AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 18:23:34

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 095 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - prívlač
| |-+  Prívlač
| | |-+  TAKTIKA LOVU
| | | |-+  Boleň
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] 2 Tlačiť
Autor Téma: Boleň  (Prečítané 3457 krát)
luboo182
Newbie
*
Príspevkov: 40

Zobraziť profil
« kedy: 25. Jún 2013, 13:25:00 »

Zdravim chcel by som skusit zacat lovit bolena v nasom jazere je ich dost, vzdy vecer drvia po hladine nadherne kusky skusal som rotacky ale zatial sa mi nic nepodarilo chytit, viem ze na bolena plati agresivne rychle  tahanie a casto zabere pri kraje, mate nejake skusnnosti na co ho najlepsie lovit? ide mi hlavne o woblery ale necham si poradit aj inu umelu nastrahu, dakujem.
« Posledná zmena: 26. Jún 2013, 08:43:10 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Matus-SumoTeam
Hero Member
Príspevkov: 4 174

Prívlač

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 25. Jún 2013, 13:35:29 »

Skus SALMO THRILL 7cm
Zaznamenané
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #2 kedy: 25. Jún 2013, 13:41:27 »

Dolezity faktor je, aby ta ryba nevidela ... Podla mojej skusenosti je bolen ryba nevyspytatelna. Bud zoberie hocico (rotacka, plandavka, vobler, guma) alebo nezoberie nic. Niekolko krat sa mi stalo, ze mi bolene rabovali pod nohami, ja som menil nastrahy a 2h som nemal ani jeden kontakt s rybou. Potom pride zaber, ked to najmenej cakas. Mam aj salmo thrill (ze vraj bolenovy special), ale ten mi este rybu nepriniesol. toho roku som mal bolena len na potapavy, v hlbke pracujuci dvojdielny vobler.
Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
Matus-SumoTeam
Hero Member

Prívlač

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 25. Jún 2013, 13:51:58 »

Más pravdu co pises ze ked bere tak bere zoberie vsetko ale to najme v prudiacej vode.
Co sa tyka THRILLA tak ten je podla mna na vsetky vody ale urcite by som nedal snuru ale radsej SILON 20
Zaznamenané
oreno
Hero Member
Príspevkov: 2 941

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 25. Jún 2013, 14:31:23 »

Zdravim chcel by som skusit zacat lovit bolena v nasom jazere je ich dost, vzdy vecer drvia po hladine nadherne kusky skusal som rotacky ale zatial sa mi nic nepodarilo chytit, viem ze na bolena plati agresivne rychle  tahanie a casto zabere pri kraje, mate nejake skusnnosti na co ho najlepsie lovit? ide mi hlavne o woblery ale necham si poradit aj inu umelu nastrahu, dakujem.
Ak o tebe boleň nevie, ako dobre píše Andrej, nemusí to byť len o agresívnom rýchlom vedení nástrahy.
Skoro ráno a večer dobre vedené hladinovky (owner cultiva "walk the dog" ... a popíkmi pukať na hladine) môžu priniesť zaujímavé výsledky ... a skúšku nervov kto z koho, lebo nie vždy sa bolienok trafí 

niekedy nie je na škodu aj postáť s poperom nadlhšie, ale byť stále v srehu Mrknutie Smiech

nechytám tak často, ale čo píšem mám aj odskúšané (na tečúcej vode) a ... veľa záberov, no rýb menej ... zato nervy nadranc Úšklabok
Zaznamenané
Lagun22
Hero Member
Príspevkov: 5 504

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 25. Jún 2013, 14:49:38 »

...pre mňa absolútna tutovka je táto plandavica, na výrobcovi nezáleží  Mrknutie

Zaznamenané
redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member
Príspevkov: 1 541

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 25. Jún 2013, 14:50:57 »

slovo "bolienok" je asi mojim NAJ v orenovej retorike  Mrknutie
Zaznamenané
oreno
Hero Member
Príspevkov: 2 941

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 25. Jún 2013, 15:14:32 »

aj BOLEŇ ako poleno Úšklabok .... môže byť bolienok .... záleží len na uhle pohľadu (či naň pozeráš zvrchu, či nie Vyvalujem oči! Super!)
Zaznamenané
Matus-SumoTeam
Hero Member

Prívlač

Zobraziť profil
« Odpoveď #8 kedy: 25. Jún 2013, 15:52:53 »

Na stojatej vode na POPAskôr chytíš štuku alebo zubáča ako boleňa.Boleňa na stojatej vode je skoro nemožné chytiť!A o tom aj OKI čo to vie už sme tu mali raz takú tému.
Zaznamenané
luboo182
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 25. Jún 2013, 16:15:07 »

...pre mňa absolútna tutovka je táto plandavica, na výrobcovi nezáleží  Mrknutie
ahoj ako to tahas ako gumu ze pustat na dno a rrobis www alebo tesne pod hladinou? dakujem.
Zaznamenané
Lagun22
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #10 kedy: 25. Jún 2013, 16:22:27 »

ahoj ako to tahas ako gumu ze pustat na dno a rrobis www alebo tesne pod hladinou? dakujem.
tesne pod hladinou a o život motáš, pokiaľ nezadreš navi  a keď už myslíš že to viac nejde, tak ešte zrýchliš  Úšklabok Úšklabok Úšklabok
« Posledná zmena: 25. Jún 2013, 16:30:29 od lagun22 » Zaznamenané
Lagun22
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 25. Jún 2013, 16:25:32 »

Na stojatej vode na POPAskôr chytíš štuku alebo zubáča ako boleňa.Boleňa na stojatej vode je skoro nemožné chytiť!A o tom aj OKI čo to vie už sme tu mali raz takú tému.

Matúšu, nesúhasím v plnom rozsahu, niekedy nie je problém, inokedy ako s každou inou rybou je ťažko, ale v podstate aspoň ja v tom rozdiel u nás nevidím, vysuším hocikedy aj na stojáku aj na poteku  Úšklabok Úšklabok Úšklabok
Zaznamenané
luboo182
Newbie
*

Zobraziť profil
« Odpoveď #12 kedy: 25. Jún 2013, 16:49:08 »

no este by ma zaujimalo aku nastrahu zvolit pri pocasi, slnecno horucava krasna ticha hladina alebo slaby dazd vietor pred burkov mensie vlny na hladine?
Zaznamenané
Matus-SumoTeam
Hero Member

Prívlač

Zobraziť profil
« Odpoveď #13 kedy: 25. Jún 2013, 19:02:37 »

Matúšu, nesúhasím v plnom rozsahu, niekedy nie je problém, inokedy ako s každou inou rybou je ťažko, ale v podstate aspoň ja v tom rozdiel u nás nevidím, vysuším hocikedy aj na stojáku aj na poteku  Úšklabok Úšklabok Úšklabok
Tak potom neviem chytať čo je dosť možné lebo v poslednej dobe mi nejde karta!
Zaznamenané
Lagun22
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #14 kedy: 25. Jún 2013, 19:25:51 »

Tak potom neviem chytať čo je dosť možné lebo v poslednej dobe mi nejde karta!

vieš že je to viac o iných veciach, ako či vieš chytať alebo nie, v poslednej dobe karta stojí skoro všetkým  Neviem čo si myslieť/Nerozhodný
« Posledná zmena: 26. Jún 2013, 08:43:30 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Strán: [1] 2 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk