AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.07.2019 02:43:08

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 066 príspevkov v 1 826 tém od 1 800 užívateľov
Najnovší užívateľ: sarataylor
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - kapor
| |-+  Kaprárina
| | |-+  ARCHÍV
| | | |-+  Kaprárska sezóna 2012
« predchádzajúce ďalšie »
Anketa
Otázka: Aká pre vás bola?
podpriemerná - 18 (36.7%)
priemerná - 15 (30.6%)
nadpriemerná - 5 (10.2%)
skvelá - 11 (22.4%)
Celkovo hlasov: 46

Strán: [1] Tlačiť
Autor Téma: Kaprárska sezóna 2012  (Prečítané 2598 krát)
Lagun22
Hero Member
Príspevkov: 5 504

Zobraziť profil
« kedy: 12. December 2012, 16:18:02 »

Blíži sa koniec roka, skoro všetky kaprové vody nám už pokryl ľad, je asi ten správny čas zbilancovať naše snaženie pri vode. No čo, ako bolo?
Zaznamenané
Marcelino
Hero Member
Príspevkov: 1 690

CHYŤ a PUSŤ

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 12. December 2012, 16:43:21 »

Hlasoval som za podpriemerna. Som rybarom (kaprarom) prvy rok a musim povedat, ze som neskutocne stastny, ze som si kupil tie papiere a zacal som chodit do prirody a venovat sa tym supinatym tvorom. Preto som sa aj prihlasil sem na forum a zistil som, ze su tu super ludia, patri Vam vdaka za Vase rady, tipy, triky a ze ste ma prijali medzi seba  Úšklabok . Podpriemerna som ale oznacil preto, lebo som bol pri vode velmi malo. Pracovne povinnosti a malo casu mi doprialo iba velmi malo vychadzok, vsetko to bolo max na 2,3 dni. Planoval som aj niaku tyzdnovku, ale ako sa hovori "nevydalo". Co sa tyka ryb, tak to som spokojny, niake kapriky som pochytal, samozrejme vsetky plavu naspät. Dostal som sa na max 5kg, ale to mi vobec nevadi. Ja si na tu pravu rybicku velice rad pockam. Ved niekto caka nad 10kg aj tri roky. Takze toto bola moja sezona. Tesim (e) sa na novu ! PEACE !
Zaznamenané
Pepo711
Hero Member
Príspevkov: 1 834

Zobraziť profil
« Odpoveď #2 kedy: 12. December 2012, 17:23:02 »

Ja som v celku spokojný aj keď niektoré predstavy nevyšli..Hlavne rieka ma trošku sklamala ale nevadi...Osobáčik zdvyhnuty..V celku priemerna sezona... Úsmev
Teším sa na druhu.... Úsmev
Zaznamenané

Všetko zlé je na niečo dobré...
Lagun22
Hero Member
Príspevkov: 5 504

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 12. December 2012, 17:53:48 »

... za seba môžem povedať že super. Strávil som na kaprovačke približne 60 dní, všetko vo viac ako trojdňových vychádzkach, no a okrem jednej, prvej jarnej, 12 - hodinovej skorej marcovej vychádzky na nemenovanom súkromáku pri TT, sa mi nestalo aby som na podložke nemal krásne rybky. Toľko kaprošov 10+ som v priebehu sezóny určite nemal ešte nikdy, nedostal som sa síce cez magickú hranicu, ale chýbalo ozaj iba máličko  Gúľam očami
Postretal som na rybárskych výpravách veľa správnych chlapov tu z fóra, ale aj  mimo neho, naučil som sa nové veci, vyskúšal nové taktiky, spoluorganizoval myslím že vcelku vydarené preteky a strávil pri vode čas – ktorý sa do života nepočíta  Mrknutie  Ďakujem chalani, bolo super a teším sa na repete  Vyvalujem oči! Super! Vyvalujem oči! Super! Vyvalujem oči! Super!
Zaznamenané
Natas
Sr. Member
Príspevkov: 290

Co hovoria druhi ma vobec netrapi....

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 12. December 2012, 18:25:23 »

Ja som hlasoval nadpriemerna pretoze som nachytal co do poctu najviacej Kaprov od malych az po vacsie..... Úsmev Ja ako kaprar si vazim kazdeho kapra ci ma 40 cm alebo 90 cm...a sam sebe som dokazal velmi vela krat ze dokazem aj veci co som od seba necakal....pri vode som stravil malo casu asi najmenej za posledne roky.....praca,rodina, to nie je len tak odist od mladej zeny a malej dcerky.....takze tak Úsmev))) Na buduci rok ak da zdravie ,cas, a budu love hadam cosika bude Úsmev))Podakovanie patri aj foru,vela veci som si dotiahol vdaka nemu do uspesnejsieho konca a dakujem aj Marekovi(charliemu) za vysvetlenia cez mobil alebo cez SS....Marek diky :)Mozno niekedy pri vode ked budem velky a zarobim viacej budem travit aj aj viacej casu na fishingu !!!Cus bratia !!! Úsmev))

Mrknutie Mrknutie
Zaznamenané
Saša
Hero Member
Príspevkov: 3 990

Niekedy aj motyka vystrelí

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 12. December 2012, 18:39:03 »

Marcelino. Ja som na svojho kapitálneho kapra čakal až do mojej 60-ky, kedy som dostal od mojej obľúbenej vody darček k narodeninám vo forme kapra-lysca o váhe 20,38kg. Čakal som na neho 27 rokov. Je aj tu na fóre medzi menej navštevovanými revírmi. V dnešnej dobe, keď už viacerí chránime krajšie ryby, Ty budeš mať možnosť aj na zväzových vodách skôr uloviť 10+ ky. Tento rok som nemal valný, lebo po záplavách v r.2009 boli naše vody zaliate a od tej doby strašne zarástla moja obľúbená voda burinou, takže som krajšieho kapra nad 6-7 kíl nevedel vybrať. Ale niektorí člnkári vybrali pekných kaprov z tejto vody.Našťastie ich aj púšťali naspäť. Záverom vám všetkým prajem hodne úspešných, príjemných a bezkonfliktných hodín pri vode.
Zaznamenané
mireceksc
Full Member
Príspevkov: 181

kaprar srdcom i dusou

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 13. December 2012, 10:42:42 »

Cau tak za mna to bola sezona zacinajuca kedze to bola 1.sezona , cosa tyka ulovkov tak to bolo slabe  5ks kaprov cca 50-75cm ,asi pri 15 vychadzkach cca 12h max  ale aj tak som vdacny za kazdu rybu, popravde
som necakal ze nieco chytim , :-)) bola to sezona ;skusania. Testovania ,zbierania skusenosti, zaco mi velmi dopomohlo aj toto forum a skveli ludia, Charlie,Erik, Hofi, a spol ,takze sezona 2013 bude prekonat rok 2012
Zaznamenané
rocces
Full Member
Príspevkov: 113

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 14. December 2012, 07:53:54 »

čaute...ja som kaprár druhý rok a tento sa mi podarilo prekonať osobák o necelých 6kg čo je pre mňa veľký úspech...a ešte keď to bolo na doma robené guľky tak to teší o to viac...ale taktiež som nemal veľa času na viacdnove vychádzky...také víkendofky....Úsmev...takže pre mna sezóna priemerná...takisto som tu na fóre nabral mnoho skúsenosti s lovom za čo Vám vrelá vďaka...teším sa na ďalšiu sezónu... Mrknutie
Zaznamenané
carper
Hero Member
Príspevkov: 2 125

Zobraziť profil
« Odpoveď #8 kedy: 23. December 2012, 18:50:25 »

Sezona 2012 bola pre mňa podpriemerná.Možno kladiem laťku príliš vysoko.Mal som pár kaprov 10-14 kg.Najmenší bol 4,15 kg.Najväčší 14,55 kg.Výpravu bez kapra som sice nemal ale tento rok ma šťastie na 20+ neako nestretlo.Pritom chodím výhadne na vody kde pláva zopár aj 30+.Snáď budúci rok bude štedrejší.
------
Od parťáka som dostal toto foto prasiatka pre šťastie ktoré koluje od roku 2003.
Nech aj Vám prinesie šťastie budúci rok.

« Posledná zmena: 24. December 2012, 17:12:00 od carper » Zaznamenané

Chyť & pusť
Marcelino
Hero Member
Príspevkov: 1 690

CHYŤ a PUSŤ

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 23. December 2012, 18:54:00 »

Carper, mozno preto si nechytil 20+  Mrknutie Na prasiatku je napisane, ze ta bude ochranovat pred velkymi svinami  Úšklabok
Zaznamenané
carper
Hero Member
Príspevkov: 2 125

Zobraziť profil
« Odpoveď #10 kedy: 24. December 2012, 17:15:43 »

Carper, mozno preto si nechytil 20+  Mrknutie Na prasiatku je napisane, ze ta bude ochranovat pred velkymi svinami  Úšklabok
no práve,to je v dnešnej dobe najdoležitejšie.
Zaznamenané

Chyť & pusť
Strán: [1] Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk