
« Posledná zmena: 10. December 2013, 23:55:26 od Richard » Zaznamenané
ksanda
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 11. December 2013, 00:56:50 »

Ten kamosuv karavan stal 35.000Kc a je pro 3 lidi naprosto dostacujici  Mrknutie

btw: chemicke wc mame mimo karavan udelali jsme pro nej zaplentovane specialni misto, kde mame i sprchu... mistnost na wc v karavanu pouziva kamarad na rybarske veci jako ulozny prostor... Úsmev
Zaznamenané
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 671

Zobraziť profil
« Odpoveď #18 kedy: 11. December 2013, 06:57:15 »

Kamoš mal taký polský, strašne chcel aby bol ľahučký a super sa ťahal, ale keď išiel po teréne popri vode, vypadávali mu okná, lebo celá konštrukcia pracovala. Úšklabok
To čo tu popísali chalani sú rozumné veci z praxe, nezaplatiteľné, + fotky vyššie = tak by som si to predstavoval aj ja, keby som raz chcel karavan, len zatiaľ nechcem.
Za 5-ťku sa dá už kúpiť slušný, to je pritom koľko stoja nové zadara. Ak človek hľadá dobrý ešte aj prihodí. Len sa to musí na B vojsť do 4250kg.
B-nie je náhodou pre vozidlá ktorých celkova hmotnosť nepresiahne 3500kg??
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
Lagun22
Hero Member
Príspevkov: 5 522

Zobraziť profil
« Odpoveď #19 kedy: 11. December 2013, 08:42:12 »

keď sa v karavane vykadíš do chemického WC pri letných horúčavách tak ten smrad tam ostane dosť dlho... Úšklabok
keď si ho nestihneš pred tým otvoriť, tak určite  Úšklabok Úšklabok Úšklabok
Zaznamenané
balogh1735
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 11. December 2013, 13:35:22 »

keď sa v karavane vykadíš do chemického WC pri letných horúčavách tak ten smrad tam ostane dosť dlho... Úšklabok
keď si ho nestihneš pred tým otvoriť, tak určite  Úšklabok Úšklabok Úšklabok
Lepsie srat v karavane do chemickeho wc ako v kukurici  Smiech
Zaznamenané
Tono
Sr. Member
Príspevkov: 469

Zobraziť profil
« Odpoveď #21 kedy: 11. December 2013, 13:51:28 »

PEPO - nie, marek ma pravdu. Rovnaky problem sme riesili , kedze nase pajero spolu s vozikom ma 3510 kg Smiech ... pisal som na PZ a dostal som odpoved, ze to moze byt 3500+750kg, tak to stale vozime so sebou v pripade kontroly od nejakeho neznaleho dopravaka  Gúľam očami
Zaznamenané

Nezvyčajné postupy prinášajú nezvyčajné ryby....
GarantBaits team
Saša
Hero Member
Príspevkov: 3 990

Niekedy aj motyka vystrelí

Zobraziť profil
« Odpoveď #22 kedy: 11. December 2013, 14:18:46 »

PEPO - nie, marek ma pravdu. Rovnaky problem sme riesili , kedze nase pajero spolu s vozikom ma 3510 kg Smiech ... pisal som na PZ a dostal som odpoved, ze to moze byt 3500+750kg, tak to stale vozime so sebou v pripade kontroly od nejakeho neznaleho dopravaka  Gúľam očami
Pokiaľ ja viem, tak mot.vozidlo s VO sk.B : je do 3 500kg celkovej váhy a - môže ťahať za sebou prípojné vozidlo do celkovej váhy 750kg. Nikde sa nepíše o mot. vozidle nad 3 500kg. Pritom počet miest na sedenie max.8. http://www.letiskoholic.sk/letiste/view.php?cisloclanku=201303000  Tu je to presne popísané, za akých ďalších podmienok sa môže so sk.B ťahať ťažší príves za predpokladu, že celková hmotnosť súpravy nepresiahne 4 250 kg. Potom to už vyžaduje  ďalšie preškolenie, niečo ako "E"-čko.
« Posledná zmena: 11. December 2013, 14:42:22 od Saša » Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member
Príspevkov: 6 309

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #23 kedy: 11. December 2013, 14:28:45 »

