AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

22.09.2019 16:02:29

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 092 príspevkov v 1 828 tém od 1 815 užívateľov
Najnovší užívateľ: radovvv
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - o salmonidoch
| |-+  Muškárenie
| | |-+  ENTOMOLÓGIA
| | | |-+  Rojenie hmyzu
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] Tlačiť
Autor Téma: Rojenie hmyzu  (Prečítané 2476 krát)
Jaro - moderator
Hosť
« kedy: 28. Júl 2013, 15:39:07 »

Téma o rojení hmyzu, o nasadení správnej umelej mušky v konkrétnom okamihu... 
Zaznamenané
Jaro - moderator
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 28. Júl 2013, 15:47:26 »

K spusteniu tejto témy ma inklinoval včerajší pekný zážitok od rieky, kde som podvečer muškáril. V čase súmraku som bol obklopený stovkami, možno tisíckami podeniek, ktoré boli všade. Krásny zážitok, kde som podchvíľu zabudol na to, že som prišiel na ryby.Vychutnal som si ho do sýtosti a premárnil pár záberov. No stálo to zato páni!!!  Mrknutie
Zaznamenané
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #2 kedy: 30. September 2013, 17:32:27 »

prispejem aj ja to tejto temy na zaklade cerstvej skusenosti z muchostretka na Orave. Pocas dna boli momenty, ked vo vzduchu zacali poletovat podenky a nasledne lipne zacali pekne zbierat. Bol to nadherny pohlad, ked v bolo krasne vidiet ako lipne opustaju svoje stanovisko a vyrazali lovit na hladinu. V tychto okamihoch som prestal lovit a len mlcky cele divadlo sledoval. Po chvili sa vsak ozval instinkt lovca a podenka naviazana na 16ke putovala na hladinu. velakrat sa stalo, ze moja muska padla len par centimetrov od zivej podenky. Lipne si vybrali zivu, ked vsak bola moja muska v okoli osamotena, nasledoval utok lipna Mrknutie.
Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
Taro
Hero Member
Príspevkov: 584

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 30. Máj 2014, 15:06:47 »

Rojiť sa to rojí, na prúte mi pristálo niekoľko potočníkov, tu je jeden z nich.

Zaznamenané
Jaro-moderátor
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 13. Máj 2015, 12:15:39 »

Návšteva podeniek pred objektívom.  Úsmev

Zaznamenané
Jaro-moderátor
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 21. Máj 2015, 09:11:08 »

...larva pošvatky...

Zaznamenané
erno hlavac
Hero Member
Príspevkov: 6 309

rybolov môj sen

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 21. Máj 2015, 14:28:42 »

Pred pár dňami u nás v RK bolo potočníkov na jednom sídlisku plné vonkajšie steny panelákov + byty.
Kto nevedel, že sú to len neškodné potočníky bol vyľakaný (dávala to aj TV). Pritiahli ich oteplené bytovky. Príčina - úbytok vtáctva i prispením Precedu, ktorý ich odlovuje. Úšklabok
Zaznamenané

Pohoda - klídek - kapríček
Martin
Global Moderator
Full Member
Príspevkov: 207

Fly Fishing Forever

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 20. November 2016, 10:07:28 »

Tak sa opäť hlásim medzi muškárov. Ešte som neodišiel do muškárskeho neba hoci sa tam veľmi teším. Budem vám tu páni kolegovia robiť spoločnosť, odpovedať na otázky (ak budem vedieť) ....ak máte otázky, tak neváhajte bo zabudnete...aj o entomológii...niečo máličko viem Úsmev

Možno poznáte knižku Tajné mušky...Smiech Smiech Smiech
« Posledná zmena: 22. November 2016, 07:46:26 od Martin » Zaznamenané

Venujem sa hlavne muškáreniu a sem-tam trošku prívlači. prešiel som však asi všetkým...plavačka, feeder, kaprárina...preteky...a oveľa, oveľa viac...ak môžem, pomôžem Úsmev
Strán: [1] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk