AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 20:32:42

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 095 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - rôzne
| |-+  Voľné témy
| | |-+  LEGISLATÍVA
| | | |-+  Problémy, zmeny a riešenia v SRZ
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] 2 3 ... 9 Tlačiť
Autor Téma: Problémy, zmeny a riešenia v SRZ  (Prečítané 13733 krát)
redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member
Príspevkov: 1 541

Zobraziť profil
« kedy: 19. November 2013, 11:27:24 »

Problémy, zmeny a riešenia v SRZ
Zaznamenané
balogh1735
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 19. November 2013, 11:45:20 »

Problémy, zmeny a riešenia v SRZ
Ja mam jeden problem u nas je jedno jazero v Mso srz Galanta.To jazero sa vola stary les.Je to mrtve rameno vahu o rozlohe 17ha.
Z jednej strany asi do polky jazera su postavene chatky a majitelia si ohranicili sukromny pozemok.
Jeden stary ma vzadu jazero a to co chyti bez ohladu na velkost a rocne obdobie ,si hodi do svojho jazera alebo na pekac.
Videl som to viac krat a tak isto aj iny rybari to videli.Dalsi robia to iste len nemaju jazero ale velke chladnicky.
Na schodzi ktora sa konala 16.2/2013 som bol hlavne kvoli tomu aby som oboznamil clenov a kolegov o tomto pytliactve.
Tak isto aj moji kolegovia to tvrdili.
Odpoved som dostal treba to natocit aby sme videli na kolko je to len slovo proti slovu.Ja viem ze bolo aj video ale tusim sa nahodou stratilo.
No a teraz podla Vas co mam robit,mam sa len prizerat a chodit na to jazero chytat nadalej ked viem ze su tam takyto ludia a ze nasa organizacia
s tym nehodla nic robit ,mam platit nadalej nasej organizacii za rr listok na sezonu 2014 aby obhospodarovala jazero pre masiarov tohto typu.
Neviem sa rozhodnut co mam vlastne robit.
To jazero sa mi strasne paci na kolko je to cisto prirodne na spodku je bahno a vsade lekna a konare a ryba ma prirodzenu potravu prekazku a velky potencial rastu
ale ked to nikoho ineho nezaujma len mna tak co sam narobim.
Skuste mi poradit.
« Posledná zmena: 19. November 2013, 11:46:56 od VILO » Zaznamenané
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #2 kedy: 19. November 2013, 11:51:39 »

v rychlosti ma napadlo niekolko podnetov:

- proaktivnejsi pristup voci ministerstvu, ekofasistom a inym organizaciam s vyuzitim mnozstva clenov v clenskej zakladni,
- uprava minimalnych lovnych mier nasich domacich ryb - hlavne lipen, pstruh p., ostriez a tym pomoct k samovyteru ryb v reviroch, co je z mojho pohladu ekonomickejsie ako neustale sypanie ryb do vody
- "vycistenie" vztahov a financnych machinacii na urovni MsO SRZ
- zriadenie profesionalnej rybarskej straze,
- zvysenie poctu ch&p revirov  v ramci MsO SRZ
- legislativne upravy oblasti, ktore su uz niekolko rokov zdrojom sporov (nekonecna tema pocet ulovenych ryb vs. pocet kg)
- zriadenie jedno alebo dvojrocneho zakazu lovu na reviroch s vydrancovanou rybou osadkou, resp. zakaz lovu niektorych druhov ryb
- obmedzenie 1 povolenky na 1 sezonu (v PD niektori rybari kupia pocas roka 2-3 povolenky a ulovene ryby predavaju po krcmach)
- zriadenie povinnych rybarskych skusok pre novych clenov, popr retestacia sucasnych clenov
- zabezpecenie dostatocneho oznacenia revirov na hlavnych pristupovych cestach k revirom
- a jeden taky utopicky: pozdvihnutie rybolovu zo zarobkovej cinnosti na zalubu Úsmev

a ine, ktore ma teraz nenapadli.
« Posledná zmena: 19. November 2013, 11:54:33 od andrei11 » Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
kura11
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 19. November 2013, 11:52:34 »

tak sam asi nezmozes nic... keby vas bolo viacero zanietenych mozno by ste vedeli aj prostrednictvom CS nieco vydobit.. staci prehlasovat na CS zbytok a kludne mozte z toho mat aj vodu chyt a pust.. potom je uz ale otazne ako by to slo s nou dalej ked kontroly su minimalne a na take pocinanie si treba pocihat nie len prist skontrolovat listky a hajde dalej.. zasa RS je dobrovolna a kazdy radsej traví svoj osobny volny cas inde ako kontrolami.. v RS by mali byt prave ludia ktorym takyto stav v SRZ nevyhovuje a chcu aspon ciastocne vody uchranit pred rabovanim.. kazdy jeden clen komu ide o reviry a o poriadok na nich by sa mal stat aj clenom RS a takto si navzajom vody chranit pred žocharmi..
Zaznamenané
kura11
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 19. November 2013, 11:54:59 »

srzke tato stranka a materialy na nej urcite nepotrebuju dalsi komentar.. toto je rada srz, tajomnik, ksefty, rodinkarstvo, kazdorocne zvysovanie povoleniek a vysledkom su kazdorocne obrovske straty... rada SRZ by mala byt rozpustena a pravomoci by mali prevziat bud kraje alebo samotne MO a neskladat sa darmozracom na ich maniere.. uz sa do toho sprta len ako to dopadne... vsetci si volime zastupcov a clenovia rady nemaju snahu cokolvek prehnite riesit asi..
Zaznamenané
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #5 kedy: 19. November 2013, 18:07:00 »

btw andy, co ocakavas od tejto temy?
Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
martin78
Hero Member
Príspevkov: 3 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 19. November 2013, 19:26:18 »

v rychlosti ma napadlo niekolko podnetov:

- proaktivnejsi pristup voci ministerstvu, ekofasistom a inym organizaciam s vyuzitim mnozstva clenov v clenskej zakladni,
- uprava minimalnych lovnych mier nasich domacich ryb - hlavne lipen, pstruh p., ostriez a tym pomoct k samovyteru ryb v reviroch, co je z mojho pohladu ekonomickejsie ako neustale sypanie ryb do vody
- "vycistenie" vztahov a financnych machinacii na urovni MsO SRZ
- zriadenie profesionalnej rybarskej straze,
- zvysenie poctu ch&p revirov  v ramci MsO SRZ
- legislativne upravy oblasti, ktore su uz niekolko rokov zdrojom sporov (nekonecna tema pocet ulovenych ryb vs. pocet kg)
- zriadenie jedno alebo dvojrocneho zakazu lovu na reviroch s vydrancovanou rybou osadkou, resp. zakaz lovu niektorych druhov ryb
- obmedzenie 1 povolenky na 1 sezonu (v PD niektori rybari kupia pocas roka 2-3 povolenky a ulovene ryby predavaju po krcmach)
- zriadenie povinnych rybarskych skusok pre novych clenov, popr retestacia sucasnych clenov
- zabezpecenie dostatocneho oznacenia revirov na hlavnych pristupovych cestach k revirom
- a jeden taky utopicky: pozdvihnutie rybolovu zo zarobkovej cinnosti na zalubu Úsmev

a ine, ktore ma teraz nenapadli.

Andrej, vo veľa veciach s Tebou súhlasím... ale hneď v prvej vete vlastne vystihuješ podstatu problému a nie je to práve problém SRZ ale problém jeho ČLENOV. Presne ako píšeš "proaktivnejsi pristup voci ministerstvu, ekofasistom a inym organizaciam s vyuzitim mnozstva clenov v clenskej zakladni" ... A tu je práve ten problém podľa mňa a tou je členská základňa a jej myslenie resp. chápanie ... a to nie len vo vzťahu k ministerstvu ale aj vo vzťahu k iným veciam čo píšeš. Žiaľ vyzerá to tak, že členská základňa sa zmobilizuje len keď hrozí že by nejaký revír mohol byť vyhlásený za ChaP ....  Som v rozpakoch. Tu od počítača sa nám dobre píše ale čo myslíš koľko radových členov SRZ sleduje vôbec nejaké fórum a zaujíma sa aj o dianie v širších súvislostiach tak ako to píšeš Ty a pár ľudí tu na fóre  Mrknutie. 16.11. bol na všetkých revíroch v BA vidno kam zasahujú "záujmy" radových členov inak povedané "lesu rybárov  Úšklabok". K tej otázke čo Andy od tejto témy očakáva - nemôžem odpovedať za neho, za seba však hovorím, že pokiaľ sa o týchto veciach bude diskutovať kultivovane, bez urážok, tak výsledkom môže byť aj nejaká spoločná akcia .... nemusí každý súhlasiť s každým ale pokiaľ sa to nezvrhne do roviny v akej to v poslednej dobe vidíme v iných témach na tomto fóre  Úšklabok, tak to môže byť prospešné... 
Zaznamenané

Buď to ta ryba sežere nebo ne...
Lagun22
Hero Member
Príspevkov: 5 504

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 19. November 2013, 20:34:11 »

... autor prepáči  Mrknutie ale nešťastná téma, mlátenie prázdnej slamy ... jedine  Gúľam očami že by sa tu zaregistroval p.Ferdinand B  Úšklabok a riešil s nami
Zaznamenané
martin78
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #8 kedy: 19. November 2013, 22:01:18 »

... autor prepáči  Mrknutie ale nešťastná téma, mlátenie prázdnej slamy ... jedine  Gúľam očami že by sa tu zaregistroval p.Ferdinand B  Úšklabok a riešil s nami

Ľubo, mlátenie prázdnej slamy... asi máš pravdu. Pozri sa koľko ľudí sa zapojilo do diskusie ... 5?  Vyvalujem oči! Super!. Preto som napísal, že je to problém myslenia širokej členskej základne SRZ ... A o tom to je, diskutovať,  aj keď máme iné názory vie málokto ... . A prísť s návrhom na riešenie alebo na zmenu ...podobne, v tejto téme niečo odznelo a zrejme "zhasla fajka" .... ďalej to rozvádzať nebudem lebo by som sa rýchlo dostal mimo tému ...
Zaznamenané

ivanmi5
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 19. November 2013, 22:31:07 »

Martin ja sa prikláňam k názoru Laguna.  Som na tomto fóre registrovaný od jeho vzniku. Sám som sa snažil pripraviť nejakú zmenu a aj som dal tému ohľadne podnetov na zmenu, aj sa vykonala podpisová akcia na carpshow v BA. Tam mimochodom to tuším podpísalo cca 300 ľudí z prítomných vyše 1000. Už tu bolo vidno, že nie každý sa vôbec zaujíma o rybársky zväz. A povedzme si to bola 1/3 z prítomných, ktorí sa o rybárstvo zaujímajú lebo prišli na show. A čo teraz tých zvyšných vyše 100 tisíc, čo si myslíte ? Na tomto fóre bohužiaľ väčšina aktívnych háji svoje farby a ide im iba o biznis a nič iné. A my ostatní hlavou múr neprebijeme. Martin držím ti palce s optimizmom  do budúcna.  Mrknutie
Zaznamenané
martin78
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #10 kedy: 19. November 2013, 22:48:15 »

Martin ja sa prikláňam k názoru Laguna.  Som na tomto fóre registrovaný od jeho vzniku. Sám som sa snažil pripraviť nejakú zmenu a aj som dal tému ohľadne podnetov na zmenu, aj sa vykonala podpisová akcia na carpshow v BA. Tam mimochodom to tuším podpísalo cca 300 ľudí z prítomných vyše 1000. Už tu bolo vidno, že nie každý sa vôbec zaujíma o rybársky zväz. A povedzme si to bola 1/3 z prítomných, ktorí sa o rybárstvo zaujímajú lebo prišli na show. A čo teraz tých zvyšných vyše 100 tisíc, čo si myslíte ? Na tomto fóre bohužiaľ väčšina aktívnych háji svoje farby a ide im iba o biznis a nič iné. A my ostatní hlavou múr neprebijeme. Martin držím ti palce s optimizmom  do budúcna.  Mrknutie

Ivan, ale veď ja som nepovedal, že s Lagunom nesúhlasím. Predstav si, aj tú podpisovú akciu na CS BA si pamätám  Úšklabok Úšklabok. Čo píšeš o tom, kto čo háji na tomto fóre, môžem len súhlasiť ale o tomto nie je táto téma. Beriem, že som asi prehnaný optimista ale čo už narobím...  Mrknutie. Len tak na margo keď píšeš, že " už tu bolo vidno že nie každý sa vôbec zaujíma o rybársky zväz. A povedzme si to bola 1/3 z prítomných, ktorí sa o rybárstvo zaujímajú lebo prišli na show."... veď to je to o čom od začiatku hovorím... to je možné vidieť v dvoch rovinách i) súčasný stav vyhovuje alebo ii) nemám záujem nič riešiť, mám to na háku, aj tak si "páni" urobia po svojom ... 
Zaznamenané

Lagun22
Hero Member
Príspevkov: 5 504

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 19. November 2013, 22:48:50 »

Ľubo, mlátenie prázdnej slamy... asi máš pravdu. Pozri sa koľko ľudí sa zapojilo do diskusie ... 5?  Vyvalujem oči! Super!. Preto som napísal, že je to problém myslenia širokej členskej základne SRZ ... A o tom to je, diskutovať,  aj keď máme iné názory vie málokto ... . A prísť s návrhom na riešenie alebo na zmenu ...podobne, v tejto téme niečo odznelo a zrejme "zhasla fajka" .... ďalej to rozvádzať nebudem lebo by som sa rýchlo dostal mimo tému ...
už si  Smiech ale nie, teraz vážne, každý z nás, teda predpoklad je väčší pri členoch SRZ, je každoročne (mal by byť) účastný na VČS, "Problémy, zmeny a riešenia v SRZ" sú každoročne pravideľnou náplňou diskusie aj keď občas to pripomína súťaž vtipnejší vyhráva ... výkriky do tmy, až absolútna neznalosť stanov, snaha o riešenie neriešiteľných vecí mimo zákona atd. veď to asi všetci poznajú ... no a kam sa každý rok posunieme aj keď sa dá niečo progresívne, logické a športovému rybolovu prospešné do uznesenia a pošle na radu ... no na 99% nikam, lebo to skončí na tom, že momentálne nie je príhodná doba ... preto som si dovoli (Andy ešte raz sorry) to nazvať mlátením prázdnej slamy ... všetko je o členoch v MO ... v súčasnosti je zastúpenie také aké je a preto absolútne nepredpokladám, že akákoľvek diskusia tu na fóre aj keď veľmi obšírna a plodná, prinesie žiadaný efekt, teda aby sa tým začal niekto vážne zaoberať ... jedno riešenie tu je ale to myslím pozná každý  Gúľam očami  
Zaznamenané
kura11
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 19. November 2013, 23:17:07 »

lagun ferdo by s tebou poriesil neboj.. :-)) Ferdo ma teraz ine starosti.. ide sa mu totizto po krku je to hajzlik vydrbany, na svoj flek chce dosadit udajne dalsieho vydrbanca bieneka.. rada pre rybarov nerobí nic... cital si si srzke stranku?? su tam aj vypovede vyhodenych zamestnancov a dalsie krasne skutocnosti.. napr. aj to ze rodinka Balaza tusim dcerenka robi poradkynu v oblasti MVE..  Úšklabok Úšklabok je to organizovana rybarska mafia... apropo zasa pojdu povolenky o par E hore tusim to odsuhlasila rada... Kosice brali rybu pomaly o tretinu predrazenu od SRZ, teraz bereme z madarska a od sukromnikov za lepsie ceny.. rada su samí spekulanti a Ferdo to je mozog celej tej hm... org.. mimochodom SRZ je v obrovskej strate.. aby sa nestalo ze pride o majetok.. totizto budovy a iny majetok nepatri MO ale ziline.. aby ste schodze nerobili pod stanom dakde :-))
« Posledná zmena: 19. November 2013, 23:20:11 od kura11 » Zaznamenané
Saša
Hero Member
Príspevkov: 3 990

Niekedy aj motyka vystrelí

Zobraziť profil
« Odpoveď #13 kedy: 19. November 2013, 23:42:37 »

Andrej11 už nadškrtol to, čo som písal v článku v časopise SR. Dať väčšiu právomoc miestnym a mestským organizáciám pri rozhodovaní o miestnych vodách. Nebyť odvodov pre  Radu SRZ, MsO by mali viac peňazí aj na zarybnenie vôd, aj ktoré obhospodaruje SRZ Žilina, vedeli by  bez problémov stanoviť hornú lovnú mieru niektorých druhov rýb, jednoduchšie zriaďovať revíry Ch a P, viac rýb by išlo do miestnych vôd, RS by mohla pracovať za väčšie odmeny, čo by ich viedlo k poctivejšiemu výkonu kontrolnej činnosti adď. Ale ja si myslím, že tieto nadhodené " zlepšováky " tu na fóre všetci poznáme, ale neporiešime. Okolo týchto vecí by bolo potrebné robiť širšiu osvetu a písať častejšie články do SR na túto tému, ovšem tak jemnejšie, aby ich Andy aj uverejnil.  Nie len o samých baits...baits ...
Zaznamenané
balogh1735
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 20. November 2013, 06:06:45 »

Andrej11 už nadškrtol to, čo som písal v článku v časopise SR. Dať väčšiu právomoc miestnym a mestským organizáciám pri rozhodovaní o miestnych vodách. Nebyť odvodov pre  Radu SRZ, MsO by mali viac peňazí aj na zarybnenie vôd, aj ktoré obhospodaruje SRZ Žilina, vedeli by  bez problémov stanoviť hornú lovnú mieru niektorých druhov rýb, jednoduchšie zriaďovať revíry Ch a P, viac rýb by išlo do miestnych vôd, RS by mohla pracovať za väčšie odmeny, čo by ich viedlo k poctivejšiemu výkonu kontrolnej činnosti adď. Ale ja si myslím, že tieto nadhodené " zlepšováky " tu na fóre všetci poznáme, ale neporiešime. Okolo týchto vecí by bolo potrebné robiť širšiu osvetu a písať častejšie články do SR na túto tému, ovšem tak jemnejšie, aby ich Andy aj uverejnil.  Nie len o samých baits...baits ...
Ja mam pocit ze z roka na rok je to len horsie a horsie a to naozaj zle nas este len caka,dnes vsetci bazia len po peniazoch nic ine ich nezaujma.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 9 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk