AKTUÁLNE

Slovenský RYBÁR
Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Niektoré funkcie sú pre neprihlásených nedostupné (vkladanie príspevkov, hlasovanie, ...)!
Nedostali ste váš aktivačný email?

15.11.2019 19:25:32

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Vyhľadávanie:     Pokročilé vyhľadávanie
FEBRUÁR - V novom čísle sa pozrieme na lov ostriežov pod ľadom, naučíme sa loviť kapry v studenej vode a naviažeme si prívlačové montáže na väčšie dravce. Dozvieme sa čo nové nám prinesie vyhláška k rybárskemu zákonu, ako aj mená výhercov predplatiteľskej súťaže. A mnoho iného...
233 182 príspevkov v 1 829 tém od 1 824 užívateľov
Najnovší užívateľ: RiVU
* Domov Nápoveda Vyhľadávanie Prihlásiť Registrovať
+  Slovenský RYBÁR
|-+  Diskusia - o salmonidoch
| |-+  Muškárenie
| | |-+  VÝSTROJ A POMÔCKY PRI LOVE
| | | |-+  Muškárske šnúry
« predchádzajúce ďalšie »
Strán: [1] 2 Tlačiť
Autor Téma: Muškárske šnúry  (Prečítané 3438 krát)
Oki
Hero Member
Príspevkov: 6 022

Zobraziť profil
« kedy: 18. Máj 2012, 15:32:18 »

Chlopy bol by som zvedavy, ci tu niekto pouziva Shooting Head?? Spekulujem na niecom na moju 5/6ku len by som chcel nejake informacie, podla vas ktora firma a ktora snura je cenovo a kvalitovo tak najnormalnejsia.  Chcem to najma na bolenov aby som nemusel nad hlavou mavat 20 metrov snury na dosiahnutie 25ky.
Zaznamenané
radic
Newbie
*
Príspevkov: 17

Zobraziť profil
« Odpoveď #1 kedy: 28. Marec 2013, 09:32:55 »

skus snury z radu Loop Opti...ja mam Stillwater a je to super snura...sice cenovo nic moc...cca 90e ale stoji za to...bezpametova aj pri nizsich teplotach....dobra volba,tu clovek nenasetri...
Zaznamenané
Miga
Hero Member
Príspevkov: 3 101

Zobraziť profil
« Odpoveď #2 kedy: 28. Marec 2013, 10:51:31 »

ked sme pri snurach co poviete na rio mainstream potapavku? ma s nou niekto skusenosti rozmyslam nad nou na streamrovanie
Zaznamenané

Kde Miga nespadol do vody, tam akoby na rybách ani nebol Smiech
andrei11
Hero Member
Príspevkov: 3 849

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #3 kedy: 01. Október 2013, 14:10:03 »

ahojte, chcel by som sa opytat na vase skusenosti so snurou Sonik SK3 WF/F. Budem rad za kazdy prispevok.
Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member
Príspevkov: 1 541

Zobraziť profil
« Odpoveď #4 kedy: 02. Október 2013, 08:04:49 »

Nuz, ako som Ti pisal, ja pouzivam SK3 WF, sestkovu. Pouzivam ju iba na jazero, prip. na nejake vacsie vody. Je to fajna snura, makkucka, taka klasicka, nic extra, neurazi, ale nie je to nejaka pecka. Za tu cenu fajn kauf, hoci zacina byt opotrebovana (ciarkovana, polamana atd.) Moje odporucanie - snura Scientific Anglers Mastery Textured GPX http://buy.scientificanglers.com/lines/mastery-textured-series/mastery-textured-series-gpx.html  Uzasna snura s ktorou chytavam 90% rybaciek a neda sa povedat, ze by javila znaky opotrebovania. Mam ju asi 2-3 roky a nemozem povedat kriveho slova. Seria Sharkskin je tiez fajn, ale lezie mi na nervy ten "svist" pomedzi ocka. Na muchostretku ste to mohli pocut v piatok.
Zaznamenané
andrei11
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #5 kedy: 02. Október 2013, 08:53:49 »

toho svista som postrehol a zo slusnosti som sa nepytal co to je. ptemyslim to s tou snurou, aby som kazdy rok nekupoval novu...
Zaznamenané

Ak by ste mali chut a cas precitat si nieco o rybacke, navstivte moj blog >> http://mojlovryb.wordpress.com/
redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #6 kedy: 02. Október 2013, 09:13:03 »

toho svista som postrehol a zo slusnosti som sa nepytal co to je. ptemyslim to s tou snurou, aby som kazdy rok nekupoval novu...
Ved to. Je to vyssia investicia ale ked to prepocitas ze kazdy rok-dva by si mal kupit novu, hoci lacnejsiu snuru, tak sa o chvilu dostanes na cenu snury S.A.
Zaznamenané
andrei11
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #7 kedy: 17. Apríl 2014, 18:03:37 »

aj ked to nie je ziadna hviezda, dnes mi do vybavy pribudla nova snura namiesto mojej prvej, ktora je v dost zlom stave.

Zaznamenané

PEET
Sr. Member
Príspevkov: 303

Zobraziť profil
« Odpoveď #8 kedy: 05. Február 2016, 23:51:51 »

Ahojte, tak uz aj tu nuram...
co vy na znacku Cortland?

chcel by som si kupit do novej buducej vybavy a v obchode mi ponukaju v akciovej cene Cortland 555 WF F #6.
Je ale "transparentna" ... problem?  Teda inac.. problem pre uplneho zaciatocnika? Rozmyslam tak, ze by bolo lepsie ju vidiet, teda aspon kym sa to naucim. Ako sa rozbaluje atd... proste pre ucenie nech ju vidim. (neviem ci rozumiete co myslim... Smútok )

co vy na to? 
Ci nezalezi na tom?

Diky

PEET
Zaznamenané
Palusko
Hero Member
Príspevkov: 964

Zobraziť profil
« Odpoveď #9 kedy: 06. Február 2016, 11:15:07 »

Ahojte, tak uz aj tu nuram...
co vy na znacku Cortland?

chcel by som si kupit do novej buducej vybavy a v obchode mi ponukaju v akciovej cene Cortland 555 WF F #6.
Je ale "transparentna" ... problem?  Teda inac.. problem pre uplneho zaciatocnika? Rozmyslam tak, ze by bolo lepsie ju vidiet, teda aspon kym sa to naucim. Ako sa rozbaluje atd... proste pre ucenie nech ju vidim. (neviem ci rozumiete co myslim... Smútok )

co vy na to? 
Ci nezalezi na tom?

Diky

PEET

Nerozumieme Smiech hlavne si neoddrb tu nalepku pri rozbalovani ktora urcuje kde je koniec a kde je strelna hlava aby si ju nenamotal na navijak opacne.
inak Cortland ma dost dobre snury, mal som 2 potapave a jednu plavajucu a celkom kvalitka.
Zaznamenané
Miga
Hero Member
Príspevkov: 3 101

Zobraziť profil
« Odpoveď #10 kedy: 06. Február 2016, 14:34:12 »

Rozumieme...neboj sa ked je transparentna nie je neviditelna, uvidis ju ako sa rozbaluje, samotnu snuru nepoznam nebudem sa vyjadrovat a s tymi koncami ked nahodou odtrhnes listok netrap sa, na jednom konci je hrubsia a na druhom tensia takze to uvidis tiez ktory kam, oci mas isto v poriadku Smiech
Zaznamenané

Kde Miga nespadol do vody, tam akoby na rybách ani nebol Smiech
PEET
Sr. Member
Príspevkov: 303

Zobraziť profil
« Odpoveď #11 kedy: 06. Február 2016, 17:24:05 »

Rozumieme...neboj sa ked je transparentna nie je neviditelna, uvidis ju ako sa rozbaluje, samotnu snuru nepoznam nebudem sa vyjadrovat a s tymi koncami ked nahodou odtrhnes listok netrap sa, na jednom konci je hrubsia a na druhom tensia takze to uvidis tiez ktory kam, oci mas isto v poriadku Smiech

diky boys. Mrknutie O konce mi neslo, skor o to, ako ju budem/nebudem na vode vidiet.

Ď.
Zaznamenané
andrei11
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #12 kedy: 17. Marec 2016, 14:32:30 »

mucholapci, aka je alternativa k backingu? nemam kde kupit narychlo. co tam supnem pod to? silon hruby?

ide mi o docasne riesenie....

edit: mi teraz napadlo, ze tam dam 0,32mm nepouzivanu snuru asi, nech ta snura nie je taka utopena na cievke. aproppo ide intermidu 5WF a navi hanak river comp 46.
« Posledná zmena: 17. Marec 2016, 14:36:06 od andrei11 » Zaznamenané

redaktor Andy
Global Moderator
Hero Member

Zobraziť profil
« Odpoveď #13 kedy: 17. Marec 2016, 14:37:20 »

mucholapci, aka je alternativa k backingu? nemam kde kupit narychlo. co tam supnem pod to? silon hruby?

edit: mi teraz napadlo, ze tam dam 0,32mm nepouzivanu snuru asi, nech ta snura nie je taka utopena na cievke. aproppo ide intermidu 5WF a navi hanak river comp 46.
Bud, alebo Úsmev Videl som tam aj stare, nepouzitelne snury ako backing. Ale silon je klasika
Zaznamenané
andrei11
Hero Member

Zobraziť profil WWW
« Odpoveď #14 kedy: 17. Marec 2016, 14:41:33 »

Bud, alebo Úsmev Videl som tam aj stare, nepouzitelne snury ako backing. Ale silon je klasika

na tie reviry, kde to chcem fakt nejde o to aby som predlzil snuru o dalsich 40m ale vyslovene len podklad. kazdopadne RDKTRS dik! rozhodnutie co ako backing urobim 15s predtym ako ho naviniem Smiech

aproppo dal som do kosika akurat toto http://goo.gl/RWZ24Q.
Zaznamenané

Strán: [1] 2 Tlačiť 
« predchádzajúce ďalšie »
Skočiť na:  

Prinášame neustále aktuálne novinky na trhu rybárskych potrieb. Rybárske potreby - novinky. Ponúkame vám kvalitné výrobky svetových výrobcov a značiek. Výrobcovia rybárskych potrieb. Slovenský RYBÁR | Poháňané SMF 1.1.5.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.
Sme najlepší v predaji rybárskych potrieb. Vyskúšajte náš e-shop www.rybarovsvet.sk. Pohodlie na rybačke doprajte aj svojej rodine kemping - rybárske stoličky, lehátka, bivaky.
Slovenský RYBÁR, s.r.o. vydavateľ magazínu Slovenský RYBÁR, predajca rybárskych potrieb OKFISH.SK, sídlo Andreja Hlinku 1039, 050 01 Revúca, reklamy@slovenskyrybar.sk