Videl som už viac krát ten malý poľský karaván v akcii aj po doslova tankodróme a prešiel to bez ujmy. Všetko záleží od zachovalosti a údržbe. Jeho prednosti sú hlavne, vo váhe nepremokavosti a ľahkej
manipulácii. Ak má dobrý predstan je ako stvorený pre 1-2 rybárov. Chem. WC by som riešil tak či tak mimo karaván ako tu už bola o tom zmienka. Ak však niekto chce luxus a trochu zapôsobiť na okolie, potom tento poliačik nie je absolútne vhodný.
Pri kúpe karavánu si musí každý uvedomiť, že každý či už ten, alebo ten vo veľkej miere obmedzuje výber miesta, pretože nie je možné sa všade dostať či už kvôli rôznym obmedzeniam, zákazom a samotnom prístupe k vode. V jednom období napríklad bol všeobecný zákaz vstupu k vode na LM.
Viem o čom hovorím, pretože vlastním karaván(y) už cez 23 rokov. V dnešnej dobe na LM rybára tiež obmedzuje výber miesta s prívesom a je len pár miest, kde sa dá dostať a aj tie sú vo všeobecnosti vždy plné. Inde to môže byť iné to je jasné.
Tak isto miesto na parkovanie cez zimu si treba premyslieť - čím väčší a drahší, tím väčší problém. Do obyčajnej garáže nevojde a na ulici to je tiež komplikované a aj rizikové, lebo nie všetci vlastníme rodinné domy s pozemkom.
Čo sa týka výberu samotného karavánu, tak Pepo to napísal ozaj ako skúsený "karavánista" a treba byť ostražitý pri kúpe starších prívesov.
« Posledná zmena: 11. December 2013, 14:33:01 od erno hlavac » Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
erno hlavac
Hero Member

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #24 kedy: 11. December 2013, 14:56:08 »

Nevyznám sa moc v týchto rozdieloch VO, ale sa mi zdá, že ak mám na ťažnom zariadení v PT napísané max 750kg nemal by som to asi prekračovať, či?
Zaznamenané

Saša
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #25 kedy: 11. December 2013, 15:25:48 »

Tá celková váha súpravy 4 250kg. Podľa mňa VO oprávňuje viesť mot.vozidlá do celkovej váhy 3 500kg a ťahať príves do celkovej váhy 750 kg. Čiže, keď to dáš matematicky do rovnice, tak celková váha súpravy môže byť maximálne 4 250kg. Tu sa však nikde nehovorí o prívese ťažšom ako 750kg. Napr.: vozidlo -3200 kg/ celková hmotnosť/+ príves / naložený/ 750kg = celková hmotnosť súpravy 3 950 kg, takže si v norme. Keby si viedol vozidlo ťažšie ako 3 500 kg celkovej váhy, už by si ho nemohol viesť s VO sk. B.  Pokiaľ by si chcel za vozidlom do 3 500kg ťahať príves o celkovej váhe 751 - 3 500kg, tak potrebuješ VO sk. BE, predtým B+E.
« Posledná zmena: 11. December 2013, 15:36:12 od Saša » Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #26 kedy: 11. December 2013, 15:56:32 »

Saša trochu to komplikuješ, nehovorím o naloženom či nenaloženom prívese. Policajt vie figu pri bežnej kontrole koľko príves váži. Príves má vyznačenú svoju váhu na štítku a TP. Takže - mám VO "B" a ťahám príves o váhe 1000kg autom, ktorého ťažné zariadenie môže ťahať max 750kg (teraz neviem či brzdeného či nebrzdeného).
Zaznamenané

balogh1735
Hosť
« Odpoveď #27 kedy: 11. December 2013, 15:59:59 »

Saša trochu to komplikuješ, nehovorím o naloženom či nenaloženom prívese. Policajt vie figu pri bežnej kontrole koľko príves váži. Príves má vyznačenú svoju váhu na štítku a TP. Takže - mám VO "B" a ťahám príves o váhe 1000kg autom, ktorého ťažné zariadenie môže ťahať max 750kg (teraz neviem či brzdeného či nebrzdeného).
Ak to nenajdes na google tak potom to uz nevie nikto Mrknutie
Zaznamenané
marek
Hero Member
Príspevkov: 1 374

Zobraziť profil
« Odpoveď #28 kedy: 11. December 2013, 16:25:52 »

Nič nekomplikuje, na B podľa úprav a zosúladením s normami EU je to 3500 + 750kg, nesmie presiahnuť 4250kg, brzdené a nebrdené sú podľa parametrov auta v TP. Na ťažší príves ale pri aute do 3,5t treba BE.
Upravilo sa to pre karavanistov a koníčkárov, preto, že predtým žandárom jebalo, aj keď bolo v zákone pri B vždy, že môžeš ťahať s vozidlom do 3,5t vozík maximálne 750kg, šaškovali, že si nad 3,5t. Všetci kupovali ľahké karavany, aby to mohli ťahať za normálnymi autami len za tereňákmi sa nedalo. Preto je táto zmena už potvrdená a platná od 2013.
Zaznamenané

Saša
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #29 kedy: 11. December 2013, 16:39:11 »

Myslím, že príves nad 750kg/ Erno, celková váha/, musí byť opatrený nájazdovou - nárazovou brzdou. Pri VO sk.BE / B+E/ celková váha prípojného vozidla nesmie presiahnuť  váhu ťažného vozidla. Jedná sa o prívesy od 751 - 3 500kg.
« Posledná zmena: 11. December 2013, 16:56:18 od Saša » Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk