AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

23.09.2019 17:25:39

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 095 príspevkov v 1 828 tém od 1 816 užívateľov
Najnovší užívateľ: skmareksk
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - prívlač
| |-+  Prívlač
| | |-+  TAKTIKA LOVU
| | | |-+  Uzly
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] 2 3 Tlačiť
Autor Téma: Uzly  (Prečítané 6259 krát)
rybnaswinka
Jr. Member
**
Príspevkov: 64

Zobraziť profil
« kedy: 07. August 2012, 22:27:23 »

chcem trosku podiskutovat na temu privezovania nastrahy...

co sa Vam najviac osvedcilo aky uzol, pripadne aky sposob  viazania nastrahy na privlac..

rozlisujete viazanie v zavislosti od nastrahy a ked tak ako?

dakujem za radu
« Posledná zmena: 08. August 2012, 07:35:02 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
Oki
Hero Member
Príspevkov: 6 022

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 08. August 2012, 07:32:35 »

Na snuru jedine toto: http://www.helle.dk/fangster/Home/Artikel.asp?IDArtikel=67

Ale nedavam to priamo na vobler, ale davam tam karabinku. Je to bez uzla, takze nevznika problem oslabenia snury. Da sa pouzit aj na silon.
« Posledná zmena: 08. August 2012, 07:35:16 od Jaro - moderátor » Zaznamenané
rybnaswinka
Jr. Member
**

Zobraziť profil
« Odpoveď #2 kedy: 08. August 2012, 21:25:27 »

tak s takymto niecim som sa este ani nestretol.. dik za radu. ako sa to vola ta pomocka na slovensku?Úsmev cize medzi toto a vobler das este karabinu?
Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #3 kedy: 09. August 2012, 03:50:19 »

Noo presne. A vola sa to Not a knot.
Zaznamenané
rybnaswinka
Jr. Member
**

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 09. August 2012, 19:57:22 »

ked aj tych karabiniek je pekne velky vyber, preferujes nejaky tvar pripadne niektore zatracujes? a predpokladam ze len samotnu karabinu bez obratlika
Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #5 kedy: 09. August 2012, 20:30:52 »

Forma je toto:http://tomi-fishing.cz/produkt/rybarska-karabinka-daiwa-tournament-snap-m/

Som doteraz kupoval od Ichthisu, ale teraz som dostal brutalne od Monarch Doku, u ovela pevnejsie, pricom velkostovo su fajnove. Ak chytas zubace/stuky mozes mat aj obratlik, neveri tomu ze ti roztrhne ryba.
Zaznamenané
rybnaswinka
Jr. Member
**

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 09. August 2012, 21:07:19 »

http://tomi-fishing.cz/produkt/no-knot-rychlospojka-008/

taketo nieco sa ti nepozdava?

na ten monarch dok nemas nejaky link? nech si to viem predstavit

ako sa stavias k pouzitiu lanka? ci priamo na snuru davas vsetko?
Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #7 kedy: 09. August 2012, 21:25:15 »

He?? Ale ako to pripevnis? Skus nejak v hlave dat dokopy v hlave, ze kde spodnu cast tej snury pripevnis...podla mna sa to neda.

Tie Monarchy som dostal ako na skusku. Teraz skusame vybavit dovoz na SK, ale ak to nepojde tak skusim zriesit inak aby som sa k tomu dostal, ak sa k tomu dostanem ja, tak ponajhorsom odtialto budem moct poslat. L-kove su take silne, ze v tahu neotvoris ani 80kg snurou  Šok a to som skusal ze som pripevnil snuru o stlp, dal karabinku  a na druhu sranu zase snuru..a tahal ako o zivot. A velkost nie je nic moc, v pohode. Drot ma strasidelne silny. Vsak vecer odfotim s Ichthysom a dam sem aby si vydel rozdiel.

Lanko jedine v pripade stuky, alebo sumciariny hrubu snuru/vlasec kvoli zubkom.Mimo toho lanko nepotrebujes.
Zaznamenané
rybnaswinka
Jr. Member
**

Zobraziť profil
« Odpoveď #8 kedy: 09. August 2012, 21:59:10 »

presne nad tym som sa zamyslal aj ja ako pripevnis ten NO KNOT od SPRO. aj pozeram nejaky obrazok na nete ale zatial nic.

jasne tak asi to bude riadne pevna karabina:)

a ked teda ocakavas ulovok stuky a pouzivas lanko akym sposobom to viazes, akym systemom...
Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 09. August 2012, 22:00:06 »

Not a knot Smiech a dam na to lanko, basta.
Zaznamenané
rybnaswinka
Jr. Member
**

Zobraziť profil
« Odpoveď #10 kedy: 09. August 2012, 22:08:58 »

a lanko k snure? mini kruzkom? obratlik? spojovaci uzol?Úsmev
Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 09. August 2012, 22:24:08 »

Ved do not a knotu das obratlik co je na lanku a hotovo....hned to mas hotove. Ziadny uzol nic, netreba spekulovat vela.
Zaznamenané
rybnaswinka
Jr. Member
**

Zobraziť profil
« Odpoveď #12 kedy: 10. August 2012, 21:44:03 »

to mi je uz jasne ale lanko k snure ako pripevnujes?
Zaznamenané
rybnaswinka
Jr. Member
**

Zobraziť profil
« Odpoveď #13 kedy: 11. August 2012, 22:01:24 »

oki dnes som prvy raz vyskusal not a knot, celkom sa mi to pacilo, nemam vacsie vyhrady:) len som prisiel na to, ze sa to neda dat na gumu ale len na vobler... v prvom momente mi to vobec nedoslo:)
Zaznamenané
Oki
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #14 kedy: 11. August 2012, 23:00:37 »

Preco by sa to nedao dat na gumu? Ved daj tam karabinku a hotovo, a do karabinky mozes dat hocico.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk