AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

14.10.2019 10:18:44

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 124 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - prívlač
| |-+  Prívlač
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Fluoro carbon a prívlač
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] 2 Tlačiť
Autor Téma: Fluoro carbon a prívlač  (Prečítané 6536 krát)
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« kedy: 22. September 2012, 10:49:23 »

v dokumente na F&H som videl jedneho madarskeho privlaciara ako namiesto lanka pouzival hrubsi fluoro carbon. tvrdil ze sa mu zvysil pocet zaberov a nema problem s trhanim pri zdolavani stuk.

pouzivate niekto FC ako navazcovy material/alternativu lanka na privlac? dik za vase skusenosti Úsmev

ja osobne pouzivam FC 0.14mm ako navazcovy material na smackovanie a funguje dobre. teraz chcem otestovat FC ako "lanko" v pripadoch ze ocakavam zaber stuky.
« Posledná zmena: 22. September 2012, 18:26:48 od Jaro - moderátor » Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
Martin Damašek
Hero Member
Príspevkov: 2 076

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 22. September 2012, 16:27:30 »

andrej, ja som nad niečím podobným už rozmýšľal, ale nemám s FC vôbec skúsenosti, tak si neviem ani predstaviť ako by to malo vyzerať Smiech
Zaznamenané

čas strávený na rybách sa neráta do života
andrei11
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #2 kedy: 22. September 2012, 16:52:37 »

andrej, ja som nad niečím podobným už rozmýšľal, ale nemám s FC vôbec skúsenosti, tak si neviem ani predstaviť ako by to malo vyzerať Smiech
som teraz v Pezinku na vinobrani a ked dokostujem burcak a budem
schopny tak odfotim navazce ktore mam pripravene Úšklabok spravil
som nieco ako "lanko". tak budem zajtra testuvat.
Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
Martin Damašek
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 22. September 2012, 17:09:54 »

Diky Mrknutie

a aký je burčiak? Úsmev
Zaznamenané

andrei11
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #4 kedy: 22. September 2012, 17:41:57 »

Diky Mrknutie

a aký je burčiak? Úsmev
nasli  sme jeden dobry ale boli ostatne sladucke zbrndy..
« Posledná zmena: 22. September 2012, 18:27:19 od Jaro - moderátor » Zaznamenané

IMO
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 22. September 2012, 19:41:55 »

Ja chytam iba na fluorocarbon. V maji som bol vo Sverige a menil som len 3 x nadvazec vytiahnutych som mal presne 50 stuk. Netreba sa nicoho bat. Najvacsia bola 95cm. Ale doporucujem neustale po kazdej stuke konrolovat poskodenie nadvazcu !

IMO
Zaznamenané
andrei11
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #6 kedy: 22. September 2012, 19:51:06 »

Ja chytam iba na fluorocarbon. V maji som bol vo Sverige a menil som len 3 x nadvazec vytiahnutych som mal presne 50 stuk. Netreba sa nicoho bat. Najvacsia bola 95cm. Ale doporucujem neustale po kazdej stuke konrolovat poskodenie nadvazcu !

IMO

dik imo za radu, tu je co som si pripravil, je to FC 0.50mm. snazil son sa imitovat lanko. tak som zvedavy...

Zaznamenané

Lagun22
Hero Member
Príspevkov: 5 522

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 22. September 2012, 20:14:06 »

Andrej, vyzerá to dobre, tiež sa strojím už dlhšiu dobu toto poriešiť, len mám strach že to bude negovať chod pri malých vobloch  Neviem čo si myslieť/Nerozhodný

ozaj tá karabinka, vyradil som ich úplne z bižutky a prešiel na tieto o 100% lepšie

Zaznamenané
Martin Damašek
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #8 kedy: 22. September 2012, 20:20:05 »

vyzerá to zaujímavo Mrknutie Akým uzlom to máš priviazané? Lebo ja sa aj v kaprárine trošku bojím používať FC, lebo je vraj troška náročnejší na viazanie, tak si netrúfam Smiech
Zaznamenané

andrei11
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #9 kedy: 22. September 2012, 20:21:09 »

Andrej, vyzerá to dobre, tiež sa strojím už dlhšiu dobu toto poriešiť, len mám strach že to bude negovať chod pri malých vobloch  Neviem čo si myslieť/Nerozhodný

ozaj tá karabinka, vyradil som ich úplne z bižutky a prešiel na tieto o 100% lepšie

zatial som pouzil to co mam Úsmev na mini voby som kupil lanko s priemerom 0.07mm. tie karabinky co si dal mam v mensich velkostiach a pouzivam ich na UL a na feeder. ked dojdu tie stare, tak vymenim. zajtra budem skusat FC "lanko", snad sa nejaka scuka necha oklamat. poutijem to hlavne na voblrery a na tie mam zatial nulovu uspesnost. niekde je chyba,  bud vo mne alebo v rybach. sebe davam 80% Vyvalujem oči! Super!
Zaznamenané

andrei11
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #10 kedy: 22. September 2012, 20:23:59 »

vyzerá to zaujímavo Mrknutie Akým uzlom to máš priviazané? Lebo ja sa aj v kaprárine trošku bojím používať FC, lebo je vraj troška náročnejší na viazanie, tak si netrúfam Smiech

je to uplne obycajny uzol na ocko. nesklamal ma ani pri jeseterovi 126cm alebo kaprikovi 85cm. inak toto je fajn clanok http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=1044.
Zaznamenané

Martin Damašek
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 22. September 2012, 20:29:45 »

dobre, len to treba nasliniť, nech ten uzol nespálim, že? Úsmev až sa mi troška vyčistí voda v jazere, pôjdem kúpiť FC a vybehnem s tým nadväzcom k vode. Len ešte musím vyšpekulovať priemer a dĺžku Smiech myslíš si, že na šťuku je treba ísť na ten priemer 0.5mm ako máš Ty? a dĺžka okolo 30 cm by mohla stačiť, nie?
Zaznamenané

andrei11
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #12 kedy: 22. September 2012, 20:37:02 »

dobre, len to treba nasliniť, nech ten uzol nespálim, že? Úsmev až sa mi troška vyčistí voda v jazere, pôjdem kúpiť FC a vybehnem s tým nadväzcom k vode. Len ešte musím vyšpekulovať priemer a dĺžku Smiech myslíš si, že na šťuku je treba ísť na ten priemer 0.5mm ako máš Ty? a dĺžka okolo 30 cm by mohla stačiť, nie?

ja som dal cca 30-35cm. myslim, ze to je akurat, ani lanka nie su dlhsie. inak ten FC ma zatial nesklamal. viazal som ho albright uzlom pri kaprarine a robil som len cca 1m nazvazec pred montazou. uzol drzal ako sa patri Mrknutie a ako raz longi napisal, zaklad je slinit, slinit a slinit
Zaznamenané

Martin Damašek
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #13 kedy: 22. September 2012, 20:51:29 »

hmmm sliniť sliniť sliniť Vyplazujem jazyk Vyplazujem jazyk to je niekedy základ aj pri inom Smiech Alebo ako sa hovorí inde- kto maže ten jede Smiech
Zaznamenané

andrei11
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #14 kedy: 22. September 2012, 20:52:47 »

hmmm sliniť sliniť sliniť Vyplazujem jazyk Vyplazujem jazyk to je niekedy základ aj pri inom Smiech Alebo ako sa hovorí inde- kto maže ten jede Smiech

no comment Vyvalujem oči! Super!
Zaznamenané

Strán: [1] 2 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk