AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

22.11.2019 18:48:30

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 197 príspevkov v 1 829 tém od 1 826 užívateľov
Najnovší užívateľ: PeterPodsklan
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - sumec
| |-+  Sumčiarina
| | |-+  RELAX
| | | |-+  Kniha s rybárskou tématikou - alebo potulky po slovenských vodách
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] 2 Tlačiť
Autor Téma: Kniha s rybárskou tématikou - alebo potulky po slovenských vodách  (Prečítané 3817 krát)
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 671

Zobraziť profil
« kedy: 19. December 2012, 11:24:50 »

Chcem vedieť názor ostatných čo si o tom myslia a či má vôbec zmysel nad tým rozmýšľať a strácať čas.
Viacero známych a aj neznámych mi už zopárkrát navrhli aby som si písal denník počas mojich potuliek po vodách na slovensku a po pár rokoch z toho spraviť knihu.Nakolko som pri vode vždy aspon 150 dní a viac,tak tých informácii počas roku načerpám dostatočné množstvo.Nebola by to kniha zameraná len na jeden druh ryby-nakoľko v mesicoch február a marec sa venujem plavačka+feeder,v apríli koľko toľko zafušujem do remesla muškárom a v mesiaci máj a do polovice júna sa venujem kaprarine. Od polovice júna ide na rad klasická sumčiarina až do konca septembra.Október a november sa preháňam za fúzačmi s prívlačkou a december a január venujem lovu zubáčov tiež na prívlač.
Vôbec sa mi do toho nechce,ale vpred ma ženie skupinka ľudí ktorý ma presviedčajú aby som do toho išiel a bolo by to pútavé čítanie.Nebolo by to nič pre profíkov ktorý sú zameraný len na jeden druh ryby a jednému spôsobu lovu a ani návod ako uloviť kapitálne ryby-ved tie neviem uloviť ani ja.Ale časom snád príde aj to. ;)Samozrejme by nemali chýbať údaje o počasí,teplote vody,fáza mesiaca a aká bola aktivita rýb v tom alebo onom období Mrknutie Mrknutie.
Je to len taká úvaha,tak sa mi nesmejte Úšklabok Úšklabok Úšklabok
« Posledná zmena: 20. December 2012, 17:51:48 od Jaro - moderátor » Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #1 kedy: 19. December 2012, 11:29:53 »

pepo, skoda o tom polemizovat. za mna ANO

Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
Miro Hirjak
Hero Member
Príspevkov: 1 294

alias HIRMI

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #2 kedy: 19. December 2012, 11:38:11 »

Jednoznacne ano, keby si to uz mal, tak to kupim uz teraz kolegom pod stromcek Úsmev
Zaznamenané

on-line na rybách mojeboilies.sk / facebook mojeboilies.sk /
Oki
Hero Member
Príspevkov: 6 022

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 19. December 2012, 11:43:57 »

PEPO ved takychto knih je malo. Kym pojdes za hociktore hranice najdes tam aspo 5-6 spisovatelov, ktori vydavaju presne taketo knizky. Takze ANO! Na pisanie takejto knihy si vhodny clovek  Mrknutie
Zaznamenané
Karasko
Sr. Member
Príspevkov: 398

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 19. December 2012, 12:22:56 »

Som jednoznacne za  Úšklabok Osobne si myslim, ze take citanicko by malo minimalne tolko predanych vytlackov ako Keleova-Vasilkova! Tymto si zavazne jednu objednavam  Mrknutie
Zaznamenané

When our life is over and we end up in our creators landing net may we be judged as "Big enough to Keep"...
oreno
Hero Member
Príspevkov: 2 941

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 19. December 2012, 13:05:30 »

Ak by bola kniha pestrým koktejlom

.... z osobných zážitkov od vody, zaujímavostí, kuriozít
 a
.... z odbornej tematiky (ktorá by nemala byť dominantná), ako spomínané pozoravania aktivity rýb v závislosti od okolností atd ...

tak by som si ju vari aj kúpil Vyvalujem oči! Super!. Ale ak by to malo mať taký ten enciklopedický charakter tak ee Neviem čo si myslieť/Nerozhodný ... toho je na pultoch nadmieru

P.S. ale nebolo by na škodu rovnako sa opýtať i v nakladateľstvách ..... a či si vari chceš  tú knihu vydať vo vlastnom náklade?!
Zaznamenané
martin78
Hero Member
Príspevkov: 3 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 19. December 2012, 13:57:18 »

Ja som za - videl som len minimum takýchto kníh. Dôležitý je ten osobný pohľad. Nedávno som dostal knihu od K. Křivanca "Doberské lipanění", veľmi pútavo napísaná kniha, pekné fotky za desaťročie muškárenia na Šumave. Trochu - ale to je len môj subjektívny názor - ku koncu som mal pocit, že  autor je najlepší muškár   Mrknutie ale je to možno len formuláciami niektorých tvrdení. Ale to je kniha iba o love na muchu a na jednom revíre, kniha "celoročného" rybára ako je Pepo alebo Jaro by bola určite veľmi zaujímavá. Jarná plávaná na riekach (keď x rybárov tvrdí, že sa "nesmie chytať"), sumčiarenie, prívlač na zubatých, šťuky a pod... podporené fotkami (starostlivo vybranými)  by mohli zaujať veľa ľudí. Navyše u Pepa je ďalšie + že často chytá z člna .... 
Zaznamenané

Buď to ta ryba sežere nebo ne...
martin78
Hero Member
Príspevkov: 3 311

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 19. December 2012, 14:00:10 »

Ak by bola kniha pestrým koktejlom

.... z osobných zážitkov od vody, zaujímavostí, kuriozít
 a
.... z odbornej tematiky (ktorá by nemala byť dominantná), ako spomínané pozoravania aktivity rýb v závislosti od okolností atd ...

tak by som si ju vari aj kúpil Vyvalujem oči! Super!. Ale ak by to malo mať taký ten enciklopedický charakter tak ee Neviem čo si myslieť/Nerozhodný ... toho je na pultoch nadmieru

P.S. ale nebolo by na škodu rovnako sa opýtať i v nakladateľstvách ..... a či si vari chceš  tú knihu vydať vo vlastnom náklade?!

Oreno, možno by vydanie takej knihy mohol čiastočne podporiť aj jeden "nemenovaný" slovenský rybár(sky) časopis  Úšklabok Úšklabok Mrknutie
Zaznamenané

Buď to ta ryba sežere nebo ne...
redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member
Príspevkov: 1 541

Zobraziť profil
« Odpoveď #8 kedy: 19. December 2012, 14:02:54 »

Nieco som napisal, ale radsej som to zmazal.... Hej, mohol by   Som v rozpakoch
Zaznamenané
Saša
Hero Member
Príspevkov: 3 990

Niekedy aj motyka vystrelí

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 19. December 2012, 15:03:37 »

Pepo ! Aj ja som Ti to navrhol aj s tými prvkami, čo si už spomenul. A pokiaľ máš okolo seba kamarátov, ktorí Ti pomôžu s úpravou, štylizáciou atď., bola by taká kniha určite prínosom aj pre starších rybárov.  Lebo všetky činitele majúce vplyv na úspešný rybolov sa dajú zistiť jedine porovnávaním  poznámok z niekoľkých období. Lebo spoliehať sa na istotu záberov len podľa polohy mesiaca, či na výrobcu návnad, nie je všetko. Tak s tým od Nového roka začni.
« Posledná zmena: 19. December 2012, 15:26:22 od Saša » Zaznamenané
Lagun22
Hero Member
Príspevkov: 5 522

Zobraziť profil
« Odpoveď #10 kedy: 19. December 2012, 18:04:18 »

PEPO, pokiaľ to nebude písané spôsobom návodu pre mäsiarov ako dokonale odrybniť, už aj tak značne zdecimované vody, tak hej  Úšklabok Úšklabok Úšklabok

Nie, teraz vážne, skvelá myšlienka, pokiaľ si v časáku niečo rád prečítam aj 2x, tak sú to Tvoje príspevky, kniha síce už nie je článok, to už je diplomovka, ale predpokladám  že pre teba určite nebude problémom ju napísať aj bez použitia "debilníčka" lebo vôbec nejde o to či bol spln, pršalo alebo bolo tropické leto, príbehy nie sú až tak o počasí, jedine že by išlo o druhý diel 1000+1 rada pre rybárov  Úsmev Mrknutie
Zaznamenané
PEPO
Hero Member
Príspevkov: 5 671

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 19. December 2012, 18:28:51 »

Tak to som rád,že si niekto s radosťou a so záujmom prečíta moje články Mrknutie Mrknutie.Lebo ja takto neviem aký je o ne záujem/či vlastne nejaký je/ a či to vôbec upúta čitateľa Mrknutie Mrknutie
Nechcem spomínať žaidne konkrétne revíry a ani žiadne konkrétne značky.Teda nechcel by som v tom žiadnu komerciu-teda dúfam že by to bolo možné Mrknutie Mrknutie.V článkoch tiež-a zámerne nikomu neradím a neodpurúčam žiadne značky a výrobky tej alebo onej firmy Mrknutie Mrknutie.Aj ked bez podpory to asi nepôjde.
Zaznamenané

Furt pri Vode-Co bůh spojil, člověk nerozdělí. Co já rozebral, ani bůh nedá dohromady.
Marcelino
Hero Member
Príspevkov: 1 690

CHYŤ a PUSŤ

Zobraziť profil
« Odpoveď #12 kedy: 19. December 2012, 18:33:08 »

Pepo za mna tiez ano. A myslim, ze ak bude v knihe napisane - "Sedim na brehoch Liptovskej Mary, prave som vyviezol svoje udice, na lavej mam x boilie a na pravej y boilie, uvidime co sa bude diat, ja si zatial otvorim pivecko" - tak to nikomu vadit nebude  Mrknutie
Zaznamenané
Jaro - moderator
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 19. December 2012, 18:35:46 »

"PEPO" neuponáhľaj to!!! Si ešte "mladňak" a kopec príhod máš ešte len pred sebou. "Dočkaj času a vydaj zlatého klasu"... Mrknutie
Zaznamenané
Saša
Hero Member
Príspevkov: 3 990

Niekedy aj motyka vystrelí

Zobraziť profil
« Odpoveď #14 kedy: 19. December 2012, 19:04:15 »

Jaro, veď Pepo to nechce písať na budúci rok. Kým to všetko dá dokopy a napíše, tak pre mladé devy už bude starý. Smiech Smiech Smiech
Zaznamenané
Strán: [1] 2 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk