AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

15.11.2019 21:39:04

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 182 príspevkov v 1 829 tém od 1 824 užívateľov
Najnovší užívateľ: RiVU
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - rôzne
| |-+  Voľné témy
| | |-+  LEGISLATÍVA
| | | |-+  Lov rýb inou osobou
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] Tlačiť
Autor Téma: Lov rýb inou osobou  (Prečítané 1344 krát)
tuttiii
Newbie
*
Príspevkov: 2

Zobraziť profil
« kedy: 30. Apríl 2013, 09:48:17 »

Ahojte kolegovia,
nerad byvam na rybach sam, preto casto na vychadzky k vode so sebou beriem kamarada,otca alebo priatelku.
Som rybar 10 rokov a celu tu dobu som presvedceny o tom že osoba ktora nema povolenie na rybolov sa mojich udíc nesmie ani dotknut, pretoze by to bolo povazovane za pytliactvo.
Samozrejme ak by som smel vziat so sebou na rybacku kamarada nerybara a dovolit mu nahliadnut do sveta ryb sposobom ze by som mu na moje povolenie prepustil jednu z udic a mohol by si to skusit bolo by to pre nich omnoho zaujimavejsie, avsak ako pisem, vzdy som to povazoval za zakazane a tak sa na mna moji "rybarsky kolegovia" smeli nanajvis pozerat a uzivat si caro okolitej prirody.
Nedávno som vsak mal tu česť prehodit par slov s jednym rybarom ktoremu je dobry kamarad clen rybarskej straze nemenovanej organizacie. Tento clen rybarskej straze ma na moje velke prekvapenie vehementne presviedcal o tom, ze pokial som pri udiciach prítomný ja ako majitel rybarskeho povolenia, moze sa kludne jednej z udic dotykat aj moj kolega nerybar a teda aj pouzit jednu na lov. Tvrdil mi ze ako porusenie zakona by to bolo brane iba v pripade ak by bol prichiteny moj nerybarsky kolega ako lovi za mojej nepritomnosti pri udiciach. Priznam sa ze toto jeho tvrdenie ma znacne prekvapilo a doteraz sa mi tomu moc nechce verit. Viete sa mi prosim Vas vyjadrit niekto ako to vlastne naozaj je Čo??? Smie alebo nesmie s mojimi udicami narabat niekto kto nema opravnenie na rybolov pokial som tam pritomny ako rybar JA . Prípadne ak by ste dakto vedel nasmerujte ma na časť zakona ktora toto upravuje prosim, ak taka je .
Vopred dakujem za postrehy a nazory.
« Posledná zmena: 30. Apríl 2013, 17:37:59 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 671

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 30. Apríl 2013, 10:34:29 »

Všetko je o telerantnosti a o prístupe  a o ničom inom.
Ten člen RS ťa vie pochopiť,ale je možno jeden z desiatich.A tí ostatný by to považovali za pytlictvo a myslím si že právom Mrknutie Mrknutie.
Skús to napríklad u polovníkov-požičaj si zbraň a chod si niekde do revíru zopárkát vystreliť  Úšklabok Úšklabok.Alebo skús riadiť auto -veď vedla teba sedí osoba ktorá má na  vedenie vozidla oprávnenie  Mrknutie Mrknutie.
Viem že to nieje to isté,ale písal som to len tak na porovnanie Mrknutie Mrknutie.
V tvojom prípade by som toho tvojho nerybára radšej zobral na súkromák kde si môže robiť čo chce a aj brať mu budú tak že ho to chytí natoľko že na rok si spraví povolenie na rybolov a budete chodiť k vode spolu Mrknutie Mrknutie
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
Saša
Hero Member
Príspevkov: 3 990

Niekedy aj motyka vystrelí

Zobraziť profil
« Odpoveď #2 kedy: 30. Apríl 2013, 10:42:50 »

Veru, tak ako píše Pepo. Súhlas. Netreba dráždiť leva, lebo naštveš celú ZOO. Mrknutie Smiech
Zaznamenané
ivanmi5
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 30. Apríl 2013, 11:29:07 »

Skúsme sa na to pozrieť čo hovorí zákon o rybárstve.
1. § 10 ods. 1 - loviť a privlastňovať si ryby v ryb. revíroch môžu len osoby , ktoré sú držiteľmi platného rybárskeho lístka a povolenia na rybolov.
2. § 10 ods. 11 - rybársky lístok a povolenie na rybolov sú verejné listiny a sú neprenosné.
Z uvedeného znenia zákona jednoznačne vyplýva, že žiadna iná osoba nie je oprávnená loviť - len tá, ktorá má ryb. lístok a povolenie. Takže ak by sme šli do dôsledkov, to či si ty na mieste alebo nie a niekto by lovil (držal tvoju udicu v ruke) a nie je oprávnený loviť, môže sa jeho konanie posudzovať ako pytlliactvo v zmysle § 310 Trestnéhoi zákona. To čo popisoval PEPO je samozrejme o postoji rybárskej stráži, ktorá to môže na mieste posúdiť ako nie pre spoločnosť nebezpečné. Ale tu je treba uviesť, že žiadna rybárska stráž nie je oprávnená vykladať zákon,  alebo dokonca ho vykladať protizákonne, alebo povedzme svojsky. Tu rybárska stráž berie bič sama na seba, ešte by sa im to mohlo vypomstiť.  Dával by som si určite na to pozor. Môj pohľad na vec.  Mrknutie
Zaznamenané
tuttiii
Newbie
*
Príspevkov: 2

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 30. Apríl 2013, 13:06:20 »

Myslim ze mate pravdu. Zakon je zakon !!! I ked neviem co je pre naše vody horšie , či to že ja požiciam udicu kamaradovi a popri tom domov beriem max. 1 kus ryby za rok AK VOBEC, alebo ten kto udicu druhemu neda z ruky ale doma ma plny mrazak. No ale s tym asi ani ja a ani nikto nic neurobime Úsmev Zaskocil ma iba ten nazor toho clena rybarskej straze, preto som chcel pocut viac nazorov... Dik este raz ... 
« Posledná zmena: 30. Apríl 2013, 17:38:14 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Strán: [1] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk